نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: احساس حسادت کودک را با محبت کنترل کنید

879
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

احساس حسادت کودک را با محبت کنترل کنید

در همه کودکان حس حسادت وجود دارد ولی آنچه که مهم است پدر و مادر توانایی کنترل این حس را
    در کودک داشته باشند . کودکان خردسال بی پرده این حس را بروز می دهند. آنها به طور صاف و ساده
    برای والدین خود بازگو می کنند کودکی که تازه به دنیا آمده را دوست ندارند و حتی به فکر صدمه زدن
    به آن هم می افتند.

در سن 15 تا 16 ماهگی حسادت در کودک شروع می شود و در زمان 2 تا 5 سالگی و دوران بلوغ
    شدت پیدا می کند. حتی می توان گفت قبل از 5 سالگی شدید ترین دوران حسادت محسوب می شود
    زیرا در این سن حس وابستگی به والدین خود دارد و همه خواسته های عاطفی و روانی توسط آنها صورت
    می گیرد.

احساس حسادت کودک
    حس حسادت اکثرا در فرزند اول نسبت به دوم اتفاق می افتد مخصوصا اگر والدین نسبت به برادر یا خواهر
    کوچک خود توجه بیشتری نشان دهند زیرا آنها دوست دارند فقط محبت پدر و مادر برای خودشان باشد.
    اگر فرزند اول این حس حسادت را والدین با خشونت جواب دهند باعث گوشه گیری کودک می دهد در این
    جور مواقع باید به مرکز مشاوره خوب مراجعه کنید.

والدین باید محبت یکسانی بین فرزندان خود داشته باشند مثلا اگر برای فرزند کوچک اسباب بازی تهیه
    می کنند برای فرزند بزرگتر هم یک چیز جزیی بخرند. باید با برنامه ریزی دقیق این حس حسادت کنترل
    شود. همچنین به کودک اطمینان دهید مانند قبل دوستش دارید و هیچ وقت با عصبانیت به او پاسخ ندهید.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : احساس حسادت کودک را با محبت کنترل کنید

سلام ممنون از مطلب خوبتون
    ببخشید سوالی داشتم در این زمینه و اینکه من یه خواهر زاده دارم که 3 و نیم سالشه و از شش ماهگی خونه مادربزرگش یعنی خونه ما بزرگ شده چون خواهرم سر کار میره، حالا برادرزاده م به دنیا اومده و وقتی بقیه بهش محبت می کنن خواهر زاده م یه گوشه کز می کنه و خیلی گناه داره و زن داداشم برای اینکه حرص خواهر زاده مو دربیاره بیشتر و با صدای بلند به برادرزاده م محبت میکنه و چپ و راست خواهرزاده مو دعوا میکنه که به بچه ش نزدیک نشه، خواهر زاده مم واقعا از زن داداشم میترسه، هر چیم به خواهرم میگم بیشتر حواست بهش باشه میگه بزرگ بشن خوب میشن جای نگرانی نیست ولی من واقعا نارحتم و نمی دونم چیکار کنم

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin danai نمایش پست ها
    سلام ممنون از مطلب خوبتون
    ببخشید سوالی داشتم در این زمینه و اینکه من یه خواهر زاده دارم که 3 و نیم سالشه و از شش ماهگی خونه مادربزرگش یعنی خونه ما بزرگ شده چون خواهرم سر کار میره، حالا برادرزاده م به دنیا اومده و وقتی بقیه بهش محبت می کنن خواهر زاده م یه گوشه کز می کنه و خیلی گناه داره و زن داداشم برای اینکه حرص خواهر زاده مو دربیاره بیشتر و با صدای بلند به برادرزاده م محبت میکنه و چپ و راست خواهرزاده مو دعوا میکنه که به بچه ش نزدیک نشه، خواهر زاده مم واقعا از زن داداشم میترسه، هر چیم به خواهرم میگم بیشتر حواست بهش باشه میگه بزرگ بشن خوب میشن جای نگرانی نیست ولی من واقعا نارحتم و نمی دونم چیکار کنم

خب از این فرد بزرگسال که رفتاری کودکانه رو در پیش گرفته چه انتظاری دارید ؟

همین رفتارش میتونه ریشه حسادت و بدرفتاری در بزرگسالی باشه و اشتباه در این هست که فکر میکنید چون کودکه متوجه نیست

در صورتی که همین رفتارها از همین الان در ذهن کودک نقش میبنده
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36687
    تشکـر
    46
    تشکر شده 125 بار در 97 پست
    میزان امتیاز
    7

بله دقیقا همینطوره من نمیدونم چطور باید به خواهر زاده م کمک کنم چون واقعا احساس می کنم یه تیکه از وجودمه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد