نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: مشکل با شهری که در آن زندگی میکنیم

1633
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36045
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل با شهری که در آن زندگی میکنیم

سلام دوستان
    من قبلا ی مطلب گذاشته بود در لینک زیر :
    نرسیدن به بلوغ کامل
    به خاطر همون مشکل ی مسئه دیگه هم برام پیش اومده که از اول بگم بهتره
    شغل پدرم ی طوریه که چن سال ی بار باید شهر عوض کنیم
    از بچگی تا 7 سالگی اصفهان بودیم مشکل خاصی نبود
    از 7 سالگی تا 14 سالگی هم اومدیم تهران بازم مشکل خاصی نبود
    ولی الان 2 ساله اومدیم شهر قم و من نسبت به این شهر حس خیلی بدی دارم
    اصلا انگار شهر جنگ زده است هیچ چیز درست حسابی نداره از کلاساش گرفته تا تفریحاتش و ...
    از اینا که بگذریم مشکل اصلی من اینه
    من توی شهر های اصفهان و تهران تیپ میزدم البته نه تیپ جلف ! مثلا تیپ اسپورت یا مجلسی یا هرچیز دیگه ای
    ولی این شهر انگار مردمش قدیمین
    چه هم سن و سال های من چه بزرگتر لباس های خیلی قدیمی میپوشن نمیدونم چجوری توضیح بدم مثلا تیپ مذهبی
    من با لباساشون مشکل ندارم به هرحال انتخابشونه و لباسیه که دوست دارن ولی مشکل من از اینجا شروع میشه که وقتی با همون لباسایی که توی تهران یا اصفهان میپوشیدم میرم بیرون همه ی جوریم نگاهم میکنن ( حالت نگاه چپ چپ) و انگار تو چشم هستم
    بعضی هاشون هم مستقیم یا غیر مستقیم گفتن چه بچه ی سوسولی با اینکه واقعا من تیپم جلف نیست . انگار هرکی تیپ میزنه تو این شهر بچه سوسوله
    من چند بار سعی کردم لباسایی که اون ها میپوشن رو بپوشم ولی اصلا احساس خوبی نداشتم بعد از پوشیدنشون و اعتماد به نفسم میرفت رو 0
    اصلا مردمش ی جورین. چشم چرونن. ببخشید این رو عنوان میکنم ولی من که پسرم جرئت ندارم برم بیرون دیگه نمیدونم زناشون چطوری توی این شهر زندگی میکنن
    سرهرکوچه یکی وایساده با ی سیگار مردم و میپاد و چپ چپ نگاه میکنه انگار طلب کاره
    من نمیدونم چیکار کنم ؟
    اصلا نرم بیرون هم که نمیشه افسردگی میگیرم
    به نظرتون چطور به این نگاه ها اهمیت ندم ؟
    پیشاپیش از قمی های عزیز هم معذرت میخوام اگه توی جملات همرو جمع بستم چون سریع تایپ کردم
    البته واقعا اکثرا کساییکه من دیدم اخلاقشون همینی بود که گفتم
    ویرایش توسط mr_mahdyar : 07-24-2017 در ساعت 11:15 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : مشکل با شهری که در آن زندگی میکنیم

یکی از دوستان را دعوت کردم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34635
    تشکـر
    39
    تشکر شده 70 بار در 33 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام مهدیار جان
    من خودم توی این شهر که انگار خودش و مردمش نفرین شده هستن زندگی میکنم
    و این ویژگی هایی که گفتید متاسفانه درسته
    اینکه شما اومدید اینجا مشاوره بگیرید به نظر من خنده دار چون این شما نیستید که مشکل دارید این مردم شهر قم هستن که چشم هاشون هرز میره و باید یاد بگیرن چشم چرونی کار زشت و غیر اخلاقییست
    ویرایش توسط easypeasy : 07-24-2017 در ساعت 11:22 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mr_mahdyar نمایش پست ها
    من چند بار سعی کردم لباسایی که اون ها میپوشن رو بپوشم ولی اصلا احساس خوبی نداشتم بعد از پوشیدنشون و اعتماد به نفسم میرفت رو

اعتماد به نفس یه مسئله روانیه چطور شما اعتماد به نفستو به طرز لباس پوشیدنت ارتباط دادی و ذهنت در این مورد شرطی شده
    جدای از این مسئله شزطی شدن وقتی که لباسهای تو شبیه بقیه اس چرا اعتماد به نفستو در برابر دیگران از دست میدی؟ شما که چیزی در مقابل اونا کم نداری!!
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36045
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    اعتماد به نفس یه مسئله روانیه چطور شما اعتماد به نفستو به طرز لباس پوشیدنت ارتباط دادی و ذهنت در این مورد شرطی شده
    جدای از این مسئله شزطی شدن وقتی که لباسهای تو شبیه بقیه اس چرا اعتماد به نفستو در برابر دیگران از دست میدی؟ شما که چیزی در مقابل اونا کم نداری!!
    من تا اونجاییکه مقالات اعتماد به نفس رو خوندم نوشته شده بود که به تیپ و ظاهرتون اهمیت بدید و لباسی رو که دوست دارید و توش احساس راحتی دارید رو بپوشید
    درسته من هم مثل بقیه لباس پوشیدم ولی لباسیه که دوست ندارم و ی جوراییی از سر اجبار میپوشم
    واقعا شما وقتی لباسی که دوست ندارید رو میپوشید بازهم احساس راحتی دارین ؟

6. کاربران زیر از mr_mahdyar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    قم شهر مذهبی هست اینقدر به این شهر تقدس دادند که متاسفانه خیلی از تفریحات حلال را هم به خاطر همین تقدس ظاهری از مردمش ممنوع کردند همین محدودیتها باعث تخلیه نشدن جوانان و حتی مسنتر ها شده و باعث چنین برخوردهایی در شهر شده کسی را که خیلی تشنه بگذاری حتی ادارار را هم میتواند با ولع بخورد رفتارهای اینچنینی باعث عدم تخلیه شده و تعجب شما از این چشم چرانی مردم قم در عین مذهبی بودن به خاطر عدم درک موقعیت هست شما لباس متعارف بپوش در عین حال چیزی بپوش که دوست داری حالا هر کی خواست هر فکری بکند چپ چپ نگاه کنند شما که گناهی نکرده اید تا آنجا که میتوانید از محیط تاثیر نپذیرید
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

8. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

من تا اونجاییکه مقالات اعتماد به نفس رو خوندم نوشته شده بود که به تیپ و ظاهرتون اهمیت بدید و لباسی رو که دوست دارید و توش احساس راحتی دارید رو بپوشید
    درسته من هم مثل بقیه لباس پوشیدم ولی لباسیه که دوست ندارم و ی جوراییی از سر اجبار میپوشم
    واقعا شما وقتی لباسی که دوست ندارید رو میپوشید بازهم احساس راحتی دارین ؟

من به لباسهای جدید عادت خواهم کرد البته خیلی هم عرف رو رعایت نمی کنم ولی در قم مثل تهرانی ها لباس نخواهم پوشید

در مورد راحت بودن هم اگه لباسی بپوشم که قشنگ باشه و عرف هم باشه، توش راحتم و موقعی که دارم کاری رو انجام میدم به اینکه چی پوشیدم زیاد فکر نمی کنم

یک دسته آدم ها هستند که دوست دارند به قول شما جلف یا سوسول باشند ، قمی هستند ولی عرف قم رو رعایت نمی کنند که با توجه به پست اولتون گمون نمی کنم شما جز این دسته باشین

به نظرم این مورد هم که در مقالات اعتماد به نفس گفته به خودتون برسید برای این هست که هم بازخورد خوبی از دیگران بگیرید و هم در حین صحبت و انجام کار تصویری که از خودتون دارین مثبت باشه که در نتیجه احتمال موفقیتتون بیشتر میشه

این رسیدن به خود هم منظورش در حد فرهنگ همون محل است
    رسیدن به خود برای یک هندی یک معنی می دهد و برای یک امریکایی یک معنی
    برای یک کرد یک معنی میده برای یک تهرانی یک معنی و برای یک قمی یک معنی
    شما که در قم زندگی می کنید اگه به سبک تهرانی ها به خودتون برسید احتمالا بازخوردی که می گیرید کمک زیادی به اعتماد به نفستون نخواهد کرد ( مخصوصا در آشنایی های اولیه )

اگه لباسی که عرف نیست رو بپوشین احتمالا باید به این و اون توضیح پس بدین ( مخصوصا تو آشنایی اولیه ) یا اینکه از دیگران کنایه و تمسخر بشنوین و از اون طرف چون خاص هستید افرادی هم جذب شما خواهند شد ( چه دختر چه پسر )

باید خودتون انتخاب کنین زندگی اقلیت وار یا هم رنگ جماعت شدن یا زندگی بینابین را

متاسفانه جامعه ایران تحمل اقلیت ها رو نداره

جدای این مسائل با توجه به این تایپیک و تایپیک دیگرتون اگه علاوه بر مطالبی که در مورد اعتماد به نفس مطالعه کردین در مورد عزت نفس ( یا حرمت نفس ) مطالعه و تمرین کنین تو حل و تصمیم گیری در چنین مواردی خیلی خیلی بهتون کمک خواهد کرد
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

این قضیه اعتماد به نفس و لباس پوشیدن یه جورایی مثل قضیه مرغ و تخم مرغه

کسی که اعتماد به نفس بالا داره اگه ایرادی به لباسش بگیرن بازم با اعتماد به نفس بالا کارشو ادامه میده
    امضای ایشان

11. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

سلام دوستان

البته واقعا اکثرا کساییکه من دیدم اخلاقشون همینی بود که گفتم
    سلام امیدوارم حالتون خوب باشه

راستش به نظرم راهنمایی هایی که بقیه دوستان کردن خیلی خوب بود.

در مورد شهرتون:

من اطمینان دارم، اگر خدا خود روی زمین بود این حق را برای مردم قائل می شد که او را انتخاب کنند یا نه.

جمله ای از توماس جفرسون خطاب به همشهریاتون:

"با جسارت تمام وجود خدا را به پرسش بگیر، چرا که اگر خدایی باشد خرد را بیش از اطاعت کورکورانه ارج می نهد."

شاد باشید.

12. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

من خودم قم هستم و به شدت از این شهر متنفرم.
    تو اتوبوس میرم این زن ها که چادرشونو تو حلقشون کردن اونقدر بهم نگاه میکنن که مجبورم پشتمو بهشون کنم طرف مردونه هم برمیگردم اونایی که وایسادن طوری بهت نگاه میکنن که رگای چشماشون داره پاره میشه حجابم هم خوبه تازه مشکلی نداره. ولی کلا قم اینجوریه باید تحمل کنید تا اشالا خلاص بشی.خدارو شکر کن که ساکن همیشگی نیسی من تا اخر عمر باید بمونم تو این شهر افسرده کننده.
    یادش بخیر یبار یه کفش طلایی خریدم بعد روز اول که پوشیدم برم دانشگاه از دور یه زنه با لبخند ملیح داشت میومد جلو دستام عرق کرد استرس گرفتم چون میدونستم قراره بگه گفشات محرکه همونم شد و گفت کفشت جلب توجه میکنه .کلا تو قم کافیه بگی پخ مردا آماده هستن تحریک بشن.زنهاشونم فقط بلدن عین خاله زنکا ببینن کجا روضه هست برن غذا بگیرن و غیبت کنن ببینن کی چکار کرده.البته جمع نمیبندم چون خودم قمی هستم و عقایدم فرق داره اما به طور کلی میگم اینطورن.
    چاره ای نیس سخته ولی سعی کن با تیپ خودت باشی اگرم کسی بهتون بند کرد بگو چشم امر به معروف کردید صف اول بهشت واستون رزرو شد بعد محلو ترک کنید.تا اشالا کم کم از این شهر برید.
    اگرم میخوایید از افسردگی دربیایید از مکان های تفریحی قم میتونم به پارک شهدای 72تن ،بوستان علوی و رنگین کمان اشاره کنم .که حالا باز بهتر از هیچیه.
    هی روزگار
    ویرایش توسط saba95 : 07-25-2017 در ساعت 03:35 AM

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    32580
    تشکـر
    46
    تشکر شده 85 بار در 56 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر میکردم فقط منم که از قم بدم میاد ، حتی دوست ندارم از تو شهرشم رد بشم
    امضای ایشان
    هیچ کس ، هرگز ، به هدفی که نمی بیند ، نخواهد رسید

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

فرهنگ هرجامعه و یا هرشهر می تونه باجاهای دیگه فرق داشته باشه.. مخصوصا هم اگر مکان های مذهبی و مملو از محدودیت باشه..

کسی که معتاد چشم چرانی شده.. دیگه فرقی نمی کنه که طرف مقابلش چه تیپیه.. بهش معتاد شده... و چون اختیارش رو گذاشته دست هوا و هوس به صورت ناخودآگاه چشمش می جنبه..

چون محدودیت های زیادی اعمال میشه، پنهان کاری های زیادی هم انجام میشه.. و ظاهر رو طبق عرف اونجا نگه می دارن.
    و فشارهای زیادی رو هم از نظر روانی متحمل میشن.. در نتیجه دچار آسیب های روانی و انحرافات جنسی هم میشن.

به نظر من:
    شما باید با این مسئله با خودت کنار بیای که چنین افرادی یک بیمار هستند و واقعا هم هستند.. مواظب باش که به خاطر نگاه دیگران خودت رو سرزنش نکنی و اعتماد به نفست رو حفظ کنی.. شما باید با این افراد بیمار مدارا کنی. اما این مدارا کردن به معنی مشارکت در کارهای فساد و یا درآمیخته شدن با فرهنگ اونجا نیست..!

از نظر پوشش هم به نظرم سعی کن حداقل در جامعه اونجا، یه چیزی بین عرف اونجا و عرفی که خودت دوس داری باشه.. تا از حساسیت ها کمتر بشه..

و همچنین از ورزش کردن، انجام کارهای مورد علاقه و خلاصه کارهای مفیدی که باعث میشه بیشتر به خودت برسی و از نظر روحی تقویت بشی و برای آیندت تلاش کنی، چشم پوشی نکن..
    ویرایش توسط arameshh : 07-25-2017 در ساعت 09:35 AM

15. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

به هر حال هر شهری اداب خودشو داره و شما هم قرار نیست برای همیشه در این شهر بمانید

در ضمن بعید میدونم جز در مواردی خاص مردم این شهر با طرز لباس امروزی مشکل داشته باشند

مگر واقعا نوع لباس پوشیدن شما مثل بعضی از جوانان امروزی طوری باشه که توجه همه رو جلب کنه

اتفاقا این طرز لباس پوشیدن ایرانیها در خارج هم توجه مردم رو به خودش جلب میکنه و با تعجب به این افراد نگاه میکنن

در هر صورت این مشکل اونقدرا حاد و بغرنج نیست که اینطور در موردش صحبت کردید و خودتون رو تا مرحله افسردگی پایین کشیدید

کمی نیاز سازگاری و درک شرایط محیط داره و این ربطی به شهر قم نیست شما در هر مکانی وارد بشید چنین شرایطی حاکم خواهد بود
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

16. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36045
    تشکـر
    2
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    به هر حال هر شهری اداب خودشو داره و شما هم قرار نیست برای همیشه در این شهر بمانید

در ضمن بعید میدونم جز در مواردی خاص مردم این شهر با طرز لباس امروزی مشکل داشته باشند

مگر واقعا نوع لباس پوشیدن شما مثل بعضی از جوانان امروزی طوری باشه که توجه همه رو جلب کنه

اتفاقا این طرز لباس پوشیدن ایرانیها در خارج هم توجه مردم رو به خودش جلب میکنه و با تعجب به این افراد نگاه میکنن

در هر صورت این مشکل اونقدرا حاد و بغرنج نیست که اینطور در موردش صحبت کردید و خودتون رو تا مرحله افسردگی پایین کشیدید

کمی نیاز سازگاری و درک شرایط محیط داره و این ربطی به شهر قم نیست شما در هر مکانی وارد بشید چنین شرایطی حاکم خواهد بود
    اون تیپی که شما میگید جونای امروزی میزنن بهش میگن تیپ لش
    که اصلا و ابدا من همچین تیپی ندارم و خیلی هم خوشم نمیاد
    شهر قم کلا ی طوریه . واقعا همچین جایی ندیده بودم . انگار آدم مثلا با دمپایی صندل بره بیرون و هرچی تیپش لاتی تر یا خاکی تر باشه بهتره
    ولی من تیپ مجلسی میزنم و میرم بیرون
    یعنی شما وقتی توی خیابون راه میرید و همه نگاهتون میکنند و میشید کانون توجه ناراحت نمیشید یا هیچ احساسی ندارید ؟ ناراحتی/خوشحالی ؟

17. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

اصلا مردمش ی جورین. چشم چرونن. ببخشید این رو عنوان میکنم ولی من که پسرم جرئت ندارم برم بیرون دیگه نمیدونم زناشون چطوری توی این شهر زندگی میکنن

سلام.

این جمله تون واسم جالب بود.

یادمه وقتی اولین بار به اتفاق مادرم که مذهبی هستن و حجاب کامل دارن به قم رفته بودیم مادرم خیلی متعجب بود که چرا انقد آقایون اون شهر چشم چرونن!
    خوب برای من که یک خانوم جوونم این نگاهها عادی تر بود و متعجب نبودم از طرفی زیادم دقت نداشتم به نگاههای اطرافم ٬

اما برای مادرم که سن و سالی ازشون گذشته و کاملا محجبه هستن این هجوم نگاههای هیز خیلی عجیب بود و میگفتن هیچ جا به این اندازه با این نگاهها رو به رو نشدن!

واقعا نمیدونم چی بگم!
    منم دلیلشو درک نمیکنم٬
    مشهدم شهر مذهبی هست اما این رفتار به این شدت بین مردمش وجود نداره!

به نظر من سعی کنید اون کاری که میدونید درسته ٬ توهین به دیگران محسوب نمیشه٬ عقلانیه٬ صدمه ای به کسی نمیزنه و در عین حال با انجامش احساس آرامش دارید انجام بدید.

سرتونو بگیرید بالا نه از کسی خجالت بکشید و نه بترسید.

شما نه بدهکار کسی هستید و نه رفتارتون اشتباهه.

کسی که در برابر رفتار محترمانه یا خنثی شما رفتار محترمانه نداره ٬ بی ادبیش ناشی از مشکلاتیه که با خودش داره نه اینکه شما مشکلش باشید!
    ویرایش توسط رامونا : 07-25-2017 در ساعت 04:29 PM

18. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    من بااینکه برادرم چندسالی تو اون شهر زندگی میکنن خودم سه بار رفتم ک بیشتر از دو روز نتونستم طاقت بیارم
    بیشتر هم بخاطره اینکه شهر دلگیری هست ی قسمت شهر خونه های قدیمی و اجری هست و ی قسمت فقط برج هست و ی قسمت هم بیابون.
    جاهای تفریحی هم داره اما نه اون حدی ک بخواد از حالت دپرس خارج بشی
    مغازه ها و مراکز فروش هم لباساش و اینا ادم را به وجد نمیاره
    حتی طلا فروشی و بدلیجات فروشی ک روحیه خانم ها را عوض میکنه اونجا اینقده قدیمی هستن ک علاقه ای به نگاه کردن نداریم.
    فک میکنم بیشتر از مردم شهر اب و هواش و نقشه کشی شهرش دلگیره ک ادم هاش هم بی حالن.
    و جو خشک مذهبی ک ادم را به حجاب زیاد مجبور میکنه.
    مشهد هم ی شهر مذهبی هست
    اما اینطور خشک و دپرس کننده نیس و به زیبایی شهر و مکان های تفریحی رسیدن و سختگیری مذهبی به این صورت زننده نداره.

فرستاده شده از LG-D855ِ من با Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد