نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: علاقه ی یک طرفه

1399
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36579
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

علاقه ی یک طرفه

سلام
    من یه پسر ۲۰ ساله هستم که چند روز دیگه ترم ۵ دانشگام شروع می شه و راستش یه مشکل کوچیک دارم
    یکی از دخترای هم رشته ایم بعضی وقتا بهم زل می زنه و اگه بتونه سعی می کنه نظر منو به خودش جلب کنه
    خانم خیلی خوب و با حجابی هستن و رتبه ی کنکورشون هم خیلی خوب شده بود
    البته توی دانشگاه افت شدیدی داشتن که شاید علتش این باشه که از من خوششون میاد
    دقیقا نمی دونم چرا از من خوششون میاد ولی احتمالا به این دلیله که می دونن من آدم درس خون و مومنی هستم و اهل رفیق بازی و این جور چیزا نیستم و فکر کنم کلا فکر می کنن من آدم خیلی خوبی هستم( در صورتی که حقیقت یکم متفاوته )
    الآن مشکل اینه که احتمالا ترم بعد هم دوباره همون نگاه هاشون رو ادامه می دن و منو زیر نظر می گیرند و خوب راستش من خوشم نمیاد کسی بهم توجه کنه و فکرش رو درگیر من کنه ( خودم ترم ۲ این مشکل رو داشتم و نزدیک ۱ سال طول کشید تا بتونم فراموش کنم و چیزی که به من کمک کرد این بود که اون شخص رو خیلی کم می دیدم و از طرفی کارهایی می کردند که از نظر من خیلی زشت و زننده بود ، ولی اون خانم مجبوره هر روز منو تقریبا سر همه ی کلاس ها ببینه و از طرفی رفتار ناپسندی هم از نظر ایشون انجام نمی دم، بنابراین فکر می کنم خیلی سخت بتونن فراموش کنن ، البته اکه واقعا عاشق باشن )
    الآن من سوالم اینه که آیا می تونم کمکی به ایشون بکنم ؟ مثلا به صورت منطقی براشون توضیح بدم که من واقعا اون آدم خوبی که ایشون فکر می کنن نیستم و چرا به در هم نمی خوریم
    یا این که اگه بخوام بهشون کمک کنم فقط وابسته تر می شن و کار از اینی که هست خراب تر می شه ؟
    البته نباید فکرکنید که من آدم خوبیم بیشتر از این که خوب باشم روانیم
    موضوع اینه که من قبلا خودم رو سر این موضوع مقصر می دونستم ، چون هم کارایی می کردم که توجه بقیه رو جلب می کرد ( البته راستش تا جایی که یادمه برای جلب توجه بقیه این کارارو نمی کردم ) و یه بار هم با اون شخص در مورد یکی از دوستانشون صحبت کردم ( بعید می دونم قبل از من با هیچ پسر غریبه ای حرف زده باشن ، خیلی آدم پاستوریزه ای هستن حتی توی گروه های تلگرامی رشته هم نیستن در صورتی که اکثر بچه ها هستن توی اون گروه ها،البته لفظ پاستوریزه راستش خیلی خوب نیست بهتره بگم خیلی آدم مقید و مومنی هستند فقط با نگاهشون و رفتارشون ذهن منو بهم ریختن )
    و همین باعث شد که همش به این موضوع فکر کنم و به صورت یه فکر وسواسی برام در اومد ولی بعد از مدتی نسبتا طولانی به این نتیجه رسیدم که واقعا من مقصر نبودم
    ولی اون فکر هنوز از سرم بیرون نرفته هر چند خیلی کمتر شده و البته واقعا دوست ندارم شخص دیگه ای به خاطر من آسیب ببینه هرچند من مسئول افکار دیگران نیستم ولی شاید بتونم کمکی بکنم
    ببخشید که طولانی شد
    ویرایش توسط Mohamad-t : 09-10-2017 در ساعت 01:11 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : علاقه ی یک طرفه

در عشق یک طرفه که طرف مقابل شمارو دوست نداره باید ...

واقعیت را بپذیرید:
    وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌توانیم درک کنیم این است که هیچوقت نمی‌توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم. پس بااینکه ممکن است احساس کنید می‌توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد. پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دوطرفه نیست و آن را فراموش کنید. دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید. پذیرش این واقعیات باعث می‌شود بتوانید تمرکزتان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید.

فراموش کنید:
    برهم خوردن یک رابطه عاطفی سخت‌ترین قسمت است. تا می‌توانید گریه کنید، بعد همه عکس‌ها و یادگاری هایی که او و زمانهای خوشی که با او داشتید را به یادتان می‌آورد، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می‌اندازد دوری کنید. درعوض رو به کارهایی بیاورید که مشغولتان می‌کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان، انجام کارهایی که دوست دارید و از آن لذت می‌برید. این کار باعث می‌شود دیگر در مورد آن فرد خیالپردازی نکنید و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

عاشق شوید:
    اگر کسی دوستتان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌گذارد. به ‌جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خودتان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیرلازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.
    عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساساتشان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده‌اید و به نظر می‌رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزشتان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شوید که می‌تواند شاد و خوشبختتان کند و به همان اندازه دوستتان خواهد داشت.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

3. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    شما اصلا به این دختر نگاه هم نکنید اصلا پیگیر این قضیه نباشید که او به شما توجه می کند یا نه. شما کاملا بی تفاوت باشید اصلا انگار که ایشان وجود ندارد خانمها نمی توانند خودشان مستقیما ابراز علاقه کنند برای همین با علامات و حرکات سعی در نشان دادن علاقه میکنند شما با بی تفاوتی میتوانید این نکته را بهشان نشان دهید که هیچ علاقه ای ندارید

5. 2 کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36579
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

بقیه ی دوستان نظری ندارند ؟
    یعنی واقعا بهترین کاری که می شه انجام داد اینه که هیچ توجهی به ایشون نداشته باشم ؟

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33849
    تشکـر
    170
    تشکر شده 134 بار در 76 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohamad-t نمایش پست ها
    بقیه ی دوستان نظری ندارند ؟
    یعنی واقعا بهترین کاری که می شه انجام داد اینه که هیچ توجهی به ایشون نداشته باشم ؟

سلام

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، دقیقا هیچ کاری است.

گرچه از لحن نوشتارتان مشخص است که دوست دارید از ما این جواب را بشنوید که "هر چه سریعتر با ایشان صحبت کنید".

به فرض شما به ایشون گفتید که به من علاقه نداشته باشید و ایشون گفتند شما اشتباه برداشت کردید من اصلا به شما هیچ علاقه ای ندارم و نگاهم همیشه اینگونه است. جواب غرور شکسته خود را چگونه می دهید؟ می دانید اگر ایشان این موضوع را به دوستانشان بگوید و بگوید که یک پسر سر خود آمد و به من گفت به من علاقه نداشته باشید، چقدر تحمل جو دانشگاه برایتان سخت می شود؟ شما حداقل 3 ترم دیگر تا اتمام تحصیلتان فاصله دارید. پس به جای کند و کاو در پیشرفت یا افت تحصیلی دیگران به درس و تفریحتان بپردازید. بجای نگاه کردن به چشمان دیگران در کلاس به استادتان توجه کنید یا مطالعه نمایید . یادتان باشد کاری امروز انجام دهید که فردا برایتان آورده و سودی داشته باشد.

داستانی نمکین که همیشه به خاطر داشته باشید:

شخصی را گفتند به خانه ای شیرینی میبرند مگر عروسی است؟ گفت به من چه
    گفتند آخر به خانه ی تو شیرینی میبرند: گفت به شما چه

ایام به کامتان
    ویرایش توسط AmirAli65 : 09-11-2017 در ساعت 10:30 PM

8. 2 کاربران زیر از AmirAli65 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36579
    تشکـر
    3
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط AmirAli65 نمایش پست ها
    سلام

بهترین کاری که می توانید انجام دهید، دقیقا هیچ کاری است.

گرچه از لحن نوشتارتان مشخص است که دوست دارید از ما این جواب را بشنوید که "هر چه سریعتر با ایشان صحبت کنید".

به فرض شما به ایشون گفتید که به من علاقه نداشته باشید و ایشون گفتند شما اشتباه برداشت کردید من اصلا به شما هیچ علاقه ای ندارم و نگاهم همیشه اینگونه است. جواب غرور شکسته خود را چگونه می دهید؟ می دانید اگر ایشان این موضوع را به دوستانشان بگوید و بگوید که یک پسر سر خود آمد و به من گفت به من علاقه نداشته باشید، چقدر تحمل جو دانشگاه برایتان سخت می شود؟ شما حداقل 3 ترم دیگر تا اتمام تحصیلتان فاصله دارید. پس به جای کند و کاو در پیشرفت یا افت تحصیلی دیگران به درس و تفریحتان بپردازید. بجای نگاه کردن به چشمان دیگران در کلاس به استادتان توجه کنید یا مطالعه نمایید . یادتان باشد کاری امروز انجام دهید که فردا برایتان آورده و سودی داشته باشد.

داستانی نمکین که همیشه به خاطر داشته باشید:

شخصی را گفتند به خانه ای شیرینی میبرند مگر عروسی است؟ گفت به من چه
    گفتند آخر به خانه ی تو شیرینی میبرند: گفت به شما چه

ایام به کامتان
    خیلی ممنون از جوابتون
    حق با شماست و حرفتون کاملا منطقیه
    منم راستش دنبال این چیزی نبودم که شما می گین ، فقط می خواستم مطمئن بشم که کار درست رو دارم انجام می دم و راستش الآن که نظر شمارو خوندم مطمئن شدم
    بازم ممنون

10. کاربران زیر از Mohamad-t بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد