نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: احساس سردی شدید در رابطه با همسر

5028
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35820
    تشکـر
    27
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

احساس سردی شدید در رابطه با همسر

باسلام و خسته نباشید
    من و همسرم 6 ماهی هست عقد کردیم ، من واقعا ایشون و دوست دارم ، واقعت به ایشون محبت و توجه میکنم ولی چندتا مورد هست که من به شدت ناارحت کرده .
    مشکل اصلیم سر این هستش که ایشون با من صحبت نمیکنه ، حرف نمیزنه ، دلیلش هم نمیدونم.منظورم حرفهای عادی نیست ، حرفهای روزمرگی و کار و .. صحبت میکنه مشکلی نداره ولی در مورد رابطه خودمنون ، اینکه وقتی ناراحت هستش اصلا باهام صحبت نمیکنه و این سکوت عذاب اور برای من...
    شب گذشته از سر شب متوجه شدم که از چیزی ناراحت ، 1 ساعت التماس خواهش کردم ازش ، باهاشون صحبت کردم که چی شده . متاسفانه هیچ حرفی به بنده نزدن و این حس بی اعتمادی داره زجر اور میشه برای من

ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
    چطوری باید با ایشون صحبت کنم ، دیگه واقعا دارم از این شرایط خسته میشم . من تا حالا به ایشون اهانت نکردم ، همیشه توجه میکنم بهش ، دست میگیرم ، بغلش میکنم ، هرکاری میکنم براش .

نمیدونم باید چکار کنم
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    با تشکر

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : احساس سردی شدید در رابطه با همسر

ازدواجتون به چه صورت بوده؟؟

3. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

کی از نکاتی که در زندگی خانوادگی و اجتماعی اهمیت دارد، این است که همه انسانها به دنبال اتصال و ارتباط هیجانی هستند. وقتی بین زن و شوهر پل سازی عاطفی صورت نگیرد و مشترکات روشن تعریف نشود، احساس دور بودن از هم برای آنها اتفاق می افتد. این احساس از زمان کودکی به صورت یک نیاز جدی خودش را نشان می دهد. کودک زمانی که گریه می کند انتظار دارد مادر با توجه مناسب او را آرام کند. کودکانی که توجه مناسب را دریافت نکنند، بعدا دچار ناراحتی ها و احساس ناامنی می شوند. مهربانی، ستیزه جویی و استنکاف ودوری کردن سه نوع پاسخی است که انسانها به نیازهای اطرافیان می دهند. وقتی در مقابل گریه کودک او را در آغوش می گیرید و به طورروشن نیازش را برطرف می کنید، درواقع به او پاسخ مثبت داده اید. زمانی که با گریه او شما هم فریاد می زنید: " چقدر گریه می کنی" با ستیزه جویی برخورد کرده اید و اگر او را در اتاق تنها گذاشته و بروید، پاسخ شما دوری کردن است. این وضعیت نه تنها در مورد بچه ها که همیشه برای افراد در سنین مختلف وجود دارد. انسانها وقتی بزرگ می شوند و زندگی مشترک تشکیل می دهند نیاز دارند تا مورد توجه مناسب قرار گیرند.

چرا بین همسران دلسردی به وجود می آید؟
    اتفاقی که در اکثر زندگی های زناشویی می افتد، این است که زن و شوهر به جای توجه به لحظات عاطفی، به مسایل دیگری مانند ساختن منزل، چیدمان وسایل و دیگر مسایل حاشیه ای می پردازند که به نظرشان ضروری است و غرق در امور روزانه می شوند. در نتیجه کم کم از حضور عاطفی غافل و دچار فراموشی می شوند و صفا و صمیمیت در کانون خانواده کمرنگ می شود.

اگر زندگی با هوشیاری همراه نباشد، افراد نسبت به اهمیت دادن به روابط بی توجه می شوند. یکی از پایه های هوشیاری، ایجاد حضور عاطفی در ابعاد مختلف است. در این صورت پیوندها با هم مرتبط خواهد شد. برخوردهای عاطفی مناسب همراه با اتصال های مناسب می تواند یکی از اصلی ترین پایه های گفتگو باشد. آن قدر باید هوشیار باشیم که از نوع نگاه و لحن صدای همسرمان، حال او را درک کنیم و لازمه این شناخت این است که او را ببینیم؛ به معنای واقعی، روزهای اول ازدواجتان را به یاد بیاورید که ساعت ها با همسرتان قدم می زنید و وقتی نگاهی به ساعت می انداختید، باور نمی کردید که این مدت طولانی را گرم گفتگو بوده اید، علت این بود که تمام توجه شما به همسرتان بود، این حالت همیشه باید در زندگی وجود داشته باشد و وقتی از بین رفت، گفتگو با شکست روبرو می شود.

چه کنیم حضوری مؤثر و صمیمی در خانواده داشته باشیم؟
    همه ما کسانی را دیده ایم علاقه به جمع آوری تمبر، پروانه و سکه دارند. یکی از رازهای مهم در زندگی زناشویی جمع آوری کلکسیونی از لحظات عاطفی و عاشقانه است که همیشه با خود داشته باشیم. به هر اندازه که بتوانیم این کلکسیون را بهتر و بیشتر جمع کنیم، در واقع جواهراتی داریم که نقش اساسی در تعاملات ما خواهند داشت. برای ساختن این لحظات وقت بگذاریم. با هم بودن و دوستی و محبت را تجربه و اتصال های عاطفی را تقویت کنیم و صمیمیت بین انسانها را از کلمات به عمل تبدیل کنیم، به این ترتیب می توان رایحه مطبوع و دل انگیز خوب بودن در کنار یکدیگر را تجربه کرد.چهار عاملی که زندگی را مسموم و فضای صفا و صمیمیت را از بین می برد:

1- نقادی ها و غر زدن های شدید. به عنوان مثال زمانی که خانم یا آقا فراموش کرده کاری که قرار بوده انجام دهد و همسرش با الفاظ خیلی تند و انتقادهای شدید و توهین آمیز این مسأله را یادآوری می کند، به شخصیت او حمله شدید کرده است.

2- حالات تدافعی. در بعضی از زندگی های مشترک، زوجین به جای روابط صمیمانه، مدام به دنبال دفاع از خود هستند، چون عقیده دارند حرف خودشان درست است و می خواهند به هر قیمتی نقش خود را اثبات کنند؛ در این شرایط معمولاً زندگی به نوعی معامله تبدیل می شود و رابطه ای تجارتی بین آنها شکل می گیرد.

3- حالات تحقیر، ناسزاگویی و خرد کردن شخصیت. وقتی فضای تحقیر و بدگویی در خانه حاکم شود، روابط رو به سردی خواهد رفت.

4- بی اعتنایی. وقتی زن و شوهر در پاسخ به نیاز های یکدیگر، ستیزه جویانه برخورد می کنند یا از هم دوری می کنند، درست مانند این است که مثل دو دیوار سنگی به هم نگاه می کنند و ارزشی برای یکدیگر قایل نیستند.

زمانی که انسانها در معرض طوفان های هیجانی خود قرار می گیرند و تمام وجودشان پر از زمینه های منفی ناشی از این هیجانات می شود، دیگر فرصتی برای دیدن یکدیگر نخواهند داشت. در روان شناسی خانوادگی اصطلاحی با عنوان«غوطه ور بودن در حالات احساسی و هیجانی بسیار بالاست» که در نتیجه فرد آن قدر هیجان های منفی در ذهن دارد که نه تنها از لحاظ روحی که از نظر فیزیکی نیز نمی تواند حضور مطلوبی داشته باشد. این مشکل یک باره ایجاد نشده و طی روندی که مدت ها به خاطر نادیده انگاشتن لحظات عاطفی شکل گرفته است، ایجاد می شود.

زوجینی که رابطه آشفته ای دارند و بی انگیزه شده اند چطور می توانند دوباره شادابی را به زندگی مشترک برگردانند؟
    زمانی که به مشکلات کوچک به مرور رابطه شیرین ما را خراب می کنند، غفلت می کنیم و اهمیتی به بازسازی این رابطه نمی دهیم. اگر یکی از وسایل منزلمان خراب شود خیلی سریع آن را تعمیر می کنیم، اما در مورد مسایل روحی و عاطفی خانواده خیر. در نتیجه مشکلات روز به روز بزرگتر می شود و صمیمیت ها را از بین می برد. باید به مسأله بازنگری درست نگاه کنیم و برای تعمیر ارتباطات گام های درست برداریم. هر اندازه که آگاهانه تر عمل کنیم، فضای خانوادگی از طراوت و تازگی بیشتری برخوردار خواهد شد، چون بازنگری خواهد شد.
    گام مؤثر دیگر این که امکان اشتباه از طرف خود را اذعان کنیم. " شاید من اشتباه کرده باشم". اگر انسان فکرکند که هیچ وقت اشتباه نکرده و همیشه حق با او بوده، فاصله ها بیشتر و بیشتر می شود.

در تعبیرات کلامی و تفسیرهایی که از تعاملات داریم بازنگری کنیم. یکی از ریشه های مشکلات زناشویی این است که کلمات اتوماتیک وار و بدون توجه به بار معنایی به کار برده می شود. به این مثال دقت کنید: " کجا بودی که این قدر دیر اومدی؟" و " وقتی دیر می آیی من خیلی نگران می شوم." این دو جمله دو تعبیر متفاوت از یک حالت است که در قالب کلمات و لحن متفاوت، قطعاً احساس متفاوت را به مخاطب القا می کند. توجه داشته باشید که کلمات گاه فضای عاطفی را آشفته می کنند؛ پس آگاهانه انتخاب کنید تا برقراری ارتباط به صورت عمیق و درست شکل گیرد.

در کنار آگاهی نسبت به کلام و بارهای منفی آن در تعاملات، به رفتارهای غیر کلامی نیز توجه داشته باشیم. وقتی راجع به خاطرات خوب صحبت می کنیم ، قطعاً موج مثبت آن به مخاطب منتقل می شود. صمیمیت در نگاه، کلام و رفتار ارتباط ها را عمیق تر می کند. برای اینکه صمیمیت استوار و در ابعاد گسترده جاری باشد، باید اصیل باشد، چون در شکل ساختگی و تصنعی تأثیری نخواهد داشت. برای داشتن رفتار عاشقانه نخست باید قلبی عاشق داشت و زمانی قلب عاشق می شود که محبت را در وجود خود جاری کنیم.

کسانی که با خود مهربان نیستند و وجودشان آکنده از سختی هاست، نمی توانند با دیگران نیز مهربان باشند. برای اینکه بتوان محبت را نثار دیگران کرد، باید به خواسته ها، نیازها و دغدغه های آنها توجه نمود. درک احساس طرف مقابل می تواند منجر به صمیمیت در خانواده شود.
    گفتگو زمانی صمیمانه و عاطفی خواهد بود که صرفاً به رد و بدل کردن اطلاعات پرداخته نشود. فردا ساعت چند برمی گردی؟ حتما میوه بخری، مراقب بچه ها باش و... این صحبت های روزمره ظاهراً گفتگوست، اما فضای صمیمانه ایجاد نمی کند. زمانی می تواند بارعاطفی داشته باشد که با درک عاطفی و هیجان همراه باشد و این یکی از نیازهای اساسی انسان است. سعی کنیم شنونده خوبی باشیم و نسبت به سخنان طرف مقابل واکنش های مناسب را نشان دهیم.

و کلام آخر اینکه...
    چشم پوشی باعث می شود، صفا وصمیمیت همچنان در فضای خانواده حاکم باشد. آگاهانه اشتباهات همدیگر را نادیده بگیرید و آگاهانه ببخشید و عفو کنید. همه ما همیشه نیازمند نوازش های عاطفی هستیم، پس به نیاز عزیزمان احترام بگذاریم.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط navid2005 نمایش پست ها
    باسلام و خسته نباشید
    من و همسرم 6 ماهی هست عقد کردیم ، من واقعا ایشون و دوست دارم ، واقعت به ایشون محبت و توجه میکنم ولی چندتا مورد هست که من به شدت ناارحت کرده .
    مشکل اصلیم سر این هستش که ایشون با من صحبت نمیکنه ، حرف نمیزنه ، دلیلش هم نمیدونم.منظورم حرفهای عادی نیست ، حرفهای روزمرگی و کار و .. صحبت میکنه مشکلی نداره ولی در مورد رابطه خودمنون ، اینکه وقتی ناراحت هستش اصلا باهام صحبت نمیکنه و این سکوت عذاب اور برای من...
    شب گذشته از سر شب متوجه شدم که از چیزی ناراحت ، 1 ساعت التماس خواهش کردم ازش ، باهاشون صحبت کردم که چی شده . متاسفانه هیچ حرفی به بنده نزدن و این حس بی اعتمادی داره زجر اور میشه برای من

چطوری باید با ایشون صحبت کنم ، دیگه واقعا دارم از این شرایط خسته میشم . من تا حالا به ایشون اهانت نکردم ، همیشه توجه میکنم بهش ، دست میگیرم ، بغلش میکنم ، هرکاری میکنم براش .

نمیدونم باید چکار کنم
    با تشکر

سلام
    خیلی چیزای دیگه هستن که توی پیدا کردن دلیل این مسئله میتونن مهم باشن که شما بیان نکردید
    مثل سن، نوع ازدواج، تحصیلات و نحوه ی ارتباطات هر دو با خونواده های همدیگه و اینکه آیا واقعا ایشون خودشون با علاقه شما رو برای زندگی انتخاب کردن
    چون آدم معمولا به کسی که علاقه داره و باهاش راحته حرفاش رو میزنه
    شاید روش نمیشه یا نمیخواد شما ناراحت بشید یا اینکه شاید از عکس العمل شما واهمه ای داشته باشن یا دلایل دیگه
    شاید این برمیگرده به نوع شخصیت ایشون که ممکن هست درونگرا باشن
    باید دید شما چه مقدار از ایشون شناخت دارید و اینکه ببینین رابطه شون با خونواده و دوستاشون چجوری هست

با مهربونی باهاشون حرف بزنید و بگید اگه شما رو دوست داره باید توی غم ها و شادی ها در کنارشون باشید
    پس این حق شماست که بدونید دلیل ناراحتی ایشون چی هست
    اگه حضوری نگفتن حرف زدن غیر مستقیم مثل پیامک زدن یا یادداشت نوشتن شاید بتونه کمکی کنه
    و بهتر هست اگه براتون حل نشد مشاوره ی حضوری برید و تا قبل از حل شدن این موضوع زندگی مشترک در زیر یه سقف رو شروع نکنید.
    با آرزوی خوشبختی

7. 2 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35820
    تشکـر
    27
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش اشنایی ما قضیه طولانی دارد ، بنده 2 بار خواستگاری ایشون رفتم ، بار اول چند جلسه رفت و امد وصحبت داشتیم که خب به دلایلی رابطه قطع شد و یکجورایی تمام شده بود ، با این حال بعد از چند ماه بنده یکبار دیگه پا پیش گذاشتم و مجدد همین اتفاق افتاد تا اینکه دیگه کلا گذشتم .
    بعد از چند ماه ، ایشون با من تماس گرفتند ، خیلی صحبت کردیم و مسلایل و مشکلاتی به بنده گفتند که ان زمان داشتند و نمیتونسته کسی قبول کنه و با روی خیلی بار امدن و خب رابطه شروع شد و بعد از چند ماه عقد کردیم .
    من به ایشون 100 درصد اعتماد دارم و خیلی هم دوستشون دارم .

این هم سابقه من

فقط یک سوالی ، به نظر شما ایا اشتباه از ایشون که به من حرفی نمیزه یا واقعا حق و حقوق این را داره که بهم حرفی نزنه ؟
    من خودم هیچ برخورد بد و تندی ندارم و نداشتم ، هیچی ، واقعا شخص احساسی هستم و انصافا همیشه به ایشون محبت کردم و پشتیبان کاملشان بودم .

فقط همین میخواهم بدونم ، من به عنوان همسر حق این رو ندارم که با من صحبت کنه ؟

ایشون میگه من هفته دیگه میرم پیش مشاور بعد به تو میگم ، من میگم خب اول بیا صحبت کنیم به من بگو اگه نتونستیم حل و فصلش کنیم بعد برو پیش مشاور و این حق من بدونم و خیلی خواهش کردم ازشون که بازم نتیجه نداد .

ممنون میشم بهم راهنمایی بدید ، به نظر شما الان من باید چکار کنم /
    مرسی

9. کاربران زیر از navid2005 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

ببینین تا جایی که اطلاع دارم توی قانون هم آدم آزاد هست که بره پیش مشاور حرفاش رو بزنه
    ولی به نظرم خیلی بهتره آدم با محبت زندگی کنه تا اینکه زیاد به فکر قوانین باشه
    خیلی خوبه که درکشون میکنین

به نظرم زیاد حساس نباشید
    وقتی شما سنگ تموم گذاشتید و ایشون نخواستن سفره ی دلشون رو باز کنن خب چاره ی جز صبر نیست
    گاهی وقتا اصرارزیادی نتیجه ی عکس میده
    بهشون بگید هر تصمیمی که بگیری برام قابل احترامه فقط میخواستم به عنوان همدم و همراه من رو به مشاورت ترجیح میدادی
    ولی اگه فکر میکنی اینجوری راحتی اشکالی نداره
    بهشون بگید که همه جوره حامیشون هستید و در کنارشونید.
    اینجوری بیشتر احساس امنیت میکنن و شاید بخوان باهاتون حرف بزنن
    و اینکه ازشون بپرسید که علت اینکه نیمخوان با شما مسئله شون رو مطرح کنن چی هست و این باعث ناراحتی شما میشه.
    فقط کاری نکنین که بیشتر منع بشن و حصارشون رو با شما بیشتر کنن.

11. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

باسلام و خسته نباشید

نمیدونم باید چکار کنم
    با تشکر
    سلام

حتما با هم و از ایشون خواهش کنین به خاطر شما, به یکی از همکاران حاذق مشاور ما(خانم باشن) در شهر خودتان رجوع کنید.

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

13. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    34700
    تشکـر
    842
    تشکر شده 530 بار در 398 پست
    میزان امتیاز
    8

ایشون میگه من هفته دیگه میرم پیش مشاور بعد به تو میگم ، من میگم خب اول بیا صحبت کنیم به من بگو اگه نتونستیم حل و فصلش کنیم بعد برو پیش مشاور و این حق من بدونم و خیلی خواهش کردم ازشون که بازم نتیجه نداد .

ممنون میشم بهم راهنمایی بدید ، به نظر شما الان من باید چکار کنم /
    مرسی
    به نظرم جواب این سوال خیلی مهمه
    خودتون فکر می کنید ناراحتی شون بابت چه مسئله ای می تونه باشه ؟

با توجه به اینکه شما میگین من بهش اعتماد و اطمینان صد در صد دارم ( که این خیلی خوبه )
    به نظرم پیشنهاد خوبی کردن و بیشتر از این ایشون رو تحت فشار نذارین
    قرار نیست و امکانش هم نیست که شما همه مسائل رو حل و فصل کنین ( البته به این معنی نیست از مشکلات بی اطلاع باشید. اطلاع از مشکل به زندگیتون کمک می کنه )
    امضای ایشان
    من مثل خیلی از کاربرای دیگه دانش و تخصصی تو مشاوره ندارم و فقط نظر خودمو میگم

برای کسانی که قوانین سرسختانه در زندگی شون میذارن:

به جای تمرکز بر روی نتایج ، به تلاش های خود بیندیشیم و برنامه ریزی کنیم.
    نگاه به گذشته، افسردگی و نگاه به آینده ، اضطراب ایجاد می کند، چون نه قادر به تغییر گذشته ایم و نه به آینده آگاهی داریم.

14. کاربران زیر از آرش67 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    خوب صبر کنین ببینین مشاور چی میگه
    این ی هفته هم صبر کنید

16. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    30982
    تشکـر
    459
    تشکر شده 875 بار در 507 پست
    میزان امتیاز
    8

باسلام و خسته نباشید

نمیدونم باید چکار کنم
    با تشکر
    سلام
    آیا ایشونم شمارو دوست دارن ؟ یعنی تو رفتارشون دوست داشتن دیدید؟
    دوم اینکه درون گرا هستن یا برون گرا ؟ شما چطور
    امضای ایشان
    دندانم شکست

برای سنگریزه ای که در غذایم بود

دردم گرفت

نه برای دندانم

برای کم شدن سوی چشم مادرم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد