نمایش نتایج: از 1 به 39 از 39

موضوع: آیا حضرت محمد بی سواد بود؟

2783
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    تشکر شده 88 بار در 65 پست
    میزان امتیاز
    8

آیا حضرت محمد بی سواد بود؟

سلام خسته نباشید

بنده هم مثل شما تو همین دبیرستان های ایران بزرگ شدم کتاب دین و زندگی و واحد های دینی دانشگاه رو پاس کردم
    از همان دوران دبیرستان متوجه شدم دلایلی که کتاب دین و زندگی برای اثبات گفته هایش میاورد اصلا با عقل جور در نمی‌آید و اصلا چیزی را ثابت نمیکند
    "حضرت محمد بی سواد بود و در نتیجه قرآن معجزه ی ایشان بود"

با بررسی هایی که من انجام دادم فهمیدم حضرت محمد نه تنها بی سواد نبوده بلکه فردی کاملا با سواد و اهل مطالعه بوده

ولی وقتی فکر میکنم میبینم اصلا چه اهمیتی دارد که باسواد بوده یا بی سواد؟

میخواهید شاعر کوری نام ببرم که شاهکاری عظیم را پدید آورد؟

هومر شاعر یونانی که یکی از شاهکارانه ترین آثار ادبی را پدید آورد
    حضرت محمد اگر با سواد بوده که قرآن را خودش نوشته و اگر هم بی سواد او خوانده و کسی برایش نوشته

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34571
    تشکـر
    18
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : آیا حضرت محمد بی سواد بود؟

سلام دوست عزیز
    اگه میخاین در این باره با متخصصانش گفتگویی داشته باشید.
    به من پیام خوصوصی بدید
    اینجا تبلیغ محسوب میشه
    نه تنها شما ، بلکه هر عزیز دیگه ای

3. کاربران زیر از adine1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام

برام جالب شد سوالتون رفتم یه سرچ کردم تو نت

یه جوابی خیلی به نظرم دقیق اومد

اونم اینکه اگر پیامبر سواد داشت...چرا انقدر واضح در کتاب خودش گفته که من سواد نداشتم؟؟؟

آیا فک نمیکرد که مردم بهش اعتراض میکنن و مهتمش میکنن به دروغگویی که تو سواد داری چرا دروغ میگی که سواد نداری؟؟؟؟

بالاخره یه نفر باید به ایشون درس میداده دیگه...که بتونه بخونه و بنویسه...چن نفر میدونستن که ایشون پیش فلانی درس میخونه...

اونم مردم اون دوره که به هر طریقی میخواستن پیامبری ایشون رو نقض کنن

لینکشو براتون میذارم

آیا حضرت محمد(ص) بی سواد(امی) بوده است؟

5. 3 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    سلام

برام جالب شد سوالتون رفتم یه سرچ کردم تو نت

یه جوابی خیلی به نظرم دقیق اومد

اونم اینکه اگر پیامبر سواد داشت...چرا انقدر واضح در کتاب خودش گفته که من سواد نداشتم؟؟؟

آیا فک نمیکرد که مردم بهش اعتراض میکنن و مهتمش میکنن به دروغگویی که تو سواد داری چرا دروغ میگی که سواد نداری؟؟؟؟

بالاخره یه نفر باید به ایشون درس میداده دیگه...که بتونه بخونه و بنویسه...چن نفر میدونستن که ایشون پیش فلانی درس میخونه...

اونم مردم اون دوره که به هر طریقی میخواستن پیامبری ایشون رو نقض کنن

لینکشو براتون میذارم

آیا حضرت محمد(ص) بی سواد(امی) بوده است؟
    خب معلوم است
    اینطوری نه تنها بهش اعتراض نمیکردند بلکه بهش ایمان میآوردند مثلا میگفتن این چطور بی سواده حتما کتاب رو خدا براش نوشته

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ali- نمایش پست ها
    خب معلوم است
    اینطوری نه تنها بهش اعتراض نمیکردند بلکه بهش ایمان میآوردند مثلا میگفتن این چطور بی سواده حتما کتاب رو خدا براش نوشته
    ببینید خیلی از مردم اون دوران دنبال این بودن که بگن پیامبر دروغ میگه!!! درسته؟

پس اینکه پیامبر ادعای بیسوادی کنه...در حالیکه سواد داشته...خودش میتونسته یه دستاویز خیلی بزرگ بشه...برای اینکه متهمش کنن به دروغگویی

اگر واقعا باسواد بوده...شما فک میکنی سران اون دوران دریغ میکردن از اینکه بگن این پیامبر دروغ میگه و سواد داشته ؟؟؟؟؟

یا اینکه هیچ استادی هیچ معلمی نبوده که بگه مردم من خودم این پیامبر رو درس دادم و داره به شما دروغ میگه که بیسواد بوده؟؟؟

یا اصلا هیچکس تا چهل سالگی با پیامبر در ارتباط نبوده که بدونه پیامبر درس خونده؟؟؟

یا کسی نبوده که بگه من خودم با این شخص به مکتب میرفتم....پس داره دروغ میگه؟؟؟؟

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

من این تاپیک رو خیلی وقت پیش ایجاد کرده بودم

حتی اگر پیامبر هم سواد داشته....میتونسته از چیزی حرف بزنه که به جز با چشم مسلح نمیشه دید و نظر داد؟؟؟

اون تو دورانی که هیچ امکانات علمی وجود نداشته؟؟!!!؟؟!!

http://forum.moshaver.co/f74/%D9%82%...F%D8%9F-27359/

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

محمد همه کاراشو با ابوطالب میکرده اگرم چیزی بوده اون براش مینوشته چطور یه آدم بی سواد میتونه مردم رو گول بزنه؟
    خیر دلایل شما منطقی نیست حتی اگر بی سواد هم بوده ابوطالب برایش مینوشته

امروز یه جا بودم یکی سوال پرسیده بود یه اتییست گفته بود "من خودم میدونم همه اینها چرند است و برای همه صحبت هایم سند دارم، من اعتقاد ندارم پس نیازی نیست اهمیتی بدهم"
    منم دیگه تاپیکی درمورد اسلام باز نمیکنم و چیزی درموردش نمیگم
    چون نه شما عوض میشید نه من شما محمد خودش هم زنده بشه بگه دروغ گفتم باور نمیکنید

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

محمد همه کاراشو با ابوطالب میکرده اگرم چیزی بوده اون براش مینوشته چطور یه آدم بی سواد میتونه مردم رو گول بزنه؟
    خیر دلایل شما منطقی نیست حتی اگر بی سواد هم بوده ابوطالب برایش مینوشته

امروز یه جا بودم یکی سوال پرسیده بود یه اتییست گفته بود "من خودم میدونم همه اینها چرند است و برای همه صحبت هایم سند دارم، من اعتقاد ندارم پس نیازی نیست اهمیتی بدهم"
    منم دیگه تاپیکی درمورد اسلام باز نمیکنم و چیزی درموردش نمیگم
    چون نه شما عوض میشید نه من شما محمد خودش هم زنده بشه بگه دروغ گفتم باور نمیکنید
    شما فک میکنید محمد صلی الله علیه و آله و سلم، مردم رو گول میزده؟؟؟؟

خب شما جوابی به سوالهای من ندادید...که اگه با سواد بوده چرا سرانی که انقدر قصد کوبیدنش رو داشتن دروغش رو برملا نکردن؟؟؟

یه جورایی با دور زدن جواب میدید...میگید ابوطالب براش مینوشته....ابوطالب اگه بلد بود چرا خودش ادعای پیامبری نکرد؟؟؟؟

میدونید که ابوطالب قبل از هجرت و تو اون سه سالی که پیامبر رو محاصره کرده بودن فوت شدند؟؟؟ پس چطوری که بعد از فوت ایشون پیامبر همچنان گفته هاش ادامه داشت با همون انسجام و دقتی که داشتن؟؟؟

و اگر چیزی در مورد اسلام باز میکنین و قصدتون کمک هست لطفا کامل جواب بدید و نیمه رهاش نکنید

شاید ما گمراهیم و به کمک شما احتیاج داریم

و شاید شما گمراه باشید و ما بتونیم بهتون کمک کنیم

خوشحال میشم به سوالات من پاسخ بدید.

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

شما میگید پیامبر دروغگو بوده ( نعوذبالله ) و میخواسته مردم رو فریب بده

من میگم اینطور نبوده و دلایلم این هست که هیچکدوم از چیزایی که پیامبر از ما خواسته منفعت شخصی ایشون درش نیست

از مفاد پیمان عقبه که پیامبر با عده ای داشته این بوده که دروغ نگید، بهتان نزنید، فرزندهاتون رو نکشید، کارهای نیک انجام بدید

و از دستورات دیگری دینی که هست...بدون اجازه وارد حریم کسی نشید،غیبت نکنید، زنا نکنید، بهداشت شخصی داشته باشید، عده نگهدارید، سازش کنید و جز در موارد خاص طلاق نگیرید، و حتی کافر خوش اخلاق رو بهتر از مومن بداخلاق دونسته...و چه بسیار آداب معاشرت دیگری که بحثش مفصل هست

من دلایلم برای انتخاب اسلام این بوده... اینکه کسی بهشون عمل نمیکنه معنیش این نیست که اسلام مشکل داره...همونطور که خیلی از پزشکان به وظایشون عمل نمیکنن معنیش این نیست که علم پزشکی مشکل داره

چرا شما فک میکنین ماها داریم تقلید کورکورانه میکنیم؟؟؟ چرا فک میکنین ماها تفکر نداریم؟؟؟ ماها به شک نیفتادیم؟؟؟

من خودم به شخصه بارها تو دورانی به شدت درگیر این بودم که واقعا راه درست چیه

گاهی نماز میخوندم گاهی نه...گاهی میرفتم سراغ کتاب مسیحیت...گاهی سراغ قرآن...

مگه میشه تو جهان امروزی زندگی کرد و چیزی رو به زور و تحمیل پذیرفت؟؟؟

من ندیدم جایی اسلام بد گفته باشه...

و واقعا با تمام وجودم بهش ایمان دارم...حتی اگر مجریان خوبی برای اجرای دین روی کار نیامده باشن

من دلیلم برای اسلام...نه پیامبری محمد هست که هرکس دیگری میتونست پیامبر بشه و نه امامت علی هست که هرکس دیگه میتونست امام بشه

چیزی که منو قانع میکنه اینکه چرا این شخصیت ها؟؟؟ چرا از بین همه ی اون آدمای دوران چرا خداوند این شخصیت ها رو انتخاب میکرده

شما میگید پیامبر قصد فریب مردم رو داشته...چطور میشه که کسی که مشهور بوده به محمد امین ( وحتما میدونید امین به معنای امانت دار هست ) بخواد در امانت داری دین و تفکر مردم خائن بشه؟؟؟

چطور میشه کسی که با تمام فقرش دینش رو به خدا عوض نمیکنه بخواد مردم رو فریب بده

آیا نمیتونست ثروت سران قریش رو بپذیره و مردم رو هم به حال خودشون رها کنه؟؟؟

که اگر این کارها رو میکرد دیگه شایستگی پیامبری رو نداشت و وحی هم بهش نازل نمیشد که بخواد دروغگو خطاب بشه

شما دلیل بیار برای اینکه محمد قصد فریب داشته...اگر قانع کننده بود مطمئن باشید خیلی ها پذیرای اون خواهند بود.

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

خیر متاسفانه
    دستان من از تاپیک کردن خسته شدن از بس نوشتم و نوشتم
    فایده ای هم نداشت
    ببینی. امکان نداره دین به کارش نیومده باشه وگرنه مگه بیکار بوده؟ همینطور که دین الان تو کشور ما به کار دولت اومده برای حکومت به مردم
    فکر میکنید چرا دولت و آموزش و پرورش بها نمیده؟ چون یه چیزایی هست که نمیخواد ما بفهمیم که اگر بفهمیم حکومت از دستش خارج میشه
    نمیدونم شما دیدید یا نه ولی تو فامیل ما از جمله خودم هرکی میره دانشگاه خوب و اهل مطالعه هست بعد از دو سه سال نماز رو میزارن کنار خوب حتما یه چیزی هست دیگه یه چیزی که شما به دنبالش نبودید یا نخواستید باشید چون حقیقت تلخه
    مثلا تو کتاب تاریخ دانشگاه داشتیم "پیامبر برای حفظ اسلام به کاروان های کفار حمله میکردند و... این همون غارته

از فواید دیگر دین میشه به این دو مورد اشاره کرد:
    رسیدن به ثروت، باید خیلی ساده باشید که فکر کنید پیامبر از بیت المال نمیخورده و فقط برای اسلام استفاده میکرده فکر میکنید زیارتگاه ها رو واسه چی میساختن؟ واسه اینکه یه سری آدم ساده لوح بیان توش پول بریزن

ارضای میل جنسی: با کلاه شرعی هرکی رو تو خیابون میدیده میبرده خونه و ازدواج و... نمیدونم دختر 6 ساله رو میشناسید یا نه، غارت فقط برای پول نبوده بلکه برای زن هم بوده

اگر کنجکاو بودید اشتباهات قرآن رو هم براتون بیان کنم اشتباهات غیر علمی که میگن نباید رو معنای ظاهری قضاوت کرد

اصلا مهم نیست بی سواد بوده یا نه
    هومر رو مثال زدم
    یکی براش مینوشته حتما مگه میشه یه بی سواد بنویسه؟!!!

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

خیر متاسفانه
    دستان من از تاپیک کردن خسته شدن از بس نوشتم و نوشتم
    فایده ای هم نداشت
    ببینی. امکان نداره دین به کارش نیومده باشه وگرنه مگه بیکار بوده؟ همینطور که دین الان تو کشور ما به کار دولت اومده برای حکومت به مردم
    فکر میکنید چرا دولت و آموزش و پرورش بها نمیده؟ چون یه چیزایی هست که نمیخواد ما بفهمیم که اگر بفهمیم حکومت از دستش خارج میشه
    نمیدونم شما دیدید یا نه ولی تو فامیل ما از جمله خودم هرکی میره دانشگاه خوب و اهل مطالعه هست بعد از دو سه سال نماز رو میزارن کنار خوب حتما یه چیزی هست دیگه یه چیزی که شما به دنبالش نبودید یا نخواستید باشید چون حقیقت تلخه
    مثلا تو کتاب تاریخ دانشگاه داشتیم "پیامبر برای حفظ اسلام به کاروان های کفار حمله میکردند و... این همون غارته

از فواید دیگر دین میشه به این دو مورد اشاره کرد:
    رسیدن به ثروت، باید خیلی ساده باشید که فکر کنید پیامبر از بیت المال نمیخورده و فقط برای اسلام استفاده میکرده فکر میکنید زیارتگاه ها رو واسه چی میساختن؟ واسه اینکه یه سری آدم ساده لوح بیان توش پول بریزن

ارضای میل جنسی: با کلاه شرعی هرکی رو تو خیابون میدیده میبرده خونه و ازدواج و... نمیدونم دختر 6 ساله رو میشناسید یا نه، غارت فقط برای پول نبوده بلکه برای زن هم بوده

اگر کنجکاو بودید اشتباهات قرآن رو هم براتون بیان کنم اشتباهات غیر علمی که میگن نباید رو معنای ظاهری قضاوت کرد

اصلا مهم نیست بی سواد بوده یا نه
    هومر رو مثال زدم
    یکی براش مینوشته حتما مگه میشه یه بی سواد بنویسه؟!!!
    کسی نگفته پیامبر مینوشته...پیامبر فقط چیزی که بهش وحی میشده رو میگفته و کسانی به اسم حافظان و یا کاتبان قرآن این آیات رو مینوشتن

و بزرگترینشون هم حضرت علی بوده....و کسی که مورد وحی و الهام خداونده...دیگه نوشتن و خوندن که کاری براش نداره...

راستش چیزایی که شما گفتید قبلا خیلی در موردشون بحث شده و به نظرم انقدر جوابشون واضحه که دیگه جای بحث نیست

و البته من ندیدم کسی بره دانشگاه و نمازش رو ترک کنه

نمونش خوده من...وقتی رفتم دانشگاه...حتی میشد چن ماه هم نماز نمیخوندم...یا فقط ماه رمضمونا فک میکردم خیلی بیشتر تو دید خدام

بقیه سال هم یه خط در میون...میخوندم

ولی از وقتی رفتم دانشگاه کاملا نگاهم به دین تغییر کرد....

و در مورد زیارتگاه ها هم بگم که خود پیامبر یکی از نشونه های آخر الزمان رو این دونستن که به جای پرداختن به تفکر ائمه به قبور و ظواهر اونها پرداخته میشه

بقیش رو هم تو نت یه سرچ کنین جوابای خیلی خوبی میگیرن....

14. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

کسی نگفته پیامبر مینوشته...پیامبر فقط چیزی که بهش وحی میشده رو میگفته و کسانی به اسم حافظان و یا کاتبان قرآن این آیات رو مینوشتن

و بزرگترینشون هم حضرت علی بوده....و کسی که مورد وحی و الهام خداونده...دیگه نوشتن و خوندن که کاری براش نداره...

راستش چیزایی که شما گفتید قبلا خیلی در موردشون بحث شده و به نظرم انقدر جوابشون واضحه که دیگه جای بحث نیست

و البته من ندیدم کسی بره دانشگاه و نمازش رو ترک کنه

نمونش خوده من...وقتی رفتم دانشگاه...حتی میشد چن ماه هم نماز نمیخوندم...یا فقط ماه رمضمونا فک میکردم خیلی بیشتر تو دید خدام

بقیه سال هم یه خط در میون...میخوندم

ولی از وقتی رفتم دانشگاه کاملا نگاهم به دین تغییر کرد....

و در مورد زیارتگاه ها هم بگم که خود پیامبر یکی از نشونه های آخر الزمان رو این دونستن که به جای پرداختن به تفکر ائمه به قبور و ظواهر اونها پرداخته میشه

بقیش رو هم تو نت یه سرچ کنین جوابای خیلی خوبی میگیرن....
    نمیدونم ولی من اطراف رو دیدم تو دوستان و فامیل اکثرا همینطور بودند

الان اروپا و آمریکا متمدنانه عمل میکنند تو جمع های خودشون مسخره همه دین ها میکنند اما یه آدم دینی که مثلا میخواد نماز بخونه بهش اجازه میدن نمازش رو بخونه

ارتباط پیامبران با خدا همه و همه فریب کاری هایی بوده برای رسیدن به چیزایی که گفتم
    قرآنی که میگید اگر کار خدا نبود اینهمه اشتباهات علمی نداشت
    حالا من اشتباهات رو هم اگر بیان کنم باز شما میگید که نه این معنای ظاهری است و تفسیر دارد و...
    بحث کردن در این موارد وقت تلف کردن است
    حقیقت همون چیزیه که خیلی ها میدانند و خیلی ها نمیخواهند بدانند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام خسته نباشید

بنده هم مثل شما تو همین دبیرستان های ایران بزرگ شدم کتاب دین و زندگی و واحد های دینی دانشگاه رو پاس کردم
    از همان دوران دبیرستان متوجه شدم دلایلی که کتاب دین و زندگی برای اثبات گفته هایش میاورد اصلا با عقل جور در نمی‌آید و اصلا چیزی را ثابت نمیکند

با بررسی هایی که من انجام دادم فهمیدم حضرت محمد نه تنها بی سواد نبوده بلکه فردی کاملا با سواد و اهل مطالعه بوده

حضرت محمد اگر با سواد بوده که قرآن را خودش نوشته و اگر هم بی سواد او خوانده و کسی برایش نوشته
    این روزها مردم مخشون نمیکشه اختراع کنن و خودی نشون بدن دارن دیوانه میشن و حرفای نامربوط ک حتی ی بچه هم بهش میخنده مطرح میکنن.

اصلا بر فرض محال پیامبر باسواد بودن
    میدونی قران برای اثبات برحق نبودن خودش چی خواسته؟!
    همه دانشمندان از سرتاسر نقاط جهان جمع بشن و باهمفکری و کمک هم بیاین و یک سوره همانند قران بیاورند حتی به اندازه کوچیکترین سوره قران

هرکسی ادعا داره قران و پیامبر دروعگو هستن در هر زمانی سوره ای بیاوره ک ادعا دروغین بودن قران را اثبات کنن

شما و هرکس دیگه قبل از توهین به قران و پیامبر بهتره به مبارزه ای ک 1400سال پیش فراخوانده شدین پا میدان بزارین و وقتی رو کردی ادعا کن.

این روزها بیسوادهای پرادعا زیاد شدن.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

17. 4 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

نمیدونم ولی من اطراف رو دیدم تو دوستان و فامیل اکثرا همینطور بودند

الان اروپا و آمریکا متمدنانه عمل میکنند تو جمع های خودشون مسخره همه دین ها میکنند اما یه آدم دینی که مثلا میخواد نماز بخونه بهش اجازه میدن نمازش رو بخونه

ارتباط پیامبران با خدا همه و همه فریب کاری هایی بوده برای رسیدن به چیزایی که گفتم
    قرآنی که میگید اگر کار خدا نبود اینهمه اشتباهات علمی نداشت
    حالا من اشتباهات رو هم اگر بیان کنم باز شما میگید که نه این معنای ظاهری است و تفسیر دارد و...
    بحث کردن در این موارد وقت تلف کردن است
    حقیقت همون چیزیه که خیلی ها میدانند و خیلی ها نمیخواهند بدانند
    لابد حقیقت اونچیزیه که شما میگید!!!!؟؟؟!!!؟؟؟ و بقیه هم در گمراهی کامل به سر میبرند....

میشه بگید اشتباهات علمی قرآن چی هستن؟؟؟

19. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط Aamir2020 نمایش پست ها
    درود
    بانو فاطمه پیرامون دعوت به تحدی بحث ها بسیار است.
    فرض کنید: عده ایی آمدند مثلا یک سری آیات عربی نوشتند, خوب حالا برای اینکه ببینیم این آیات شبیه قرآن است یا نه باید آنرا به علمای اسلام نشان بدهیم و آنان بگویند مثلا شبیه هست یا خیر, فرض کنیم گفتند فلان قسمت فلان قسمت نوشته شما غلط بود, خوب؟ میبریم اصلاح میکنیم مجدد میاوریم,باز میگویند فلان فلان فلانش غلط است,میبریم آن ایرادات را هم رفع میکنیم,بالاخره آنقدر این روند طی میشود تا میرسیم به سوره ایی که مورد قبولشان است دیگر
    حالا این تازه اول مشکل است! چرا؟
    آیا آن افراد اصلا لیاقت دارند بگویند این سوره ساخته شده شبیه قرآن است؟(اگر بله که خوب تحدی رد شد)
    اگر خیر,پس چه کسی این لیاقت را دارد؟ آیا کسی جز خود پیامبر؟
    که خوب پیامبر هم در قید حیات نیستند پس این دعوت به تحدی سفسطه ای بیشتر نیست....
    در زمان صدر اسلام کفار عده ای را میزاشتن ک مردم به طرف خانه پیامبر نروند تا ایات الهی را بشنون و به اسلام گرویده شوند یعنی حتی کفار هم میتوانند تشخیص بدهند ک این ایات چه ارزشی دارند
    در این 1400 سال علم بسیار پیشرفت کرد و حتی مردم به کره ماه رفتن اما نتوانستن سوره ای هم تراز با قران بیاورند ک اگر اینطور بود مطمین باشید دشمنان اسلام هیچوقت اینطور ساکت نبودند و با حرفای دروغین و مردم فریب بدون علم حرف نمیزدن

در مورد نامه نوشتن پیامبر خودتون دارین میگین پیامبر بعد از مبعوث شدن به پیامبری نامه نوشتن نه قبل از پیامبری.
    نامه و نوشته ای قبل از پیامبری رو کنید و سند بیاورید.

سوره های قران ویژگی ک دارند این است ک در عین اینکه هر ایه به ایه قبل مرتبط هست شیوا و اهنگین هستن و در پس هر ایه علم های زیادی نهفته هست.

21. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

درود
    اشتباهات علمی در قرآن هست اما متاسفانه بنا به تذکری که جناب فرخ به من دادند(که نظرات ضد دینی نگویم) من به ایشان احترام میگزارم و نمیتوانم اینجا بیانشان کنم , اگر تمایل داشتید بدانید برایم پیام خصوصی بفرستید.
    اشتباهات علمی؟!!
    علمی ک درمقابل قران به زانو درامده هست
    چه جالب

یادمه یکی از معلم های دوره دبیرستانم تعریف میکرد رفتن مکه
    دیدن جایی مردم زیادی جمع شدند تا از انجا قران بخرن
    پرسیدن چرا این همه جا هست اینجا جمع شدین
    گفتن اینجا قرانی میده ک در ان علی (اسم امام علی) ندارد

از جهالت مردم استفاده میکنن
    درحالی ک در قران اسمی از حضرت علی نیامده
    و انها علی ک در قران امده است را اسم امام علی ترجمه کردن و به مردم جاهل فروختن.

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    تشکر شده 50 بار در 32 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط fateme.68 نمایش پست ها
    در زمان صدر اسلام کفار عده ای را میزاشتن ک مردم به طرف خانه پیامبر نروند تا ایات الهی را بشنون و به اسلام گرویده شوند یعنی حتی کفار هم میتوانند تشخیص بدهند ک این ایات چه ارزشی دارند
    در این 1400 سال علم بسیار پیشرفت کرد و حتی مردم به کره ماه رفتن اما نتوانستن سوره ای هم تراز با قران بیاورند ک اگر اینطور بود مطمین باشید دشمنان اسلام هیچوقت اینطور ساکت نبودند و با حرفای دروغین و مردم فریب بدون علم حرف نمیزدن

در مورد نامه نوشتن پیامبر خودتون دارین میگین پیامبر بعد از مبعوث شدن به پیامبری نامه نوشتن نه قبل از پیامبری.
    نامه و نوشته ای قبل از پیامبری رو کنید و سند بیاورید.

سوره های قران ویژگی ک دارند این است ک در عین اینکه هر ایه به ایه قبل مرتبط هست شیوا و اهنگین هستن و در پس هر ایه علم های زیادی نهفته هست.
    با سلام،

کسانی که سواد و شم سیاسی و اجتماعی دارند، می‌دانند حمله به قرآن از طریق تحدی ممکن نیست. به همین خاطر از زوایای دیگری حمله می‌کنند. بسیاری از شبهات راجع به قرآن به راحتی قابل پاسخ گویی است البته برای کسی که کمی وقت بگذارد. اما بسیاری (چه مسلمان، چه غیرمسلمان) این کار را انجام نمی‌دهند. مخالفان قرآن هم از این مساله آگاه هستند و با ردیف کردن شبهات فراوان ذهن‌ها را نسبت به قرآن آشفته و بدبین می‌کنند و همین برای آنها کافی است تا به مقصود خود دست یابند. اما اگر کسی در این وانفسا به دنبال رفع شبهات باشد نه تنها با یافتن هر پاسخ ایمان قوی‌تری پیدا می‌کند بلکه بیشتر به نیت تولید کننده‌های شبهه پی می‌برد.

24. 4 کاربران زیر از hamdask بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    6691
    تشکـر
    18,649
    تشکر شده 9,823 بار در 3,399 پست
    میزان امتیاز
    16

سلام خسته نباشید

سلام

بستگی داره شما سواد را چه معنی میکنید ؟!

اگر منظور سواد خواندن و نوشتن است ، بله نداشتن .

اما اگر بقیه سواد ها مثل علم را میگویین ، بعد از بعثت پیامبر اکرم علم هیچ کس به پیامبر نمیرسید .

علی دروازه شهر علم پیامبر است . علم پیامبر از بس بالا بود که بعضی فکر میکردن علم غیب دارد .

با سوادی بودن یا بی سواد بودن پیامبر هیچ گونه نقص و ایرادی بر قرآن وارد نمیکنه .

این جمله هم که چون پیامبر بی سواد بود در نتیجه قرآن معجزه ایشان بود ، یک جمله کودکانه است ،

قرآن یکجا وحی نشده که مردم بخواهند یکجا بپذیرند یا رد کنند ، اگر توجه کنید به آیات قرآن بعضی در مکه بعضی در مدینه بر پیامبر نازل شده ، که دستور های الهی برای زمان حال و روز مردم بوده ، حتی بعضی آیات مربوط به زمان حال بوده .

این جور نظر ها خودش نشون میده که مطالعه از قرآن نشده که هیچ حتی در مورد نحوه نزول قرآن درک درستی نیست .

فکر نکنم شما هم پست را برای سوال پرسیدن یا رفع شبه ایجاد کرده باشین ، پیشاپیش از امتیاز منفی شما بابت نظرم سپاس گذارم .
    امضای ایشان
    یا قائم آل محمد

26. کاربران زیر از reza1 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

در پاسخ به همه میگم اول از آقا امیر ممنونم چون اکثر چیزایی که نوشتن چیزایی بودند که من میخواستم بنویسم و البته ایشون تاریخ رو بیشتر از من مطالعه کردند
    اولا درست صحبت کنید "مردم نمیتونن اختراع کنن حرفایی میزنن که..." ببخشید شما خودتون چه دستاورد بزرگی دارید؟ من حداقل به یک آدم مفید تو جامعه تبدیل شدم حداقل یه درآمدی دارم پول زن و بچم رو میدم حق کسی رو نمیخورم ... حداقل برای خونواده خودم مفید هستم هرچند گاهی پول دستم بیاد به فقرایی که خودم میشناسم هم کمک میکنم
    همینطوری گارد گرفتین جمعش کنید لطفا دلتون به تحدی خوشه؟ خب معلومه همینطور که امیر جان گفتن این راهی برای اثبات قرآن نیست آیه ای مانند آن بیاورید خب من آیه بیارم شما میخوای بررسی کنی؟ فقهای اسلام؟ فکر میکنید اگر آیه قابل قبول باشد فقهای اسلام میپذیرند؟ اصلا معیار های انتخاب یک آیه قابل قبول چیست؟
    بله همگی درست اند خوب که از منابع خودتون سند ذکر کردند
    شما اصلا صحیح بخاری را خواندید؟
    مثلا میگن عایشه دروغ گفته هنگام ازدواج با محمد 6-7 ساله بوده و 17 سال داشته درحالی که تو صحیح بخاری زده 6 ساله بوده
    به نظر من مطالعه شما از تاریخ اسلام درحد کتب مدارس هست شما اونجوری بزرگ شدید که حکومت میخواد
    من میدونم حتی اگر اشتباهات عملی را هم ذکر کنیم باز میگید نه اینا معنای ظاهری هست تفسیر داره جمش کنید تورو خدا از طرفی میگید قرآن کتابی برای همه جهانیان اگر کتابی برای همه جهانیان بود با زبان ساده و روان نوشته میشد نه پیچیده و تفسیر دار هرچند منظور قرآن همون چیزی هست که نوشته و تفسیر و اینا لحافی برای پوشاندن زشتی هاشه

28. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

من الان تو جامعه ای زندگی میکنم که آبروی دختر اهمیت زیادی داره یکی چپ نگاه دخترم کنه گردنش رو خورد میکنم بعد شما از اعرابی حمایت میکنید که کشور مارو نابود کردند """زن ها و دخترای مارا به عنوان برده جنسی میفروختد""""" باعث نابودی زبان ملی ما شدند البته شما تقصیری ندارید شما نمیدانید و اشکالی هم ندارد حداقل یاد بگیرید انسانی زندگی کنید و درست صحبت کنید"مردم نمیتونن اختراع کنن حرفایی میزنند که حتی بچه هم خندش میگیره"

30. کاربران زیر از ali001 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

31. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

بله کاملا موافق هستم
    پیشنهاد میکنم قبل از نوشتن چیزی پست های بالاتر رو بخونید چیزایی که من و به خصوص امیر جان گفتن اگر چیزی باقی ماند دفاع کنید

32. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

درود
    پاسخ به تحدی را بالا مطرح کردم.
    در ضمن حمله به قرآن از طریق تحدی از آن حیث ممکن نیست چون پیامبر در قید حیات نیستند(نه اینکه توانش نباشد), پس ما چه سوره بیاوریم حتی علمای اسلام قبول کنند شبیه قرآن است(انتظار دارید قبول کنند و ریشه خودشان را بزنند بگویند ماست ما ترش است؟), اگر هم رد بکنند خوب میبریم ایراداتش را برطرف میکنیم دوباره میاوریم, تازه اگر بگویند شبیه قرآن است حرفشان باز هم سند نیست چون خود پیامبر تنها کسیست که میتواند بگوید شبیه قرآن است یا خیر که ایشان هم در قید حیات نیست.
    از این حیث این دعوت (برای بعد از فوت پیامبر و معصومین) بی اعتبار میشود (چون نمیدانیم اصلا به کدام مرجع باید سوره مان را نشان بدهیم, اهل تشییع؟ تسنن؟ و....) پس این یک سفسطه است و طبق نظر فلاسفه اسلامی سفسطه یا دور باطل و غلط است.
    با سلام،

شما اولین نفری نیستید که به تحدی دعوت شده‌اید و مطمئنا شما باسوادترین و دشمن‌ترین نیستید. این قضیه 1400 ساله است. هنوز هیچ کس هنوز نیاورده است. بسیاری سعی کرده‌اند و نتوانسته‌اند. خیلی دشمنان باسواد هم می‌دانند نمی‌شود و بنابراین از تحدی فرار می‌کنند.

33. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

من الان تو جامعه ای زندگی میکنم که آبروی دختر اهمیت زیادی داره یکی چپ نگاه دخترم کنه گردنش رو خورد میکنم بعد شما از اعرابی حمایت میکنید که کشور مارو نابود کردند """زن ها و دخترای مارا به عنوان برده جنسی میفروختد""""" باعث نابودی زبان ملی ما شدند البته شما تقصیری ندارید شما نمیدانید و اشکالی هم ندارد حداقل یاد بگیرید انسانی زندگی کنید و درست صحبت کنید"مردم نمیتونن اختراع کنن حرفایی میزنند که حتی بچه هم خندش میگیره"
    با سلام،

شما مطالبی بیان می‌کنید ولی نمی‌دانید بسیاری از ارزش‌هایی که در ذهن شماست ناشی از تلاش‌های پیامبران بوده است.

قطعا شما مانند حضرت علی (ع) در شب از خواب ناز نزده‌اید که به فقیران و یتیمان رسیدگی کنید.

چرا امام علی (ع) می‌گوید 25 سال استخوان در گلو را تحمل کردم. به خاطر انحراف اسلام از شیوه‌اش بوده است.

امام حسین (ع) "اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید". پیش از شما و افرادی که امروزه انسانیت را مقابل دینداری قرار می‌دهند، ایشان آزاده بودن را گفته بودند.

در اسلام به غیرت مرد خیلی اهمیت داده شده است. بی‌غیرت صفتی نیست که یک مسلمان از آن خوشش بیاید.

راجع به حمله به ایران:

1- حمله به ایران: شما جنگ صفین را با حمله به ایران مقایسه کنید. شما جنگ صفین (منش علی و منش معاویه) را با منش استفاده شده در حمله به ایران مقایسه نمایید.

2- شما به تاریخ استناد می‌کنید و نقلیات یک کتاب تاریخی را عین واقعیت می‌پندارید. در حالی که یک تاریخ‌شناس و مهمتر یک عالم دینی مستندات کتاب تاریخی را هم بررسی می‌کند. آیا مستندات از چه کتابی بوده، چه کسی نقل کرده؟ چند نفر نقل کرده‌اند؟ از چه کسانی نقل کرده‌اند؟ ناقلین دشمن بوده‌اند یا دوست؟ ناقلین در گفتارشان اهل امانتی‌داری و راست‌گویی بوده‌اند یا خیر؟

پس اینکه شما به یک کتاب تاریخی استناد می‌کنید لزوما درستی مطلب را نمی‌رساند. حتی کتب تاریخی چند نسخه دارند (مشایه کتب ادبی ما نظیر کلیات سعدی یا مثنوی مولوی).
    (به این نوشته ارتباط ندارد ولی گفتنش خالی از لطف نیست: راجع به قرآن، یک نسخه واحد در شرق و غرب عالم بین شیعه یا سنی و به زبان واحد عربی وجود دارد).
    ویرایش توسط hamdask : 05-07-2017 در ساعت 01:48 PM

34. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

در پاسخ به همه میگم اول از آقا امیر ممنونم چون اکثر چیزایی که نوشتن چیزایی بودند که من میخواستم بنویسم و البته ایشون تاریخ رو بیشتر از من مطالعه کردند
    اولا درست صحبت کنید "مردم نمیتونن اختراع کنن حرفایی میزنن که..." ببخشید شما خودتون چه دستاورد بزرگی دارید؟ من حداقل به یک آدم مفید تو جامعه تبدیل شدم حداقل یه درآمدی دارم پول زن و بچم رو میدم حق کسی رو نمیخورم ... حداقل برای خونواده خودم مفید هستم هرچند گاهی پول دستم بیاد به فقرایی که خودم میشناسم هم کمک میکنم
    همینطوری گارد گرفتین جمعش کنید لطفا دلتون به تحدی خوشه؟ خب معلومه همینطور که امیر جان گفتن این راهی برای اثبات قرآن نیست آیه ای مانند آن بیاورید خب من آیه بیارم شما میخوای بررسی کنی؟ فقهای اسلام؟ فکر میکنید اگر آیه قابل قبول باشد فقهای اسلام میپذیرند؟ اصلا معیار های انتخاب یک آیه قابل قبول چیست؟
    مثلا میگن عایشه دروغ گفته هنگام ازدواج با محمد 6-7 ساله بوده و 17 سال داشته درحالی که تو صحیح بخاری زده 6 ساله بوده
    به نظر من مطالعه شما از تاریخ اسلام درحد کتب مدارس هست شما اونجوری بزرگ شدید که حکومت میخواد
    من میدونم حتی اگر اشتباهات عملی را هم ذکر کنیم باز میگید نه اینا معنای ظاهری هست تفسیر داره جمش کنید تورو خدا از طرفی میگید قرآن کتابی برای همه جهانیان اگر کتابی برای همه جهانیان بود با زبان ساده و روان نوشته میشد نه پیچیده و تفسیر دار هرچند منظور قرآن همون چیزی هست که نوشته و تفسیر و اینا لحافی برای پوشاندن زشتی هاشه
    با سلام،

تمامی احادیث صحیح بخاری معتبر نیست.
    عایشه در علم حدیث چندان اعتبار ندارد. همان گفته‌اش با بسیاری از نقل‌ها و حوادث دیگر سازگار نیست.
    در یک پست دیگر اشاره کردم، معنی لفظی قرآن صحیح است و هرکسی در حدود 100 کلمه عربی بداند، معنی را متوجه می‌شود. اما از همان معانی لفظی خیلی نکات دیگر به دست می‌آید:

انا اعطیناک الکوثر

معنی لفظی: همانا به تو خیر کثیر دادیم.
    این معنی صحیح است.

معنی دیگر: حضرت فاطمه (ع) را به تو دادیم (با توجه به آیات بعد که پیامبر را ابتر می‌دانستند). تمام سیدها از نسل حضرت فاطمه (ع) هستند.
    این معنی هم صحیح است و با معنی بالا تضادی ندارد.

معنی دیگر: حوض کوثر را به تو دادیم.
    این معنی هم می‌تواند صحیح باشد و تضادی با دو معنی بالا ندارد.

35. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط hamdask نمایش پست ها
    با سلام،

شما مطالبی بیان می‌کنید ولی نمی‌دانید بسیاری از ارزش‌هایی که در ذهن شماست ناشی از تلاش‌های پیامبران بوده است.

قطعا شما مانند حضرت علی (ع) در شب از خواب ناز نزده‌اید که به فقیران و یتیمان رسیدگی کنید.

چرا امام علی (ع) می‌گوید 25 سال استخوان در گلو را تحمل کردم. به خاطر انحراف اسلام از شیوه‌اش بوده است.

امام حسین (ع) "اگر دین ندارید حداقل آزاده باشید". پیش از شما و افرادی که امروزه انسانیت را مقابل دینداری قرار می‌دهند، ایشان آزاده بودن را گفته بودند.

در اسلام به غیرت مرد خیلی اهمیت داده شده است. بی‌غیرت صفتی نیست که یک مسلمان از آن خوشش بیاید.

راجع به حمله به ایران:

1- حمله به ایران: شما جنگ صفین را با حمله به ایران مقایسه کنید. شما جنگ صفین (منش علی و منش معاویه) را با منش استفاده شده در حمله به ایران مقایسه نمایید.

2- شما به تاریخ استناد می‌کنید و نقلیات یک کتاب تاریخی را عین واقعیت می‌پندارید. در حالی که یک تاریخ‌شناس و مهمتر یک عالم دینی مستندات کتاب تاریخی را هم بررسی می‌کند. آیا مستندات از چه کتابی بوده، چه کسی نقل کرده؟ چند نفر نقل کرده‌اند؟ از چه کسانی نقل کرده‌اند؟ ناقلین دشمن بوده‌اند یا دوست؟ ناقلین در گفتارشان اهل امانتی‌داری و راست‌گویی بوده‌اند یا خیر؟

پس اینکه شما به یک کتاب تاریخی استناد می‌کنید لزوما درستی مطلب را نمی‌رساند. حتی کتب تاریخی چند نسخه دارند (مشایه کتب ادبی ما نظیر کلیات سعدی یا مثنوی مولوی).
    (به این نوشته ارتباط ندارد ولی گفتنش خالی از لطف نیست: راجع به قرآن، یک نسخه واحد در شرق و غرب عالم بین شیعه یا سنی و به زبان واحد عربی وجود دارد).
    معیار های شما برای پذیرش آیه چیه؟ بگید تا من آیه بسازم
    کتاب تاریخی که من مطالعه کردم نوشته دكتر زرین کوب هست منابع همه آخر کتاب ذکر شده که اکثرا کتاب های عربی هستند

ضمنا این که به فقرا کمک میکنند تا جایی که خوندم زمان کوروش هم که این مزخرفات نبودن وجود داشته من تاحالا چیزی از امام علی مطالعه نکردم که بخوام اخلاق رو از ایشون یاد بگیرم پدرم و پدر بزرگم هم همگی مخالف دین بودند و الان از بهترین و با اعتبار ترین انسان های منطقه هستند. جمعش کنید انقدر همه چیز رو به دین ربط ندید کمک کردن به فقرا یا انسانیت رو اسلام به جهان یاد نداد، جنگ، تجاوز، وحشی گری و حیوان بودن رو اسلام به جهان یاد داد

36. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

خواهشا کسایی که میان اگر قراره جوابی بدند پست آخر رو نخونن جواب بدن از صفحه دو به بعد رو بخونن بعد قضاوت کنند

37. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

درود
    بانو کامنت بنده را به دقت نخواندید.
    1-آن ماجرا که از رفتن مردم به خانه پیامبر جلوگیری میشد چه ربطی به بحث ما داشت؟
    2-بهتان به طور کامل در مورد سفسطه بودن تحدی پاسخ دادم.
    3-یکبار دیگر بخوانید تاریخ طبری را متوجه میشوید(اصلا تاریخ طبری در خانه دارید؟)
    4-بله سوره های قرآن آهنگین زیباست ما که منکرش نشدیم ما اصلا چکار به قرآن داریم؟! شما معتقدید پیامبر بیسواد بوده ما میگوییم خیر ایشان باسواد بوده سند هم به نقل از امام معصوم و تاریخ اسلام از کتب اسلام آوردیم همین.
    شما.گفتین سوره بیارین در حد سوره قران و مسلمانان باید تایید کنن گفتم خیر بلکه مسلمان هم نباشن وعلم کافی داشته باشن هم میتونن بفهمن.

و درمورد سواد داشتن پیامبر بعد از به بعثت رسیدن را مثال اوردین ما هم میگم بعد از بعثت خدا به پیامبر علم داده و باسواد شدن با عنایت خدا.

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

قرار شد اول کامل از صفحه 2 بخونید بعد پست بزارید

39. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

اینکه میگم اختراع نکردین منظورم برای خودی نشون دادن و اینکه بگین خیلی میفهمید هست
    ی لقمه نون درمیاری برای زن و بچه ک همه مردا انجام میدن و اگه انجام ندن باید بگین بی عرصه هستن پس برای انجام کاری ک وظیفه تون هست کسی به شما احسنت و به به نمیگه اما با گفتن چهارتا کلمه متضاد دین و مردم تو چشم میای.

در جورد کتابهایی ک گفتین من هیچ کتابی را بالاتر از قران و تفسیرش نمیدانم
    وقتی شما کتابی ک از جانب خدا و پیامبرش هست را پراز دروغ و اشتباه میدانید چطور انتظار دارین ما بگیم کتابی ک ی ادم معمولی نوشته درست و راست هست ایا اون فرد در زمان پیامبر بود یا شهد و عاقد ازدواج بود ک اینطور قطعی دارن میگن.

اینکه شما بگین فلان اشتباه را از قران گرفتم باید منتظر باشین ک ما پاسخ بدیم نه اینکه کور کورانه بگیم اخ اشتباه گرفتی پس درست میفرمایید.

و درمورد اینکه اینطور جلوی حرفتون عصبانی شدم و از این الفاظ و تندی استفاده کردم باید ی مثال بزنم
    اگه دخترتون بزرگ شد و فردی اومد گفت دخترتون را با فلان پسر دیدم و مشعول کارهای خاک برسری!!!
    شما برخوردتون چیه ؟!با ملایمت میگین احسنت ک به من اطلاع دادین خوب کجا دیدی دیگه چی دیدی
    نه مطمینا چنان میزنید تو دهنش ک نتونه دیگه دهنش را باز کنه به خاطره اعتماد و عشقی ک به دخترت داری
    پس انتظاری نداشته باشین وقتی شما به پیامبر و کتاب اسمونی و در واقعا دین ما توهین میکنین و دروغگو مینامید بهت به به و برادر برادرو دوست عزیز بگیم. چون بیشتر از عشق پدرانه شما ,ما پیامبر و دین مون را دوست داریم و بهش اعتماد و ایمان داریم.

40. 2 کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

41. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33316
    تشکـر
    49
    میزان امتیاز
    8

معیار های شما برای پذیرش آیه چیه؟ بگید تا من آیه بسازم
    کتاب تاریخی که من مطالعه کردم نوشته دكتر زرین کوب هست منابع همه آخر کتاب ذکر شده که اکثرا کتاب های عربی هستند

ضمنا این که به فقرا کمک میکنند تا جایی که خوندم زمان کوروش هم که این مزخرفات نبودن وجود داشته من تاحالا چیزی از امام علی مطالعه نکردم که بخوام اخلاق رو از ایشون یاد بگیرم پدرم و پدر بزرگم هم همگی مخالف دین بودند و الان از بهترین و با اعتبار ترین انسان های منطقه هستند. جمعش کنید انقدر همه چیز رو به دین ربط ندید کمک کردن به فقرا یا انسانیت رو اسلام به جهان یاد نداد، جنگ، تجاوز، وحشی گری و حیوان بودن رو اسلام به جهان یاد داد
    با سلام،
    آیا صحیح هست بنده هم همانند شما بگویم کتابهای تاریخی که مطالعه کردید مزخرف است؟ وقتی شما علی را مطالعه نکرده اید چگونه ادعا می‌کنید که اسلام را شناخته‌اید؟ اگر اسلام را نشناخته‌اید چگونه قضاوت می‌کنید که از اسلام جز فلان و فلان یاد نگرفته‌اید. علی تربیت شده مکتب اسلام است آن هم به صورت مستقیم از خود پیامبر. (در ضمن بنده علی را مثال زدم ولی گفتم تلاش پیامبران.)
    نخواندید پیامبر (ص) سر سفره فقرا می‌نشستند؟ نخواندید حضرت سجاد (ع) با مبتلایان به جزام افطار می‌کردند؟ نخواندید که معاویه آب را بر لشگر علی بست ولی علی بعد از به دست آوردن رودخانه آب را بر لشگر معاویه باز کرد؟ نخواندید سه روز پشت سر هم افطار خودشان را به سه فقیر دادند؟ نخواندید علی بعد از جنگ می‌گفت مجروحان را نکشید؟ غیر از سلاح و زره چیزی به غنیمت برندارید؟

پدران شما اخلاق را از چه کسی آموخته اند؟ معیار ارزش اخلاقی و انسانی چیست؟ الگوی اخلاقی شما کیست؟ الگوی بنده کسی است که هم در سیاست بوده، هم در جنگ، هم عالم بوده، هم کمک به فقرا می‌کرده است. با اینکه می‌توانسته بهترین لباس‌ها را بپوشد و بهترین غذاها را بخورد، به زمخت‌ترین و پوسیده‌ترین لباس و نان جو قناعت می‌کرد.
    چند آیه در قرآن وجود دارد که به انفاق توصیه شده است؟ چند آیه به مهربانی به پدر و مادر توصیه شده است؟ بروید ببینید حرمت پدر و مادر در کشورهای اسلامی بیشتر است یا در کشورهای غیراسلامی؟

بله اگر اسلام معاویه را شناختید حق با شماست. اما اسلام علی را هم بشناسید شاید به نتایج جالبی رسیدید.

42. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

با سلام،
    آیا صحیح هست بنده هم همانند شما بگویم کتابهای تاریخی که مطالعه کردید مزخرف است؟ وقتی شما علی را مطالعه نکرده اید چگونه ادعا می‌کنید که اسلام را شناخته‌اید؟ اگر اسلام را نشناخته‌اید چگونه قضاوت می‌کنید که از اسلام جز فلان و فلان یاد نگرفته‌اید. علی تربیت شده مکتب اسلام است آن هم به صورت مستقیم از خود پیامبر. (در ضمن بنده علی را مثال زدم ولی گفتم تلاش پیامبران.)
    نخواندید پیامبر (ص) سر سفره فقرا می‌نشستند؟ نخواندید حضرت سجاد (ع) با مبتلایان به جزام افطار می‌کردند؟ نخواندید که معاویه آب را بر لشگر علی بست ولی علی بعد از به دست آوردن رودخانه آب را بر لشگر معاویه باز کرد؟ نخواندید سه روز پشت سر هم افطار خودشان را به سه فقیر دادند؟ نخواندید علی بعد از جنگ می‌گفت مجروحان را نکشید؟ غیر از سلاح و زره چیزی به غنیمت برندارید؟

پدران شما اخلاق را از چه کسی آموخته اند؟ معیار ارزش اخلاقی و انسانی چیست؟ الگوی اخلاقی شما کیست؟ الگوی بنده کسی است که هم در سیاست بوده، هم در جنگ، هم عالم بوده، هم کمک به فقرا می‌کرده است. با اینکه می‌توانسته بهترین لباس‌ها را بپوشد و بهترین غذاها را بخورد، به زمخت‌ترین و پوسیده‌ترین لباس و نان جو قناعت می‌کرد.
    چند آیه در قرآن وجود دارد که به انفاق توصیه شده است؟ چند آیه به مهربانی به پدر و مادر توصیه شده است؟ بروید ببینید حرمت پدر و مادر در کشورهای اسلامی بیشتر است یا در کشورهای غیراسلامی؟

بله اگر اسلام معاویه را شناختید حق با شماست. اما اسلام علی را هم بشناسید شاید به نتایج جالبی رسیدید.
    پدران من آنقدری بزرگ شده بودند که بتوانند مستقل بیندیشند تا اینکه از منابع اعراب 1400 سال پیش استفاده کنند

43. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

با سلام،

پدران من آنقدری بزرگ شده بودند که بتوانند مستقل بیندیشند تا اینکه از منابع اعراب 1400 سال پیش استفاده کنند

44. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    سالها میگذرد و اکنون در قرن 21 هستیم
    و برخی جاهلان به دنبال این هستند که در چندین قرن پیش چه کسی با سواد بوده و چه کسی نبوده است
    سرگرمی جوانان ما به جای اینکه به فکر گسترش علم و دانایی خویش باشند به فکر گذشته هستند در صورتی که رسول خدا محمد مصطفی علمشان را از اسمان الهی دریافت میکردند و با علم ترین شخص در زمان خود بودند
    درود خداوند بر ایشان و خاندان ایشان باد
    اولا اینکه به طور غیر مستقیم به ما گفتید جاهل نهایت بی ادبی و. بی شخصیتی شما رو ثابت میکنه

دوما شمایی که از تاریخ و اسلام هیچ چیز نمیدونید و فقط از روی یک سری تعصبات بیخود و بی مورد پیروی میکنید جاهل هستید
    شاید من به دینتون با ذکر دلیل توهین کردم (که البته توهین هم نبود فقط یه سری حقیقت رو گفتم) ولی شما حق ندارید به بنده توهین کنید شما و فاطمه خانم
    جای خجالت داره شما ها احتمالا تو سن بلوغ هستید
    متاسفم
    ضمنا حرف از دستاورد زدید شما از دستاورد هاتون برای ما بگید بزارید من بگم
    من از بچگی نماز نخواندم به قول شماها کافر بودم ولی یادم نمیاد به کسی ظلم کرده باشم، من در دوران تحصیل در یکی از بهترین دبیرستان های شهر شیراز پذیرفته شدم با اونهمه سخت گیری کمترین معدلم 18 شد کنکور اون زمان خیلی سخت تر بود با این حال در یکی از سخت ترین رشته های دانشگاه شیراز پذیرفته شدم و مدرک دکترایم را هم از همین دانشگاه اخذ کردم متاسفانه وضع کشور بهم ریخت ما از شرکت اخراج شدیم و الان کاری میکنیم که اصلا ربطی به رشتمون نداره اینم از ثمرات انقلاب اسلامیه که ما الان کسایی مثل احمدی نژاد رو آوردیم روی کار
    من تو دانشگاه ازدواج کردم و الان یک دختر پنجساله هم دارم
    بقول شماها کافر بودم اما خدا بهترین زن دنیا رو بهم داد زندگی که من و زنم ساختیم رو خیلی از دوستانم آرزوشو دارن
    پدر بنده از معتبر ترین انسان های محل هستند
    خودم هم همینطور ادعا نمیکنم شنیده ام پشت سرم میگویند تحصیل کرده با ادب...
    شما دستاورد هاتون رو بگید
    من شاید به دینتون توهین کرده باشم کهنکردم ولی شما به خودم توهین کردید از بی احترامی متنفرم
    خجالت بکشید
    ویرایش توسط ali001 : 05-07-2017 در ساعت 05:45 PM

45. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    سالها میگذرد و اکنون در قرن 21 هستیم
    و برخی جاهلان به دنبال این هستند که در چندین قرن پیش چه کسی با سواد بوده و چه کسی نبوده است
    سرگرمی جوانان ما به جای اینکه به فکر گسترش علم و دانایی خویش باشند به فکر گذشته هستند در صورتی که رسول خدا محمد مصطفی علمشان را از اسمان الهی دریافت میکردند و با علم ترین شخص در زمان خود بودند
    درود خداوند بر ایشان و خاندان ایشان باد
    اولا اینکه به طور غیر مستقیم به ما گفتید جاهل نهایت بی ادبی و. بی شخصیتی شما رو ثابت میکنه

دوما شمایی که از تاریخ و اسلام هیچ چیز نمیدونید و فقط از روی یک سری تعصبات بیخود و بی مورد پیروی میکنید جاهل هستید
    شاید من به دینتون با ذکر دلیل توهین کردم (که البته توهین هم نبود فقط یه سری حقیقت رو گفتم) ولی شما حق ندارید به بنده توهین کنید شما و فاطمه خانم
    متاسفم
    من از بچگی نماز نخواندم به قول شماها کافر بودم ولی یادم نمیاد به کسی ظلم کرده باشم، من در دوران تحصیل در یکی از بهترین دبیرستان های شهر شیراز پذیرفته شدم با اونهمه سخت گیری کمترین معدلم 18 شد کنکور اون زمان خیلی سخت تر بود با این حال در یکی از سخت ترین رشته های دانشگاه شیراز پذیرفته شدم و مدرک دکترایم را هم از همین دانشگاه اخذ کردم متاسفانه وضع کشور بهم ریخت ما از شرکت اخراج شدیم و الان کاری میکنیم که اصلا ربطی به رشتمون نداره اینم از ثمرات انقلاب اسلامیه
    بقول شماها کافر بودم اما خدا بهترین زن دنیا رو بهم داد زندگی که من و زنم ساختیم رو خیلی از دوستانم آرزوشو دارن
    من شاید به دینتون توهین کرده باشم کهنکردم ولی شما به خودم توهین کردید از بی احترامی متنفرم
    خجالت بکشید اینطور که شما میگید رزمریم خانم هم که بدنبال این مطلب گشتند و مطالعه کردند و زحمت کشیدند برای بنده لینک ارسال کردند جاهل اند
    یکم حرفی که میخواید بزنید مزه مزه کنید

46. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    میزان امتیاز
    17

متاسفم
    من از بچگی نماز نخواندم به قول شماها کافر بودم ولی یادم نمیاد به کسی ظلم کرده باشم، من در دوران تحصیل در یکی از بهترین دبیرستان های شهر شیراز پذیرفته شدم با اونهمه سخت گیری کمترین معدلم 18 شد کنکور اون زمان خیلی سخت تر بود با این حال در یکی از سخت ترین رشته های دانشگاه شیراز پذیرفته شدم و مدرک دکترایم را هم از همین دانشگاه اخذ کردم متاسفانه وضع کشور بهم ریخت ما از شرکت اخراج شدیم و الان کاری میکنیم که اصلا ربطی به رشتمون نداره اینم از ثمرات انقلاب اسلامیه که ما الان کسایی مثل احمدی نژاد رو آوردیم روی کار
    خجالت بکشید
    اولا هرکسی میتونه اینجا ادعا کنه ک تحصیلات فلان چی دارم و فلان کاره بودم یا هستم

دوما هیچکدام از این مواردی ک گفتین چیزی نیست برای جار زدن
    قرار نیست کسی کافر هست خدا بهش زن بد بده نه
    هرکسی همسری میگیره در شان خودش.چون خدا بهتر از هرکسی میدونه ک بهترین برای هرکس چیه

و درمورد توهینی ک ازش حرف میزنید میشه بفرمایید اگر کسی نادان و جاهل باشد شما به ایشون چه میگویید.
    شما در یک سایت مجازی با حرفای بی پایه و اساس سعی در گمراه کردن افراد دارین
    مثل این هست ک فردی بره در ملاعام اقدام به خودکشی کنه و بگه چرا پلیس اومد دستگیرش کرد و زندان فرستاد.باید با ملایمت و مهربانی بهش میگفت کارت بده دیگه از این کارها نکنی حالا بدو برو خونتون.

و درمورد سن بلوع باید بگم من خیلی وقته ک از سن بلوغم گذشته

و برای اگاهی بیشترتون باید بگم من چون در یک خانواده مذهبی بزرگ شدم و مدتی از بعصی رفتارها ناراحت بودم و به دین ربط میدادم برای همین بیشتر تحقیق کردم و دیدم دین ما اینطور نیست و رفتار مردم ربطی به دین نداره و دینم را از روی جهالت انتخاب نکردم و ادامه ندادم بلکه درموردش زیاد خوندم.

پس لطفا درمورد دیگران قصاوت نکنید
    هه میگین گناهی نکردین و کسی را ناراحت نکردین حالا با قصاوت نادرست تون تمام حرفا و تعریف و تمجیدهایی ک از خودتون کردین را نابود کردین پس ی ادم دروغگو دیگه حرفش ارزشی نداره.

دیگه هم بحث با شما را ادامه نمیدم چون وقتی کسی ی دروغ میگه دیگه برای حرفاش ارزشی قایل نیستم ک حتی بخوام مطلبش را بخونم.

بدرود اقای خوووووب ههههه

47. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

اینکه پیامبر بی سواد بوده یا باسواد

اینکه پیامبر فلان کرده یا نکرده

چه دردی رو از شما دوا میکنه؟؟؟؟؟

این دوره زمونه انقدر بی دینی رواج داره که لازم نباشه بخاطرش انقدر یقه پاره کنید

به اندازه کافی طرفداران اسلام منزوی شدن

دیگه تو سایت هم نباید باشیم؟؟؟؟؟؟؟

انقدر جاتون رو تنگ میکنه؟؟؟؟؟

اصلا محمد سواد داشته، کتابش رو هم خودش نوشته، مردم رو هم فریب داده

ما دلمون میخواد پیرو این شخص باشیم...به کسی چه مربوطه؟؟؟؟

چرا به زور میخواید عقایدتون رو تحمیل کنین؟؟؟؟؟؟؟

مگه آدم باید با فکر وصلاح شما رهبرش و الگوی زندگیش رو انتخاب کنه؟؟؟

اکثر آدمای اینجا بالای 20 سال سن دارند

فک کنم همشون بتونن خوب و بد رو تشخیص بدن

لزومی نداره به این همه سر و صدا...که وای فلان پیامبر دروغ گفته

الان صبی و زرتشتی و کلیمی و یهودی تو کشور وجود دارن...شما چرا گیر دادی به اسلام؟؟؟؟؟

میخوای بگی چون حکومت اسلامی داریم؟؟؟ میخوای مقابله کنی با یه کشوری که خودش نوع حکومتش رو انتخاب کرده؟؟؟؟؟

ایرادی که شما میگیری به حکومت هایی هست که اسلام رو اجرا کردن...نه خود اسلام

اصن شما خوبی... شما برتری...حق با شماست

شما نماز نمیخونی و خوبی میکنی و ادب داری و خوشبختی

بذارید ماها در کنار همه ی اینا نمازمون رو هم بخونیم....چه فشاری به دیگران وارد میشه؟؟؟؟

دیگه زور بالاتر از این که بخوان عقاید شخصیشون رو به آدم تحمیل کنن؟؟؟؟؟

من مسلمونم...ادعا هم نمیکنم خیلی مسلمون خوبی باشم...معمولیم در حد توانم

اگه صد بار دیگه هم بمیرم و زنده بشم...از خدا میخوام همین دین رو بهم بده

و اگر پدرم اجازه بده با اینکه دخترم...تا الان رفته بودم سوریه...و مقابل این کسایی که وجهه اسلام رو خراب کردن ایستاده بودم

از مرگ هم نمیترسم....چون نهایتش در راه عقاید میمیرم

خجالت هم نمیکشم که بگم مسلمونم

48. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

شماها اصلا ارزش بحث کردن ندارید افرادی که به همین راحتی به دیگران بی احترامی میکنند...

قبلا هم گفتم دیگه هم هیچی نمیگم "من اعتقاد ندارم پس نیازی نیست اهمیت دهم"هرچند دارم بیش از حد اهمیت میدهم
    بله من جاهلم شماها خوبید

49. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

درودبانورزمریم
    من همیشه دیدگاه شما را دوست داشتم زندگی در کنار هم با صلح آرامش ,منتهی دوستان شما تاب تحمل ما را ندارند, شما میتوانید به راحتی تبلیغ بکنیم ما خیر...
    کتابهای ما همه در ممیزی گیر میکند شما خیر...
    سایت ها و نظرات ما حذف میشود به زندان میندازیدمان و اعداممان میکنید...
    "
    به اندازه کافی طرفداران اسلام منزوی شدن"
    مطمئنید؟ بجز من و علی (که من هم در آستانه اخراج از فروم هستم) آیا زیادی احساس منزوی شدن بهتان دست داده؟ نکند ما دونفر جای شما ده بیست نفر را تنگ کردیم؟
    بانو رزمریم حرفهای شما با عرض احترام و پوزش "اشک تمساح" است , اگر در مملکت ما اجازه ابراز عقیده داشتیم,اگر زارت زورت بهمان اخطار تذکر نمیدادند , اگر دگراندیشها را نمیکشتند و خلاصه اگر شما هم با ما طی میکردید بعد ما میامدیم به عقاید شما نقد میکردیم بله حق به جانب شما بود, اگر حکومت ایران هم مثل اروپا آمریکا باز بود حقتان بود بگویید اصلا به شما چه دلمان میخواهد مسلمان باشیم.
    اما وقتی همواره چوب و نیزه به سمت ماست نمیشود گفت آزادی معنا دارد و ما حق نداریم شما را نقد بکنیم.
    "
    چرا به زور میخواید عقایدتون رو تحمیل کنین؟؟؟؟؟؟؟"
    فعلا که مسلمانان اینطورند نه ما...
    ما کی مسلمانی را به جرم مسلمان بودن دار زدیم؟
    کی بهتان زور کردیم عقاید ما را قبول کنیم؟ تازه بنده همیشه با آغوش باز پذیرای هر نقدی بودم , این شما بودید تحملم نکردید و تمام نظراتم را حذف کردید خودم را هم تهدید به مرگ و تکه تکه کردن اخراج کردید.
    "
    من مسلمونم...ادعا هم نمیکنم خیلی مسلمون خوبی باشم...معمولیم در حد توانم"
    بله بانو ما هم به شما احترام میگذاریم عقایدتان هم مقدس و محترم است این را میدانم,مشکل از آنجا شروع میشود که هم دینهای شما بر طبق عقاید کتاب دینتان حکم لت پار کردن و منکوب کردن ما را میدهند....
    اگر در یک کشور دموکراتیک بودیم و در آنجا دموکراسی بود بله حق به جانب شما بود...
    ینکه پیامبر بی سواد بوده یا باسواد

اینکه پیامبر فلان کرده یا نکرده

چه دردی رو از شما دوا میکنه؟؟؟؟؟"
    دردی دوا نمیکند شاید جناب علی هم میخواسته حقیقت تاریخ را بداند دیگر, یعنی که چه چه دردی را دوا میکند؟
    خوب است ما هم زیر پست مردم که میایند سوال میپرسند بنویسیم اینکه فلان فلانید فلان شده فلون شده چه دردی ازتان دوا میکند؟! حرفها میزنیدا...
    من اشک تمساح نریختم جناب

چیزی که من دارم تو واقعیت میبینم

چیزی که اطرافم هست...همش دروغ همش مسخره شدن همش تهمت زدن

هرکس میره کربلا میگن حتما فاحشه بوده که رفته

هرکس چادر سرش میکنه میگن حتما یه کاسه ای زیر نیم کاسش هست

هرکس نمیخواد رابطه نامشروع داشته باشه میگن حتما آبش نیست وگرنه شناگر خوبیه

هرکس نمیخواد رشوه بده میگن حقشه که کار گیرش نیاد

ولی میدونین چیه؟؟؟ کسی که اینا رو رعایت میکنه مطمئنه که خدایی هست و روز حسابی

ولی انقدر تحقیر و توهین میشه که دیگه دلش نمیخواد تو اجتماع باشه

خود من جمع دوستامو ترک کردم...چون فقط معتقد بودم دوست پسر داشتن دردی رو تسکین نمیده و به خاطر این عقیدم مسخره شدم

رشوه ندادم واسه قبولیم تو استخدامی و همه بهم گفتن بی عرضه!!! چون نمیخواستم حقوقم با ضایع کردن حق کس دیگه ای باشه

حجاب کردم بهم گفت زشت شدی!!! عرب شدی!!! حتما زیبایی نداری....

نخواستم با کسی که دوسش دارم بیرون برم....محکوم شدم به تنهاییی....

فقط شما و علی آقا نیستین...من از زجر آدمای بیرونی که مثل شماها فک میکنن میام اینجا ولی اینجا هم راحت نیستم

اگر کسی مسلمونه و میگه عذاب نمیکشه از این وضع که همه جوره دارن فشار میارن...به مسلمون بودنش شک کنین

همه هم دین های من به کتاب دینی عمل نمیکنن...فقط ادعا دارن...فقط

مثه همونایی که تا حرف اسلام میشه...فقط میگن چن زن گرفتن اشکال نداره، کتک زدن زن اشکال نداره، صیغه کردن اشکال نداره

از دین فقط اون چیزاییش رو که خودشون میخوان گرفتن...اونم به تعبیر خودشون نه به اون تعبیری که قرآن گفته

اینجا

این کشور

این ممکلت

اسمش جمهوری اسلامی!!!

پس عجیب نیست که اگر از اسلام و دین و قرآن حرف زده بشه

و عجیبه که بخوان به کسانی اجازه بدن که بر علیه دین حرفی بزنن

چون قانونش همینه

شما بری تو یه کشور دیگه بر علیه منافع اون کشور حرفی بزنی باز هم همینه

هیچ کجا بهتون حق نمیدن بر علیه شرایط رسمی اون کشور حرف بزنین

50. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32917
    تشکـر
    71
    میزان امتیاز
    8

من اشک تمساح نریختم جناب

چیزی که من دارم تو واقعیت میبینم

چیزی که اطرافم هست...همش دروغ همش مسخره شدن همش تهمت زدن

هرکس میره کربلا میگن حتما فاحشه بوده که رفته

هرکس چادر سرش میکنه میگن حتما یه کاسه ای زیر نیم کاسش هست

هرکس نمیخواد رابطه نامشروع داشته باشه میگن حتما آبش نیست وگرنه شناگر خوبیه

هرکس نمیخواد رشوه بده میگن حقشه که کار گیرش نیاد

ولی میدونین چیه؟؟؟ کسی که اینا رو رعایت میکنه مطمئنه که خدایی هست و روز حسابی

ولی انقدر تحقیر و توهین میشه که دیگه دلش نمیخواد تو اجتماع باشه

خود من جمع دوستامو ترک کردم...چون فقط معتقد بودم دوست پسر داشتن دردی رو تسکین نمیده و به خاطر این عقیدم مسخره شدم

رشوه ندادم واسه قبولیم تو استخدامی و همه بهم گفتن بی عرضه!!! چون نمیخواستم حقوقم با ضایع کردن حق کس دیگه ای باشه

حجاب کردم بهم گفت زشت شدی!!! عرب شدی!!! حتما زیبایی نداری....

نخواستم با کسی که دوسش دارم بیرون برم....محکوم شدم به تنهاییی....

فقط شما و علی آقا نیستین...من از زجر آدمای بیرونی که مثل شماها فک میکنن میام اینجا ولی اینجا هم راحت نیستم

اگر کسی مسلمونه و میگه عذاب نمیکشه از این وضع که همه جوره دارن فشار میارن...به مسلمون بودنش شک کنین

همه هم دین های من به کتاب دینی عمل نمیکنن...فقط ادعا دارن...فقط

مثه همونایی که تا حرف اسلام میشه...فقط میگن چن زن گرفتن اشکال نداره، کتک زدن زن اشکال نداره، صیغه کردن اشکال نداره

از دین فقط اون چیزاییش رو که خودشون میخوان گرفتن...اونم به تعبیر خودشون نه به اون تعبیری که قرآن گفته

اینجا

این کشور

این ممکلت

اسمش جمهوری اسلامی!!!

پس عجیب نیست که اگر از اسلام و دین و قرآن حرف زده بشه

و عجیبه که بخوان به کسانی اجازه بدن که بر علیه دین حرفی بزنن

چون قانونش همینه

شما بری تو یه کشور دیگه بر علیه منافع اون کشور حرفی بزنی باز هم همینه

هیچ کجا بهتون حق نمیدن بر علیه شرایط رسمی اون کشور حرف بزنین
    از آقا امیر ممنونم حرف های شما کاملا صحت دارند چرا که بی پروا سخن نمیگویید و برای همه چیز سند دارید و شخصا از مطالعه ی نقد های شما لذت میبرم نقد+طنز
    لطفا از بنده ناراحت نشید من قصد بدی نداشتم
    هرچند اون قدری خودم رو بزرگ نمیدونم که بخوام کسی رو ناراحت کنم ولی وقتی به همین سادگی به آدم میگید جاهل...؟
    ضمنا ما درمورد اسلامی که الان تو ایرانه حرف نمیزنیم چون این اسلام نیست و. فقط بخش های خوبشه البته نه همش
    اسلام واقعی ایران مارو سال ها انداخت عقب اسلامی که شما دارید خیلی هم خوب هست اینکه انسان باشیم و با دیگران مثل انسان برخورد کنیم
    فقط خواستم بگم منی هم که بی دین هستم میتونم خوب باشم و افراد بی دین صرفا کافر یا جاهل نیستند توهین هایی که اینجا به ما میکندرحد شما نیست شخصا ناراحت شدم از اینکه بهم گفتند جاهل هرچند گوشم از این کلمات پر است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)