نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: مخالفت پدرم بخاطر تفاوت اصالت

1907
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36415
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy مخالفت پدرم بخاطر تفاوت اصالت

سلام دوستان، حالتون خوبه؟

من پسری از اصفهان هستم که به یکی از همکلاسی هایم که اصالتا اهوازی بختیاری هست علاقه مند شده ام.

قضیه رو به پدرم گفتم و چون میدونستم مخالف هست همینجوری الکی گفتم چون تفاوت داریم مجبورم فراموشش کنم.
    اونم گفت آره بابا چیزی که هست دختر!

اما خب من واقعا اون دختر خانمو دوست دارم و تموم معیارهای منو داره... نمیتونم فراموشش کنم.

به نظرتون چیکار کنم؟ نظر شما چیه؟؟؟ برم جدی تر با پدرم صحبت کنم یا راه های دیگه ای هم هست؟

باتشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مخالفت پدرم بخاطر تفاوت اصالت

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid.Online نمایش پست ها

من پسری از اصفهان هستم که به یکی از همکلاسی هایم که اصالتا اهوازی بختیاری هست علاقه مند شده ام.

قضیه رو به پدرم گفتم و چون میدونستم مخالف هست همینجوری الکی گفتم چون تفاوت داریم مجبورم فراموشش کنم.

اما خب من واقعا اون دختر خانمو دوست دارم و تموم معیارهای منو داره... نمیتونم فراموشش کنم.

به نظرتون چیکار کنم؟ نظر شما چیه؟؟؟ برم جدی تر با پدرم صحبت کنم یا راه های دیگه ای هم هست؟

باتشکر
    سلام.
    یکی از مهمترین معیارها برای ازدواج باورها و فرهنگ دوطرف هست. تفاوت اصالت تفاوت فرهنگی و باوری هم میاره اما بودند کسانی که با شخصی از کشور دیگه هم ازدواج کردند پس غیر معقول نیست.
    اما اگر شخصی هستین که رو حرف خودتون پافشاری دارید، روی فرهنگتون بطور افراطی متعصب هستین نمیتونین اینطور ازدواج کنید اما اگر میتونید تعصب رو کنار بزارید و با فرهنگهای طرف مقابل هم بسازید میتونید رو این ازدواج امیدوار باشید.
    موفق باشید.

3. کاربران زیر از samane.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

باتشکر

شما تمام معیارهای مورد نظرو ندارید یکیش مخالفت خانواده که مهمترین اوناست

و دوم دوری و تفاوت در فرهنگی که میتونه در آینده زندگی شمارو پرتنش کنه

بهتره اول بدونید در چه جایگاهی قرار دارید و بعد بر اون اساس فردی رو که هم کف شماست رو انتخاب کنید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36415
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farokh نمایش پست ها
    شما تمام معیارهای مورد نظرو ندارید یکیش مخالفت خانواده که مهمترین اوناست

و دوم دوری و تفاوت در فرهنگی که میتونه در آینده زندگی شمارو پرتنش کنه

بهتره اول بدونید در چه جایگاهی قرار دارید و بعد بر اون اساس فردی رو که هم کف شماست رو انتخاب کنید
    سلام ممنون بابت پاسختان.
    اگه هم کفو باشیم اما شهرهامون تفاوت داشته باشه چطور؟؟
    فقط یکی از فامیل های این دختر خانم در شهر ما هستن. بقیه در همونجا.

نقل قول نوشته اصلی توسط samane.m نمایش پست ها
    سلام.
    یکی از مهمترین معیارها برای ازدواج باورها و فرهنگ دوطرف هست. تفاوت اصالت تفاوت فرهنگی و باوری هم میاره اما بودند کسانی که با شخصی از کشور دیگه هم ازدواج کردند پس غیر معقول نیست.
    اما اگر شخصی هستین که رو حرف خودتون پافشاری دارید، روی فرهنگتون بطور افراطی متعصب هستین نمیتونین اینطور ازدواج کنید اما اگر میتونید تعصب رو کنار بزارید و با فرهنگهای طرف مقابل هم بسازید میتونید رو این ازدواج امیدوار باشید.
    موفق باشید.
    سلام ممنون بابت پاسختان.
    من اصلا تعصبی نیستم و راحت میتونم فرهنگ های بقیه رو بپذیرم.

دوستان خواهشا بیشتر راهنماییم کنید.

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36283
    تشکـر
    45
    تشکر شده 82 بار در 73 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام ممنون بابت پاسختان.
    اگه هم کفو باشیم اما شهرهامون تفاوت داشته باشه چطور؟؟
    فقط یکی از فامیل های این دختر خانم در شهر ما هستن. بقیه در همونجا.

سلام ممنون بابت پاسختان.
    من اصلا تعصبی نیستم و راحت میتونم فرهنگ های بقیه رو بپذیرم.

دوستان خواهشا بیشتر راهنماییم کنید.
    شما خوتون باید تصمیم بگیرید. خیلیها هم شهری هستند اما ذره ای تفاهم ندارند بعضیها هم از استانهای مختلف به تفاهم نسبی میرسن و زندگی طبیعی رو شروع میکنن. شما باید رفتار ایشون و خونواده شون رو با عرف و فرهنگ و باور خونواده خودتون بسنجید که تا چه حد مناسب هم هستید من دیدم افرادی رو که از دو شهر مختلف ازدواج کردند و همواره در حال بحث هستن که ایده ها و عقاید کدامشان بهتر است کنار امدن با این قضیه کمی سخت است چون هر کدام روی فرهنگ خودشان پایبندندد. اما اگر از این نظر مشکلی ندارید ار خونواده برای تحقیق کمک بگیرید و زمان زیادی رو برای اشنایی در نظر بگیرید.

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

باتشکر

سلام
    اگر فکر میکنید از نظر فرهنگی و رفتاری هر دو خانواده با هم متفاوت هستید و تفاوت فاحش هست بیشتر فکر کنید
    ضمن اینکه دلیل اصلی مخالفت خانوادتون چه چیزی هستش؟ فقط تفاوت فرهنگی؟
    البته تفاهم فرهنگی پنجاه درصد از مشکلات رو حل میکنه
    خوزستانی ها اکثرا" مردم خونگرم،مهربان،میهمان نواز،شجاع،با معرفت،مردمدار و صادق هستند.
    حالا شاید چون پدر من خوزستانی هستند دارم زیادی تعریف میکنم اما فکرمیکنم خصوصیاتشان بر کسی پوشیده نیستش.
    بایست فکر کنید آیا خانواده ها همخوانی دارند یا خیر.
    از کوچکترین و جزیی ترین مسائل زندگی تا بزرگترین آنها میتونه مهم باشه. واستون مثال از خانواده خودم میزنم
    پدرم اصالتا" خوزستانی و مادرم شمرونین. ازدواجشان سنتی بود اما آشنایی خانوادگی داشتند. مادرم میگفتند وقتی نامزد بودند پدرم به خانه پدربزرگم رفته بودند برای دیدار... مادرم از پدرم پرسیده بودند چای میخوری؟ پدرم گفته بودن ما از میهمان نمی پرسیم چای میخوری با نمیخوری واسش چای می بریم تعارفش میکنیم اختلافات فرهنگی و رفتاری از همین موارد جزئی و به ظاهر بی اهمیت شروع میشه تا چیزهای دیگه. موردی که از نظر یک طرف عادی هست ممکنه از دید طرف مقابل بی احترامی حساب بشه. پس یاید هر دو طرف رفتارها رو بهم نزدیک کنند تا تفاهم ایجاد بشه. ببینید آیا این پتانسبل رو درون خود داریدو بپذیرید؟ مهمتر از آن برای خانواده شما پذیرفته هستش یا خیر؟
    و یا شناخت نسبی که من از مردم اصفهان دارم اصولا" سنتی هستند و خوزستانی ها بیشتر راحت هستند. این رو هم در نظر بگیرید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)