نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: لج بازی کودک دوساله

1430
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

لج بازی کودک دوساله

با سلام،من مادری بیست و شش ساله هستم،که اولین فرزندم دو سال و چهارماهه است،و فرزند دومم یک ماه و نیمه،سعی میکنم به بچه اولم خیلی توجه کنم،گاهی وقتها مثل بچه ها صحبت میکنم و آموزش میدم و گاهی وقتها کاملا مادرانه،سعی میکنم باهاش وقت زیاد بگذرونم،بازی کنم،هم بازی فکری هم بازی دویدنی هم ورزش،اما گاهی اوقات که خوابم به خاطر مریضی بچه ام یا خودم به هم می ریزه و فرزندم زیاد لجبازی میکنه عصبانی میشم و با صدای بلند باهاش صحبت میکنم و چند باری هم شده که متاسفانه فشارش دادم،اما بعد شدیدا ناراحت شدم و گریه کردم و از دلش بیرون آوردم،اینم بگم که طبق بالای مادر شوهرم زندگی میکنیم و اونا میگن گاهی وقتها بچه بزرگت بزار پیش ما شب بخوابه،اما من ترجیح میدم سختی بکشم اما بچه دو تربیته نشه،میخواستم اول یه راه نشانم بدید عصبانیتم رو کنترل کنم،دوم کارم درسته یا بزارم شبا پیششون بخوابه؟
    ویرایش توسط Yas26 : 11-07-2017 در ساعت 07:11 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : کنترل عصبانیت

و میخواستم بدونم این برخورد بد من توی این سنش ممکنه فراموش کنه؟ و اینم بگم که هردو فرزندم دخترهستن.

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : لج بازی کودک دوساله

لج بازی کودک دوساله:دو سالگی یکی از مقاطع حساس و دشوار در تربیت و رفتار با کودک است. کودک دو ساله غیرقابل پیش بینی است، به حرف گوش نمی دهد و همیشه «نه» می گوید. کودک در این سن، منفی باف، لجوج و سرسخت است. مشکل برای تربیت او ، این است که باید حتی الامکان او را در مسیر یک طرفه قرار دهید.

کارهای روزانه را خودتان انتخاب کنید و فرصت انتخاب به او ندهید. وقتی می‌خواهید او را با خود به بیرون ببرید، در حالی که از تفریح در بیرون برایش سخنرانی می‌کنید لباس تنش کنید. اگر از او برای بیرون رفتن ، اجازه بخواهید، کلاهتان پس معرکه است. به هر قیمت که می‌دانید از پرسش هایی که او باید جواب "نه" را ادا کند، پرهیز نمایید. به او زیاد فرصت انتخاب ندهید. اگر این فرصت را داشته باشد، مطمئن باشید که از فرصت خود راضی نیست. سعی کنید حرف های او را بدون چون و چرا بشنوید و به عکس در مقابل کارهای بی‌اهمیت تسلیم شوید. مثلا بگویید: البته ... بله قربان ... حتما!

به خاطر داشته باشید که کودک 2 تا 2,5 ساله ممکن است. رفتارش با شما بسیار خوب یا بد باشد، اما او شما را بسیار دوست دارد و تمناهای زیادی از شما دارد. جالب ترین استعدادهای خود را می خواهد به شما نشان دهد، و دوست ندارد آن ها را حتی پدرش ببیند. اگر گاهی وقت ها که شما را خیلی ناراحت و خسته کرده، فرصتی بدست آورده و قدری استراحت کنید تا با صبر و حوصله بیشتری به سوی او بازگردید. برای کودکتان ها وقت بگذارید، با او در داخل خانه بازی کنید، برای کودک کتاب بخوانید و با او کاردستی درست کنید. می توانید مواقعی که فرزندتان دوست دارد، او را به پارک ببرید تا از فضای بازی در محیط خارج خانه نیز لذت ببرد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

4. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنون از شما بابت راهنمایی خوبتون درمورد اینکه بچه اگر شب پیش پدر و مادر نخوابد مثلا پیش عمه مجرد یا مادربزرگ با توجه به نزدیک بودن خانه ها به هم در تربیت بچه اختلال وارد نمیشود؟با توجه به اینکه روزی دو تا سه بار بچه در طول شبانه روز به منزل آنها میرود،برای من خیلی مهمه که دخترم فقط تربیتی که من میخوام رو بگیره،ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید که حدود روابط چطور باشه و چقدر نیاز به کنترل داره

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Yas26 نمایش پست ها
    با سلام،من مادری بیست و شش ساله هستم،که اولین فرزندم دو سال و چهارماهه است،و ناخواسته باردار شدم و فرزند دومم یک ماه و نیمه،سعی میکنم به بچه اولم خیلی توجه کنم،گاهی وقتها مثل بچه ها صحبت میکنم و آموزش میدم و گاهی وقتها کاملا مادرانه،سعی میکنم باهاش وقت زیاد بگذرونم،بازی کنم،هم بازی فکری هم بازی دویدنی هم ورزش،اما گاهی اوقات که خوابم به خاطر مریضی بچه ام یا خودم به هم می ریزه و فرزندم زیاد لجبازی میکنه عصبانی میشم و با صدای بلند باهاش صحبت میکنم و چند باری هم شده که متاسفانه فشارش دادم!!!!!!!!!!!!،اما بعد شدیدا ناراحت شدم و گریه کردم و از دلش بیرون آوردم،اینم بگم که طبق بالای مادر شوهرم زندگی میکنیم و اونا میگن گاهی وقتها بچه بزرگت بزار پیش ما شب بخوابه،اما من ترجیح میدم سختی بکشم اما بچه دو تربیته نشه،میخواستم اول یه راه نشانم بدید عصبانیتم رو کنترل کنم،دوم کارم درسته یا بزارم شبا پیششون بخوابه؟
    و میخواستم بدونم این برخورد بد من توی این سنش ممکنه فراموش کنه؟ و اینم بگم که هردو فرزندم دخترهستن.
    ممنون از شما بابت راهنمایی خوبتون درمورد اینکه بچه اگر شب پیش پدر و مادر نخوابد مثلا پیش عمه مجرد یا مادربزرگ با توجه به نزدیک بودن خانه ها به هم در تربیت بچه اختلال وارد نمیشود؟با توجه به اینکه روزی دو تا سه بار بچه در طول شبانه روز به منزل آنها میرود،برای من خیلی مهمه که دخترم فقط تربیتی که من میخوام رو بگیره،ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنید که حدود روابط چطور باشه و چقدر نیاز به کنترل داره
    سلام
    مطلب شما را خواندم عزیز و توجه شما رو به چند نکته جلب میکنم که امیدوارم رعایت کنید:

خوشبختانه فاصله بین دو فرزندتان بر حسب اتفاق بسیار مناسب و خوبه به شرطی که رعایت مساوات و تجه رو به هر دو داشته باشید و لطفا دیگه باردار نشید چون 2 تا واقعا بسه.!

از 2 معمولا تا 3 الی 4 سالگی در اصطلاح روانشناختی جنگ قدرت رو فرزندان شروع میکنند, که شما دارید اون رو در مورد فرزند اولتان تجربه میکنید و صد البته کاملا طبیعیه.

ولی حتما پدران و مادران باید روش درست برخورد با این حالات کودک رو بلد باشند والا هم به خود و هم به انها اسیب خواهند زد(توصیه میکنم کتابهای علمی در مورد پرورش و تربیت کودکان را مطالعه فرماید و عمل کنید)!!!!

چون دختر هستد و الان نیز 2.5 داره حتما بهتره شرایطی رو فراهم اورید که چند ساعتی در روز رو با کودکان هم سن و سال خود در مهد بگذرانه تا هم انرژیش اونجا با بازی و... خالی بشه و هم رفتار متقابل با

هم سن و سال رو یاد بگیره و هم به شما فرصتی جهت نفس کشیدن و رسیدن به خود و .... و فرزند دیگر رو بده

در مورد سوال دیگرتان باید بگم متاسفم ولی خودتان مشخصه زیاد از تعلیم و تربیت و پرورش چیزی نمیدانید, و چه اصراری دارید که تربیت شما رو بگیرند!!!!!!!!!!!!؟؟؟

پس لطفا دوباره عرض میکنم حتما بخوانید و بدانید و از همکاران مشاور در امور تربیتی و پرورش مشورت بگیرید

و روزی چند ساعت با پدر و مادر بزرگ و......... نه تنها اختلالی ایجاد نمیکنه بلکه کمک کننده هم هست به شرطی که انها خود دارای اختلالات شدید شخصیتی نباشند ولی با اینکه فرزندان شی جایی بخوابند

کلا توصیه نمیشه(بخصوص که دختر هستند) مگر در شرایط و مواقع استثنایی.

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام2014 نمایش پست ها
    سلام
    مطلب شما را خواندم عزیز و توجه شما رو به چند نکته جلب میکنم که امیدوارم رعایت کنید:

خوشبختانه فاصله بین دو فرزندتان بر حسب اتفاق بسیار مناسب و خوبه به شرطی که رعایت مساوات و تجه رو به هر دو داشته باشید و لطفا دیگه باردار نشید چون 2 تا واقعا بسه.!

از 2 معمولا تا 3 الی 4 سالگی در اصطلاح روانشناختی جنگ قدرت رو فرزندان شروع میکنند, که شما دارید اون رو در مورد فرزند اولتان تجربه میکنید و صد البته کاملا طبیعیه.

ولی حتما پدران و مادران باید روش درست برخورد با این حالات کودک رو بلد باشند والا هم به خود و هم به انها اسیب خواهند زد(توصیه میکنم کتابهای علمی در مورد پرورش و تربیت کودکان را مطالعه فرماید و عمل کنید)!!!!

چون دختر هستد و الان نیز 2.5 داره حتما بهتره شرایطی رو فراهم اورید که چند ساعتی در روز رو با کودکان هم سن و سال خود در مهد بگذرانه تا هم انرژیش اونجا با بازی و... خالی بشه و هم رفتار متقابل با

هم سن و سال رو یاد بگیره و هم به شما فرصتی جهت نفس کشیدن و رسیدن به خود و .... و فرزند دیگر رو بده

در مورد سوال دیگرتان باید بگم متاسفم ولی خودتان مشخصه زیاد از تعلیم و تربیت و پرورش چیزی نمیدانید, و چه اصراری دارید که تربیت شما رو بگیرند!!!!!!!!!!!!؟؟؟

پس لطفا دوباره عرض میکنم حتما بخوانید و بدانید و از همکاران مشاور در امور تربیتی و پرورش مشورت بگیرید

و روزی چند ساعت با پدر و مادر بزرگ و......... نه تنها اختلالی ایجاد نمیکنه بلکه کمک کننده هم هست به شرطی که انها خود دارای اختلالات شدید شخصیتی نباشند ولی با اینکه فرزندان شی جایی بخوابند

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    سپاس از راهنمایی شما
    اما دو مورد از صحبت های شما ذهنم را در گیر کرده
    اول اینکه فکر نمیکنم یه مشاور حرفه ای بدون این که ازش درمورد تعداد بچه نظر بخوان،نظر بده،اینکه من دوتا بچه داشته باشم یا بیشتر یه مسأله کاملا شخصیه،و درمورد تعدادش سوال نکردم.
    دوم اینکه من گفتم برام مهمه تربیتی که من میخوام بگیره نه تربیت من رو،تفاوت داره،از اونجایی که پدر بزرگ مادربزرگ ها طاقت دیدن گریه ی نوه هاشون ندارن اکثرا میخوان توی همه چیز پا در میدونی کنن،و این زمانی که بچه دیر به دیر اونهارو می بینه مشکل ایجاد نمیکه،مشکل اصلی زمانی هست که اکثرا حضورشان و پادرمیانی شان لمس میشه.....
    و موقع تذکر در یک اشتباه دیگه فقط پدر و مادر نیستن،پدر. بزرگ،مادربزرگ،گاها دایی و خاله و عمه و عمو مجرد هم اضافه میشن،البته در صورت نزدیکی عرض کردم.
    موفق باشید یا علی

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

سپاس از راهنمایی شما
    اما دو مورد از صحبت های شما ذهنم را در گیر کرده
    اول اینکه فکر نمیکنم یه مشاور حرفه ای بدون این که ازش درمورد تعداد بچه نظر بخوان،نظر بده،اینکه من دوتا بچه داشته باشم یا بیشتر یه مسأله کاملا شخصیه،و درمورد تعدادش سوال نکردم.
    دوم اینکه من گفتم برام مهمه تربیتی که من میخوام بگیره نه تربیت من رو،تفاوت داره،از اونجایی که پدر بزرگ مادربزرگ ها طاقت دیدن گریه ی نوه هاشون ندارن اکثرا میخوان توی همه چیز پا در میدونی کنن،و این زمانی که بچه دیر به دیر اونهارو می بینه مشکل ایجاد نمیکه،مشکل اصلی زمانی هست که اکثرا حضورشان و پادرمیانی شان لمس میشه.....
    و موقع تذکر در یک اشتباه دیگه فقط پدر و مادر نیستن،پدر. بزرگ،مادربزرگ،گاها دایی و خاله و عمه و عمو مجرد هم اضافه میشن،البته در صورت نزدیکی عرض کردم.
    موفق باشید یا علی
    سلام

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    لج بازی کودک دوساله
    با سلام،من مادری بیست و شش ساله هستم،که اولین فرزندم دو سال و چهارماهه است،و فرزند دومم یک ماه و نیمه،سعی میکنم به بچه اولم خیلی توجه کنم،گاهی وقتها مثل بچه ها صحبت میکنم و آموزش میدم و گاهی وقتها کاملا مادرانه،سعی میکنم باهاش وقت زیاد بگذرونم،بازی کنم،هم بازی فکری هم بازی دویدنی هم ورزش،اما گاهی اوقات که خوابم به خاطر مریضی بچه ام یا خودم به هم می ریزه و فرزندم زیاد لجبازی میکنه عصبانی میشم و با صدای بلند باهاش صحبت میکنم و چند باری هم شده که متاسفانه فشارش دادم!!!!،اما بعد شدیدا ناراحت شدم و گریه کردم و از دلش بیرون آوردم،اینم بگم که طبق بالای مادر شوهرم زندگی میکنیم و اونا میگن گاهی وقتها بچه بزرگت بزار پیش ما شب بخوابه،اما من ترجیح میدم سختی بکشم اما بچه دو تربیته نشه،میخواستم اول یه راه نشانم بدید عصبانیتم رو کنترل کنم،دوم کارم درسته یا بزارم شبا پیششون بخوابه؟

سلام

ممنون از جوابتون, باید در مورد صحبت اولتون عرض کنم حتما نه!!!؟؟ تمام همکاران و دکترها و روانپزشکان و جراحان و............ میدانند و اگاهند مطالبی رو به مراجعه کنندگان و بیماران خود باید

گوشتزد کنندکه ممکنه انها هیچ گونه آگاهی از انها نداشته باشند و یا ندانند و حتی نپرسیده اند
    !! مثال: شخصی عمل جراحی داشته و دکتر و جراح مربوطه بدون انکه او پرسیده باشد(بیمار) بهش

گوشتزد میکند که بهتره تا 3 -4 روز حمام نروید و به جای زخم و بخیه آب نزنید.

در مورد رشته روانشناسی هم همینطوره و گاهی ما خود را موظف میدانیم نکاتی را گوشزد کنیم بدون اینکه طرف سوالی کرده باشد, و صد در صد این به آگاهی و عقل و .... بیمار و یا مشاوره گیرنده مربوطه که

بخواد رعایت بکنه و یا خیر! چون این زندگی شخصی اوست.

ودر مورد نکته دوم هیچ فرقی بین تربیتی که شما بخواهید فرزندتان بگبره و نه تربیتی که خودتان به او بدهید وجود نداره عزیز! چون ما چیزی رو که اموخته ایم به نسل بعدی منتقل میکنیم!!

در ضمن تربیت چیزی نیست جز مراقبت از یک نهال در حال رشد!!!!

در اون مورد اخر هم که حتما تک تربیتی غلط هم حتی بهتر از چند و یا چندین تربیتی است به قول شما.

ولی باز هم عرض میکنم تمام پدر و مادرها با توجه به رشد علوم تربیتی و روانشناختی در این زمینه ها بهتر اینه که حتما از کتب علمی در این مورد و یا مشورت با همکاران محترم و یا هر دو بهره بگیرند

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    ویرایش توسط شهرام2014 : 11-11-2017 در ساعت 01:28 PM
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37084
    تشکـر
    41
    تشکر شده 10 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

لج بازی کودک دوساله
    با سلام،من مادری بیست و شش ساله هستم،که اولین فرزندم دو سال و چهارماهه است،و فرزند دومم یک ماه و نیمه،سعی میکنم به بچه اولم خیلی توجه کنم،گاهی وقتها مثل بچه ها صحبت میکنم و آموزش میدم و گاهی وقتها کاملا مادرانه،سعی میکنم باهاش وقت زیاد بگذرونم،بازی کنم،هم بازی فکری هم بازی دویدنی هم ورزش،اما گاهی اوقات که خوابم به خاطر مریضی بچه ام یا خودم به هم می ریزه و فرزندم زیاد لجبازی میکنه عصبانی میشم و با صدای بلند باهاش صحبت میکنم و چند باری هم شده که متاسفانه فشارش دادم!!!!،اما بعد شدیدا ناراحت شدم و گریه کردم و از دلش بیرون آوردم،اینم بگم که طبق بالای مادر شوهرم زندگی میکنیم و اونا میگن گاهی وقتها بچه بزرگت بزار پیش ما شب بخوابه،اما من ترجیح میدم سختی بکشم اما بچه دو تربیته نشه،میخواستم اول یه راه نشانم بدید عصبانیتم رو کنترل کنم،دوم کارم درسته یا بزارم شبا پیششون بخوابه؟

سلام

ممنون از جوابتون, باید در مورد صحبت اولتون عرض کنم حتما نه!!!؟؟ تمام همکاران و دکترها و روانپزشکان و جراحان و............ میدانند و اگاهند مطالبی رو به مراجعه کنندگان و بیماران خود باید

گوشتزد کنندکه ممکنه انها هیچ گونه آگاهی از انها نداشته باشند و یا ندانند و حتی نپرسیده اند
    !! مثال: شخصی عمل جراحی داشته و دکتر و جراح مربوطه بدون انکه او پرسیده باشد(بیمار) بهش

گوشتزد میکند که بهتره تا 3 -4 روز حمام نروید و به جای زخم و بخیه آب نزنید.

در مورد رشته روانشناسی هم همینطوره و گاهی ما خود را موظف میدانیم نکاتی را گوشزد کنیم بدون اینکه طرف سوالی کرده باشد, و صد در صد این به آگاهی و عقل و .... بیمار و یا مشاوره گیرنده مربوطه که

بخواد رعایت بکنه و یا خیر! چون این زندگی شخصی اوست.

ودر مورد نکته دوم هیچ فرقی بین تربیتی که شما بخواهید فرزندتان بگبره و نه تربیتی که خودتان به او بدهید وجود نداره عزیز! چون ما چیزی رو که اموخته ایم به نسل بعدی منتقل میکنیم!!

در ضمن تربیت چیزی نیست جز مراقبت از یک نهال در حال رشد!!!!

در اون مورد اخر هم که حتما تک تربیتی غلط هم حتی بهتر از چند و یا چندین تربیتی است به قول شما.

ولی باز هم عرض میکنم تمام پدر و مادرها با توجه به رشد علوم تربیتی و روانشناختی در این زمینه ها بهتر اینه که حتما از کتب علمی در این مورد و یا مشورت با همکاران محترم و یا هر دو بهره بگیرند

موفق باشید

سپاس
    دکتر
    یا سلام
    سپاس از وقتی که می گذارید
    بعله درسته که یک پزشک باید اون نکات رو بگه و موظف هستش،اما بازم میگم،تعداد بچه یک چیز شخصیه که به میزان آمادگی و ذهن وروح و مادی هر خانواده بر میگرده،و تا حالا جایی نشنیدم و نخواندم که بگن این تعداد بچه کافیه یا برعکس کافی نیست
    مورد بعد وقتی میگم تربیتی که من میخوام رو بگیر،اون خواستن ممکنه تربیتی که خودم شدم باشه یا ممکنه اون تربیتی که بر اساس کتاب مطالعه میکنم باشه،یعنی دو تا معنی میده
    بازم هم سپاس از راهنمایی و پاسخ های شما

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)