نمایش نتایج: از 1 به 11 از 11

موضوع: شرایط نظام وظیفه

3379
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    تشکر شده 32 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    9

شرایط نظام وظیفه

سلام
    من ورودی مهر 92 (کارشناسی پیوسته) پیام نور هستم.
    میخوام کنکور سراسری 97 شرکت کنم.
    میتونم بدون انصراف شرکت کنم؟
    کی باید انصراف بدم تا بتونم از یک سال فرجه معافیت استفاده کنم؟
    از پلیس +10 پرسیدم ، گفت هر وقت انصراف بدی از آن تاریخ یک سال فرصت داری ولی در قوانین نظام وظیفه نوشته باید انصراف در مدت مجاز سنوات تحصیلی باشه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط arash95 نمایش پست ها
    سلام
    من ورودی مهر 92 (کارشناسی پیوسته) پیام نور هستم.
    میخوام کنکور سراسری 97 شرکت کنم.
    میتونم بدون انصراف شرکت کنم؟
    کی باید انصراف بدم تا بتونم از یک سال فرجه معافیت استفاده کنم؟
    از پلیس +10 پرسیدم ، گفت هر وقت انصراف بدی از آن تاریخ یک سال فرصت داری ولی در قوانین نظام وظیفه نوشته باید انصراف در مدت مجاز سنوات تحصیلی باشه.
    سلام فک نکنم بتونی این کار روبکنی چون از سنوات معافیت تحصیلیت استفاده کردی
    تو دانشگاه معمولا یه نفر هست به عنوان مشاور نظام وظیفه و مسایل اینچنینی تو دانشگاه ما تو واحد آموزش بود از اونا بپرسی بهتری

اما واسه اینکه بخوای دوباره کنکور بدی نیاز به انصراف از دانشگاه اول نیست چون دانشگاهت دولتی نیستش وقتی نتیجه قبولیت در کنکور جدید اومد اگه جایی که دوست داشتی قبول شدی اگه خواستی میتونی از اینجا انصراف بدی بری اونجا اگه نخواستی میتونی نری به شرطی که دولتی نباشه اگه دولتی قبول شده باشی حتما باید از اینجا انصراف بدی بری دانشگاه جدید (بدون در نظر گرفتن سنوات نظام وظیفت) البته اگر تعداد واحد باقیماندت جوری باشه که تو سنوات باقیماندت بشه در دانشگاه جدید تموم کنی و قبلیارو تطبیق بزنی شاید قبول کنن
    در دو صورت اخراج یا انصراف دقیقا نمیدونم یکسال یا شش ماه زمان داری تا تو این مدت خودت رو برای سربازی معرفی کنی

قوانین نظام وظیفه نوشته باید انصراف در مدت مجاز سنوات تحصیلی باشه.
    اینم یعنی اینکه اگر از مدت مجاز سنواتت بگذره و درست رو تموم نکنی اصلا دانشگاه دیگه اجازه تحصیل به شما رو نمیده و اصطلاحا اخراج سنواتی میشی و بازم ۶ ماه یا یک سال وقت داری تا خودت رو معرفی کنی

3. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    تو دانشگاه معمولا یه نفر هست به عنوان مشاور نظام وظیفه و مسایل اینچنینی تو دانشگاه ما تو واحد آموزش بود از اونا بپرسی بهتری

اما واسه اینکه بخوای دوباره کنکور بدی نیاز به انصراف از دانشگاه اول نیست چون دانشگاهت دولتی نیستش وقتی نتیجه قبولیت در کنکور جدید اومد اگه جایی که دوست داشتی قبول شدی اگه خواستی میتونی از اینجا انصراف بدی بری اونجا اگه نخواستی میتونی نری به شرطی که دولتی نباشه اگه دولتی قبول شده باشی حتما باید از اینجا انصراف بدی بری دانشگاه جدید (بدون در نظر گرفتن سنوات نظام وظیفت) البته اگر تعداد واحد باقیماندت جوری باشه که تو سنوات باقیماندت بشه در دانشگاه جدید تموم کنی و قبلیارو تطبیق بزنی شاید قبول کنن
    در دو صورت اخراج یا انصراف دقیقا نمیدونم یکسال یا شش ماه زمان داری تا تو این مدت خودت رو برای سربازی معرفی کنی

اینم یعنی اینکه اگر از مدت مجاز سنواتت بگذره و درست رو تموم نکنی اصلا دانشگاه دیگه اجازه تحصیل به شما رو نمیده و اصطلاحا اخراج سنواتی میشی و بازم ۶ ماه یا یک سال وقت داری تا خودت رو معرفی کنی
    سپاسگزارم
    لطف کردید

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

میشه بفرمایید سنوات تحصیلی من تا کی حساب میشه؟؟؟
    کارشناسی پیوسته 5 ساله
    من ورودی مهر 92 هستم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

میشه بفرمایید سنوات تحصیلی من تا کی حساب میشه؟؟؟
    کارشناسی پیوسته 5 ساله
    من ورودی مهر 92 هستم
    فک کنم مقطع کارشناسی ۶ سال باشه معادل ۱۲ ترم

اگه به سنواتت نمیرسی و نمیتونی تو این مدت کارشناسیتو تموم کنی ۷۵ واحد پاس کن معادل کاردانی بگیر بعد برو کاردانی به کارشناسی شرکت کن سنواتت واسه مقطع کارشناسی صفر میشه و ۳ سال دوباره سنوات داری خیلیا این کار رو میکنن حیفه بخوای انصراف بدی .... همه واحدات صفر میشه و باید از اول شروع کنی و کلی دردسر و .....

7. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

فک کنم مقطع کارشناسی ۶ سال باشه معادل ۱۲ ترم

اگه به سنواتت نمیرسی و نمیتونی تو این مدت کارشناسیتو تموم کنی ۷۵ واحد پاس کن معادل کاردانی بگیر بعد برو کاردانی به کارشناسی شرکت کن سنواتت واسه مقطع کارشناسی صفر میشه و ۳ سال دوباره سنوات داری خیلیا این کار رو میکنن حیفه بخوای انصراف بدی .... همه واحدات صفر میشه و باید از اول شروع کنی و کلی دردسر و .....
    من 130 واحد پاس کردم
    کلا 7 واحدم مونده
    معدلم چون یکم پایینه و دانشگاهمونم تعریفی نیست میخوام بشینم بخونم دولتی بیارم حداقل تو 4 سال تحصیل لذت ببری از درس خوندنت.
    همه میگن دیوونگیه ولی تصمیممو گرفتم
    کتابهای دبیرستانم چیدم یک هفته است شروع کردم

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

فقط میترسم به سد نظام وظیفه بخورم و زحمات یک سالم هدر بره.
    از هر جا هم میپرسم حرفای ضد و نقیض میزنن. حتی پلیس +10 از قوانین نظام وظیفه مطلع نیست و من باید براش شرح بدم.
    آخه این چه مملکتیه

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

من 130 واحد پاس کردم
    کلا 7 واحدم مونده
    معدلم چون یکم پایینه و دانشگاهمونم تعریفی نیست میخوام بشینم بخونم دولتی بیارم حداقل تو 4 سال تحصیل لذت ببری از درس خوندنت.
    همه میگن دیوونگیه ولی تصمیممو گرفتم
    کتابهای دبیرستانم چیدم یک هفته است شروع کردم
    خب راست میگن دیگه واقعا دیوونه ای . ببخشید رک گفتم ها

یعنی تو واقعا میخوای ۴ سال زحمت درس خوندنت و لیسانست رو ول کنی و از صفر کلوین شروع کنی فقط به خاطر اینکه معدلت یکم پایینه و دانشگاهت خیلی به نام نیست !!!!!!

دلیل این کارت افکار ایده آلیستی و کمال گرایی که میتونه تا این حد واسه آدم خطرناک بشه

ببین به جز چند تا دانشگاه مطرح تهران مثل شریف و امیر کبیر و .... بقیه دانشگاهها در یه سطحن تازه همونا هم فقط اسمن و پز واسه کار تخصصت مهمه یعنی اصلا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه

درس خوندی یا معدلت چنده مگه اینکه بخوای یه استخدامی خیلی خاص استخدام بشی که اونم احتمالش خیلی کمه تازه فکر کردی اگه دوباره کنکور بدی چند درصد امکان داره دانشگاه تاپ

قبول بشی که بخوای همه پلهای پشت سرت رو خراب کنی ببین به ریسکش میرزه؟!!!! اومدیمو تو کنکور جای خوب قبول نشدی که احتمالشم هست فک کردی چقدر ضرر میکنی؟؟!!!

اگه هنوز ترم اول و دومت بود خب باز میگفتی یه تستی میشه زد

به نظر من بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که تمام انرژیت رو بزاری واسه مقطع ارشد و اونجا بتونی یه دانشگاه تاپ قبول بشی

من یکی از دوستام علمی کاربردی درس میخوند تلاشش رو کرد ارشد دانشگاه شریف قبول شد

این عاقلانه ترین کاره

11. 2 کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

خب راست میگن دیگه واقعا دیوونه ای . ببخشید رک گفتم ها

یعنی تو واقعا میخوای ۴ سال زحمت درس خوندنت و لیسانست رو ول کنی و از صفر کلوین شروع کنی فقط به خاطر اینکه معدلت یکم پایینه و دانشگاهت خیلی به نام نیست !!!!!!

دلیل این کارت افکار ایده آلیستی و کمال گرایی که میتونه تا این حد واسه آدم خطرناک بشه

ببین به جز چند تا دانشگاه مطرح تهران مثل شریف و امیر کبیر و .... بقیه دانشگاهها در یه سطحن تازه همونا هم فقط اسمن و پز واسه کار تخصصت مهمه یعنی اصلا فرقی نمیکنه کدوم دانشگاه

درس خوندی یا معدلت چنده مگه اینکه بخوای یه استخدامی خیلی خاص استخدام بشی که اونم احتمالش خیلی کمه تازه فکر کردی اگه دوباره کنکور بدی چند درصد امکان داره دانشگاه تاپ

قبول بشی که بخوای همه پلهای پشت سرت رو خراب کنی ببین به ریسکش میرزه؟!!!! اومدیمو تو کنکور جای خوب قبول نشدی که احتمالشم هست فک کردی چقدر ضرر میکنی؟؟!!!

اگه هنوز ترم اول و دومت بود خب باز میگفتی یه تستی میشه زد

به نظر من بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که تمام انرژیت رو بزاری واسه مقطع ارشد و اونجا بتونی یه دانشگاه تاپ قبول بشی

من یکی از دوستام علمی کاربردی درس میخوند تلاشش رو کرد ارشد دانشگاه شریف قبول شد

این عاقلانه ترین کاره
    سلام
    آره درست حدس زدید. همیشه یه حس ایده آل گرایی دارم که همیشه اذیتم میکنه، حتی زمان درس خوندن، برنامه میریزم اگه یک ساعت برنامم بهم بریزه مکافاته ، اعصابم بهم میریزه دوباره اصلا تا یه مدت کتابو کنار میذارم.
    راستی
    امتحانات الان شروع شده و من براش آماده نیستم.
    کلا نمیدونم چکار کنم. سال بعد که کنکور میدم با داداش کوچیکم هم دوره میشم تقریبا
    دوست دارم یه جای خوب قبول بشم بتونم خودمو به دیگران ثابت کنم

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    میزان امتیاز
    8

سلام
    آره درست حدس زدید. همیشه یه حس ایده آل گرایی دارم که همیشه اذیتم میکنه، حتی زمان درس خوندن، برنامه میریزم اگه یک ساعت برنامم بهم بریزه مکافاته ، اعصابم بهم میریزه دوباره اصلا تا یه مدت کتابو کنار میذارم.
    راستی
    امتحانات الان شروع شده و من براش آماده نیستم.
    کلا نمیدونم چکار کنم. سال بعد که کنکور میدم با داداش کوچیکم هم دوره میشم تقریبا
    دوست دارم یه جای خوب قبول بشم بتونم خودمو به دیگران ثابت کنم

سلام

دقیقا میدونم چی میگی این حس ایده آلگرایی آدم رو خیلی اذیت میکنه و هیچ وقت آدم راضی نمیشه و هرچی موفقیت داشته باشی بازم ناراضی هستی و خودتو اذیت میکنی و سخت میگیری

به خودت و اینی که گفتی میخوام خودمو به دیگران ثابت کنم دقیقا فهمیدم شرایط و روحیت به چه صورت هست

ببین من دقیقا فهمیدم مشکلت چیه و واسه چی میخوای دوباره کنکور بدی ولی حوصله توضیح دادن و نوشتنش رو ندارم ولی از یه آدمی که شرایطش مثل خودت بوده و همین تصمیم رو

میخواسته بگیره و ضرر کرده و تجربشو دارم بپذیر و گوش به حرف من کن این کار به صلاحت نیست این کار یعنی در گذشته زندگی کردن و اینجوری هیچوقت به جلو و موقعیتهایی که جلو روت

هست رو نمیبینی و ضرر میکنی .ببین مثلا یکیش تو وقتی دوباره کنکور بدی با بچه هایی که حداقل ۵ و ۶ سال از تو کوچیکترن سر کلاس میشینی و اونا هم نسل تو نیستن و اصلا باهاشون بر نمیخوری و اینکه

عملا برمیگردی به عقب و باید بشینی درسای مدرسه و ... رو بخونی و این مسایل از لحاظ روحی و روانی ذهن تورو کاملا بهم میریزه و حتی مانع این میشه که بتونی رتبه خوبی هم بیاری و بد

از بدتر میشه

ببین مشکل تو اعتبار دانشگاهت یا اینکه معدل خوب یا ... نیست اصلا مشکل تو درس خوندن نیست تو به خاطر ضعف عزت نفس و .... دوست داری خودت رو به بقیه ثابت کنی و دوست داری بقیه تاییدت کنن و فک میکنی با رتبه

خوب آوردن تو کنکور و ... میتونی این حس رو جبران کنی ولی اینجوری جبران نمیشه . تو باید بری پیش یه مشاور و بررسی کنی ببینی علت این ضعف عزت نفس و اعتماد به نفس و کمالگرایی و

... ریشه در چی داره (احتمالا ریشه زیادی در خانواده و نوع رفتارشون با شما هم داره البته من شرایط شمارو نمیدونم و کلی گفتم) و وقتی اون رو از بین ببری خود به خود مشکلت حل میشه

اگرم میخوای خودت رو به بقیه ثابت کنی بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که به جای دوباره کنکور دادن سعی کنی کنکور ارشد رو خوب بدی یا تو کسب و کار موفق باشی و تخصص پیدا کنی

اینجوری خیلی بیشتر میتونی خودت رو ثابت کنی و باید بتونی این تایید رو از روشهای دیگه بگیری

14. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    22422
    تشکـر
    91
    میزان امتیاز
    9

سلام

دقیقا میدونم چی میگی این حس ایده آلگرایی آدم رو خیلی اذیت میکنه و هیچ وقت آدم راضی نمیشه و هرچی موفقیت داشته باشی بازم ناراضی هستی و خودتو اذیت میکنی و سخت میگیری

به خودت و اینی که گفتی میخوام خودمو به دیگران ثابت کنم دقیقا فهمیدم شرایط و روحیت به چه صورت هست

ببین من دقیقا فهمیدم مشکلت چیه و واسه چی میخوای دوباره کنکور بدی ولی حوصله توضیح دادن و نوشتنش رو ندارم ولی از یه آدمی که شرایطش مثل خودت بوده و همین تصمیم رو

میخواسته بگیره و ضرر کرده و تجربشو دارم بپذیر و گوش به حرف من کن این کار به صلاحت نیست این کار یعنی در گذشته زندگی کردن و اینجوری هیچوقت به جلو و موقعیتهایی که جلو روت

هست رو نمیبینی و ضرر میکنی .ببین مثلا یکیش تو وقتی دوباره کنکور بدی با بچه هایی که حداقل ۵ و ۶ سال از تو کوچیکترن سر کلاس میشینی و اونا هم نسل تو نیستن و اصلا باهاشون بر نمیخوری و اینکه

عملا برمیگردی به عقب و باید بشینی درسای مدرسه و ... رو بخونی و این مسایل از لحاظ روحی و روانی ذهن تورو کاملا بهم میریزه و حتی مانع این میشه که بتونی رتبه خوبی هم بیاری و بد

از بدتر میشه

ببین مشکل تو اعتبار دانشگاهت یا اینکه معدل خوب یا ... نیست اصلا مشکل تو درس خوندن نیست تو به خاطر ضعف عزت نفس و .... دوست داری خودت رو به بقیه ثابت کنی و دوست داری بقیه تاییدت کنن و فک میکنی با رتبه

خوب آوردن تو کنکور و ... میتونی این حس رو جبران کنی ولی اینجوری جبران نمیشه . تو باید بری پیش یه مشاور و بررسی کنی ببینی علت این ضعف عزت نفس و اعتماد به نفس و کمالگرایی و

... ریشه در چی داره (احتمالا ریشه زیادی در خانواده و نوع رفتارشون با شما هم داره البته من شرایط شمارو نمیدونم و کلی گفتم) و وقتی اون رو از بین ببری خود به خود مشکلت حل میشه

اگرم میخوای خودت رو به بقیه ثابت کنی بهترین کاری که میتونی بکنی اینه که به جای دوباره کنکور دادن سعی کنی کنکور ارشد رو خوب بدی یا تو کسب و کار موفق باشی و تخصص پیدا کنی

اینجوری خیلی بیشتر میتونی خودت رو ثابت کنی و باید بتونی این تایید رو از روشهای دیگه بگیری
    سلام
    خیلی خیلی ممنونم از وقتی که در اختیار من گذاشتید و خیلی کامل جواب دادید.
    سعی میکنم چیزی که میخوامو پیدا کنم
    سپاسگزارم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد