نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: عدم رشد ریش در سن بلوغ

1631
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35440
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

عدم رشد ریش در سن بلوغ

سلام
    پسری هستم که دو هفته دیگه وارد 16 سال میشم
    من تقریبا به بلوغ کامل رسیدم
    یعنی خارج شدن منی
    تغییرات در صدا
    درامدن مو درقسمت های خاص
    فقط ی مشکلی که دارم اینه که هنوز مو یا همون ریش و سبیل به اندازه ی کافی رشد نکرده
    البته خودم احساس میکنم سیبیل ها پرتعداد تر از قبل شده ولی از لحاظ اندازه و سایزشون تغییر خاصی نداشتن
    توی هم سن و سال هام میبینم خیلی هارو که وقتی موی صورتشون اندازه ی منه با تیغ یا هرچیز دیگه ای کوتاهشون می کنن و میگن زودتر درمیاد
    از پدرم و چند نفر دیگه هم شنیده بودم که این کارو کردن و تاثیر داره
    حالا به نظرتون من هم اینکارو کنم تاثیری داره؟ با تیغ یا ماشین فرقی نداره؟ و سوال اخر هم اینکه ضرری نداره؟
    یا به نظرتون اینکار بی مورده ؟ اخه اقایون احتمالا میدونن که دراومدن موی صورت چه تاثیری روی اعتماد به نفس پسرها میزاره
    ویرایش توسط Ericson : 06-02-2017 در ساعت 01:04 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : مشکل در رسیدن به بلوغ کامل

نقل قول نوشته اصلی توسط Ericson نمایش پست ها
    سلام
    پسری هستم که دو هفته دیگه وارد 16 سال میشم

فقط ی مشکلی که دارم اینه که هنوز مو یا همون ریش و سبیل به اندازه ی کافی رشد نکرده
    البته خودم احساس میکنم سیبیل ها پرتعداد تر از قبل شده ولی از لحاظ اندازه و سایزشون تغییر خاصی نداشتن
    هنوز دیر نشده

اصلاح با تیغ تاثیری روی افزایش ریش نداره
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : عدم رشد ریش در سن بلوغ

درآمدن موهای صورت یا ریش یکی از علایم بلوغ در پسرها میباشد اما به ندرت در بعضي پسر ها ریش درنمیآورد و یا ریشهای بسیار کمپشت و تنکی دارد. علتهای مختلفی برای این پدیده وجود دارد. در نیامدن موهای صورت در جنس مذکرمي تواند دو منشأ داشته باشد. یکی اینکه اصلا فولیکول مویی وجود نداشته باشد.مثل هیپوتریکوزیس ارثی چنین مشکلی وجود دارد و به طور ژنتیکی در بعضی از پسران و مردان خانواده، قسمتی از ریشهای فرد درنمیآید.

در غالب این موارد در قسمتهای فاقد ریش، فولیکول مو اصلا وجود ندارد و لذا هیچ درمانی نمیتواند باعث رشد مو شود و تنها راهحل کاشت مو میباشد .
    موهاي زير بغل وعانه تنك وكم پشت بود ، وموهاي صورت (ريش ) سينه ، بالاي شكم وكمر وجود نداشته يا بسيار كم است .

حال اگر کمبود تستوسترون بعد از بلوغ رخ دهد، بیمار ممکن است فقط از کاهش میل جنسی و اختلال عملکرد جنسی و نیز کاهش یافتن انرژی شکایت کند. در بیماران بالغ شدهای که دچار کمبود خفیف هورمونهای مردانه میشوند یا در مواردی که این کمبود تازه ایجاد شده باشد، موهای صورت یا بدن چندان تحت تاثیر قرار نمیگیرند زیرا پس از درآمدن ریش، تنها میزان اندک آندروژن (هورمون مردانه) برای حفظ آن کافی است و به همین دلیل است که افرادی که تغییر جنسیت از مذکر به مونث میدهند، علیرغم اینکه تحت درمان با هورمونهای زنانه قرار میگیرند، اگر چه رشد موهای صورتشان کمتر میشود اما تقریبا در همه موارد لازم است برای رفع موهای صورت از لیزردرمانی استفاده نماییم. البته در مواردی که فرد به طور طولانیمدت از هورمونهای مردانه محروم باشد، رشد موهای صورتش کمتر شده و نیاز به اصلاح کردن صورتش کمتر میشود.

افرادی که از کمپشت بودن موهای صورت و ریش رنج میبرند، در ابتدا باید تحت بررسی هورمونی توسط متخصص غدد درونریز قرار بگیرند و تا مشکلات هورمونی احتمالی بررسی شده و تحت درمان قرار گیرند و در ضمن معاینه توسط متخصص پوست و مو برای بررسی موهای سر، دندانها و علایم جنسی ثانویه میتواند برای تشخیص سندرمهای خاص مفید باشد. افرادی که به طور ارثی دچار تنک بودن ریش هستند، معمولا از نظر سایر مسایل هیچ مشکلی نداشته و قدرت جنسی آنها نیز تفاوتی با سایر افراد ندارد.
    اغلب کسانی که چنین مشکلی را در ریش خود دارند با تراشیدن ریش، این نقص را تقریبا غیرقابل مشاهده میکنند ولی کسانی که اصرار به بلند کردن محاسن دارند، اگر در زمان معاینه توسط متخصص پوست موهای کرکی قابل مشاهده باشد، مصرف داروی ماینوکسیدیل موضعی ممکن است موهای ریز را درشتتر کند ولی در مواردی که هیچ مویی وجود نداشته باشد، معمولا درمانی به جز کاشت مو وجود ندارد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)