نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: تفاوت اعتقادی خواستگار

1471
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35376
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تفاوت اعتقادی خواستگار

سلام
    من خواستگاری داشتم که تقریبا از خیلی جهات تفاهم داشتیم فقط از نظر اعتقادی هم کفو نبودیم... من روز اول از مادرش پرسیدم که ایا اقا پسرتون نماز میخونند یا نه مادرشون گفتند بله میخونند... زمانی هم که خانوادگی امدند از خودشون پرسیدم ایشون هم گفتند نماز خوان هستند گاهی اوقات شاید قضا بشه ولی اهل مسجد نیست... بعد از چند جلسه صحبت کردند درست زمانی که نظرم مثبت بود و حتی قرار عقد بین خودمون گذاشته بودیم اما او فهمید خیلی نماز خواندنشون برای من مهم است و گفت من سالی یک ماه فقط ماه رمضان نماز میخونم و روزه قضا هم ندارم... دنیا روی سرم خراب شد... هم واسه اینکه دروغ گفته بود که نماز میخونه و هم واسه اینکه اهل عبادت نبود... او عناد داشت با نماز خواندن... این توان را در خود نمیدیدم که نماز خوانش کنم
    خلاصه اینکه فقط به دلیل نماز خوان نبودنش جواب منفی دادم... و او هم به سادگی قبول کرد...
    چند روز از جواب دادنم میگذرد خیلی اشفته هستم نمیدانم کار درستی کردم یا نه... برای من صداقت خیلی مهم بود و نماز خوان بودن همسر هم مهم .... ترسیدم از اینده از اینکه بچه ها عمل پدر و مادر را میبینند و الگو میگیرند... نگران اینده خودم و بچه هایی بودم که بی گناه هستند...
    به نظر شما از دست دادن خواستگاری که از همه جهات به جز اعتقادی تفاهم داشتیم درست بود یا نه؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27608
    تشکـر
    36
    تشکر شده 41 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : خواستگار

نقل قول نوشته اصلی توسط شادی750 نمایش پست ها
    سلام
    من خواستگاری داشتم که تقریبا از خیلی جهات تفاهم داشتیم فقط از نظر اعتقادی هم کفو نبودیم... من روز اول از مادرش پرسیدم که ایا اقا پسرتون نماز میخونند یا نه مادرشون گفتند بله میخونند... زمانی هم که خانوادگی امدند از خودشون پرسیدم ایشون هم گفتند نماز خوان هستند گاهی اوقات شاید قضا بشه ولی اهل مسجد نیست... بعد از چند جلسه صحبت کردند درست زمانی که نظرم مثبت بود و حتی قرار عقد بین خودمون گذاشته بودیم اما او فهمید خیلی نماز خواندنشون برای من مهم است و گفت من سالی یک ماه فقط ماه رمضان نماز میخونم و روزه قضا هم ندارم... دنیا روی سرم خراب شد... هم واسه اینکه دروغ گفته بود که نماز میخونه و هم واسه اینکه اهل عبادت نبود... او عناد داشت با نماز خواندن... این توان را در خود نمیدیدم که نماز خوانش کنم
    خلاصه اینکه فقط به دلیل نماز خوان نبودنش جواب منفی دادم... و او هم به سادگی قبول کرد...
    چند روز از جواب دادنم میگذرد خیلی اشفته هستم نمیدانم کار درستی کردم یا نه... برای من صداقت خیلی مهم بود و نماز خوان بودن همسر هم مهم .... ترسیدم از اینده از اینکه بچه ها عمل پدر و مادر را میبینند و الگو میگیرند... نگران اینده خودم و بچه هایی بودم که بی گناه هستند...
    به نظر شما از دست دادن خواستگاری که از همه جهات به جز اعتقادی تفاهم داشتیم درست بود یا نه؟
    سلام دوست عزیز ، این برای شما مهم بوده که همسرتون دروغ نگه و گفته پس از تصمیمتون پشیمون نباشین و مطمئن و خوشحال باشین

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,187 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    دوست عزیز تصمیم درستی گرفتین
    هم برای نماز خون نبودنشون
    هم بخاطره دروغ گفتنشون
    هم اینکه ایشون خیلی راحت پا پس کشیدن و رفتن پس از ته دل راضی نبودن و فقط داشتن چشم بسته جلو میومدن.
    پس به تصمیم تون مطمین باشین و شک نکنین

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

4. کاربران زیر از fateme.68 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط شادی750 نمایش پست ها
    او عناد داشت با نماز خواندن...
    به نظرم با توجه به شرحی که دادین چون نماز خوندن و عبادت خیلی براتون مهم بوده کار اشتباهی انجام ندادین
    احتمالا مسائل دیگه ای هم مورد اختلاف بوده که اون آقا رو نکرده
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تفاوت اعتقادی خواستگار

سعی کنید مسائل اختلافی را از دایره امور زناشویی و خانوادگی دور نگهدارید و با آن پیوند ندهید تا زندگی تان آسیب نبیند. گاه حساس کردن امور سبب می شود تا حس لجبازی تحریک شود و ناخودآگاه بر اشتباه خود اصرار ورزد و در مسیر نادرست بیشتر پیش رود و فاصله را بیشتر سازد. البته مدارا به معنی دست کشیدن از باورها و ترک رفتارها نیست.
    در این گونه موارد بایداز روش «معاشرت اخلاقی - مخالفت قلبی و رفتاری » استفاده نمود. رسول خدا(ص) با طرح این ایده‌ می فرماید: «با اخلاق خود، بامردم، نیکو معاشرت کنید. کنار بیایید تا از گزندهایشان در امان بمانید؛ ولی در اعمالتان، از آن‌ها جدا باشید تا جزو آنان نباشید. » (تنبیه الخواطر: ج 2 ص 14 )
    و امام علی(ع) می فرماید: «با مردم با زبان ها و پیکرهای خود معاشرت کنید و با دل ها و کردارهایتان از آنان دوری گزینید. برای هر کس، همان چیزی است که خود کسب می کند.» (امالی مفید: ص 131 ح 7). خلاصه سخن تا اینجا این است که الگوی مواجهه با اختلافات فکری و عقیدتی را ترکیبی از «پذیرش– ارتقاء- انعطاف » تشکیل می‌دهد.

همه آنچه گفتیم، مربوط به مواردی است که در دایره مراتب ایمان قرار دارد. اما اگر موردی از این دایره خارج بود، باید با استفاده از روش اصلاح نرم، تا حد ممکن به هدایت فرد کمک کرد. اما اگر امکان نداشته باشد، نباید به قیمت حفظ خانواده، دین و ایمان خود را از دست داد.
    امام سجاد(ع) همسری داشتند که به وی خیلی علاقه داشتند. خبر به ایشان رسید که وی به امیرالمؤمنین(ع) دشنام می دهد. وقتی حضرت از این امر مطمئن شدند، وی را طلاق دادند و فرمودند: خوش نداشتم پاره ای از آتش دوزخ با بدنم تماس داشته باشد (الکافی: ج 5 ص 351 ، و ج 6 ص 55). زندگی با مؤمن کم ایمان آری، اما زندگی با پاره ای از دوزخ، هرگز. این‌ها همان اموری هستند که در بحث انتخاب همسر طرح شده و از ازدواج با آنان نهی شده است. اگر چنین موردی پیش آمد، بدون نزاع و ارتکاب همسرآزاری، راه عاقلانه جدایی است.
    باید توجه داشت که نمونه‌هایی از این دست، اندک هستند و نباید با کوچکترین تفاوت و لغزشی حکم به بی دینی نمود و در ساز جدایی دمید، ولی اگر واقعاً به چنین حدی برسد، نباید در جدایی تردید کرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)