نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: انتخاب بین خاستگار و کسی که قبلا دوسش داشتی

2539
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37458
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

انتخاب بین خاستگار و کسی که قبلا دوسش داشتی

...
    ویرایش توسط elham_bgr : 04-01-2019 در ساعت 01:05 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : انتخاب بین خاستگار و کسی که قبلا دوسش داشتی

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_bgr نمایش پست ها
    سلام
    من دوساله با کسی هستم ولی تادسال اینده شرایط ازدواج نداره و از طرفی یه خاستگار خوب و مورد تایید خانواده دارم نمیدونم باید چه کنم
    سلام دوست عزیز! لطفا بگید چند سالتونه و ایشون چند سالشونه تحصیلاتتون چطوریه؟ و رابطتون با ایشون در چه حده؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37458
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : انتخاب

...
    ویرایش توسط elham_bgr : 04-01-2019 در ساعت 01:06 PM دلیل: اشتباه تایپی

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    9968
    تشکـر
    6,024
    تشکر شده 6,186 بار در 2,950 پست
    میزان امتیاز
    17

سلام
    ببین گلم نمیشه گفت کدوم را انتخاب کن چون اگه به اون فرد علاقه واقعی و قلبی داشتی هیچوقت با اومدن فردی بهتر از اون دودل نمیشدی
    و اگه با خواستگارت ازدواج کنی و بعدا تو مشکلات زندگی ک تو همه زندگیا هست همش به خودت میگی اگه با اونی ک دوست داشتم ازدواج میکردم اینطور نمیشد و این باعث سردی بیشتر میشه.
    بهتره به مشاوره برین تا بطور کامل توضیح بدین
    مثلا شرایط هرکدام از نظر اقتصادی و اخلاقی و خانوادگی و اجتماعی
    و علایق و معیارهای خودتون برای ازدواج و زندگی مشترک.

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط elham_bgr نمایش پست ها
    من ۲۳ سالمه و اون شخص همسن منه اما خاستگار ۳۱ ساله هست
    هردو دانشجوی فوق لیسانس
    رابطه در حد صمیمی بوده و بحث و اختلافایی داشتیم اما علاقه هم هست
    سلام

یک جواب کوتاه خواهم داد

چون سنتون زیاد نیست برای ازدواج، فعلا با عشقتون بمونید

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    34412
    تشکـر
    1
    تشکر شده 8 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

یک جواب کوتاه خواهم داد

چون سنتون زیاد نیست برای ازدواج، فعلا با عشقتون بمونید

همین اختلافاتی که الان میگین وجود داره فردا توی زندگی مشترک چند برابر میشه و همینطور عشق و علاقه هم به مرور زمان کم تر میشه و اونوقت پشیمون میشن که چرا به گزینه های دیگه هم فکر نکردین
    چون دختر هستین سنتون هم برای ازدواج کم نیست و مناسبه
    چند وقتی با خواستگارتون رفت و امد داشته باشین و همینجوری ردش نکنین شاید ازش خوشتون اومد و علاقه مند شدین
    ویرایش توسط بهنام1. : 12-16-2017 در ساعت 11:32 AM
    امضای ایشان
    زندگی درد قشنگیست که جریان دارد

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37458
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط elham_bgr : 04-01-2019 در ساعت 01:06 PM

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

ببین شما الان با یه نفردر ارتباط هسید و اول باید تکلیف اونو مشخص کنید و بعد به خاستگارهای بعدیتون فکر کنید آیا اون کسی که بهتون علاقه داره الان حاظره بیاد خاستگاریتون؟ حداقل یه گام باید برداره مطمن بشی که چقدر تورو میخات حتی اگه شرایطتشم نداره خاستگاری رو باید انجام بده و خانواده شما و اونم باید در جریان باشن . چون نمیشه ریسک کنی که منتظر یه نفری باشی که شاید هیچ وقت شرایطش جور نشد.
    ولی انسانیت حکم میکنه که اول باید تکلیف اونو مشخص کنی اگر نخواستینش قطع رابطه کنی بعد به خاستگاری بعدیت فکر کنی و پای همه چیشم وایسی حتی اگرم با خاستکار جدیدتون به جایی نرسیدید نباید به عشق قبلیتون برگردید
    ویرایش توسط eli2 : 12-16-2017 در ساعت 10:04 AM
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37458
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : انتخاب سخت

...
    ویرایش توسط elham_bgr : 04-01-2019 در ساعت 01:06 PM

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم بهتره دو حالتی که گفتید رو در دو سال آینده ببینیم چه اتفاقی می افته...

انتخاب اول: عشقی که تا دو سال شرایط نداشت... همچنان شرایطش رو نداره چون تو دو سال کار کردن (الیته اگر کار خوب گیرش بیاد) نمیشه از صفر به صد رسید و این فاصله ها و نا امیدی ها روی هردوتون تاثیر گذاشته و با ندامت از هم جدا میشید...
    انتخاب دوم: خواستگار خوب... این انتخاب هم باید خوب بررسی بشه که آقا مشکلات دیگری نداشته باشه، همه چیز که مشکل مالی نیست... ولی به نظر میاد اینده ش این باشه که توی یک زندکی مشترک جا افتاده شدی، احتمالا بچه داری و وارد عصر جدیدی از زندگیت شدی...

انتخابش با خودته...

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    44561
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام من یه دختر 24 لیسانسه و بیکار هستم،در سن 21 سالگی با پسری اشنا شدم که باهم دوست معمولی بودیم حرفی از ازدواج و قول قراری بینمون نبود با هم میگفتیم و میخندیدم و اواز میخوندیم گاهی گریه میکردیم و ... .ظاهر خیلی معمولی داره اما من بهش کشش جنسی داشتم کلا سه بار دیدمش و دوستیمون چند ماه بیشتر طول نکشید مادرش مریضی سختی داشت و همون ماه های اول دوستی فوت شد این قضیه باعث شد نسبت بهش احساسات مادرانه و حمایتگرانه داشته باشم و راهنمایی و کمکش کنم .من اولین دختر زندگیش بودم ولی خودم قبل اون تجربه چندتا دوستی داشتم .چون پسر خامی بود رفتارهای بچگانه داشت و از نظر مالی هم شرلیط خوبی نداشت ترکش کردم .
    بعد از اون با پسری اشنا که 7 سال از خودم بزرگ تره پسر خوش قیافه و مهربون و پخته ایه از همون اول قصدش به جد ازدواج بود حتی با مادرمم صحبت کرد خانوادش همه در جریانن اما این دوران اشنایی خیلی طولانی شد سه سال طول کشید و هنوزم به گفته خودش شرایط تشکیل یه زندگی خوب نداره و منو معطل نگه داشته .هفته پیش یه خانمی بهم زنگ زد و گفت از طرف کسیه که خیلی دوستم داره و میخواد بدونه مجردم یا متاهل ،متوجه شدم که از طرف همون پسریه که مادرش فوت شده بود بعد که فهمید مجردم خودش تماس گرفت و گفت که میخواد با پدرم صحبت کنه و اینکه از نظر مالی وضعش خیلی خوب شده ماشین و زمین خریده و پس انداز کرده و .... . حتی شرایطش از پسری که باهاش قول قرار ازدواج گذاشتم هم بهتره شده و از نظر شخصیتی تا حدودی بالغ شده .برام خیلی جذاب بود که انگیزه پیشرفت یه نفر بودم و هنوزم نسبت بهش احساسات مادرانه و حمایتگر دارم.بهش گفتم که با کسی در دوران اشنایی قبل ازدواج هستم اما دلم نیومد باهاش جوری رفتار کنم که دلش بشکنه یعنی با پا پیش کشیدم با دست پس زدم .الان واقعا بین یه دو راهی موندم چون جفتشون خوبی های خودشون داره و ضعف های خودشون دارن جفتشون هم خیلی دوستم دارن .لطفا راهنماییم کنید.

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,517 بار در 3,263 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط پرستو75 نمایش پست ها
    سلام من یه دختر 24 لیسانسه و بیکار هستم،در سن 21 سالگی با پسری اشنا شدم که باهم دوست معمولی بودیم حرفی از ازدواج و قول قراری بینمون نبود با هم میگفتیم و میخندیدم و اواز میخوندیم گاهی گریه میکردیم و ... .ظاهر خیلی معمولی داره اما من بهش کشش جنسی داشتم کلا سه بار دیدمش و دوستیمون چند ماه بیشتر طول نکشید مادرش مریضی سختی داشت و همون ماه های اول دوستی فوت شد این قضیه باعث شد نسبت بهش احساسات مادرانه و حمایتگرانه داشته باشم و راهنمایی و کمکش کنم .من اولین دختر زندگیش بودم ولی خودم قبل اون تجربه چندتا دوستی داشتم .چون پسر خامی بود رفتارهای بچگانه داشت و از نظر مالی هم شرلیط خوبی نداشت ترکش کردم .
    بعد از اون با پسری اشنا که 7 سال از خودم بزرگ تره پسر خوش قیافه و مهربون و پخته ایه از همون اول قصدش به جد ازدواج بود حتی با مادرمم صحبت کرد خانوادش همه در جریانن اما این دوران اشنایی خیلی طولانی شد سه سال طول کشید و هنوزم به گفته خودش شرایط تشکیل یه زندگی خوب نداره و منو معطل نگه داشته .هفته پیش یه خانمی بهم زنگ زد و گفت از طرف کسیه که خیلی دوستم داره و میخواد بدونه مجردم یا متاهل ،متوجه شدم که از طرف همون پسریه که مادرش فوت شده بود بعد که فهمید مجردم خودش تماس گرفت و گفت که میخواد با پدرم صحبت کنه و اینکه از نظر مالی وضعش خیلی خوب شده ماشین و زمین خریده و پس انداز کرده و .... . حتی شرایطش از پسری که باهاش قول قرار ازدواج گذاشتم هم بهتره شده و از نظر شخصیتی تا حدودی بالغ شده .برام خیلی جذاب بود که انگیزه پیشرفت یه نفر بودم و هنوزم نسبت بهش احساسات مادرانه و حمایتگر دارم.بهش گفتم که با کسی در دوران اشنایی قبل ازدواج هستم اما دلم نیومد باهاش جوری رفتار کنم که دلش بشکنه یعنی با پا پیش کشیدم با دست پس زدم .الان واقعا بین یه دو راهی موندم چون جفتشون خوبی های خودشون داره و ضعف های خودشون دارن جفتشون هم خیلی دوستم دارن .لطفا راهنماییم کنید.

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام . دقت کنید که شما درحال حاضر در تعهد با کس دیگه ای هستین و نباید به رابطه قبلی که حدودا سه سال پیش تمام شده وارد بشین اما باید با این آقا که ظاهرا قصدشون جدیه اما سه ساله معطل ایشون هستین جدی صحبت کنید و بگین که به اندازه کافی دوران آشنایی داشتین و الان باید اقدام جدی داشته باشین
    مشاوره پیش از ازدواج داشته باشین و در صورتی که متوجه شدین برای اقدام نکردن دلایل کافی ندارند میتونید به کیس قبلی فکر کنید
    برای غنیمت شمردن فرصت زود اقدام کتید تا موقعیت های مناسب زندگیتون رو ازدست ندین

13. کاربران زیر از Saltanat بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)