نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خستگی و رابطه جنسی

1705
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36254
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question خستگی و رابطه جنسی

سلام و خسته نباشین

خانمی هستم 32 ساله که 6 سال است ازدواج کردم و دختری 4 ساله دارم .مشکل من خستگی هنگام شب است که مانع ایجاد رابطه زناشویی میشود. هر دو شاغل هستیم و من وقتی از سرکار می آیم مشغول آشپزی و بازی با فرزندم هستم .و وقتی به ساعت 11 نزدیک می شویم دیگر انرژی ای برای من نمی ماند.فرزندم هنوز عادت نکرده که تنهایی بخوابد و من مجبورم که شب ها اول او را بخوابانم و بعد به اتاق مشترک خودمان برگردم و اکثر شب ها از خستگی کنار فرزندم خوابم میبرد و این باعث آزار همسرم میشود و می گوید که به او محبتی ندارم .من به او پیشنهاد داده ام که اگر او هم کمکی به من کند من نیز تا این حد خسته نمی شوم.البته بماند که خیلی مایل به کمک او نیستم زیرا دلم میخواهد خودم همه کارها را انجام دهم.
    ما معمولا یک روز در میان این رابطه را داریم.وقتی 2 روز و یا 3 روز فاصله می افتد همسرم احساس میکند من حواسم جای دیگری است و محبتم به او کم شده است.سوال من این است که نرمال ترین دفعات رابطه زناشویی چقدر است؟آیا من کم کاری میکنم؟
    و دیگر اینکه برای اینکه دخترم بتواند تنها بخوابد و من نیز از شب تا صبح کنارم همسرم باشم آیا راه حل و یا پیشنهادی هست؟

ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36255
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دلیل خسته بودن برای به تعویق انداختن رابطه زناشویی

خب نرمال برای شمایی که 6 ساله ازدواج کردی نهایتش هفته سه باره البته نمیشه ب طور قطعی این چیزا رو گفت چون بستگی به نیاز طرفین داره اگ همسرتون حس میکنه کافی نیست این مقدار خب پس باید بیشتر رابطه داشته باشیند
    درمورد فرزندتون باید بهش عادت بدین جدا بخوابه حتی بنظرم دیرهم دارین اقدام میکنید چون بچه باید از حدود دوسالگی عادت ب تنهایی خوابیدن کنه البته تحت مراقبتم باید باشه بخاطر سنش
    موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36254
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از پاسختون
    دختر من جدا از ما میخوابه.مشکل اینجاست که هنوز عادت نکرده بهش بگم برو بخواب اونم بره بخوابه.حتما من باید برم پیشش براش قصه بخونم تا خوابش ببره

در مورد همسرم بله سعی میکنم که رابطه رو بیشتر کنم همون طور که راضی باشه ولی گاهی خسته ام و واقعا توانایی توی رابطه عاشقانه رو ندارم و دلم میخواد همه چی زود تموم بشه که این حس و دوست ندارم و برای همین شروعش نمیکنم.خواهشم این هست که اینطور مواقع از چه کلماتی استفاده کنم که همسرم هم ناراحت و سرخورده نشه و هم من بعدش عذاب وجدان رد کردن خواسته همسرم و نگیرم
    بازم ممنون

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط atena anni نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشین

خانمی هستم 32 ساله که 6 سال است ازدواج کردم و دختری 4 ساله دارم .مشکل من خستگی هنگام شب است که مانع ایجاد رابطه زناشویی میشود. هر دو شاغل هستیم و من وقتی از سرکار می آیم مشغول آشپزی و بازی با فرزندم هستم .و وقتی به ساعت 11 نزدیک می شویم دیگر انرژی ای برای من نمی ماند.فرزندم هنوز عادت نکرده که تنهایی بخوابد و من مجبورم که شب ها اول او را بخوابانم و بعد به اتاق مشترک خودمان برگردم و اکثر شب ها از خستگی کنار فرزندم خوابم میبرد و این باعث آزار همسرم میشود و می گوید که به او محبتی ندارم .من به او پیشنهاد داده ام که اگر او هم کمکی به من کند من نیز تا این حد خسته نمی شوم.البته بماند که خیلی مایل به کمک او نیستم زیرا دلم میخواهد خودم همه کارها را انجام دهم.
    ما معمولا یک روز در میان این رابطه را داریم.وقتی 2 روز و یا 3 روز فاصله می افتد همسرم احساس میکند من حواسم جای دیگری است و محبتم به او کم شده است.سوال من این است که نرمال ترین دفعات رابطه زناشویی چقدر است؟آیا من کم کاری میکنم؟
    و دیگر اینکه برای اینکه دخترم بتواند تنها بخوابد و من نیز از شب تا صبح کنارم همسرم باشم آیا راه حل و یا پیشنهادی هست؟

ممنون از حوصله و وقتی که گذاشتید
    سلام

تعداد دفعات این راطه بستگی به مزاج و البته علاقه شوهر و همسر به همدیگر دارد. زیاد بودنش هیچ دلیل بدی نیست، بلکه خوب هم هست، چرا که نشان میدهد زندگی طرفین شور و نشاط دارد و چه از این بهتر. گرچه ممکن است نگه داشتن این شور و محبت -که یک نعمت است- نیاز به صبوری و تحمل یش از پیش یکی از طرفین داشته باشد. که صد الته - به نظر من- ارزشش را دارد. پس شما و همسرتان قدر دان دو نعمت خداوند هستید : 1- کوچولویتان 2- شور و هیجان زناشویی. یادمان باشد این دو برای خیلی از زوج ها آرزو هستند.

در پناه خداوند باشید

5. کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36254
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون از پاسخ تون

تمام سعی خودم و برای صبوری بیشتر خرج خواهم داد و شکرگزار بهتری خواهم شد.

ممنون دلم آرامش بیشتری گرفت

7. کاربران زیر از atena anni بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : خستگی و رابطه جنسی

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282

تنها توصیه بررسی اوقات خالی با همسرتون هست و گرنه از بدنی که خسته است انتظار معجزه نداشته باشید

برای رابطه جنسی خیلی خسته‌اید؟ شما تنها نیستید. طبق همه‌پرسی‌های اخیر، تا 50% بزرگسالان آمریکایی چون خیلی خسته‌اند، از مقاربت پرهیز می‌کنند.
    جای هیچ شکی وجود ندارد. ساعات کاری می‌توانند تا دیروقت به درازا بکشند، خیلی از زوج‌ها باید مراقب حیوانات خانگی و فرزندان خود باشند، و هر کس دل‌مشغولی‌هایی دارد که توجه او را از همسرش و از خواب دور می‌کند.
    انسان‌های امروزی خیلی پرمشغله و پرکار هستند. اکثر ما تا پاسی از شب بیدار هستیم و به کار مشغولیم، پس خسته‌ایم. کمبود خواب انگیزه ما را برای خیلی از کارهای گوناگون سلب می‌کند.
    کار زیاد شما هردلیلی که داشته باشد، خواب‌آلودگی می‌تواند قاتل میل جنسی باشد. شما چگونه می‌توانید این میل را دوباره به دست‌ آورید؟ در ادامه چهار سؤال آمده است تا شما را به مسیر درست زندگی‌تان بازگرداند.

علل خستگی مفرط و خواب‌آلودگی و چگونگی مبارزه با آنها

سؤال شماره 1: آیا سبک زندگی من انرژی من را می‌کشد؟
    یک مشاور جنسی می‌گوید یک خواب خوب در هر شب، خیلی بیشتر از تمرین و یک رژیم غذایی سالم، کارکردهای جنسی ما در وضعیت سالم و فعال نگه می‌دارد.
    مردم سالم که عادات خواب خوبی دارند، به احتمال بیشتری رابطه جنسی دارند. و متأسفانه خیلی از مردم اینگونه نیستند.
    آنها کارهای خود را یک ساعت قبل از آنکه برای خواب آماده شوند، تمام نمی‌کنند. آنها ایمیل‌های خود را چک می‌کنند، تماس‌های تلفنی خود را پاسخ می‌‌دهند، پروژ‌ه‌‌های خود را انجام می‌دهند و با کودکان خود جروبحث می‌کنند. رفتارهای سالم خواب به خوبی در فرهنگ ما تثبیت نشده است.
    در عوض، ساعت قبل از رفتن به تختخواب را یک زمان آرام‌بخش برای رفتن به یک حالت دیگر قراردهید. اگر می‌خواهید در ساعت 11 بخوابید، فعالیت‌های خود را در ساعت 10:15 تمام کنید. این یعنی تلویزیون را خاموش کنید و کارهای روزمره‌تان را رفع‌ورجوع کنید و به پایان برسانید. به طور خلاصه، قبل از رفتن به رختخواب زمانی برای خارج‌شدن از مشکلات و مسائل روزمره بگذارید. این شاید به معنی فراموش کردن بعضی چیزها تا روز آتی باشد. اگر شما صبر کنید تا همه چیز انجام شود، فرصت یک خواب خوب را از دست خواهید داد.

سؤال شماره 2: آیا مشکل فقط خواب‌آلودگی است؟
    یک مشاور جنسی برجسته می‌گوید خستگی مفرط می‌تواند یک "نکته انحرافی" برای عدم علاقه به رابطه جنسی باشد.
    در خیلی از موارد، مطمئناً به همین صورت است. ولی کارشناسان در ابتدا عوامل پزشکی یا عاطفی مخرب میل جنسی دیگر مثلاً عصبانیت و سوءمصرف مواد را در فرد جستجو می‌کنند.
    ولی معمولاً خستگی (و نه نبود علاقه) یک بهانه قابل‌قبول برای دوری از رابطه جنسی است.
    نتیجه آنکه داشتن رابطه جنسی قطعاً نیاز به انرژی دارد. اگر شخص خسته باشد، عدم وجود یک اشتهای جنسی قوی در او هیچ جای تعجبی ندارد.
    برای مثال، کارشناسان به زوج‌های که هردو شاغل هستند و در نقطه اوج کاری خود قرار دارند، اشاره می‌کنند. خانم خانواده شاید گله کند که پس از کار سخت روزانه به خانه می‌آید و باید مشغول شغل دوم خود (یعنی پختن شام، چک کردن تکالیف فرزندان، شستن ظرف‌ها و آماده‌کردن ناهار فردا) شود.
    آخرین کاری که او می‌خواهد انجام دهد، پوشیدن یک لباس زیر و رفتن به تختخواب است. صحبت کردن در مورد رابطه جنسی در آن زمان خیلی دشوار خواهد بود.
    در مورد آقایان، که به احتمال کمی بیشتر خواهند گفت که کار آنها را برای انجام مقاربت خیلی خسته می‌کند، آپنه (فقدان تنفس) در هنگام خواب شاید منشأ مشکل باشد.
    اگر کمبود انرژی وجود داشته باشد که باعث شود از شهوت کاسته شود، کارشناسان راه‌حل‌هایی برای جلوگیری از مرگ میل جنسی ارائه می‌دهند.
    یک مشاور جنسی برجسته می‌گوید:"ما می‌خواهیم مطمئن‌ شویم که تلاش در جهت صمیمیت، حتی اگر در حین مقاربت نباشد، وجود خواهد داشت. ما سعی می‌کنیم مطمئن شویم که آنها از رابطه خود غفلت نمی‌کنند." اطمینان دادن به طرف مقابل درباره این که او جذاب است و صداقت داشتن در مورد خسته بودن و البته پیگیری درمان برای یک اختلال خواب کمک خواهد کرد که عشق موجود بین زوج‌ها زنده بماند.

سؤال شماره 3: آیا برنامه زمانی من درست است ؟
    زمان شب شاید برای رابطه جنسی بین برخی از افراد زمان مناسبی نباشد.
    کارشناسان تغییر برنامه زندگی‌تان را برای جا دادن به رابطه جنسی و خواب معنی‌دار توصیه می‌کنند. مقاربت در هنگام صبح، در اوایل شب، پس از یک خواب روزانه یا زمانیکه کودکان در کلاس رقص یا تمرین فوتبال هستند، را امتحان کنید.
    زوج‌های خواب‌آلوده می‌توانند به منظور برقراری نزدیکی، در کنارهم قرارگرفتن و در آغوش گرفتن همدیگر را هم به جای دخول امتحان کنند؛ حتی اگر یکی از طرفین انرژی زیادی را در خود احساس کند. احترام‌گذاشتن به نیازهای دیگری و درک این مسئله که نزدیکی همیشه به معنی رابطه جنسی نیست، مهم است. کیفیت و نه کمیت است که اهمیت دارد. تجربه‌های باکیفیت بالا می‌توانند منجر به تسهیل خواب و احساسات خوب شوند.

سؤال شماره 4: منشأ مشکل چه چیز دیگری می‌تواند باشد؟
    اگر برای برقراری یک رابطه جنسی در یک رابطه‌ عاشقانه، خیلی خسته هستید؛ و راه‌حل‌های معمول مانند رفتن زود به تختخواب، تمام کردن کارها یک ساعت قبل از خواب و غلبه بر عادت بد تماشای تلویزیون تا ساعات دیرهنگام شبانه، به شما کمک نکرده‌اند، شاید این راه‌حل‌ها به شما کمک کنند:
    آپنه خواب، که در آن افراد برای 10 ثانیه یا بیشتر تنفس خود را از دست می‌دهند، یک علت احتمالی برای این مشکل است. شاید شما در طول یک شب چندبار از خواب برخیزید و در هنگام صبح احساس بدتری داشته باشید. آپنه خواب به افسردگی، کمبود انرژی و خستگی مفرط مرتبط است و می‌تواند ناتوانی جنسی را به دنبال داشته باشد. درمان‌های مؤثری از قبیلcpap (فشارهوای مثبت مداوم: ابزاری که هوا را دورن بینی‌تان هدایت می‌کند) وجود دارند. کارشناسان به مبتلایان به آپنه خواب دارای اضافه وزن توصیه می‌کنند که وزن خود را پایین بیاورند. این می‌تواند مشکل آنها را به کلی حل کند.
    بیخوابی. در مورد بیخوابی، بیماران هرگز نمی‌گویند:"ای وای! من نمی‌توانم بخوابم پس دارم به یک پتو برای شوهرم تبدیل می‌شوم." آنها در واقع خسته هستند، آنها نمی‌توانند فعالیت‌های ذهن خود را قطع کنند، و در حالی که دراز کشیده‌اند نگران مسائلی هستند. آخرین چیزی که به آن علاقه دارند، فعالیت جنسی است. یکی پزشکان متخصص در حوزه خواب می‌گوید:"من حدس می‌زنم که افراد در تختخواب دچار اضطراب و تشویش زیادی می‌شوند، و بستر برای آنها به یک مکان خیلی منفی تبدیل می‌شود."
    بیخوابی از آپنه خواب شایع‌تر است. یک همه‌پرسی بنیاد ملی خواب آمریکا در سال 2005 نشان داد که نیمی از افراد سؤال‌شونده گزارش دادند که حداقل یکی از علائم بیخوابی را چند شب در طول هفته تجربه می‌کنند. اما خیلی از افراد برای حل مشکل خود سراغ یک متخصص خواب نمی‌روند. کارشناسان حدس می‌زنند که برخی از بیماران با استفاده از قرص‌های خواب یا الکل دست به خود-درمانی می‌زنند، که هردوی اینها افت میل جنسی را به دنبال دارند.
    دیگر عوامل مخرب خواب شامل مشکلات تیروئید، مشکلات پروستات (که منجر به مراجعه زیاد به دستشویی در هنگام شب می‌شوند)، افسردگی و برخی از داروها می‌شوند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)