نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: همفکری برای یک انتخاب سخت

1300
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35874
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

همفکری برای یک انتخاب سخت

...
    ویرایش توسط celeste : 01-16-2018 در ساعت 08:43 PM

2. کاربران زیر از celeste بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : همفکری برای یک انتخاب سخت

خیلی‌ها تصمیم می‌گیرند همه احساساتشان را جایی بنویسند. وقتی حوصله‌اش را داشتید، یک تکه کاغذ بردارید و افکارتان را روی آن یادداشت کنید. با این روش وقتی توانستید به خوبی رابطه را پشت سر بگذارید، با خواندن آن نوشته‌ها خواهید فهمید که چقدر قوی بوده‌اید که توانستید آن را فراموش کنید.

• چه حسی دارید؟ پنج سال پیش اگر در چنین موقعیتی می‌بودید چه حسی داشتید؟ پنج سال دیگر در چنین شرایطی چه حسی خواهید داشت؟ به این فکر کنید که آن رابطه چه معنا و مفهومی برایتان داشته است.

• فقط از طریق نوشتن نیست که می‌توانید خودتان را تخلیه کنید. نقاشی، طراحی، رقص، ساخت و ساز و دویدن راه‌های عالی دیگری برای آن هستند. هر چه که باشد، باید از ته قلبتان باشد و چیزی که از آن به دست آید، فوق‌العاده خواهد بود.

از جسمتان خوب مراقبت کنید. به طور مرتب ورزش کنید. اگر آنقدر از بر هم خوردن عشقتان غصه می‌خورید که تصور می‌کنید به جسمتان آسیب می‌زند، حتماً با یک مشاور صحبت کنید.

۶. وقتی آماده بودید، دوباره در جستجوی عشق باشید. این فرایند ممکن است ماه‌ها طول بکشد یک حتی یک سال. اگر هنوز آماده نیستید، خودتان را مجبور نکنید؛ نه برای خودتان و نه آن فرد جدید منصفانه نیست. بدانید که آدم‌های زیاد دیگری هم هستند که اگر به آنها فرصت دهید، برایتان احترام و ارزش قائلند.

• خیلی‌ها تصور می‌کنند که اگر وارد رابطه‌های سرسری شوند کمک می‌کند که زودتر فراموش کنند. اگر تصمیم به این کار گرفتید، حتماً این کار را به دلایل درست انجام دهید: اینکه مثلاً به دنبال محبت هستید، دیدن آدم‌های جدید برایتان جالب است و … دقت کنید که برای جلب حسادت فرد قبلی هیچوقت وارد چنین رابطه‌هایی نشوید چون ارزشش را ندارد.

• از اشتباهاتتان درس بگیرید. وقتی دنبال فرد جدیدی هستید که عشقتان را با او سهیم شوید، با انجام اشتباهات قبلی یک دل‌شکستگی دیگر را رقم نزنید. اشتباهات و تقصیراتتان در رابطه قبلی را پیدا کرده و سهی کنید دیگر آنها را تکرار نکنید.

• خودتان باشید. مهم نیست که با چه کسی آشنا شوید، فقط باید خودتان باشید. برای اینکه کسی دوستتان داشته باشد، باید خود واقعی‌تان را به او نشان دهید. آنها باید بپذیرند که اشتباهاتشان را بپذیرند، آنها را برای پارتنر جدیدشان عنوان کنند و بدانند که پارتنرشان هم آنها را قبول می‌کند.

نکات
    • کسی که شما برایش فقط یک گزینه هستید را به اولویت زندگی‌تان تبدیل نکنید.

• وقتتان را برای کسی که با شما وقت نمی‌گذراند تلف نکنید.

• اگر احساس عصبانیت و افسردگی دارید، سعی نکنید انتقام بگیرید، فقط درمورد آن با یکی از دوستانتان حرف بزنید. هیچکس ارزش اینهمه ناراحتی و غصه شما را ندارد.

• یادتان باشد که بالاخره فراموشش خواهید کرد اما باید از کارهایی که شما را یاد او می‌اندازد دست بکشید. زندگی بسیار کوتاه است و نباید خودتان را نگران این کنید. تا می‌توانید از آن استفاده کنید.

• اشکالی ندارد که بعد از آن احساس ناراحتی و تنهایی کنید، فقط مطمئن شوید که نگذارید خیلی اذیتتان کند. گاهی‌اوقات احساس ناراحتی و گریه باعث می‌شود حالتان بهتر شود.

• زمان بهترین دارو است.

• به جای اینکه بخواهید فردی خاص دوباره وارد زندگی‌تان شود، عشق و خوشبختی بخواهید.

• تلفنتان را عوض کنید تا مدام پیام‌های قبلی‌تان را چک نکنید.

• فراموش کردن خیلی سخت است اما اصلاً دلیلی ندارد که بگذارید آسیب ببینید و یا با شما بدرفتاری شود. شما لایق بهترین‌ها هستید!

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    اول اینکه داری زیادی سخت میگیری اگر سخت گیری شما دخترا نبود ما پسرا میتونستیم راحت ازدواج کنیم و دیگه مشکلات روحی و جنسی نداشتیم
    دوم انتخاب با خودت هست سعی کن اونیو انتخاب کنی که حس میکنی ویژگی های خوبش بر ویژگی بدش ارجحیت داره و اون ویژگی بد رو ميشه باهاش کنار اومد
    به هر حال هرکسی یه نقطه ضعفی داره
    مثلا من خودم کار دارم تحصیلات هم دارم اهل اعتیاد و بی بند و باری و فساد نیستم
    ولی خوب قیافم خوب نیست
    و اینکه یه ذره خشک و جدی هستم و ادم شوخی نیستم اهل رفیق بازی و رفت امد زیاد هم نیستم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35874
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    سلام
    اول اینکه داری زیادی سخت میگیری اگر سخت گیری شما دخترا نبود ما پسرا میتونستیم راحت ازدواج کنیم و دیگه مشکلات روحی و جنسی نداشتیم
    دوم انتخاب با خودت هست سعی کن اونیو انتخاب کنی که حس میکنی ویژگی های خوبش بر ویژگی بدش ارجحیت داره و اون ویژگی بد رو ميشه باهاش کنار اومد
    به هر حال هرکسی یه نقطه ضعفی داره
    مثلا من خودم کار دارم تحصیلات هم دارم اهل اعتیاد و بی بند و باری و فساد نیستم
    ولی خوب قیافم خوب نیست
    و اینکه یه ذره خشک و جدی هستم و ادم شوخی نیستم اهل رفیق بازی و رفت امد زیاد هم نیستم
    سلام ، ممنون از نظر شما
    اما در جوابتون باید بگم زیاد موافق نیستم...
    اولا هدف از آفرینش زن که صرفا برطرف کردن مشکلات روحی و جنسی شما آقایون نیست!
    بدهکاریم مگه به کسی؟!
    دوما درسته هرکس نقاط مثبت و منفی خودشو داره.. ولی اتفاقا قبل از ازدواج سختگیری دربعضی موارد لازمه،
    اگه الان بهش فک نکنم پس فردا تو زندگی مشترک ممکنه مشکل ساز بشه
    شوخی که نیست پای یه عمر زندگی در میونه
    ویرایش توسط celeste : 07-09-2017 در ساعت 06:23 PM

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    34739
    تشکـر
    35
    تشکر شده 121 بار در 88 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط celeste نمایش پست ها
    سلام ، ممنون از نظر شما
    اما در جوابتون باید بگم زیاد موافق نیستم...
    اولا هدف از آفرینش زن که صرفا برطرف کردن مشکلات روحی و جنسی شما آقایون نیست!
    بدهکاریم مگه به کسی؟!
    دوما درسته هرکس نقاط مثبت و منفی خودشو داره.. ولی اتفاقا قبل از ازدواج سختگیری دربعضی موارد لازمه،
    اگه الان بهش فک نکنم پس فردا تو زندگی مشترک ممکنه مشکل ساز بشه
    شوخی که نیست پای یه عمر زندگی در میونه
    هدف افرینش زن ارامش برای مرد هست
    اگه قرار باشه بین زن و مرد تفاوتی نباشه پس ازدواج به چه دردی میخوره
    سختگیری زیاد خوب نیست
    باید فقط دقت کنید که ویژگی های بد و غیر قابل جبران نداشته باشه

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35874
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط قیامت نمایش پست ها
    هدف افرینش زن ارامش برای مرد هست
    اگه قرار باشه بین زن و مرد تفاوتی نباشه پس ازدواج به چه دردی میخوره
    سختگیری زیاد خوب نیست
    باید فقط دقت کنید که ویژگی های بد و غیر قابل جبران نداشته باشه
    خیر آقا هیچ جای قرآن و دین چنین هدفی برای خلقت زن ذکر نشده

خداوند میفرماید خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً

این آیه هیچ تفاوتی در نقش وجودی زن و مرد قائل نشده،
    بلکه گفته برای شما از جنس خودتان همسرانی(اعم از زن یا شوهر) قرار دادیم تا با آن ها آرامش گیرید،
    زن و مرد تفاوت دارند ولی زن صرفا برای برطرف کردن نیازهای مرد خلق نشده

اگه به این صورت بود چطور حضرت مریم با وجود اینکه اصلا ازدواج نکرد در رده برگزیده ترین بندگان خدا قرار گرفت؟! ایشون آفرینشش بی مورد بوده آیا؟

8. کاربران زیر از celeste بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    بنشین یک کاغذ بردار اولویتهات را صادقانه بنویس دوست داری شوهر آینده ات چگونه باشد به اولویتهای مهمتر ضریب مثلا 3 به اولیتها در سطح دو ضزیب 2 و به اولویتهای فرعی ضریب یک بده و برای هر خواستگارت یک نمره بین صفر تا صد بده بعد یک نگاهی به مجموع نمرات بکن نمیگویم صدرصد به جواب میرسی ولی تا حدی یک دید کلی میتواند به شما بدهد و در تصمیم گیری به شما کمک کند من فقط نظرم گفتم شاید مفید واقع شود
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

10. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد