نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: پرخاشگری برادرم

1069
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37496
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پرخاشگری برادرم

سلام برادرم دوسال ازمن کوچکتره هیجده سالشه تو یازده سالگی تشنج کرد و ازهمون موقه خیلی عصبیه زود ازکوره درمیره یکم پرخاشگرشده درضمن هنوزم بیماری ادامه داره و تحت درمانه ودارومصرف میکنه اینطور نیست ک یهو بیوفته غش کنه یا ازهوش بره ..اگرم حمله بهش دس بده خیلی کوچک و گذراس اونم شاید چن ماه ی بار یا حتی سالی ی بار ولی بیماری خیلی تورفتارش تاثیرگذاشته تو دهم مجبورشدترک تحصیل کنه چون درس بهش فشارمیاورد واز همون موقه تاحالا اعتمادبنفسش خییییلی پایین اومده همش غرمیزنه چرا من کاری ندارم با بابا کارمیکنه سرش توحساب کتابو...ولی همش میگه زندگیم چقدربیهوده س هدفی ندارم من کی قرار ه مث مرداشم همش خودشوبادوستاش مقایسه میکنه درضمن توهرکاری بابابا دعوامیکنن روزی چن بارتو خونه دعواداریم به برادر کوچترم ک دوسال ازش کوچتره میگه تو هنوز بچه ای تو بایدکارای منوبکنی من چیزی بهت میگم باید بگی چشم...برادر کوچیکه هم کوتاه نمیاد باز دعوامیشه همش بهمون میگه من دیگ بزرگ شدم بچه نیستم همش میخوادمثل مردا باهاش رفتار کنیم پدرومادرم نمیدونن چطور باهاش رفتارکنن اصلا رفتارمناسبی ندارن برادرم اصلاانتقادپذیرنیست پدرومادرم هم بیشتر بادعوا وصدای بلند از ش انتقاد میکنن اونم فک میکنه دارن شخصیتشو خرد میکنن رابطش با بابا خوب نیست فک میکنه بابا ازش خوشش نمیاد بهش اعتماد نداره بابا هم بعضی وقتا وقتی دعواشون میشه ی حرفایی ک نباید ازدهن میپره تاحالا چن باربابا گفته دیگ خسته شدم ی روز سکته میکنم باید ی مدت برم دورشم ی هوایی عوض کنم این قضیه خیلی رو خونواده اثرگذاشته خیلی عصبیمون میکنه من خودم بارها گریه کردم...داداشم الانم رفته حاضرخدمت شده البته شاید معاف ش بخاطربیماری ولی همین ک وارد هیجده سال شد همش غر میزد چرا نمیرم خودمومعرفی نمیکنم ک بعدش زودتر ی کاری واسه خودم دستوپا کنم ..خودش میگ من ب تنهایی نمیتونم کار کنم باید ی بزرگتری باتجربه هم باهام باشه..خلاصه اینک اکثرا دعوا میشه باهاش حتی سر ی موضوع خیلی ساده نمیدونم چطورباید باهاش رفتارکنیم رفتار والدین بایدچطورباشه ک بیشترازین صدمه نمیبینه خیلی نگرانش هستیم هم من هم مامان...خواهشا کمک کنید ممنون میشم از راهنمایی تو

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : پرخاشگری برادرم

روشهای مقابله با خشم در نوجوانان

برای مقابله با خشم در نوجوانان موارد زیر می تواند سازنده و مفید باشد:

• تعیین قوانین در زمینه پرخاشگری نوجوانان می تواند موثر باشد مثلا می شود با نوجوان پرخاشگر صحبت کرد و گفت که پرخاش و خشم تو امری طبیعی است اما نحوه بروز آن و داد و فریاد زدنت می تواند محرومیت هایی برایت به همراه داشه باشد مثلا محرومیت از رفتن به مهمانی
    • نکته بعدی این است که والدین باید دلیل پرخاشگری نوجوان خود را کشف کنند و ببیند که آیا این پرخاشگری با افسردگی و یا استرس و اضطراب و مواردی از این قبیل در نوجوان در ارتباط است یا خیر
    • بایستی از نشاته های هشدار دهنده برای شروع خشم در نوجوان اگاه بود مثلا گاهی یک نوجوان قبل از خشمگینی و پرخاشگری دچار سردرد می شود و با اینکه یک کلاس خاص در مدرسه او را به شدت پرخاشگر می کند که شناخت این موارد می تواند به او کمک نماید تا ریشه خشم را شناخته و بهتر بتواند خود را در مواقع بحرانی کنترل نماید
    • باید به نوجوان کمک کرد تا راه های مناسبی برای خالی کردن خشم خود پیدا کند مثلا ورزش کردن می تواند یکی از راه های مفید برای کاهش سطح انرژی اضافی بدن باشد و هم چنین پاره کردن کاغذ و مواردی این چنینی می تواند سبب کاهش خشم در نوجوان شود گرچه برخی از نوجوانان به مواردی از قبیل ترسیم و نقاشی برای کاهش خشم خود استفاده می کنند که این روش ها می تواند بسیار آرامش بخش و موثر باشد.
    • زمانی که نوجوان پرخاش می کند و عصبانی است هرگز از او نخواهید که عذر خواهی کند و او را تحریک نکنید و به دنبال او نروید و در این مواقع اجازه دهید تا او فرصتی برای کسب آرامش و آرام شدن در فضایی مانند یک اتاق دیگر بهره ببرد.
    • نکته بسیار مهم و آخرین نکته این است که اگر خود شما در هنگام خشمگین شدن و پرخاشگری نوجوان بخواهید مانند او رفتار کنید کار را به جاهای باریک کشانده و ممکن است شرایط کاملا بدتر شود.

کلام آخر در مورد نوجوان پرخاشگر

پس لازم است تا والدین در این مواقع خود را کنترل کرده و عصبی نشوند چرا که عصبی شدن آن ها به رابطه شان با نوجوان آسیب بیشتری می زند و برای این کار تهیه لیست از راه های که می تواند سبب افزایش آرامش تان شود بسیار موثر خواهد بود مثلا ممکن است یک فرد با خوردن یک لیوان اب آرام شود و نفری دیگر با خواندن روزنامه یا هوا خوری که این نکات به والدین کمک می کنند که هر گاه با مشکل پرخاشگری نوجوان رو به رو شدند به راحتی بتوانند با کنترل نمودن درست خود به قائله خاتمه داده و بعدا سر فرصت در رابطه با موضوع با نوجوان خود صحبت نمایند.

نوجوان پرخاشگر - روانشناسی کودک

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354282
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد