نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ازدواج با دختر عمویه دوسال بزرگتر

2655
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35718
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Question ازدواج با دختر عمویه دوسال بزرگتر

سلام من یک پسر 18 ساله هستم و درس میخونم و رشتم تجربیه و درسامم خوبه و دختر عموم رشتش حسابداری و دانشجویه و خیلی دوستش دارم و بهشم گفتم و اونم منو دوست داره و تقربیا یک ساله ک با همیم دخترعموم از من دوسال بزرگتر است و مشکلمونم اینه ک میترسیم ک به خانواده ها بگیم چون تقریبا سه سال پیش دختر عمه و پسر عمومون باهم ازدواج کردن و ازدواجشون موفق نبود من 7 تا عمو دارم و بعد این اتفاق دو ، سه تا عموم طرف پسر عمو و دو ، سه تا هم طرف دختر عمه رو گرفتن و دو ، سه نفر هم بی طرف خانواده من از بی طرف و خانواده دختر عموم از طرف دختر عمه مه و من و دختر عموم میترسیم ک به خانواده ها چیزی بگیم چون بعد اون اتفاق دیگ هیچکس از ازدواج فامیلی خوشش نمیاد و به تازگی هم دختر عمویه دیگم عقد کرد و بعد دو هفته از همسرش جدا شد درسته فامیلی نبود ولی به خانواده ها چیز جدیدی ک اضافه شد اینه ک به همه پسر ها اعتماد ندارن و ما هم همدیگرو خیلی دوست داریم و واقعا همدیگرو میخوایم و از این پنهون کاری خوشمون نمیاد ولی ترس داریم ک بگیم و وضع خراب بشه و من یه ترس دیگ ای هم ک دارم اینکه دختر عموم خاستگار زیاد داره و من تا چند ماه دیگ باید برم سربازی میترسم برم و بیام ببینم از دستم رفته
    ویرایش توسط Mohammadfrm6 : 06-25-2017 در ساعت 06:23 AM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : ازدواج با دختر عمویه دوسال بزرگتر

اگر تفاوت سنی میان زن و مرد سه تا چهار سال باشد، از یک حد معمولی برخوردار است. این مورد بستگی به این دارد که چقدر زن و مرد بتوانند این فاصله را باور داشته باشند. این مساله را نمی توان به همه تعمیم داد و به این معنا نیست که همه کسانی که چنین اختلاف سنی ای دارند، زندگی خوبی هم دارند.

البته هرچه فاصله سنی زوجین کمتر باشد احتمال تفاهم بیشتر است. چراکه دو نفر با تفاوت سنی زیاد در دو مرحله متفاوت از زندگی هستند و نیازها و خصوصیات آنها بالطبع متفاوت است. فاصله سنی از ۱۰ سال به بالا به دلیل اینکه تفاوت زمانی و یک دهه فاصله زندگی کردن بین دو فرد وجود دارد، مشکلاتی برای هر دو زوج به وجود می آورد. مشکلاتی چون عدم درک صحیح و متقابل، برآورده نشدن انتظارات دو طرف بعد از مدتی و بی حوصلگی فرد بزرگ تر، به خصوص احساس پشیمانی و بروز مشکلات بیشتر از عواملی هستند که بین زوج ها با فاصله سنی زیاد دیده می شوند.

یکی از معیارهای انتخاب همسر هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر فاصله سنی است. به هر حال افرادی که در محدوده سنی نزدیک هم باشند، تجربه ها و خاطره های یکسانی دارند و پیش زمینه فرهنگی مشابهی برای درک کردن هم خواهند داشت.

اگرچه هنوز مساله بزرگ بودن زن از مرد چه از نظر فرهنگی و چه از نظر اجتماعی در جامعه ما پذیرفته شده نیست اما نمی توانیم برای همه افراد، نسخه های واحد و یکسانی بپیچیم. اگر دو نفر تفاهم فرهنگی و اخلاقی داشته باشند، همسن بودن یا بزرگ تر بودن دختر از پسر، مشکل خیلی حاد و پیچیده ای نیست.
    ترس از اینکه این ازدواج ها بعد از مدت کوتاهی با شکست مواجه شود؛ به ویژه اگر این ازدواج به خاطر موقعیت مادی زن صورت گرفته باشد، همیشه موردتوجه است.
    زنی که چندسال بزرگ تر باشد، معمولا انتظار دارد همسرش هم همانند او فکر کند و مسائل را بسنجد ولی وقتی با چیزی غیر از این مواجه می شود، این فاصله را بیشتر درک می کند.
    از سوی دیگر، مردی که با زن بزرگ تر از خودش ازدواج می کند، ممکن است پس از چند سال زندگی، با تحلیل رفتن جسم زن، احساس ناخوشایندی پیدا کند و شاید به فکر جدایی و یا ازدواج دوم بیفتد و…
    درحالی که این احتمال ها تنها مختص به زن هایی نیست که از شوهرانشان بزرگ ترند بلکه ممکن است در رابطه سایر زن ها با شوهرانشان نیز اتفاق بیفتد.
    چنین ازدواج هایی جنبه های مثبتی هم دارد؛ ازجمله اداره زندگی از سوی زنی آگاه و مدیر. البته به شرطی که خود فرد پذیرای شرایطش باشد و بتواند نگاه جامعه و مردم را تحمل کند. چراکه تاثیرهای منفی برخورد جامعه و اطرافیان ممکن است در زندگی بروز پیدا کند.
    می توان خانواده های زیادی را یافت که با بزرگ تر بودن زن از شوهر، زندگی هایی شاد و زیبا دارند. این مساله درصورتی که عشق و علاقه طرفین به همدیگر زیاد باشد و زندگی خوبی داشته باشند مشکل ساز نخواهد شد.
    تعریف تفاوت سن و پذیرش آن، کاملا به فرهنگ و تربیت خانوادگی بستگی دارد. در مساله ازدواج درصورت فراهم بودن نیازهای اساسی و شناخت متقابل نمی توان فاصله سنی را از عوامل و عناصر اصلی دوام زندگی دانست. با این حال هرچقدر فاصله و اختلاف سنی بین زن و مرد کمتر باشد آنها به درک بهتری از یکدیگر می رسند.

زن و مرد هرچقدر تناسب و سنخیت بیشتری داشته باشند پیوند و ازدواج مستحکم تری خواهند داشت.

یکی از معیارهای انتخاب همسر هماهنگی و تناسب بین زوجین از نظر فاصله سنی است. به هر حال افرادی که در محدوده سنی نزدیک هم باشند، تجربه ها و خاطره های یکسانی دارند و پیش زمینه فرهنگی مشابهی برای درک کردن هم خواهند داشت. دختر و پسری که در سن ازدواج قرار دارند باید از نظر فکری در یک سطح قرار گیرند. تفاوت سن در فرهنگ ما اهمیت دارد ولی میزان آن را هم هیچ علم و منطقی با قاطعیت تخمین نزده است.

تفاوت در سن بلوغ دختر و پسر این روند را طوری نهادینه کرده که پسرها باتوجه به دیرتر بالغ شدنشان باید از دخترها بزرگ تر باشند. با این حال فاکتور سن به تنهایی نمی تواند تضمین کننده یک ازدواج موفق باشد.
    انگیزه زوج ها برای ازدواج با یکدیگر در این زمینه بسیار دخیل است. هستند کسانی که با انگیزه های اقتصادی با افرادی ازدواج می کنند که تفاوت سنی بسیار زیادی با آنها دارند؛ ازدواجی بدون پایه های عاطفی و شناخت که نبودن عامل علاقه در این نوع از ازدواج ها آنها را با شکست مواجه می کند. در این صورت نمی توان گفت شکست این زندگی تنها به خاطر بالابودن سن یکی از دو زوج بوده است.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammadfrm6 نمایش پست ها
    سلام من یک پسر 18 ساله هستم و درس میخونم و رشتم تجربیه و درسامم خوبه و دختر عموم رشتش حسابداری و دانشجویه و خیلی دوستش دارم و بهشم گفتم و اونم منو دوست داره و تقربیا یک ساله ک با همیم دخترعموم از من دوسال بزرگتر است و مشکلمونم اینه ک میترسیم ک به خانواده ها بگیم چون تقریبا سه سال پیش دختر عمه و پسر عمومون باهم ازدواج کردن و ازدواجشون موفق نبود من 7 تا عمو دارم و بعد این اتفاق دو ، سه تا عموم طرف پسر عمو و دو ، سه تا هم طرف دختر عمه رو گرفتن و دو ، سه نفر هم بی طرف خانواده من از بی طرف و خانواده دختر عموم از طرف دختر عمه مه و من و دختر عموم میترسیم ک به خانواده ها چیزی بگیم چون بعد اون اتفاق دیگ هیچکس از ازدواج فامیلی خوشش نمیاد و به تازگی هم دختر عمویه دیگم عقد کرد و بعد دو هفته از همسرش جدا شد درسته فامیلی نبود ولی به خانواده ها چیز جدیدی ک اضافه شد اینه ک به همه پسر ها اعتماد ندارن و ما هم همدیگرو خیلی دوست داریم و واقعا همدیگرو میخوایم و از این پنهون کاری خوشمون نمیاد ولی ترس داریم ک بگیم و وضع خراب بشه و من یه ترس دیگ ای هم ک دارم اینکه دختر عموم خاستگار زیاد داره و من تا چند ماه دیگ باید برم سربازی میترسم برم و بیام ببینم از دستم رفته
    سلام

پسر گل مطلب شما را خواندم, 2 سال اختلاف شما مشکلی رو ایجاد نخواهد کرد ولی سن و سال هر دوی شما برای ازدواج امروز کمه(بالای 25 سال) . هم تحصیلات و.... دخیله و هم ثبات هورمونی و رشدی و عقلی و شخصیتی.

از طرفی مسئله ژنتیک و ارث که در ازدواجات خانوادگی که باید بررسی بشه. بهتر اینه که هر دوی شما بیشتر صبر کنید و دوستی ساده و خانوادگی رو داشته باشید و بیشتر همدیگر را بشناسید و بیشتر راجب عشق و انسان و ازدواج امروز بخوانید و بدانید

درس و تحصبلات و..... که تمام شد و به یک ثبات نسبی که رسیدید با توجه به دانسته ها و داشته ها اقدام کنید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35718
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام

پسر گل مطلب شما را خواندم, 2 سال اختلاف شما مشکلی رو ایجاد نخواهد کرد ولی سن و سال هر دوی شما برای ازدواج امروز کمه(بالای 25 سال) . هم تحصیلات و.... دخیله و هم ثبات هورمونی و رشدی و عقلی و شخصیتی.

از طرفی مسئله ژنتیک و ارث که در ازدواجات خانوادگی که باید بررسی بشه. بهتر اینه که هر دوی شما بیشتر صبر کنید و دوستی ساده و خانوادگی رو داشته باشید و بیشتر همدیگر را بشناسید و بیشتر راجب عشق و انسان و ازدواج امروز بخوانید و بدانید

درس و تحصبلات و..... که تمام شد و به یک ثبات نسبی که رسیدید با توجه به دانسته ها و داشته ها اقدام کنید.

موفق باشید

سپاس

دکتر
    خوب صبر ک میدونم باید بکنیم ولی برای رازی کردن خانواده ها چیکار کنیم؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

خوب صبر ک میدونم باید بکنیم ولی برای رازی کردن خانواده ها چیکار کنیم؟
    کمی دقت کنی عزیز جواب شما را داده ام!! فقط دوستی ساده و شناخت بیشتر تا سن ازدواج و اون موقع با توجه به گذشت زمان و.... میتوانید مطلب رو عنوان کنید(دلیلی نداره خانواده ها فعلا در جریان باشند).

و این دختر خانم هم اگر واقعا خواهان شما باشند باید صبر کنند و جواب رد به بقیه تا به وقتش

موفق باشید

دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35718
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    کمی دقت کنی عزیز جواب شما را داده ام!! فقط دوستی ساده و شناخت بیشتر تا سن ازدواج و اون موقع با توجه به گذشت زمان و.... میتوانید مطلب رو عنوان کنید(دلیلی نداره خانواده ها فعلا در جریان باشند).

و این دختر خانم هم اگر واقعا خواهان شما باشند باید صبر کنند و جواب رد به بقیه تا به وقتش

موفق باشید

دکتر
    اها مرسی از کمکتون

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36377
    تشکـر
    1
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی زوده واسه ازدواج نه سربازی رفتی نه درس خوندی نه کار داری نه پول داری نه خونه داری بعد زن میخای؟ بابای جناب عالی پول غذاتون رو نده تا شب تلف میشید بعد واسه آینده یک نفر دیگه میخواین تصمیم گیری کنید؟

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط saman_2017 نمایش پست ها
    خیلی زوده واسه ازدواج نه سربازی رفتی نه درس خوندی نه کار داری نه پول داری نه خونه داری بعد زن میخای؟ بابای جناب عالی پول غذاتون رو نده تا شب تلف میشید بعد واسه آینده یک نفر دیگه میخواین تصمیم گیری کنید؟
    جوونن و جویای نام !!
    تو این سن عاشقی زیاد داریم ، چیزی نیست اقتضای سنه
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)