نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: مخالفت خانواده دختر

2507
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36404
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مخالفت خانواده دختر

سلام خوبید من ی دختر 19 ساله هستم من عاشق یک نفر شدم که خیلی دوسش دارم اونم همین طور شایدم بیشتر ودوست داشتنش بهم ثابت شده ولی خانواده ی من به شدت باهاش مخالفن طوری که نمیزارن حتی اسمشو بیارم ولی ماواقعا همو دوست داریم مشکل ما اختلاف مذهب هستش خونواده ی اون مشکلی ندارن .خونواده ی منم سنتی و بی منطق نیستن هم پدرم و هم مادرم فرهنگین.ما نمی تونیم بدون هم زندگی کنیم جوری حتی فکرشم ازارم میده .من خونوادمو دوست دارم مخصوصا پدرم نمیخوام اذیتشون کنم ولی عشقمو هم دوست دارم نمیدونم چیکارکنم توروخدا کمکم کنید ما تا مرز خودکشی هم رفتیم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : خانوادگی

خب اگر خونواده شما فرهنگی هستند وسنتی نیستند خونواده ایشون هم مشکلی ندارند پس بشینند باهم صحبت کنن در ضمن خونواده با رابطه در حد دوستی مشکل دارن این طبیعیه اما اگر این اقا پسر تصمیمشون جدیه به جای خودکشی راه منطق رو پیش بگیرن اگر شخص قابلی هستند خب کم کم خونواده شما راضی میشن. شما باید با خونواده تون منطقی صحبت کنید و سعی کنید که قانع بشن این شخص همونی هست که میتونه خوشبختتون کنه.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مخالفت خانواده دختر

متاسفانه در این سن شدیدا" تحت تاثیر احساسات هستید و فقط به لحظات وصال و خوب این وصلت نگاه میکنید

در صورتی که خیلی از افراد باید بدونن ازدواج با تصوراتشون بسیار فرق میکنه

به همین خاطر پیامبر توصیه کرده با هم کف خودتون ازدواج کنید

شما از دو مذهب مختلف هستید این یعنی شما در انتخاب نام فرزندانتون هم تنش خواهید داشت

مگر یکی از شما شرایطو بپذیره و در این راه با شریک زندگیش همرنگ بشه

فلسفه ی ازدواج از همان ابتداتکامل تعریف شده و این تکامل جنبه های متفاوتی دارد. مهمترین این جنبه ها ،مباحث اعتقادی است. زمانی یک زوج می توانند برای یکدیگر نقش مکمل را ایفا کنند که برتری هایی نسبت به هم داشته باشند و همسرش را در این برتری ها شریک کنند. اما این برتری ها باید در هر دو ،پایه و اساسی یکسان داشته باشد.

پایه و اساس همان اعتقاداتی است که در وجود افراد از ابتدای تولد نهادینه می شود و می توان گفت این باور افراد است که از ابتدای ظهور بشر در کره ی خاکی ،انسان ها را از هم متمایز می کند. اما همین تفاوت ها می تواند زمینه ساز بروز اختلافاتی در روابط اجتماعی هر فرد شود.

روابط عمیقی میان مذاهب و تفاوت باورها وجود دارد. این مذهب است که اعتقاد را شکل می دهد و بررسی ها نشان می دهد دلیل تفاوت بین ادیان و مکاتب همین تفاوت باورهاست که موجب بروز اختلافات می شود.طبق گفته ی کارشناس مذهبی دو انسان بالغ با دو دیدگاه متفاوت که نشأت گرفته از باورهای آنهاست، نمی توانند زندگی مشترک موفقی داشته باشند مگر با تأیید باورهای یکدیگر و یا تغییر مذهبشان به مذهبی واحد.

مشاوره،درمانی مقطعی است
    بر اساس دیدگاه الهی و تعاریف اسلامی سر انجام این اختلافات ،تنها یک مکتب حقانیتش ثابت شده و نتیجه ی آن به سعادت می رسد. اما با وجود این باز هم ادیان های متفاوتی هستند که اختلاف بین این مذاهب در روابط افراد تأثیرگذار است.

اگر دختر و پسری با وجود اختلافات اعتقادی یا به بیان جامع تر اختلافات مذهبی با هم ازدواج کنند و در طول زندگی مشترک با هم به مشکل برخورند، یکی از راه های سرپوش گذاشتن روی اختلافاتشان مراجعه به روانشناس و مشاور خانواده است. تقوایی می گوید: کارشناسان و مشاوران این مشکل را مقطعی درمان می کنند و روش هایشان همچون مسکنی می ماند که دردی را دوا نمی کند.

برای برطرف کردن اختلافات و از میان برداشتن تفاوت های باوری میان زوج، انتخاب مبنای اعتقادی جدید می تواند کارساز باشد.

شمشير ها را غلاف كنيد
    اما از ديدگاه روانشناسي بسياري بر اين باورند كه مي توان با تفاوت ها كنار آمد و ميان اعتقاداتشان موازنه ايجاد كرد. نكته ي مهم اينجاست كه در اوايل دوران آشنايي به علت تازگي شروع يك رابطه و شوق در كنارهم بودن، چشم دختر و پسر در برابر واقعيات بسته است و كم كم با از تب و تاب افتادن دوران آشنايي، تفاوت ها رخ نشان مي دهند و اختلافات بروز مي كنند.

ميزان آسيب رساندن اين اختلافات به زندگي مشترك به رفتار دو طرف وابسته است و هر دختر و پسر ، زن و مرد تفاوت هاي جسمي و رواني زيادي دارند و زماني كه زندگي مشترك را آغاز مي كنند مسئولند تا تفاوت هاي فرد مقابل را بشناسند و با هنرمندي از اين تفاوت ها به عنوان فرصتي براي نزديك شدن استفاده كند نه به عنوان سلاحي براي جنگيدن.

آرامش كليد هر مشكل
    اما اختلافات مذهبي و اعتقادي هم سهم عظيمي در بروز جرو بحث و يا حتي جدايي دارد.
    مواجهه ي ناشيانه و غير عقلاني با اختلافات عقيدتي مي تواند زيان هاي جبران ناپذيري داشته باشد. ب
    رخورد سنگ وارانه و سرسخت با تضادهاي موجود ،هيزم به آتش انداختن است .
    اصلي ترين راه مداراست و اگر كسي در مقابل اعتراضات و مخالفت هاي طرف مقابلش از خود نرمي نشان بدهد، به اين معني نيست كه فرد موافق نظر طرف مقابل است.

نرم باشيد تا پخته شويد
    البته اين روانشناس تاكيد مي كند: انعطاف پذيري و با ديد باز برخورد كردن در برخي موارد موافقت را هم نتيجه ميدهد. ممكن است اگر خانم يا آقايي در مقابل ابراز اختلاف شريك زندگي خود نرمي نشان دهد، پس از مدتي متوجه شود كه طرف مخالف حق دارد و باورهاي اوست كه مي بايست اصلاح شود. البته اين درك با كنار گذاشتن خودخواهي قابل دسترسي است.

كبوتر با كبوتر ،باز با باز
    بهزادي موافقت خود را با كارشناس مذهبي در يك جمله اظهار ميكند: اين مدارا و سازش ها نبايد تا حدي باشد كه ايمان و دينتان زير سوال برود. قابل ذكر است كه اين موارد اندكند.

با وجود اينكه برخي افراد متدين تصور مي كنند كسي كه نماز نميخواند و يا حجاب ندارد، بي دين است، اما بايد گفت دين داري مرتبه دارد و جايز نيست به اين آساني فردي را بي دين خواند. هم كف بودن نقطه ي تمركز هر فردي كه قصد ازدواج دارد، بايد واقع شود اما نميتوان گفت اختلافات باوري و مذهبي جزئي مانع از داشتن زندگي آرام است. ميتوان با نرمي جاده ي اختلافات زندگي را صيقل داد و از آن براي داشتن زندگي مطلوب رد شد.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد