نمایش نتایج: از 1 به 24 از 24

موضوع: خواستگاری و بیماری دختر

4159
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36781
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Exclamation خواستگاری و بیماری دختر

باسلام و احترام خدمت دوستان گرامی.

ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید. من هیچکسو ندارم کمکم کنه. نا امیدم نکنین.

داستان خودم رو بصورت خیلی خلاصه میگم.

------------

حدود سه سال پیش برای اولین بار در دانشگاه عاشق دختری شدم و رابطه دوستی عاطفی برقرار کردم (نمیدونستم این راه درستی نیست) و بعد از یکسال شکست عاشقی عاطفی خیلی سنگینی خوردم.

حدود یکسال پیش دوباره خودم به دختری دیگر علاقمند شدم و با خانواده به خواستگاری اش رفتم و جواب منفی گرفتم.

------------

حدود دوماه پیش ایندفعه از طریق شخصی دختری به من معرفی شد و ازش خوشم اومد و به اتفاق خانواده به خواستگاری‌اش رفتیم.

حرفامون رو زدیم و دیدیم که تفاهم داریم و همه چیز خوب است.
    چندین جلسه تحت نظارت خانواده هامون به بیرون رفتیم و رفت و آمد کردیم. همه چی خوب بود.

حالا چندروز پیش مادر اون دختر خانم زنگ زد به ما و گفت ما از روی صداقت میگیم که دخترمون بیماری رودۀ تـحریـک پـذیر دارد و بخاطر استرس و موارد عصبی هست.

پدر من بعد از شنیدن این قضیه فاز مخالفت برداشته و میگه نمیخوام اذیت بشی در آینده و این بیماری خوبی نیست.

توی این چندجلسه که بیرون رفتیم فهمیدم که این دختر خانم حسابی به من علاقمند شده و من اصلا دلم نمیخواد دلش بشکننه.
    از طرفی خودم هم بهش علاقمند شدم.

حالا به نظرتون من چیکار کنم؟ به نظرتون حرف پدرم منطقی هست؟
    مگه بیماری اون دختر خانم دست خودش بوده؟؟ مگه اون نباید حق زندگی کردن داشته باشه؟؟ گناهش چیه؟؟

بخدا دیشب تاحالا بهم ریختم و همینطور اشک به چشام میاد. هیچکسو ندارم یکم باهاش دردو دل کنم. چرا باید این اتفاقات برای من بیوفته؟ چرا من اینقدر بدبختم.
    ویرایش توسط Sadegh.Ahmadi : 10-01-2017 در ساعت 03:33 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36777
    تشکـر
    3
    تشکر شده 47 بار در 29 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : بیماری دختر

عزیزم سندروم روده تحریک پذیر اصلا بیماری مهمی نیست که خیلی افراد دارن خودشونم نمیدونند برام عجیبه چرا این را اصلا مطرح کردن خدای نکرده بیماری کشنده یا عذاب آوری نیست که فقط هر وقت دچار استرس بشه احتمالا نفخ میکنه دل پیچه میگیره گاهیم با استرس ممکنه اسهال بگیره من که دور و برم همه همینجورین خداییش سر جلسه امتحان چند نفرو دیدین که هی برن دستشویی و بیان؟

3. کاربران زیر از Lili205 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36745
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

خود سندروم روده تحريك پذير اصلا بيماري اذيت كننده اي نيست. همسر منم اين مشكلو داره. و خيلي راحت قابل كنترله. اينها به استرس و غذاهاي سردي واكنش شديد ميدن و يك سره اسهال و دل پيچه دارن.
    با اين چيزا كنترل ميشن؛ آرامش دادن و مهر و محبت، عرق چهل گياه يا عرق نعناع، رعايت غذاهاشون كه سردي كامل نباشن و حتما سردي و گرمي رو با هم داشته باشن. فقط قسمت اولش مربوط به شما ميشه و دو تاي ديگه مربوط به خانم خونه. اگه نياز پيدا كردين بعدا از تجربياتم براتون بيشتر ميگم.

ولي يه نكته اي كه هست اينه كه اين افراد يه طبع سردي دارن كه باعث ايجاد اين واكنش ها ميشه. اين طبع سرد هم ميتونه توي سردمزاجيشون نسبت به رابطه جنسي اثر داشته باشه. از اين جهت بيشتر قضيه رو بررسي كنيد تا بعدا مثل من دچار مشكل نشيد.

5. کاربران زیر از Leila- بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36781
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام. ممنون بابت پاسخ‌های خوبتان.

نمیدونم چرا پدرم خیلی مخالفت میکنه و میگه 5 درصد هم که احتمال بدی مشکل سازه نباید قبول کنی، قدیمیا میگفتند روزه شک دار نگیر.
    یا میگه دوروز دیگه هرمشکلی پیش اومد تو باید بخاطر اینکه استرس براش بده کوتاه بیایی.

دیگه نمیدونم تا چه حد حرفای پدرم منطقی و درست باشه.

به هرحال فردا خودم میخوام برم پیش دکتر متخصص و همه چیو بپرسم.

7. کاربران زیر از Sadegh.Ahmadi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadegh.Ahmadi نمایش پست ها

حالا چندروز پیش مادر اون دختر خانم زنگ زد به ما و گفت ما از روی صداقت میگیم که دخترمون بیماری رودۀ تـحریـک پـذیر دارد و بخاطر استرس و موارد عصبی هست.

پدر من بعد از شنیدن این قضیه فاز مخالفت برداشته و میگه نمیخوام اذیت بشی در آینده و این بیماری خوبی نیست.

توی این چندجلسه که بیرون رفتیم فهمیدم که این دختر خانم حسابی به من علاقمند شده و من اصلا دلم نمیخواد دلش بشکننه.
    از طرفی خودم هم بهش علاقمند شدم.

حالا به نظرتون من چیکار کنم؟ به نظرتون حرف پدرم منطقی هست؟
    مگه بیماری اون دختر خانم دست خودش بوده؟؟ مگه اون نباید حق زندگی کردن داشته باشه؟؟ گناهش چیه؟؟

بخدا دیشب تاحالا بهم ریختم و همینطور اشک به چشام میاد. هیچکسو ندارم یکم باهاش دردو دل کنم. چرا باید این اتفاقات برای من بیوفته؟ چرا من اینقدر بدبختم.

بخاطر شرایط سخت زندگی در ایران اگر بگم اکثر افراد بهش دچارن بی ربط نگفتیم

پس دوست عزیز اگر قراره ایشونو خوشبخت کنید پس در آینده هیچ وقت اجازه عصبی شدن و استرس بهش نخواهید داد

ولی اگر در این مورد شک دارید و نمیتونید روی قولتون بمونید بهتره از خیر ازدواج بگذرید
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

9. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36781
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خواستگاری و بیماری دختر

سلام دوستان، حالتون خوبه؟ ممنون بابت پاسخ هاتون.

خیلی‌ها در اینجا گفتن که بیماری خاصی نیست و مشکلی ندارد.
    حتی من خودم پیش متخصص گوارش هم رفتم و پرسیدم گفت مشکل خاصی نیست و بگرد دنبال عامل این مشکل!

اما نمیدونم چرا داخل اینترنت اینقدر بد براش نوشته!! حتی جایی خوندم ممکنه در روابط جنسی تاثیر گذار باشد.

مثلا [replacer_a] این رو نوشته:
    محققان گزارش کرده‌اند که شیوع بالای سندرم روده تحریک‌پذیر،[replacer_a][replacer_a][replacer_a] می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های اجتماعی گردد.[replacer_a] این بیماری همچنین یک بیماری مزمن است که می‌تواند کیفیت زندگی بیمار را به طرز چشم‌گیری تحت تأثیر قرار دهد.

الان تمام اعضای خانواده من همین مطالب رو دیدن و موضع گرفته‌اند و بشدت مخالف این ازدواج هستند و حتی خود من هم کمی سرد کرده‌اند با حرفهایشان.

دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم. بابت این موضوع خیلی دارم غصه میخورم و دلم برای این دختر خانم هم میسوزه. آخه چند جلسه هم باهم به بیرون رفتیم و فهمیدم بهم علاقمند شده.
    فکر کنم باید همه چیو کنسل کنم.

ویرایش توسط Sadegh.Ahmadi : 10-05-2017 در ساعت 05:35 PM

11. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام
    به نظرم اینکه دارین راجب این موضوع تحقیق میکنین خیلی خوب هست
    علاوه بر اینترنت سعی کنین از کسانی که در این زمینه تخصص دارند پرس و و جو کنین
    شاید واقعا مشکل بزرگی نباشه.
    اگه هم باعث ایجاد مسائلی تو زندگی بشه خب بهتره که به فکر ازدواج با این خانم نباشید

به نظرم بهتر بود خونواده ی ایشون قبل از اینکه پروسه ی خواستگاری طولانی تر بشه و علاقه ها ریشه ی بیشتری بزنه این موضوع رو مطرح میکردن.
    امیدوارم تصمیم درستی بگیرید.

12. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36777
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadegh.Ahmadi نمایش پست ها
    سلام دوستان، حالتون خوبه؟ ممنون بابت پاسخ هاتون.

خیلی‌ها در اینجا گفتن که بیماری خاصی نیست و مشکلی ندارد.
    حتی من خودم پیش متخصص گوارش هم رفتم و پرسیدم گفت مشکل خاصی نیست و بگرد دنبال عامل این مشکل!

اما نمیدونم چرا داخل اینترنت اینقدر بد براش نوشته!! حتی جایی خوندم ممکنه در روابط جنسی تاثیر گذار باشد.

مثلا [replacer_a] این رو نوشته:
    محققان گزارش کرده‌اند که شیوع بالای سندرم روده تحریک‌پذیر،[replacer_a][replacer_a][replacer_a] می‌تواند باعث افزایش هزینه‌های اجتماعی گردد.[replacer_a] این بیماری همچنین یک بیماری مزمن است که می‌تواند کیفیت زندگی بیمار را به طرز چشم‌گیری تحت تأثیر قرار دهد.

الان تمام اعضای خانواده من همین مطالب رو دیدن و موضع گرفته‌اند و بشدت مخالف این ازدواج هستند و حتی خود من هم کمی سرد کرده‌اند با حرفهایشان.

دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم. بابت این موضوع خیلی دارم غصه میخورم و دلم برای این دختر خانم هم میسوزه. آخه چند جلسه هم باهم به بیرون رفتیم و فهمیدم بهم علاقمند شده.
    فکر کنم باید همه چیو کنسل کنم.

بدبخت دختری که میخواد باهات ازدواج کنه بهتره بهش بگی چه آدم دهن بینی هستی و چقدر تحت تاثیر خانوادتی و اینکه چقدر حس محبتت کمه که برای یه دل درد ساده داری اینقدر بالا پایین میکنی این نشون میده که تصمیمت برا ازدواج باهاش چقدر پایه هاش سست بودا و رو هوا بوده خودش پشیمون میشه اینجوری نگران نباش نجات پیدا کردی ای ول

14. 4 کاربران زیر از Lili205 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36777
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    سلام
    به نظرم اینکه دارین راجب این موضوع تحقیق میکنین خیلی خوب هست
    علاوه بر اینترنت سعی کنین از کسانی که در این زمینه تخصص دارند پرس و و جو کنین
    شاید واقعا مشکل بزرگی نباشه.
    اگه هم باعث ایجاد مسائلی تو زندگی بشه خب بهتره که به فکر ازدواج با این خانم نباشید

به نظرم بهتر بود خونواده ی ایشون قبل از اینکه پروسه ی خواستگاری طولانی تر بشه و علاقه ها ریشه ی بیشتری بزنه این موضوع رو مطرح میکردن.
    امیدوارم تصمیم درستی بگیرید.
    شما فکر نمیکنید معیاراتون برای تصمیم گیری افراد برای ازدواج باید خیلی قویتر از مسائلی مثل این باشه اگر معیارا اینقدر سسته همه خانواده ها باید روز اول بگن دخترمون سندروم پبش از قاعدگی داره و هر ماه چند روزی دل درد داره یا یک کم مودش عوض میشه یا بگن گاهی میگرن داره یا بگن گاهی یبوست داره خب حالا اگر همه آقایونم مثل ایشون باشن کلا هیشکی با هیشکی نباید ازدواج کنه چون به هر حال هر کسی یه ناراحتس هایی ممکنه داشته باشه که یه مسائلی گاهی ایجاد کنه

16. 6 کاربران زیر از Lili205 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili205 نمایش پست ها
    بدبخت دختری که میخواد باهات ازدواج کنه بهتره بهش بگی چه آدم دهن بینی هستی و چقدر تحت تاثیر خانوادتی و اینکه چقدر حس محبتت کمه که برای یه دل درد ساده داری اینقدر بالا پایین میکنی این نشون میده که تصمیمت برا ازدواج باهاش چقدر پایه هاش سست بودا و رو هوا بوده خودش پشیمون میشه اینجوری نگران نباش نجات پیدا کردی ای ول
    سلام

شما چرا خرده میگیرید به این آقا؟ خودتون رو در موقعیت ایشون قرار بدید ببینید واقعا چه تصمیمی میگیرید؟

صحبت یک عمر زندگی هست و چشم بسته نمیشه تصمیم گرفت که

البته نظر شخصی من این هست که خاصیت ازدواج سنتی این هست...دختر و پسر هر مورد بیماری و هر مشکلی که دارن از هم پنهان میکنن و به اصطلاح سعی میکنن خودشونو قالب هم کنن (ببخشید که صریح میگم)

ازدواج سنتی یعنی یک معامله: پسر میاد میگه این شغلمه این ماشینمه این کارمه و خانم هم میگه این تحصیلاتمه این این قیافمه این انداممه اگر مایلید به این مهریه بسم الله

شاید اگر این آقا چند سالی با این خانم دوست بودن و رفت و آمد داشتن بیماری این خانم اهمیتش رو از دست میداد و عشق پیروز میشد بر این مسایل

18. 2 کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36777
    تشکـر
    3
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

شما چرا خرده میگیرید به این آقا؟ خودتون رو در موقعیت ایشون قرار بدید ببینید واقعا چه تصمیمی میگیرید؟

صحبت یک عمر زندگی هست و چشم بسته نمیشه تصمیم گرفت که

البته نظر شخصی من این هست که خاصیت ازدواج سنتی این هست...دختر و پسر هر مورد بیماری و هر مشکلی که دارن از هم پنهان میکنن و به اصطلاح سعی میکنن خودشونو قالب هم کنن (ببخشید که صریح میگم)

ازدواج سنتی یعنی یک معامله: پسر میاد میگه این شغلمه این ماشینمه این کارمه و خانم هم میگه این تحصیلاتمه این این قیافمه این انداممه اگر مایلید به این مهریه بسم الله

شاید اگر این آقا چند سالی با این خانم دوست بودن و رفت و آمد داشتن بیماری این خانم اهمیتش رو از دست میداد و عشق پیروز میشد بر این مسایل
    شرمنده حق با شماست هیچ وقت ازدواج به این سبکو درک نمیکنم به همین دلیل در ضمن اصلا اون بیماری نیست سندرومه و خیلی مساله مهمی بنظرم نیومد باشه ولی نباید قضاوت میکردم درسته

20. کاربران زیر از Lili205 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

ببخشید که صریح میگم
    کسایی که این صحبتها رو می کنن یا تو این جامعه زندگی نمی کنن و خبر از هیچی ندارن یا جای بدی زندگی می کنن (شهر فامیل خانواده اطرافیان )

من که تا حالا خواستگاری زیاد رفتم این چیزایی که شما میگی به عنوان معامله به جز یک مورد ندیدم (اون هم به سطح فرهنگ خانواده بستگی داره ) واقعیت اینه نه خود فرد حاضره زندگی و آیندشو معامله کنه و نه پدر مادر طرف بچه شون رو از سر راه آوردن که بیان روش معامله کنن
    گذشته رو نمیدنم چه جوری بوده ولی الان با توجه به سطح تحصیلات و ویژگی های دیگه که آدما پیدا کردن این معامله کردن ( با تعریف شما ) خیلی کم شده
    سطح توقع آدما با توجه به وضع مالی و زیبایی و .... فرق می کنه و عموما این تفاوت سطح توقع در ازدواج مدرن هم رعایت میشه

کسی که هدفش قالب کردن باشه ، خودشو قالب می کنه ربطی به مدرن و سنتی نداره دختر پسرای زیادی هستن که با هزارتا ادا اطوار و دوز و کلک تو دوستیها و آشناییهاشون خودشون رو چیزی که نیستن نشون میدن یا

اینو می تونین از آدمایی که ازدواج مدرن کردن بپرسین که وقتی تو زندگی رفتن دیدن طرف یه کس دیگه بوده که ماشاالله تعدادشون کم هم نیست

نمونه خلاف حرف شما همین خانم ، با اینکه ازدواج سنتی بوده ولی پنهون کاری نداشته
    ویرایش توسط آرش67 : 10-06-2017 در ساعت 02:59 PM
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

22. 3 کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36781
    تشکـر
    10
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Lili205 نمایش پست ها
    سلام ممنون بابت پاسختون. اما واقعا من دهن بین نیستم. سایت ویکی پدیا یک سایت معتبر در کل جهان هست و حتی منبع خارجی هم داره و منم متنشو دقیق گذاشتم. و واقعا فکر میکنم آدم با محبتی باشم چون یک هفته هست دارم تحقیق میکنم. شاید اصلا اگر بیماری سختی باشه برای خود دختر بد باشه که ازدواج کنه. من به جهنم. بحث یک عمر زندگی هست.

در مورد ازدواج سنتی و مدرن هم باید بگم که من هر دو جورش رو تجربه کردم. توی متن پرسشم در این تاپیک هم اگه دیده باشین نوشتم که چندسال پیش شکست عاطفی سختی خوردم. سر اون قضیه مشاوره‌های زیادی رفتم و همه میگفتن راه اشتباه رو رفتی و بهترین راه همین ازدواج از طریق خانواده و بدون وابستگی هست.
    به قول دوستان شاید اگر از راه دیگری بود عشق پیروز میشد. اما تجربم باعث شده راه و روشم عوض بشه. دیگه نمیدونم درسته یا نه.

24. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36745
    تشکـر
    3
    تشکر شده 11 بار در 7 پست
    میزان امتیاز
    0

ويكى پديا سايت معتبرى هست؟؟؟؟ گويا شما اون كليپ سوتى آقاى فردوسى پور از سايت ويكى پديا رو نديديد. منبع خارجى ميشه مايه اعتبار؟؟؟؟ ويكى پديا براى يك سرى اطلاعات كلى سايت خوبيه ولى قابل استناد نيست.

اينكه شما يه پست رو در جواب تمام كاربرايى كه براتون وقت گذاشتن، تو همه سايت هايى كه اين مشكل رو بيان كرديد، فوروارد ميكنيد، اصلا جنبه جالبى نداره و نشون ميده فقط دنبال ترس ها و استرسهاى خودتون هستيد و اصلا مهم نيست بقيه چى دارن ميگن. مطمئنيد به سن مناسب ازدواج رسيدين؟

25. 2 کاربران زیر از Leila- بابت این پست مفید تشکر کرده اند

26. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    ببخشید که صریح میگم
    کسایی که این صحبتها رو می کنن یا تو این جامعه زندگی نمی کنن و خبر از هیچی ندارن یا جای بدی زندگی می کنن (شهر فامیل خانواده اطرافیان )

من که تا حالا خواستگاری زیاد رفتم این چیزایی که شما میگی به عنوان معامله به جز یک مورد ندیدم (اون هم به سطح فرهنگ خانواده بستگی داره ) واقعیت اینه نه خود فرد حاضره زندگی و آیندشو معامله کنه و نه پدر مادر طرف بچه شون رو از سر راه آوردن که بیان روش معامله کنن
    گذشته رو نمیدنم چه جوری بوده ولی الان با توجه به سطح تحصیلات و ویژگی های دیگه که آدما پیدا کردن این معامله کردن ( با تعریف شما ) خیلی کم شده
    سطح توقع آدما با توجه به وضع مالی و زیبایی و .... فرق می کنه و عموما این تفاوت سطح توقع در ازدواج مدرن هم رعایت میشه

کسی که هدفش قالب کردن باشه ، خودشو قالب می کنه ربطی به مدرن و سنتی نداره دختر پسرای زیادی هستن که با هزارتا ادا اطوار و دوز و کلک تو دوستیها و آشناییهاشون خودشون رو چیزی که نیستن نشون میدن یا

اینو می تونین از آدمایی که ازدواج مدرن کردن بپرسین که وقتی تو زندگی رفتن دیدن طرف یه کس دیگه بوده که ماشاالله تعدادشون کم هم نیست

نمونه خلاف حرف شما همین خانم ، با اینکه ازدواج سنتی بوده ولی پنهون کاری نداشته
    سلام

در اول بگم که این خانم چند جلسه ای پنهان کاری کردن و در جلسه چندم مادر ایشون اصل قضیه رو گفتن

خب بشینیم خوب فکر کنیم...ازدواج سنتی خیلی شبیه به معامله هست دیگه بخدا...مثلا سه تا خواستگار برای یک دختر میاد و خانم میاد سبک سنگین میکنه...اون پسره شغلش مناسبه...اون یکی ظاهرش به دلم نشست...اون یکی خونه داره به نام خودش

حالا به پسر چندتا دختر معرفی میشه و پسر فکر میکنه..اون یکی اندامش خیلی به دلم نشست..دومی شاغل هست کمک خرج خونه میشه..سومی خیلی با ادبه و...

عینا مثل اینه که مثلا میخواین گوشی موبایل بخرین و بین مدل های مختلف مردد هستین

غیر از اینه؟؟آیا اینا ربطی به شهر و فامیل و خانواده داره؟ این ذات ازدواج سنتی هست دیگه

27. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

در اول بگم که این خانم چند جلسه ای پنهان کاری کردن و در جلسه چندم مادر ایشون اصل قضیه رو گفتن

خب بشینیم خوب فکر کنیم...ازدواج سنتی خیلی شبیه به معامله هست دیگه بخدا...مثلا سه تا خواستگار برای یک دختر میاد و خانم میاد سبک سنگین میکنه...اون پسره شغلش مناسبه...اون یکی ظاهرش به دلم نشست...اون یکی خونه داره به نام خودش

حالا به پسر چندتا دختر معرفی میشه و پسر فکر میکنه..اون یکی اندامش خیلی به دلم نشست..دومی شاغل هست کمک خرج خونه میشه..سومی خیلی با ادبه و...

غیر از اینه؟؟آیا اینا ربطی به شهر و فامیل و خانواده داره؟ این ذات ازدواج سنتی هست دیگه
    سلام
    مگه قراره جلسه اول خواستگاری همه بود و نبود و رازهای پنهان یک نفر گفته بشه؟؟؟؟؟؟
    مسلم هستش تا برای شخص موضوع جدی نشده نمیشود همه رازهای زندگی را گفت
    مسلم هست خواستگاری فقط یک پیشنهاد ساده هست اصلا ممکنه به جلسه دوم هم نرسه پس اینکه بخواهیم در همان جلسه اول همه رازهای پنهان یک نفر بدونیم واقعا انتظار به جایی نیست

28. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

29. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    مگه قراره جلسه اول خواستگاری همه بود و نبود و رازهای پنهان یک نفر گفته بشه؟؟؟؟؟؟
    مسلم هستش تا برای شخص موضوع جدی نشده نمیشود همه رازهای زندگی را گفت
    مسلم هست خواستگاری فقط یک پیشنهاد ساده هست اصلا ممکنه به جلسه دوم هم نرسه پس اینکه بخواهیم در همان جلسه اول همه رازهای پنهان یک نفر بدونیم واقعا انتظار به جایی نیست
    سلام

بله صحیح میفرمایید جلسه اول نباید گفت و شاید جلسه دوم هم نباید...ولی الان ببینید علاقه بین دو نفر ایجاد شده و بعد از فهمیدن این مشکل حالا آقا پسر به فکر فرو رفتن که چیکار کنم؟ دل دخترو بشکنم یا اینکه دل به دریا بزنم؟!

30. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

بله صحیح میفرمایید جلسه اول نباید گفت و شاید جلسه دوم هم نباید...ولی الان ببینید علاقه بین دو نفر ایجاد شده و بعد از فهمیدن این مشکل حالا آقا پسر به فکر فرو رفتن که چیکار کنم؟ دل دخترو بشکنم یا اینکه دل به دریا بزنم؟!
    خوب اگر آقا پسر نمی تونه با این بیماری کنار بیاد همین الان قید دختر بزند و اعلام انصراف بدهد ضمنا بیماری ایشان هم مشکل حادی نیست که بخواهیم بگوییم چه ریسک بزرگی میکند خوب الان که بهتره تموم شه تا اینکه مثلا به صورت مدرن بخواهند چند سال با هم باشند به شدت بهم وابسته شوند سر آخر بخواهند زیر همه چیز بزنند

31. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

فشار روانی زیادی در این حالت برای آدما پیش میاد که می تونه تصمیم گیری رو مختل کنه. سعی کنین خونسردیتون رو حفظ کنین ، مشکلات یا نگرانی ها رو رو از هم تفکیک کنین تا انتخاب مطمئنتری داشته باشین

طبق گفته تون ، دکتر این بیماری رو مهم ندونسته می تونین برای اطمینان بیشتر به یه متخصص دیگه رجوع کنین
    همچنین با خود دختر خانم صحبت کنین تا متوجه باشین فقط فقط همین مورد هست یا چیز دیگه ای هم هست

اگه مسئله تازه دیگه ای مطرح یا کشف نشد بهتره برید سراغ راضی کردن خانواده ، معمولا پدرها صحبت بچه هاشون رو قبول نمی کنن میتونین پدرتون رو پیش پزشک ببرین تا ایشون بیماری رو توضیح بدن و راههای دیگه ای هم هست.

به هر حال طبق گفتتون ابهامات زیاد نیست و در زمان کم هم میشه اونو رفع کرد
    اگه نگران راست و دروغ صحبتهای دختر خانم هستید و می ترسین که همه واقعیت رو به شما نگفته باشن می تونید با صحبت کردن و چندتا سوال و جواب اونو متوجه بشید ( نیاز هست در این ضمینه با تجربه و حرفه ای باشین ) مثلا درباره بیماری تحقیق کنین و داروها و دوزهایی که تجویز میشه رو یاد بگیرین و از دخترخانم بخواین درباره داروهایی که مصرف میکنه بگه و ...
    همچنین با تحقیق کردن میشه یه سری مسائل رو فهمید .

این نکته رو هم در نظر داشته باشین
    نظراتی که دوستان تو این فروم میدن طبیعتا بر اساس بینش و جهان بینی شون نسبت به زندگی هست که ممکنه با جهان بینی شما فرق داشته باشه یکی روابط آزاد رو قبول داره( کاری نداریم که تعداد این آدما تو نت زیاده ولی تو جامعه کمه ) یکی دختر آفتاب مهتاب ندیده رو مناسب ازدواج میدونه و ....

بعضیها هم آرزوها یا اعتقاداتی داشتن که نتونستن بهش جامه عمل بپوشون میان دستور کاری که خودشون انجام ندادن اینجا به بقیه توصیه می کنن
    بعضیها از کس دیگه ای خشمگینن ، میان سر شما خالی می کنن و ...

امیدوارم موفق باشین
    امضای ایشان

نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

32. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

سلام

با عذر خواهی از استارتر به خاطر انحراف تایپیک

تا زمانی که یک سری چیزها اوکی نشده نباید رازها رو با کسی که می خوای ازدواج کنی در میون بزاری

خوابیده هم هم میشه فکر کرد

اگه بخوایم معنای معامله رو اینقدر گسترده کنیم که هر انتخاب و مقایسه رو معامله بدونیم میشه گفت زندگی در کل معامله است معامله با پدر مادر ، معامله با فرزند ، معامله با همکار و ... و معامله در ازدواج به هر سبکی )
    (البته معامله کردن با این تعریف سخیف نیست )

مجدد میگم هر کسی یه معیاری داره که وابسته به اون تصمیم می گیره در مثال شما ممکنه با توجه به علایق و نیاز خانم هر تصمیمی گرفته بشه ، حتی ممکنه دختر خانم صبر کنه تا موقعیت دوستداشتنی تری براش بوجود بیاد

حالا من هم مثل شما مثال های فریز شده الکی میزنم فرض کنیم یه دختر همزمان سه تا پیشنهاد دوستی-ازدواج داره یکی پولدار یکی خوشتیپ و یکی خوش اخلاق از دید شما این آدم داره به شکل سخیفی معامله می کنه ؟

آدما که از همون اول در یک نگاه عاشق و کشته مرده هم نمیشن! اونطوری نیست که مثلا یکی در نگاه اول آنچنان عاشق شما بشه که به خاطر شما تمام پیشنهادهای آدمای پولدارتر ، خوشتیپتر و .... رو رد کنه؟ حتی ممکنه شما به نیت ازدواج با کسی دوست باشید بعد طرف بره با یه کیس بهتر ازدواج کنه ( فیلما و رمانها گرچه به درستی احساسهای عمیق و پیدا و ناپیدای انسانی رو نشون میدن ولی داستانهاشون بر اساس واقعیت نیستن پس جوگیر نشیم و زندگی فیلم هندی نیست)

اینکه بگیم ازدواج سنتی معایبی داره قابل قبول هست همون طور که ازدواج مدرن معایبی داره (مسئله مهم اینه اگه در حالت معمول معایبش 10 باشه تو مملکت ما میشه 20)

جدا از مسائل مالی زیبایی اخلاقی و .... به نظرم عامل مهم در ازدواج ( چه سنتی و چه مدرن) بود یا نبود حس اعتماد هست

اینکه ازدواج رو با خرید گوشی موبایل همسنگ میدونین نشونه کم اطلاعی و ذهنیت اشتباهتونه

شما فکر کردی دخترا همین طور نشستن که تو انتخابشون کنی! اعتماد به سقفت بالاست

ازدواج سنتی برای یه پسر اینجوریه اول یه نگا به خودش و خانوادش میندازه و حد و حدود خودش میاد دستش بر اساس اون دنبال دختر می گرده مثلا چن جا میره خواستگاری پسره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) چن جا هم دختره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) بالاخره یه نفر که مناسبش باشه پیدا می کنه و اون دختر هم قبول می کنه و ادامه ماجرا

برای یه دختر هم همین طوریه حد و حدود خودش رو که پیدا کرد با توجه به خواستگارایی که میاد یکی رو انتخاب می کنه که بهش بخوره و یه شرایطی رو داشته باشه

اینطوری تو یک محیط سالم میشه دو نفر همدیگه رو پیدا کنن و زندگی خوب و سالمی رو ادامه میدن

حالا اگه بخوایم به ازدواج مدرن ایرادای آبکی بگیریم پسر باید بیفته دنبال این دختر و اون دختر و کلی جواب منفی و توهین بشنوه و کلی آبروریزی و دردسر دیگه بکشه تا بالاخره بتونه یکی رو پیدا کنه که تازه اون آدم معلوم نیست کی باشه
    اگه وابسته بشن هم عیبای هم رو نمیبینن
    برای دختر هم به نوعی دیگه ماجرا تلخ هست

نظر شخصیم اینه هم ازدواج مدرن خوبه هم سنتی البته به شرطه ها و شروطه ها ( دو طرف اگه آدمای خوبی باشن و به هم بخورن ازدواج موفقه )
    ویرایش توسط آرش67 : 10-08-2017 در ساعت 02:15 AM
    امضای ایشان

33. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

ببین من اطلاعاتم کامل تحقیق کردم همه چیز رو میدونم
    ( صفحه ویکی پدیا رو میبندد) :||||||

سلام

اول اینکه واقعا تاسف خوردم بخاطر تحقیتون متخصص بگه مشکلی نیست وکی پدیا بگه هست

خانواده شما الحمدرالله از همه نظر سالم هستند و هیچ بیماری و مشکلی ندارن و نخواهند داشت...

من نمیگم که دختره رو بگیری یا نگیری کارت اشتباه یا نیست

فقط یکم طرز فکر خودتون و خانواده محترمتون کار کنید
    !!!! این دیدگاهی که شما دارید پیش میرید به هیچ وجه درست نیست!!!

درضمن به نظرم اول رو خودتون کار کنید به نظر میاد هنوز تحت نظر خانواده هستید و یه فرد مستقل نیستید و آمادگی ازدواج ندارید.....

لطفا یه بیماری به این کوچیکی رو بزرگ نکنید که دختر مردم اذیت بشه خانواده شما دارن جوری رفتار میکنن انگار دور از جون ایدز داره و واگیر داره

"

امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

34. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط آرش67 نمایش پست ها
    با عذر خواهی از استارتر به خاطر انحراف تایپیک

تا زمانی که یک سری چیزها اوکی نشده نباید رازها رو با کسی که می خوای ازدواج کنی در میون بزاری

خوابیده هم هم میشه فکر کرد

اگه بخوایم معنای معامله رو اینقدر گسترده کنیم که هر انتخاب و مقایسه رو معامله بدونیم میشه گفت زندگی در کل معامله است معامله با پدر مادر ، معامله با فرزند ، معامله با همکار و ... و معامله در ازدواج به هر سبکی )
    (البته معامله کردن با این تعریف سخیف نیست )

مجدد میگم هر کسی یه معیاری داره که وابسته به اون تصمیم می گیره در مثال شما ممکنه با توجه به علایق و نیاز خانم هر تصمیمی گرفته بشه ، حتی ممکنه دختر خانم صبر کنه تا موقعیت دوستداشتنی تری براش بوجود بیاد

حالا من هم مثل شما مثال های فریز شده الکی میزنم فرض کنیم یه دختر همزمان سه تا پیشنهاد دوستی-ازدواج داره یکی پولدار یکی خوشتیپ و یکی خوش اخلاق از دید شما این آدم داره به شکل سخیفی معامله می کنه ؟

آدما که از همون اول در یک نگاه عاشق و کشته مرده هم نمیشن! اونطوری نیست که مثلا یکی در نگاه اول آنچنان عاشق شما بشه که به خاطر شما تمام پیشنهادهای آدمای پولدارتر ، خوشتیپتر و .... رو رد کنه؟ حتی ممکنه شما به نیت ازدواج با کسی دوست باشید بعد طرف بره با یه کیس بهتر ازدواج کنه ( فیلما و رمانها گرچه به درستی احساسهای عمیق و پیدا و ناپیدای انسانی رو نشون میدن ولی داستانهاشون بر اساس واقعیت نیستن پس جوگیر نشیم و زندگی فیلم هندی نیست)

اینکه بگیم ازدواج سنتی معایبی داره قابل قبول هست همون طور که ازدواج مدرن معایبی داره (مسئله مهم اینه اگه در حالت معمول معایبش 10 باشه تو مملکت ما میشه 20)

جدا از مسائل مالی زیبایی اخلاقی و .... به نظرم عامل مهم در ازدواج ( چه سنتی و چه مدرن) بود یا نبود حس اعتماد هست

اینکه ازدواج رو با خرید گوشی موبایل همسنگ میدونین نشونه کم اطلاعی و ذهنیت اشتباهتونه

شما فکر کردی دخترا همین طور نشستن که تو انتخابشون کنی! اعتماد به سقفت بالاست

ازدواج سنتی برای یه پسر اینجوریه اول یه نگا به خودش و خانوادش میندازه و حد و حدود خودش میاد دستش بر اساس اون دنبال دختر می گرده مثلا چن جا میره خواستگاری پسره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) چن جا هم دختره خوشش نمیاد ( به هر دلیلی ) بالاخره یه نفر که مناسبش باشه پیدا می کنه و اون دختر هم قبول می کنه و ادامه ماجرا

برای یه دختر هم همین طوریه حد و حدود خودش رو که پیدا کرد با توجه به خواستگارایی که میاد یکی رو انتخاب می کنه که بهش بخوره و یه شرایطی رو داشته باشه

اینطوری تو یک محیط سالم میشه دو نفر همدیگه رو پیدا کنن و زندگی خوب و سالمی رو ادامه میدن

حالا اگه بخوایم به ازدواج مدرن ایرادای آبکی بگیریم پسر باید بیفته دنبال این دختر و اون دختر و کلی جواب منفی و توهین بشنوه و کلی آبروریزی و دردسر دیگه بکشه تا بالاخره بتونه یکی رو پیدا کنه که تازه اون آدم معلوم نیست کی باشه
    اگه وابسته بشن هم عیبای هم رو نمیبینن
    برای دختر هم به نوعی دیگه ماجرا تلخ هست

نظر شخصیم اینه هم ازدواج مدرن خوبه هم سنتی البته به شرطه ها و شروطه ها ( دو طرف اگه آدمای خوبی باشن و به هم بخورن ازدواج موفقه )
    من کجا گفتم دخترا نشستن که من برم انتخابشون کنم؟! من گفتم ازدواج سنتی شبیه به خرید گوشی میمونه...یا پسر میره چندتا گوشی میبینه و یکی رو انتخاب میکنه و یا دختر از بین گوشی هایی که به خونشون میاد یکی رو انتخاب میکنه (البته این مثال هست نمیشه زیاد روش مانور داد)

به خاطر اینه که میگم باید نشست و فکر کرد ولی انگار شما خوابیده فکر کردید

تو ازدواج مدرن هست که اصلا قیافه طرف، شغل طرف، اندام دختر، تحصیلات طرفین، احیانا وجود بیماری در هر یک از طرفین و ...یا اصلا به چشم نمیاد و یا کنار میان با مساله...اما در ازدواج سنتی پسر و دختر با ذره بین دنبال ایرادات هم میگردن

البته ازدواج مدرن هم عیب های خودش رو داره...قصد من از نوشتن اینهمه مطلب این بود که یکی از ایرادات ازدواج سنتی این هست که با ذره بین دنبال عیب ها میگردن طرفین...میبینید که یک بیماری ساده مشکل آفرین شده ک به احتمال قوی در ازدواج مدرن مساله ساز نمی شد.

35. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

36. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    میزان امتیاز
    8

تو ازدواج مدرن هست که اصلا قیافه طرف، شغل طرف، اندام دختر، تحصیلات طرفین، احیانا وجود بیماری در هر یک از طرفین و ...یا اصلا به چشم نمیاد و یا کنار میان با مساله...اما در ازدواج سنتی پسر و دختر با ذره بین دنبال ایرادات هم میگردن
    خوب اگه اونطوری باشه که شما میگی تو ازدواج مدرن هم پسر از بین موبایلهایی که دورورش هستن و بهش پا میدن! یکی رو انتخاب میکنه و همچنین دختر به طریق مشابه ( خدا کنه اگه قصد ازدواجه تو همین مورد اول ندید بدید بازی درنیارن -چون احتمالش هست- و با چشم باز عمل کنن)

من هم ازدواج سنتی رو قبول دارم هم مدرن رو و به نظرم هردوتاش بر اساس نیاز جامعه هست در نتیجه لازم و مفید هست

مسئله مهم در ازدواج شناخت صحیح خود و طرف مقابله

در ازدواج درجه اهمیت قیافه ، تحصیلات ، شغل ، اندام دختر و .... برای آدمای مختلف فرق میکنه ( مدرن و غیر مدرن نداره) این چیزایی که میگی ممکنه در دوستیها افراد بهش زیاد اهمیت ندن (البته در بعضی موردهاش اهمیت زیاد هست حتی اهمیتش از ازدواج بیشتره) اما در ازدواج اینطور نیست و اگه واقعا کسی قیافه یا اندام یا هر چیز دیگری دارای اهمیت باشه صرف نظر از اون اشتباه محض هست.

یه وقتایی هست که آدما شرطهایی برای خودشون میذارن که شاید خواسته واقعی خودشون نباشه و صرفا از روی شنیده ها باشه (به خاطر عدم شناخت خود ) این شروط ممکنه در ازدواج مدرن کمرنگ بشه و روی دیگه سکه اینه که ممکنه شروطی هم در ته قلبشون داشته باشن که در صورت فوران احساسات در ازدواج مدرن ممکنه اون رو نادیده بگیرن که بعدا باعث نارضایتی باشه

به سخن دیگه یکی از عیبهای ازدواج مدرن اینه که ممکنه طرفین ایرادهای همو نبینن و فقط و فقط از روی احساسات تصمیم بگیرن مثلا دو نفر با هم آشنا شدن یکی در خانواده مذهبی زندگی می کرده یکی نه، این دوتا آدم می تونن به عنوان دوست مدتی رو باهم خوش بگذرونن ولی احتمال بالایی ( نسبت به حالت شبیه ) هست در ازدواج به مشکل بخورن.
    یا مثلا دختر یا پسر که احتمالا کم تجربه هستن به دلیل مخفیانه بودن رابطه از حمایت و راهنمایی خانواده محروم میشن و تصمیمهای نابجایی میگیرن

در ازدواج سنتی سعی بر شناخت بیشتر هست نه عیب جویی بیشتر!
    اینکه کسی دنبال عیب بگرده به خاطر خصلت عیبجو و بهانه گیرش هست و به نوع ازدواجش برنمیگرده

به نظرم دختر یا پسری که می خواد ازدواج مدرن انجام بده علاوه بر مسائل و رایج ازدواج لازمه بدونه تو جامعه ای که دختر و پسر جدا از هم زندگی میکنند و هنوز روابط دختر پسر به صورت مخفیانه هست و داشتن موضوعات جنسی ، رابطه با جنس مخالف ، حد و حدود حیا و یا حتی حجاب و ... برای عده زیادی از افراد حل نشده نیت برای ازدواج مدرن مخصوصا و مخصوصا برای دخترا پر ریسک هست

متن طولانی شد وگرنه حکایت همچنان باقیست!
    امضای ایشان

37. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نظر شخصی من اینه که اون کاری انجام بده که دلت میگه و اونجوری خوشحال تری و هیچ وقت از رو دلسوزی با کسی ازدواج نکن اگر واقعا حس میکنی باهاش تفاهم داری و از هر نظر اوکی هس خود به خود این مسله برات بی اهمیت میشه ، ولی اگر بهش علاقه نداری هرگز خودتو سوپر من، نبین و دلسوزی نکن چون مطمنن شما نباشید کسانی دیگری هستند که عاشقانه حتی زندگیشونو فداش میکنن.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد