نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: استرس وحشتناک

1518
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس وحشتناک

سلام
    من با سن بالا (56 سال) در حال تحصیل هستم.
    خود همین سن بالا باندازه کافی این طرز تلقی رو حتی اگر دیگران یا حتی محققان بگن درست نیست در ذهن انسان متبادر میکنه که میزان یادگیری من هیچوقت مانند یه دختر مثلا 23-4 ساله نخواهد بود. این فقط یه تلقین نیست. شاید شما بگین فلانی در سن 90 سالگی دکترا گرفت. اما شما میدونید که از نظر علم فیزیک هزاران مثال تایید یک تئوری رو ثابت نخواهد کرد و یک مثال نغز تئوری را نقض خواهد کرد.
    میدونیم که تعداد کسانی که حتی در سن 30 سالگی شروع به تحصیل مجدد کنند بسیار کمه چه برسه در سن 56 سالگی. البته بخاطرم هست که مدتی دولت برای بالا بردن سطح علمی کارمندان دولت دست به اقدامی برای جذب کارمندان به دانشگاهها زد اما اون هم یه مدت کوتاه بود و تمام شد.
    حالا از موضوع تاپیک دور نشم. فی الواقع همین مورد چیزی هست که مدام انگار در گوشم میگه که تو هر چقدر هم تلاش کنی در حد بقیه همکلاسانت نخواهی شد و موفقیت تو بسیار در سطح پایینی خواهد بود.
    بگذریم من توی مقطع کارشناسی می دیدم که برای حفظ درسها اگر قبلا نیاز به دو بار خوندن یه متن داشتم حالا نیاز به ده بار خوندن دارم. و تازه بعد از اون ده بار باز هم نمرات من در حد متوسط متوقف میشد.
    خوب با هر جان کندنی بود کارشناسی گذشت. هر چقدر که مطالب سخت بود اما باز هم برای من قابل فهم بود. اما توی مقطع ارشد با معضل این روبرو شدم که اساتید بخوبی درسها رو انتقال نمیدن و وقتی میخوام برای امتحان آماده بشم می بینم سر در نمیارم.
    دقیقا در همین زمان استرس به من هجوم میاره. ترس از اینکه نتونم یاد بگیرم و پاس نشم در من وحشت ایجاد میکنه.
    مدتی پیش یه امتحان میان ترم داشتم. 10 روز شب و روز درس خوندم. تصور میکنم هر بخشی رو شاید 10 بار خوندم. از خودم سوال کردم و احساس میکردم بخوبی یاد گرفتم. اما وقتی برگه جلوی من قرار گرفت میتونم بگم مثل این بود که مغزم ریست شده بود.
    سوالات رو میدیدم و مطمئن بودم که جوابها رو بارها و بارها خوندم و بلدم اما هیچ جوابی در ذهنم نبود تا بنویسم!
    حالا با اینکه باز هم برای امتحانهای فاینال در حال آماده شدن هستم اما هر بار به یار میارم که در میان ترم چه بر سرم اومده وحشت و ترس بسراغم میاد.
    گفتند استرس داری باید قرص بخوری. اما با تحقیقاتی که کردم قرصهای ضد استرس خواب آور هستند که من تو این موقعیت فقط مونده که خوابالود هم بشم. اگرچه طبق تحقیقاتی که کردم عوارضش فقط هم خوابالودگی نیست.
    خلاصه این مشکل من هست و نمیدونم تو این زمان مونده تا شروع امتحان چه باید بکنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : استرس وحشتناک

نقل قول نوشته اصلی توسط fariba2 نمایش پست ها
    سلام
    من با سن بالا (56 سال) در حال تحصیل هستم.
    خود همین سن بالا باندازه کافی این طرز تلقی رو حتی اگر دیگران یا حتی محققان بگن درست نیست در ذهن انسان متبادر میکنه که میزان یادگیری من هیچوقت مانند یه دختر مثلا 23-4 ساله نخواهد بود. این فقط یه تلقین نیست. شاید شما بگین فلانی در سن 90 سالگی دکترا گرفت. اما شما میدونید که از نظر علم فیزیک هزاران مثال تایید یک تئوری رو ثابت نخواهد کرد و یک مثال نغز تئوری را نقض خواهد کرد.
    میدونیم که تعداد کسانی که حتی در سن 30 سالگی شروع به تحصیل مجدد کنند بسیار کمه چه برسه در سن 56 سالگی. البته بخاطرم هست که مدتی دولت برای بالا بردن سطح علمی کارمندان دولت دست به اقدامی برای جذب کارمندان به دانشگاهها زد اما اون هم یه مدت کوتاه بود و تمام شد.
    حالا از موضوع تاپیک دور نشم. فی الواقع همین مورد چیزی هست که مدام انگار در گوشم میگه که تو هر چقدر هم تلاش کنی در حد بقیه همکلاسانت نخواهی شد و موفقیت تو بسیار در سطح پایینی خواهد بود.
    بگذریم من توی مقطع کارشناسی می دیدم که برای حفظ درسها اگر قبلا نیاز به دو بار خوندن یه متن داشتم حالا نیاز به ده بار خوندن دارم. و تازه بعد از اون ده بار باز هم نمرات من در حد متوسط متوقف میشد.
    خوب با هر جان کندنی بود کارشناسی گذشت. هر چقدر که مطالب سخت بود اما باز هم برای من قابل فهم بود. اما توی مقطع ارشد با معضل این روبرو شدم که اساتید بخوبی درسها رو انتقال نمیدن و وقتی میخوام برای امتحان آماده بشم می بینم سر در نمیارم.
    دقیقا در همین زمان استرس به من هجوم میاره. ترس از اینکه نتونم یاد بگیرم و پاس نشم در من وحشت ایجاد میکنه.
    مدتی پیش یه امتحان میان ترم داشتم. 10 روز شب و روز درس خوندم. تصور میکنم هر بخشی رو شاید 10 بار خوندم. از خودم سوال کردم و احساس میکردم بخوبی یاد گرفتم. اما وقتی برگه جلوی من قرار گرفت میتونم بگم مثل این بود که مغزم ریست شده بود.
    سوالات رو میدیدم و مطمئن بودم که جوابها رو بارها و بارها خوندم و بلدم اما هیچ جوابی در ذهنم نبود تا بنویسم!
    حالا با اینکه باز هم برای امتحانهای فاینال در حال آماده شدن هستم اما هر بار به یار میارم که در میان ترم چه بر سرم اومده وحشت و ترس بسراغم میاد.
    گفتند استرس داری باید قرص بخوری. اما با تحقیقاتی که کردم قرصهای ضد استرس خواب آور هستند که من تو این موقعیت فقط مونده که خوابالود هم بشم. اگرچه طبق تحقیقاتی که کردم عوارضش فقط هم خوابالودگی نیست.
    خلاصه این مشکل من هست و نمیدونم تو این زمان مونده تا شروع امتحان چه باید بکنم.
    سلام

عزیز مطلب شما را خواندم و متاسفم!!!؟؟

ولی خوب پیرزن, بهتر این نیست که رو به قبله بخوابی حالا که نزدیک به مرگی با این سن بسیار زیادت!!! و منتظر مرگ باشی جای این مسخره بازیها و درس خواندن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟!!!!!!!

ببین عزیز مهم نیست چند سالته و در کجا هستی مهم اینه که بهترین خودت رو در اون لحظه و شرایط به بهترین وجه بسازی و در بیاوری به عبارتی خوب زندگی کنی. اگر دوست داری درس بخوانی و با اون حظ و کیفی داری و فکر میکنی از تو فرد کاملتری و بهتری میسازه و باعث میشه بهتر بفهمی و بدانی و راحتر زندگی کنی, خوب بخوان و از آن لذت ببر. ولی اگر صرفا به خاطر دیگران و اینکه خودی نشان بدی و.......
    حتما کار بیهوده و غلطی است.

شما به هر صورت 57 ساله و 60 ساله و.... خواهید شد حالا چه با لیسانس و یا فوق و....... پس تصمیم با شماست.

از سن و سال برداشت درستی ندارید که با توجه به محیط ایران و.... درکتون میکنم ولی برداشت صحیحی حتما نیست! در ضمن صد در صد اضطراب و و حشت و ترس و... پاک کننده و بر هم زننده تمرکز و حافظه است . دقیقا مثل تخته سیاه و تخته پاک کن!!!

من به شما چند نکته را پیشنهاد میدهم:

خواب درست و کامل

استفاده از دمنوشهای گیاهی جهت آرامش و خواب خوب

تغذیه درست و سالم

ورزش(شنا و پیاده روی تند) روتین و روزانه و هفتگی

استفاده از متد یوگا و ریلکسیشن

رجوع به یکی از همکاران حاذق ما جهت مشاوره

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

3. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

تکنیک اول:::
    دو روز یا سه روز قبل آزمون که میخواهید یک جمعبندی سریع داشته باشید،حتما شب را زودتر به رختخواب بروید.زیرا یکی از علل همین عدم بیادآوری مطالب سرجلسه این است که در ساعت آزمون و در زمانی که میخواهید دقیقا به همان تست ها جواب دهید،مغز شما به خاطر دیر خوابیدن در شب،خسته و سطح هوشیاری پایینی دارد.برای همین وقتی از جلسه بیرون می آید و یا به منزل میرسید دقیقا جواب همان تست ها را به یاد میآورید بدون آنکه علتش را بدانید!

تکنیک دوم:::
    یکی دیگر از علل اصلی عدم بیادآوری مطالب در جلسه ی آزمون،روش های غلط مطالعاتی شماست.و دلیل مبهم و پیچیده ی دیگری ندارد.پس روش مطالعه ی خود را توسط یک کارشناس درسی ،اصلاح کنید تا درس خواندن شما در یک مسیرهدفمندی قرار بگیرد.داوطلبی که تمام زمان قبل از آزمون را بسیار و با انگیزه درس خوانده وتلاش کرده ،میتوان گفت که ۹۰درصد از اصول مطالعه را طی کرده .پس تکلیف آن ۱۰درصد باقیمانده چیست و آیا اهمیت دارد؟؟؟آن ۱۰ درصد باقیمانده همان مراحل مرور و جمعبندی است که اگر انجام نشوند مراحل مطالعه ی شما ناقص خواهد بود و مطالب به یک سازماندهی مشخصی نخواهند رسید.
    تکنیک سوم:::
    دلیل دیگر عدم بیادآوری مطالب با وجود مطالعه ی زیاد،خستگی و اضطراب در جلسه ی آزمون است. اضطراب وضعیت را بهتر نمیکند پس لزومی ندارد مضطرب باشید.با این انگیزه وارد جلسه ی آزمون شوید.اضطراب و دلشوره قند خون شما را کاهش و در نتیجه باعث عدم تمرکز برحل تست ها و خستگی میشود.

و اما:
    علت اصلی اضطراب این است که شما همانند یک کنکوری صبح آزمون بیدار نمیشوید و هیچگونه نظم و انظباطی در مهیا شدن برای آزمون ندارید. مداد مناسب تست زنی ،مداد پاک کن ،آب نوشیدنی ،چند تکه شکلات شیرین اینها از ملزوماتی هستند که شما حتما باید به همراه داشته باشید.به صبحانه ی خود اهمیت دهید.نشستن ۴ساعت روی صندلی و بیادآوری تمام مطالب و۸درس ،کار کمی نیست .پس به کوچکترین مهارت های آمادگی قبل از جلسه ی آزمون ،ارزش و بها بدهید که همین عدم رعایت همین عوامل سازنده، باعث فراموشی و افت هوشیاری مغز خواهند شد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    تکنیک اول:::
    دو روز یا سه روز قبل آزمون که میخواهید یک جمعبندی سریع داشته باشید،حتما شب را زودتر به رختخواب بروید.زیرا یکی از علل همین عدم بیادآوری مطالب سرجلسه این است که در ساعت آزمون و در زمانی که میخواهید دقیقا به همان تست ها جواب دهید،مغز شما به خاطر دیر خوابیدن در شب،خسته و سطح هوشیاری پایینی دارد.برای همین وقتی از جلسه بیرون می آید و یا به منزل میرسید دقیقا جواب همان تست ها را به یاد میآورید بدون آنکه علتش را بدانید!

تکنیک دوم:::
    یکی دیگر از علل اصلی عدم بیادآوری مطالب در جلسه ی آزمون،روش های غلط مطالعاتی شماست.و دلیل مبهم و پیچیده ی دیگری ندارد.پس روش مطالعه ی خود را توسط یک کارشناس درسی ،اصلاح کنید تا درس خواندن شما در یک مسیرهدفمندی قرار بگیرد.داوطلبی که تمام زمان قبل از آزمون را بسیار و با انگیزه درس خوانده وتلاش کرده ،میتوان گفت که ۹۰درصد از اصول مطالعه را طی کرده .پس تکلیف آن ۱۰درصد باقیمانده چیست و آیا اهمیت دارد؟؟؟آن ۱۰ درصد باقیمانده همان مراحل مرور و جمعبندی است که اگر انجام نشوند مراحل مطالعه ی شما ناقص خواهد بود و مطالب به یک سازماندهی مشخصی نخواهند رسید.
    تکنیک سوم:::
    دلیل دیگر عدم بیادآوری مطالب با وجود مطالعه ی زیاد،خستگی و اضطراب در جلسه ی آزمون است. اضطراب وضعیت را بهتر نمیکند پس لزومی ندارد مضطرب باشید.با این انگیزه وارد جلسه ی آزمون شوید.اضطراب و دلشوره قند خون شما را کاهش و در نتیجه باعث عدم تمرکز برحل تست ها و خستگی میشود.

و اما:
    علت اصلی اضطراب این است که شما همانند یک کنکوری صبح آزمون بیدار نمیشوید و هیچگونه نظم و انظباطی در مهیا شدن برای آزمون ندارید. مداد مناسب تست زنی ،مداد پاک کن ،آب نوشیدنی ،چند تکه شکلات شیرین اینها از ملزوماتی هستند که شما حتما باید به همراه داشته باشید.به صبحانه ی خود اهمیت دهید.نشستن ۴ساعت روی صندلی و بیادآوری تمام مطالب و۸درس ،کار کمی نیست .پس به کوچکترین مهارت های آمادگی قبل از جلسه ی آزمون ،ارزش و بها بدهید که همین عدم رعایت همین عوامل سازنده، باعث فراموشی و افت هوشیاری مغز خواهند شد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    ممنون حس کردم تکنیکهای شما مربوط به کسی میشه که قراره کنکور بده!
    یا شایدم اینها یه سری تکنیک برای تمام شرایط هست.
    من واقعا چیزهایی رو که میخونم بارها از خودم کتبی و شفاهی مثل جلسه امتحان میپرسم. یعنی شرایط امتحان رو توی خونه برای خودم فراهم میکنم اما همون سوالهایی رو که براحتی میتونم تو خونه از حفظ جواب بدم سر جلسه امتحان فراموش میکنم.
    در مورد خستگی هم باید بگم من عادت به دیر خوابیدن و درس خوندن در شرایط سخت ندارم. بنظر خودم خوابم کافی هست. کار هم که نمیکنم که بگم خستگی کار جلوی فراگیری من رو میگیره.
    تا این پایه هیچوقت دچار دلشوره نمیشدم شاید به این دلیل که درسها برای من قابل درک بودند و مجبور نبودم چیزهایی رو بخاطر بسپرم که بطور کامل ازشون سر در نمیارم. بسیاری از همدوره های من وقتی چیزی رو درک نمیکنند براحتی بدون یادگیری حفظش میکنند و اغلب نمره های خوبی هم می گیرند. اما من وقتی چیزی رو نمیتونم درک کنم مغزم هم برای حفظ کردن با من همکاری نمیکنه.
    بهرحال از راهنمایی های شما متشکرم.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

ممنون حس کردم تکنیکهای شما مربوط به کسی میشه که قراره کنکور بده!
    یا شایدم اینها یه سری تکنیک برای تمام شرایط هست.
    من واقعا چیزهایی رو که میخونم بارها از خودم کتبی و شفاهی مثل جلسه امتحان میپرسم. یعنی شرایط امتحان رو توی خونه برای خودم فراهم میکنم اما همون سوالهایی رو که براحتی میتونم تو خونه از حفظ جواب بدم سر جلسه امتحان فراموش میکنم.
    در مورد خستگی هم باید بگم من عادت به دیر خوابیدن و درس خوندن در شرایط سخت ندارم. بنظر خودم خوابم کافی هست. کار هم که نمیکنم که بگم خستگی کار جلوی فراگیری من رو میگیره.
    تا این پایه هیچوقت دچار دلشوره نمیشدم شاید به این دلیل که درسها برای من قابل درک بودند و مجبور نبودم چیزهایی رو بخاطر بسپرم که بطور کامل ازشون سر در نمیارم. بسیاری از همدوره های من وقتی چیزی رو درک نمیکنند براحتی بدون یادگیری حفظش میکنند و اغلب نمره های خوبی هم می گیرند. اما من وقتی چیزی رو نمیتونم درک کنم مغزم هم برای حفظ کردن با من همکاری نمیکنه.
    بهرحال از راهنمایی های شما متشکرم.

با توجه به اینکه به درجه بالاتری آمدید احتمالا درسها سخت تر شده و این طبیعیه که علیرغم اینکه وقت بیشتری میذارید نتیجه مثل قبل نباشه

به این نکته هم توجه داشته باشید چون کسانی که دنبال درس نیستند یا استعداد کمتری دارند از یه جایی به بعد ادامه تحصیل نمیدن در نتیجه هرچه مقطع تحصیلی بالاتر میره تعداد افراد باهوشتر و بچه درس خون های کلاس بیشتر میشه و رقابت سختتر میشه پس در مقایسه کردن اشتباه نکنید

فکر می کنم با توجه به واقعیات یکم سطح انتظاراتتون رو بیارید پایین ( نه سطح تلاشتون رو) خود به خود اضطراب تان هم کم خواهد شد.
    ویرایش توسط آرش67 : 06-20-2017 در ساعت 03:21 AM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

8. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

اینروزها با خودم گاهی فکر میکنم شاید واقعا دنبال چیزی دارم میرم که در سطح من نیست.
    درسته که علاقه آیتم بسیار مهمی در انتخاب هست ولی باید آدم به تواناییهای خودش هم فکر کنه و وقتی که چیزی فراتر از سطح تواناییش هست اینقدر خودش رو آزار نده. شاید من می بایست رشته آسونتری رو انتخاب میکردم و از خودم اونم توی این سن و سال انتظاری دارم که نه با توانایی ذهتی من همخوانی داره و نه جواب خوبی از تلاش فراوانم میگیرم.
    شاید باید بگردم و یکی از زیرشاخه های رشته م که میزان دروس تخصصیش اینقدر بالا نیست رو انتخاب کنم. حقیقتا به هر کی میگم رشته م نرم افزاره میگن وایییییی چه رشته سختی رفتی.
    شاید باید برای ادامه تحصیلم همین الان که ترم اول هستم یه فکر درست بکنم نه اینکه خودم رو زجر بدم و با نمره های پایین و صرفا باری به هر جهت مدرک بگیرم. اونم من که قصد نهاییم تدریس در دانشگاهه و طبیعتا معدل و نمراتم در انتخاب شدنم نقش بالایی دارن.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

اینروزها با خودم گاهی فکر میکنم شاید واقعا دنبال چیزی دارم میرم که در سطح من نیست.
    درسته که علاقه آیتم بسیار مهمی در انتخاب هست ولی باید آدم به تواناییهای خودش هم فکر کنه و وقتی که چیزی فراتر از سطح تواناییش هست اینقدر خودش رو آزار نده. شاید من می بایست رشته آسونتری رو انتخاب میکردم و از خودم اونم توی این سن و سال انتظاری دارم که نه با توانایی ذهتی من همخوانی داره و نه جواب خوبی از تلاش فراوانم میگیرم.
    شاید باید بگردم و یکی از زیرشاخه های رشته م که میزان دروس تخصصیش اینقدر بالا نیست رو انتخاب کنم. حقیقتا به هر کی میگم رشته م نرم افزاره میگن وایییییی چه رشته سختی رفتی.
    شاید باید برای ادامه تحصیلم همین الان که ترم اول هستم یه فکر درست بکنم نه اینکه خودم رو زجر بدم و با نمره های پایین و صرفا باری به هر جهت مدرک بگیرم. اونم من که قصد نهاییم تدریس در دانشگاهه و طبیعتا معدل و نمراتم در انتخاب شدنم نقش بالایی دارن.
    دانشگاه دولتی هستید یا آزاد؟کدام شهر
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    دانشگاه دولتی هستید یا آزاد؟کدام شهر
    غیرانتفاعی تهران

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah نمایش پست ها
    هیچ وقت به خاطر چیزی که اتفاق نیفتاده خودتو جلو جلو ناراحت نکن
    هیچ وقت
    اینکه درست نیست. آدم باید واسه آینده ش برنامه ریزی کنه. نه اینکه بشینه تا با اشتباهش روبرو بشه بعد دوباره برگرده و از اول شروع کنه.

13. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

شما در ابتدا گفتید احتمالا به خاطر اضطراب یا نگرانی یا هر چیز دیگه نمی توانید مطالب را بیاد بیاورید و مثالی هم از یکی از امتحانهای میانترم آوردید که با وجود اینکه درسها رو بلد بودید و در خانه سوالها رو جواب می دادید سر جلسه امتحان مطالب رو به خاطر نمی آوردید

ببینید اگر این گونه باشد به نظرم راه حل مشکل شما ، انصراف از تحصیل نیست و در نتیجه اجباری هم به این کار نیست
    شما استعداد و توانایی ذهنی کافی دارید حتی در همین سن و همین که در دانشگاه قبول شدید نشانه شایستگی شماست

سعی کنید علت نگرانی و اضطرابتان رو پیدا کنید
    به نظر من شما خودتان رو زیاد تحت فشار روانی گذاشته اید و در قبل هم گفتم سطح انتظاراتتان نباید مانند دوره کارشناسی باشد

شاید اضطراب و نگرانیتان به این بر می گردد که هنوز به جو دوره ارشد عادت نکرده اید . شما وارد محیط جدیدی شده شده اید با آدمهای جدیدی روبرو هستید و فرهنگ جدیدی رو احساس میکنید همچنین رفتار اساتید و جو دانشگاهتان با مقطع قبلی فرق کرده است که مطابق پیش فرض ذهنی شما نیست.

اگر این طور است فرهنگ و شرایط دوره کارشناسی را رو فراموش کنید ذهنتان رو از پیش فرضها خالی کنید و از صفر شروع کنید به یاد بیاورید ترم یک کارشناسی چه طور کنجکاوی می کردید و سوالات و گره های ذهنیتان رو حل می کردید حالا هم همین کار را بکنید
    از اساتید ارشد انتظار نداشته باشید مانند دوره کارشناسی رفتار کنند
    به زبان دیگر می کویم باید قلقها رو در شرایط جدید پیدا کنید
    ویرایش توسط آرش67 : 06-21-2017 در ساعت 10:11 PM
    امضای ایشان

14. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

دیروز با خواهرم صحبت میکردم. حرفای جالبی میزد. شاید قبلا هم میزده من توجه نمیکردم.
    میگفت سعی کن از لحظه ت لذت ببری. اینقدر به بعد فکر نکن. کاری که من مدام فکر میکنم آینده است و اینکه چی میشه. این همش باعث استرس من میشه.
    گفتم راست میگه نهایتش اینه که این سه تا درس رو میفتم. پول و زمانم از دست میره. یه ترم عقب میفتم.
    با خودم گفتم من تلاشم رو میکنم. بی تفاوت نمیشم ولی اینهمه هم بخودم استرس نمیدم. در حد توانم این ترم رو میخونم و سعی میکنم نمره قبولی بگیرم. اگرم نگرفتم اینقدر به خودم استرس نمیدم و خودم رو مریض نمیکنم.
    فکر نمیکنم چیزی باندازه سلامت روح و روانم ارزش داشته باشه.
    بعدم بقول این دوستمون روش درس خوندنم رو عوض میکنم. از ترم بعد برای اینکه با استرسهای شب امتحان روبرو نشم کارهام رو از اول ترم شروع میکنم تا آرامش داشته باشم.
    اینم خودش یه جور برنامه ریزی میتونه باشه.
    بامید خدا

16. کاربران زیر از fariba2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    28867
    تشکـر
    148
    تشکر شده 268 بار در 156 پست
    میزان امتیاز
    8

زیاد جدی نگیرید این مشکل شما تنها نیست شرایط تو ایران واسه همه همینه و همه به خاطر شرایط محیطی استرس و اضطراب دارند
    تو دانشگاه خیلی از همکلاسی های و دوستان خودم که جوون هستند و بیست و خورده ای بیشتر سن ندارن و تازه تو مقطع کاردانی یا کارشناسی هستند درسهارو میفتن و بعضیاشون هم اصلا نتونستن درسشون رو تموم کنن و نیمه کاره رها کردند خیلی ها تو دانشگاهمون هستند که درس ریاضی یک که مال ترمه یک هستش رو تو ترم هفت و هشت هنوز دارن برمیدارن و نتونستن پاس کنن بازم آفرین به شما که لیسانستون رو هم گرفتین و تو ارشدم حالا نکه نتیجه نگیرین کمتر نتیجه گرفتین
    به نظر من مشکل توانایی ذهنی شما و سنتون و یا نتونستن درس خوندن دوستهای من در ۲۰ سالگی نیست من فکر میکنم سیستم آموزشی ما به شدت مشکل داره از مطالبی که آموزش میدن تا نوع آموزششون و حتی رشته هایی که وجود داره و صرفا اسم اون رشته رو یدک میکشن وگرنه آموزش به سن و سال خیلی ربطی نداره
    تو اخبار میگفت زین الدین زیدان حالا که فوتبال حرفه ای رو گذاشته کنار تازه رفته دانشگاه لیسانس مدیریت ورزشی بخونه

خواهرتونم راست میگه دقیقا همینه باید تو لحظه زندگی کرد فکر اینکه آینده چی میخواد بشه آدم رو دیوونه میکنه منم یه مدتی همینجوری بودم آخه به خاطر یه مشکلی از دانشگاه انصراف داده بودم و ترک تحصیل کرده بودم و دوباره رفتم داشگاه همش فکر میکردم حالا که مدرک ندارم چی میشه و دیر شده درس بخونم و زودتر تموم کنم و .... تا اینکه مشاورم همین حرف رو بهم زد گفت حالا چند سال دیرتر مدرک میگیری مگه چی میشه از آخرش که تموم کنی با همه اونا برابری حالا فوقش یه ترم افتادی یه پول شهریه دادی و یه ترم عقب افتادی حالا یه ترم دیرتر مدرک بگیری مگه اتفاق خاصی قرار نبوده بیفته تو اون یه ترم سلامتی و آرامش خودت مهمتره
    حالا دیگه واسه اینکه استرسم کمتر باشه واسه همه چی بیخیالی طی میکنم اینجوری آرومترم و استرسم کمتره
    اگه نمره گرفتین چه بهتر نگرفتینم خودتونو ناراحت نگنین سلامتیتون از یه نمره و مدرک بیشتر ارزش داره
    موفق باشید

18. کاربران زیر از moeinvk بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33868
    تشکـر
    16
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط moeinvk نمایش پست ها
    زیاد جدی نگیرید این مشکل شما تنها نیست شرایط تو ایران واسه همه همینه و همه به خاطر شرایط محیطی استرس و اضطراب دارند
    تو دانشگاه خیلی از همکلاسی های و دوستان خودم که جوون هستند و بیست و خورده ای بیشتر سن ندارن و تازه تو مقطع کاردانی یا کارشناسی هستند درسهارو میفتن و بعضیاشون هم اصلا نتونستن درسشون رو تموم کنن و نیمه کاره رها کردند خیلی ها تو دانشگاهمون هستند که درس ریاضی یک که مال ترمه یک هستش رو تو ترم هفت و هشت هنوز دارن برمیدارن و نتونستن پاس کنن بازم آفرین به شما که لیسانستون رو هم گرفتین و تو ارشدم حالا نکه نتیجه نگیرین کمتر نتیجه گرفتین
    به نظر من مشکل توانایی ذهنی شما و سنتون و یا نتونستن درس خوندن دوستهای من در ۲۰ سالگی نیست من فکر میکنم سیستم آموزشی ما به شدت مشکل داره از مطالبی که آموزش میدن تا نوع آموزششون و حتی رشته هایی که وجود داره و صرفا اسم اون رشته رو یدک میکشن وگرنه آموزش به سن و سال خیلی ربطی نداره
    تو اخبار میگفت زین الدین زیدان حالا که فوتبال حرفه ای رو گذاشته کنار تازه رفته دانشگاه لیسانس مدیریت ورزشی بخونه

خواهرتونم راست میگه دقیقا همینه باید تو لحظه زندگی کرد فکر اینکه آینده چی میخواد بشه آدم رو دیوونه میکنه منم یه مدتی همینجوری بودم آخه به خاطر یه مشکلی از دانشگاه انصراف داده بودم و ترک تحصیل کرده بودم و دوباره رفتم داشگاه همش فکر میکردم حالا که مدرک ندارم چی میشه و دیر شده درس بخونم و زودتر تموم کنم و .... تا اینکه مشاورم همین حرف رو بهم زد گفت حالا چند سال دیرتر مدرک میگیری مگه چی میشه از آخرش که تموم کنی با همه اونا برابری حالا فوقش یه ترم افتادی یه پول شهریه دادی و یه ترم عقب افتادی حالا یه ترم دیرتر مدرک بگیری مگه اتفاق خاصی قرار نبوده بیفته تو اون یه ترم سلامتی و آرامش خودت مهمتره
    حالا دیگه واسه اینکه استرسم کمتر باشه واسه همه چی بیخیالی طی میکنم اینجوری آرومترم و استرسم کمتره
    اگه نمره گرفتین چه بهتر نگرفتینم خودتونو ناراحت نگنین سلامتیتون از یه نمره و مدرک بیشتر ارزش داره
    موفق باشید
    ممنونم. البته من یه تفاونی با کسانی در رده های سنی پایین تر از خودم دارم. وقت چندانی برای انتخاب شغل مورد علاقه م که تدریس هست ندارم. من نهایتا دو سه سال فرصت دارم تا مدرکم رو بگیرم و دانشگاهی به احترام سنم من رو استخدام کنه وگرنه کدوم دانشگاهی میاد یه فارغ التحصیل 60 ساله استخدام کنه؟
    شاید یکی از چیزهایی که من رو دچار استرس میکنه همین موضوع از دست دادن فرصت شغلی بعد از تحصیلم هست.
    گرفتن نمره پایین، ثبت پاس نشدن در پرونده، معدل پایین... اینها آیتمهایی هست که برای بعد از فارغ التخصیلی برای استخدام من تعیین کننده است.
    تا الان معدل من از 15 پایین تر نیومده. ولی اگر نتونم درسهام رو خوب پاس بشم معدل ارشد من پایین میشه و استخدام من بمراتب سخت یا شاید غیرممکن بشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)