نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: با همسر پرخاشگر و بددهن خو د چه رفتاری داشته باشم؟

19807
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

با همسر پرخاشگر و بددهن خو د چه رفتاری داشته باشم؟

سلام 9سال پیش ازدواج کردم و یک دختر 4 ساله دارم .متاسفانه همسرم بسیار مرد بد دهن و پرخاشگری است و با کوچکترین بهانه ای از الفاظ زشت و رکیک استفاده کرده وبی جهت به من و خانواده ام توهین میکند و حتی در برخی موارد من و دخترم را کتک میزند. مثلا طاقت گریه و بهانه جوی های بچه را ندارد و او را به شدت میزند و اگر من همم دخالت کنم زیر مشت و لگد و دشنام های او له میشوم..شخصیتم را پیش همه له میکند حتی جلوی دخترم و خانواده اش هم احترامم را نگه نمیدارد.. دیگر از این همه توهین و تحقیر خسته شده ام .. به هیچ عنوان هم به مشاور و روانشناسی مردان بد دهن مراجعه نمیکند .. مانده ام با پرخاشگری همسرم چه رفتاری داشته باشم ؟ خواهش میکنم راهنمایی ام کنید.

توضیحات : موضوعات زیر میتواند در این فروم مورد بحث و تبادل نظر قرار بگیرند.

راههای مقابله با پرخاشگری همسر چیست؟
    روشهای برخورد با مرد بددهن کدامند؟
    درمان پرخاشگری همسر چگونه است؟
    با مرد بد دهن چگونه رفتار کنیم؟
    با شوهر پرخاشگر چه کنم؟
    با بد دهنی همسر چگونه کنار بیایم؟
    نحوه برخورد با شوهر بد دهن چگونه است؟
    روانشناسی مردان بد دهن چیست؟
    ویرایش توسط nazli : 08-27-2013 در ساعت 12:11 PM

2. 3 کاربران زیر از nazli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    تشکر شده 212 بار در 142 پست
    میزان امتیاز
    11

پاسخ : با همسر پرخاشگر و بددهن چه کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nazli نمایش پست ها
    سلام 9سال پیش ازدواج کردم و یک دختر 4 ساله دارم .متاسفانه همسرم بسیار بددهن و پرخاشگر است و با کوچکترین بهانه ای از الفاظ زشت و رکیک استفاده کرده وبی جهت به من و خانواده ام توهین میکند و حتی در برخی موارد من و دخترم را کتک میزند. مثلا طاقت گریه و بهانه جوی های بچه را ندارد و او را به شدت میزند و اگر من همم دخالت کنم زیر مشت و لگد و دشنام های او له میشوم..من دکتری دارم و استاد دانشگاهم ولی شخصیتم را پیش همه له میکند حتی جلوی دخترم و خانواده اش هم احترامم را نگه نمیدارد.. دیگر از این همه توهین و تحقیر خسته شده ام .. به هیچ عنوان هم به مشاور و روانشناس مراجعه نمیکند .. مانده ام با زندگی ام چه کنم ؟ خواهش میکنم راهنمایی ام کنید
    باسلام
    به مشاور خوش آمدید
    باتوجه به صحبتهاتون شما بعد از 5 سال صاحب فرزند شدین
    این رفتارهای شوهرتون از کی شروع شد؟ کمی بیشتر برامون توضیح بدید
    شغل ایشون و سن هردوی شما ؟
    در رابطه با خانواده همسرتون و روابط عاطفی درون خانواده شون و نیز کیفیت ارتباطشون با شما برام بگید
    و همچنین روابط زناشویی و عاطفی میون خودتون رو شرح بدین

4. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

باسلام
    بله در مورد زمان بچه دار شدن با هم توافق داشتیم
    این رفتارهای شوهرتون از کی شروع شد؟ تقریبا همیشه آدم پرخاشگری بوده.. خیلی زود عصبانی میشه و وقتی هم به هر بهونه الکی عصبانی شه هر چی دلش بخواد میگه
    شغل ایشون و سن هردوی شما ؟ استاد دانشگاه .. من34 ساله و ایشون36 ساله
    در رابطه با خانواده همسرتون و روابط عاطفی درون خانواده شون و نیز کیفیت ارتباطشون با شما برام بگید.. خانواده بسیار خوب و مهربونی داره با من هم خیلی خوبند من هم خیلی روابط خوبی باهاشون دارم .. خانواده اش هم چندین بار به خاطر این رفتارهای زشتش بهش تذکر دادند ولی چند روزی خوبه و دوباره شروع میشه
    و همچنین روابط زناشویی و عاطفی میون خودتون رو شرح بدین ..تا وقتی ایشون عصبانی نباشه همه چیز خوب و عادیه .. مشکل من با ایشون عصبانیت و بددهنی و گاها کتک کاریه .. که دیگه با وجود دخترم کم کم داره غیر قابل تحمل میشه واقعا نمیخوام دخترم این حرفها رو بشنوه و شاهد این چیزها باشه .. بیشتر از همه این آزارم میده میخوام بدونم اگر جدا شم دخترم بیشتر آسیب میبینه یا الان؟ اگر بچه نداشتم میتونستم تحمل کنم ..خودمو میزنم به بیخیالی وقتی عصبانی شه میرم تو یه اتاق دیگه سعی میکنم حرفهاشو نشنوم باهاش دهن به دهن نمیذارم به هیچ وجه.. ولی وقتی میبینم به بچه آسیب میرسونه نمیتونم تحمل کنم.... من کلا آدم مستقلی هستم و از نظر مالی و زمینه های دیگه هم به اون وابسته نیستم.. اگه جدا شم حضانت دخترم رو میتونم بگیرم؟ چه جوری

6. 2 کاربران زیر از nazli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nazli نمایش پست ها
    باسلام
    بله در مورد زمان بچه دار شدن با هم توافق داشتیم
    این رفتارهای شوهرتون از کی شروع شد؟ تقریبا همیشه آدم پرخاشگری بوده.. خیلی زود عصبانی میشه و وقتی هم به هر بهونه الکی عصبانی شه هر چی دلش بخواد میگه
    شغل ایشون و سن هردوی شما ؟ استاد دانشگاه .. من34 ساله و ایشون36 ساله
    در رابطه با خانواده همسرتون و روابط عاطفی درون خانواده شون و نیز کیفیت ارتباطشون با شما برام بگید.. خانواده بسیار خوب و مهربونی داره با من هم خیلی خوبند من هم خیلی روابط خوبی باهاشون دارم .. خانواده اش هم چندین بار به خاطر این رفتارهای زشتش بهش تذکر دادند ولی چند روزی خوبه و دوباره شروع میشه
    و همچنین روابط زناشویی و عاطفی میون خودتون رو شرح بدین ..تا وقتی ایشون عصبانی نباشه همه چیز خوب و عادیه .. مشکل من با ایشون عصبانیت و بددهنی و گاها کتک کاریه .. که دیگه با وجود دخترم کم کم داره غیر قابل تحمل میشه واقعا نمیخوام دخترم این حرفها رو بشنوه و شاهد این چیزها باشه .. بیشتر از همه این آزارم میده میخوام بدونم اگر جدا شم دخترم بیشتر آسیب میبینه یا الان؟ اگر بچه نداشتم میتونستم تحمل کنم ..خودمو میزنم به بیخیالی وقتی عصبانی شه میرم تو یه اتاق دیگه سعی میکنم حرفهاشو نشنوم باهاش دهن به دهن نمیذارم به هیچ وجه.. ولی وقتی میبینم به بچه آسیب میرسونه نمیتونم تحمل کنم.... من کلا آدم مستقلی هستم و از نظر مالی و زمینه های دیگه هم به اون وابسته نیستم.. اگه جدا شم حضانت دخترم رو میتونم بگیرم؟ چه جوری
    باسلام مجدد
    همسرتون بعد از اين رفتارهاش در فاصله چند ساعت تا چند روز عكس العملشون نسبت به اين اعمالشون چطوريه؟
    در كل با توجه به توضيحاتى كه دادين بايد بگم اين رفتارها ميتونه قابل اصلاح باشه كه براى اينكار بايد علتش ريشه يابى بشه كه نياز به بررسى و ارزيابى وضعيت روانى ايشون داره (چه بسا مشكل ايشون ناشى از روان باشه نه رفتار)
    و اما در رابطه با دخترتون و مسئله جدايى بايد يادآور بشم كه هرچند درحال حاضر موقعيت نامساعدى داريد و اين شرايط تربيت فرزندتون رو به مخاطره انداخته ولى جدايى نميتونه تضمين كنه كه شرايط دخترتون بهتر از حال حاضر بشه، مگر اينكه بعد از بررسيهايى كه در بالا خدمتتون عرض كردم مشخص بشه كه مشكل ايشون قابل درمان نيست و ادامه زندگى باهاشون امكان پذير نيست...
    در رابطه با حضانت هم از مشاورين حقوقيمون كه در آينده نزديك در اين سايت فعال ميشن پرسش كرده و نتيجه رو خدمتتون اعلام ميكنم

8. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

9. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنونم از پاسختون...معمولا یکی دو هفته بعدش به یک بهانه ای سر صحبت را با من باز میکنه و کلا آدم بسیار مغروریه و به هیچ عنوان عذرخواهی نمیکنه و ابراز پشیمونی نمیکنه از رفتار زشتش...در مورد ارزیابی وضعیت روانی منم معتقدم که باید به روانشناش مراجعه کنه ولی به هیچ وجه قبول نمیکنه اگر بهش بگم میگه خودت روانی هستی!! آیا مراجعه من به روانشناس میتونه مشکل ایشون رو حل کنه مثلا راهکارهایی به من بده تا به ایشون منتقل کنم بطور غیر مستقیم یا حتما لازمه خودش روانکاوی بشه؟ ضمنا پدر ایشون ادم بسیار آرام و منطقی هستند ولی دایی هاش هم بسیار پرخاشگرند . من فکر میکنم از نظر ژنتیکی به اونها رفته باشه .. اگر کسی ژنتیکی پرخاشگر باشه میشه امیدی به خوب شدنش داشت؟ در مورد پاسختون در مورد وضعیت دخترم هم ممنونم و منتظر پاسختون ازمشاورین حقوقی هم هستم.. بسیار سپاسگزارم
    ویرایش توسط nazli : 08-27-2013 در ساعت 12:08 PM

10. 3 کاربران زیر از nazli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

در رابطه با پيشنهاد مراجعه تون به روانشناس براى دريافت راهكارهاى لازم بايد بگم كه موافقم به شرطيكه پيش يه روانشناس حاذق بريد نه هركسى
    و اما درمورد ارثى بودن پرخاشگرى... پرخاشگرى ارثى نيست و بايد علل پرخاشگرى ايشون ريشه يابى بشه و اينكه هر رفتار نابهنجارى قابل درمانه
    البته پرخاشگرى ميتونه ريشه در برخى بيماريهاى جسمى همانن كبد و... نيز داشته باشه

12. 2 کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام.. از اینکه فرمودید هر رفتار نابهنجاری قابل درمانه تا حدودی امیدوارم شدم ولی متاسفانه خودش همکاری نمیکنه حتی برخی مواقع که حالش خوبه مطالبی در مورد کنترل خشم بهش میدم که بخونه ولی اصلا نگاهم نمیکنه و به هیچ عنوان باور نداره که مشکل داره .. من در یک شهرستان کوچک زندگی میکنم و بعید میدونم اینجا روانشناس حاذقی باشه .. اگر شما روانشناس من بودید و با توجه به اینکه مشکل من رو میدونید بطور مثال چه راهکاری به من ارائه میدادید در صورتیکه براتون امکان داره به من پاسخ بدید ممنون میشم

14. 3 کاربران زیر از nazli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11
    تشکـر
    635
    میزان امتیاز
    11

ببينيد اينكه شما مستقيما به همسرتون مطالبى راجع به كنترل خشم بدين بخونه شيوه ى مناسبى نيست چرا كه باعث موضع گرفتن ايشون ميشه و چه بسا موجب تشديد مشكلشون بشه

راهكارهايى كه من به نظرم ميرسه اينه كه در وهله ى اول سعى كنيد هرعاملى كه باعث عصبانيت و پرخاشگرى شوهرتون ميشه رو شناسايى كنيد و بدين ترتيب از بروز اون عامل جلوگيرى كنيد (بعنوان مثال اگه گريه كردن فرزندتون يا سروصداش باعث ناراحتى شوهرتون و بدنبال اون پرخاشگريش ميشه، شما بايد شرايط رو بگونه اى مهيا كنيد كه فرزندتون حداقل درحضور ايشون گريه نكنه يا اگه كرد با مديريت بموقع شما آروم بشه).
    كه در اينصورت بسنجيم ببينيم اوضاع چطور پيش ميره

توى صحبتهاتون اشاره اى داشتين به اين مسئله كه دايى هاشونم پرخاشگرن، اونها هم توى زندگيشون مشكل دارن يا نه؟ رابطه ى زن و بچه شون با اونها چطوريه؟

توى خانواده ى نزديك و فاميلهاى همسرتون كسى بوده كه سابقه بيماريهاى اعصاب و روان داشته باشه؟

آيا تو زمان مجرديشونم همينجورى بودن؟ خانواده ش از رفتارهاى اون زمانشون چى ميگن؟

16. کاربران زیر از Ravanshenas بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45
    تشکـر
    0
    تشکر شده 14 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنونم از پاسختون.. راستش من تمام تلاشم را میکنم تا جو خونه را طوری نگه دارم تا صدای داد و بیدادش را نشنوم ولی ایشون انگار دنبال بهانه هست تا خشمش را خالی کنه.. کسی تو خانوادشون بیماری اعصاب و روان نداره
    ویرایش توسط nazli : 08-27-2013 در ساعت 12:07 PM

18. 3 کاربران زیر از nazli بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    70
    تشکـر
    0
    تشکر شده 8 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

با سلام.
    برای حضانت و نگهداری طفلی که ابوین او جدا از یکدیگر زندگی می کنند مادر تا سن هفت سالگی اولویت دارد و پس از آن با پدر است.
    بعد از هشت سالگی در صورت حدوث اختلاف، حضانت طفل با رعایت مصلحت کودک به تشخیص دادگاه می باشد. یعنی اگر دادگاه تشخیص دهد که پرخاشگری پدر مضر به حال فرزند است ممکن است با حضانت مادر موافقت نماید.
    به هر حال تشخیص دادگاه و قاضی ملاک است.
    علیرغم این توضیحات به یاد داشته باشید که طلاق و جدایی آخرین مرحله است .

در ضمن برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مواد 1168 تا 1173 قانون مدنی مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط Ravanshenas : 08-26-2013 در ساعت 11:56 PM

20. 2 کاربران زیر از مشاور حقوقی بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    3174
    تشکـر
    4
    تشکر شده 8 بار در 6 پست
    میزان امتیاز
    0

ببین عزیزم کسی نمیتونه درک کنه چی میگی..اینوازحرفاشون متوجه شو..همه سعی میکنن خیلی رسمی جواب بدن..عزیزم ادم خسته میتونه بفهمه شماچی میگید..برو با ی وکیل باسابقه مشورت کن..عزیزم جدی بگیر..اون وکیل با کاراییک پیشنهادمیده بهت فقط کمک میکنه ک قانون اجبارا شوهرتون درمان بشه..ب وجهه اجتماعیش فکرنکن!شماداری ی انسان رو تربیت میکنی..شماک سالمی ی فکری کن..عزیزم بچه پس فرداک بزرگ شدمیدونی ازنظرجسمی باوجودکتکهای شدید و ر وحش چطورزخمی میشه وچ اسیبای جبران ناپذیری بهش واردمیشه؟
    بجنب عزیزم..چ کنم ج کنم وامروز وفردا کردن برای بچه ت سمه..تروخدانذارفرشته ای ک خدا بهت هدیه داده اینطور زجربکشه و روح و جسمش تخریب بشه!

22. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    1754
    تشکـر
    25
    تشکر شده 39 بار در 27 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ghoghnoos نمایش پست ها
    ببین عزیزم کسی نمیتونه درک کنه چی میگی..اینوازحرفاشون متوجه شو..همه سعی میکنن خیلی رسمی جواب بدن..عزیزم ادم خسته میتونه بفهمه شماچی میگید..برو با ی وکیل باسابقه مشورت کن..عزیزم جدی بگیر..اون وکیل با کاراییک پیشنهادمیده بهت فقط کمک میکنه ک قانون اجبارا شوهرتون درمان بشه..ب وجهه اجتماعیش فکرنکن!شماداری ی انسان رو تربیت میکنی..شماک سالمی ی فکری کن..عزیزم بچه پس فرداک بزرگ شدمیدونی ازنظرجسمی باوجودکتکهای شدید و ر وحش چطورزخمی میشه وچ اسیبای جبران ناپذیری بهش واردمیشه؟
    بجنب عزیزم..چ کنم ج کنم وامروز وفردا کردن برای بچه ت سمه..تروخدانذارفرشته ای ک خدا بهت هدیه داده اینطور زجربکشه و روح و جسمش تخریب بشه!
    عزیزم واقعا خسته نباشی.خب هر کسی اینومیدونه که این شرایط واسه تربیت بچه خوب نیست اما مطمئنی که ترک زندگی شرایط بهتری داره؟ اصلا فکر بعدشو می کنی که اینقدر راحت تشویق به ترک زندگی می کنی؟! می دونی نگاه جامعه در مورد یک زن مطلقه چطوره؟ برگشتن به زندگی مجردی و مشکلاتشو می دونی؟ این که خانوادش چطور با این قضیه برخورد می کنن و فامیل و دوستان و آشنایان؟ این که چندسال دیگه اون بچه میره مدرسه تو جمع همسن و سالاش چه حسی پیدا می کنه بابت اینکه پدر و مادرش جدا از هم زندگی می کنن؟تازه این وقتی هست که بچه با یکی از اولیاش تو آسایش زندگی کنه. بماند که معلوم نیست قراره پیش کدومشون باشه و اینکه پیش هرکدوم باشه اون یکی هرچندوقت یه بار میاد میبرتش پیش خودش و این وسط مشاجره ها پیش میاد و اتفاقایی ممکنه برابچه به وجودبیاد این بین.اینا همه درحالیه که بچه به هردو علاقه داره و میخواد هردو باهم پیششش باشن. اما این دونفر موقع جدایی کاملا در مقابل همن و نه کنار هم. تازه فکر کردی جدایی به این راحتیاس وقتی که حق طلاق با مرده و زن برا طلاق باید کلی دلیل داشته باشه و بخشیدن حضانت به زن هم خودش ماجراییه که اصلا گرفتنش آسون نیست فقط در صورتیه که ثابت بشه آقا مشکل حادی داره. خود جداشدن اگه توافقی نباشه ممکنه چندسال زمان ببره. مگه میشه وجه ی اجتماعیشو در نظر نگیره وقتی تو اجتماع داره زندگی می کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ای بابا بعد سال و ماهی یه متخصص پیدا شده جواب داده خداخیرش بده اونوقت شما راحت بدون درنظر گرفتن این همه مشکلات میگی خیلی رسمی جواب دادن!!!!!!!!!!!اینا درکت نمیکنن!!!!!!!!!!!!!!

23. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7249
    تشکـر
    163
    تشکر شده 1,316 بار در 478 پست
    میزان امتیاز
    10

پرسش

من در چگونگی دلداری دادن به دیگران راهکار می خواهم. مثلا دلداری دادن به کسی که بیمار است و یا به خانواده ی آن بیمار یا کسی که مشکلات خانوادگی دارد و یا به کسی که عزیزی را از دست داده است.

پاسخ

با سلام
    همدلی یعنی اینکه فرد بتواند زندگی دیگران را حتی زمانی که در آن شرایط قرار ندارد درک کند. همدلی به فرد کمک می کند تا بتوانند انسانهای دیگر را حتی وقتی با آنها متفاوت است بپذیرد و به آنها احترام گذارد. لذا توانایی پاسخ دادن به عواطف دیگران با عواطفی شبیه به خود انها را همدلی تعریف می کنیم .
    راهکارهای زیر می تواند مهارت شما را در همدلی کردن بالا ببرد.
    راهکارهای تقویت همدلی :

1) در ارتباط با دیگران به آن ها فرصت دهیم تا احساسات خود را به راحتی بیان کنند. 2) چون همدلی بر پایه خودآگاهی است، هرچه بیشتر نسبت به احساسات خودمان آگاهی داشته باشیم بهتر می توانیم احساسات دیگران را درک نماییم.
    3) تظاهر به همدلی نکنیم و به احساسات دیگران لطمه نزنیم.
    4) در زمان همدلی به حالات چهره و حرکات طرف مقابل (زبان تن) توجه کنیم.
    5) با درک احساسات طرف مقابل به او بفهمانیم که برایش اهمیت و ارزش و احترام قائل هستیم.
    6) تجارب مشابه گذشته به ما کمک می کند تا موقعیت و احساسات طرف مقابل را بهتر درک کنیم.
    7) در ارتباط با دیگران قبل از اقدام به هر عملی، لحظه ای هم که شده خود را به جای او قرار دهیم.
    8) هنگام بروز مشکل، احساسات خود را با دیگران در میان بگذاریم.
    9) متوجه باشیم که همدلی از سوی دوستان دارای حد و اندازه ای است،افراط در آن مکان سوء استفاده را فراهم می آورد.
    10) اطرافیان خود را به خاطر رفتارهای همدلانه شان تشویق کنیم.
    11) در برابر افرادی که موجب دلسردی ما می شوند و یا احساسات همدلانه ی ما را جدی نمی گیرند، مقاومت کنیم.
    12) در همدلی با دیگران از مقایسه کردن خودداری کنیم، چون ممکن است به احساسات پرامید آن ها لطمه وارد شود.
    13) دستور دادن، قضاوت کردن، نصیحت کردن و سرزنش کردن احساس همدلی را از بین می برد، اکیداً ازآن ها پرهیز کنیم.
    14) هر قدر حس همدلی را در خود تقویت کنیم ، به همان میزان اصول اخلاقی را راعایت نموده ایم.
    15) برای این که همدلی اعضای خانواده را تضعیف نکنیم بهتر است به ارتباط های عاطفی آن ها بیشتر توجه کنیم.
    16) به اواخر دوران کودکی که پیشرفته ترین سطوح همدلی پدیدار می شود، بیشتر توجه کنیم.
    17) برای پیشگیری از شرارت ها و آسیب ها، حس همدلی را در دیگران تقویت کنیم.
    18) هنگام همدلی ، احساسات خود را شمرده بیان کنیم تا طرف مقابل احساس آرامش بیشتری بنماید.
    19) به سخنان طرف مقابل کاملاً گوش داده و به او اطمینان دهیم که سعی داریم مانند او به مشکل نگاه کنیم.
    20) با برقراری روابط صمیمانه در خانواده ، روحیه همدلی اعضای خانواده را تقویت کنیم.
    21) با یادآوری تجارب مشابهی که داشتیم، در درک احساسات همدلانه ی دیگران موفق تر عمل خواهیم کرد.
    22) در همدلی دیگران، آن ها را مقصر ندانیم و سرزنش نکنیم. برای مثال (تقصیر خودت است همیشه از این نوع مشکل ها داری و ...)
    23) سعی کنیم د رهمدلی راه حل ارائه ندهیم چون طرف مقابل دلش می خواهد فقط ناراحتی خود را با کسی در میان بگذارد و از جانب او درک شود.
    24) در همدلی برای طرف مقابل دلسوزی یا ترحم نکنیم. برای مثال (نگوییم وای بیچاره تو که چه قدر مصیبت کشیدی ... و یا فکر نمی کردم چنین مشکل بزرگی داشته باشی ....)
    25) مشکلات دیگران را کوچک و بی ارزش نپنداریم. برای مثال (ای بابا این که مشکلی نیست ... اگر جای من بودی چه می کردی ؟...)
    26) مشکلات دیگران را بیش از حد بزرگ جلوه ندهیم. برای مثال ( عجب بدبختی بزرگی ! با این وجود می خواهی چه بکنی ؟....

24. کاربران زیر از ابوغفار بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    7318
    تشکـر
    966
    تشکر شده 1,691 بار در 465 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلامو خسته نباشید به همه دوستان و کسایی که به این خانوم کمک میکنن تا مشکلش حل بشه.
    اول در مورد اینکه هنوز هیچی نشده و اول راهی دنبال گرفتن حضانت بچه هستید واقعا مخالفم.به نظر من طلاق برا زنو شوهر بچه دار فقط موقعی درسته که یکی از طرفین یزید یا شمر باشه
    اینکه میگید که بدون دلیل عصبانی میشه رو علی رغم احترامی که برا حرفتون قائلم ولی اصلا قبول ندارم.همسر شما خیلی ببخشید ولی مریض نیست که همینطوری عصبانی بشه.به نظر من شما خودتون این بهانه رو دستش میدید.فک میکنم که الان باید تو این 9 سال به شناختی ازشون رسیده باشید که بدونید که کی میشه باهاشون در مورد مسئله که احتمال میدید ناراحتش کنه حرف بزنید.اگه این شناختو پیدا نکردید شما هم دارید به عصبانیتشون دامن میزنید.شاید حرفی از نظر شما خیلی این ارزشو نداشته باشه که بتونه ایشونو ناراحت کنه ولی ناراحتشون کنه.اینو شما باید تشخیص بدید.در ضمن سعی کنید که حرفایی که احتمال میدید باعث ناراحتیشون میشه رو وقتی باهاشون بزنید که دخترتون خونه نباشه.
    فن بیان خیلی مهم هستش مثلا دارم میگم بفرمایید بشینید و بتمرگ سر جات هر دو یه معنی میدن ولی این کجا و اون کجا.خیلی از حرفا هستن که ارزش ناراحت شدنو ندارن ولی چون بد بیان میشن باعث ناراحتی میشن.مثلا همین که میگید ازش خواستید بره پیش روانشناس خب در مورد بعضی از ادما ناراحتی ایجاد میکنه اما به نظرتون اگه به جای روانشناس از کلمه مشاور استفاده میکردید و بهش میگفتید که خودتون احتیاج به مشاوره دارید و ازشون بخواید که ایشون هم با شما بیان تا تنها نباشید و به این بهانه با یه روانشناس اشنا کنیدش ایشون بازم ناراحت میشد؟
    قبول که همسرتون زود از کوره در میرهو عصبانی میشه ولی شما میتونید کنترلش کنید اگه اون فن بیانی رو که گفتمو داشته باشید.
    امیدوارم تونسته باشم کمک کنم
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد