نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: مشاوره در رابطه با تنهایی و ازدواج

1064
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37950
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره در رابطه با تنهایی و ازدواج

با سلام
    پسری ۲۰ ساله هستم ک برعکس اکثر هم دوره ها و دوستام تا حالا هیچ رابطه با دوستی با جنس مخالف نداشتم و الان چند وقته احساس تنهایی شدید میکنم و افسرده شدم
    حتی در حدی ک ب خاطر تنهایی خیلی ب خودکشی فکر میکنم ک شاید با این راه از درد و رنج تنهایی راحت بشم.
    چند وقته دیگه خیلی حساس شدم ک حتی ی دختر و پسر رو هرجا ببینم حسودیم میشه و ب خودکشی فکر میکنم.
    روانشناس و روانپزشک هم میرم ولی بازم فرقی نمیکنه ، زندگیم هر روز درد و زجر کشیدن از تنهایییه...
    ب نظرم ازدواج تنها راه حل مشکلمه ک اونم پدر و مادرم قبول نمیکنن
    دیگه هیچ راهی جلوی روم نمیبینم و تو زندگیم ب بن بست خوردم.
    لطفاً اگه میشه راهنمایی کنید ک چیکار میتونم بکنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : مشاوره در رابطه با تنهایی و ازدواج

خب برای اینکه بخوای ازدواج کنی باید شرابطشو فراهم کنی یه برنامه ریزی فشرده برای رسیدن به خواسته هات در کمترین زمان ممکن برای خودت بریز اینکه مثلا باید یه کار مناسب پیدا کنی سربازی بری یا درساتو تموم کنی در کنارش به نظرم برای اینکه احساس تنهایی نکنی باید با تفریحات مناسب وقتتو پر کنی مثلا باشگاه برو کوهنوردی دوچرخه سواری فوتبال و اگر تو خونه درس خوندن باعث میشه حواست پرت بشه برو کتابخونه خلاصه باید سعی کنی اینقدر سرتو با کارهای مختلف پر کنی .

کار مانع هجوم خیالات شیطانی
    مطهری می‌گوید: «مغز انسان و قوه خیال انسان سرگرمی می‌خواهد. تا وقتی که آدمی به کاری سرگرم است نیروی مغز و قوه‌ی خیال متوجه اوست، و اگر این سرگرمی از بین رفت خیالات شیطانی و وسوسه‌ها و هوا و هوس‌ها جای آن را پر خواهد کرد. علی علیه السلام فرمود: «نفس را اگر مشغول نداری و سرگرم نکنی، او تو را به خود مشغول خواهد کرد.» پس کار است که سرگرمی صحیح می‌آورد و روح و فکر را از هرزگی بازمی‌دارد. به عبارت دیگر نوعی خلأ جسمی و نوعی خلأ روحی در آدمی هست که فقط کار آن را پر می‌کند.»
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37890
    تشکـر
    95
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

خودکشی مال افراد ضعیفه و کسایی مثل شما که ماشالا جوون هستن و پر انرژی باید تا اخرین نفس توی زندگی برا رسیدن به اهدافشون تلاش کنن !
    متاسفانه تا 20 سالگی که سینگل بودی اینا همش جمع شده و یه عقده شده و حالا چنین موردی برات ایجاد شده !
    ازدواجم که چیز شوخی ای نیست ! و خب پدر و مادرت تا حدودی حق دارن !
    یکم بیشتر درباره خودت بگو !

5. کاربران زیر از Tarah2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37950
    تشکـر
    2
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خوب منم دیگه چاره ای جز خودکشی نمیبینم
    لطفاً نگید با کارای دیگه خودمو مشغول کنم ، چند ساله دارم خودمو مشغول میکنم ک ب تنهایی فکر نکنم ولی دیگه نمیتونم...
    هر بار میرم بیرون ی عالمه زوج میبینم و بهشون حسودیم میشه و خود ب خود تنهاییم میاد ب ذهنم
    می‌شینم خونه فیلم ببینم ، قسمت های عاشقانش ک میرسه باز تنهاییم میاد ب ذهنم و حسرت میخورم
    حتی دیگه دانشگاه هم نمیتونم برم ک در دختر و پسره اونجا...چند روز پیش تو دانشگاه چند تا دختر و پسرو دیدم ک باهم شوخی میکنن و میگن و میخندن ، اینقدر بهشون حسودیم شد ک چند دقیقه گریم گرفت حتی....
    جدیدا هربار تنهاییم میاد ب یادم میزنم زیر گریه ، هر جا ک باشم������
    واقعا دیگه از خدا هم تا امید شدم ... این چ عدالتیه (
    حتی اگه دختر می‌بودم خیلی راحت میتونستم کلی دوست پیدا کنم و اگرم نشد راحت میتونستم ازدواج کنم ، اما پسرم و برا ازدواج از ی طرف باید پدر و مادرم و راضی کنم و از یه طرفم باید سربازی رفته باشم و کار داشته باشم و ... تا بهم زن بدن
    پس ازدواجم نمیتونم بکنم
    دیگه هیچ راهی پیش روم نمیبینم...
    لطفاً اگه راه حلی برام میدونید بگید...شاید با راه حلتون جون یه بنده رو نجات دادید
    ویرایش توسط skyrim_vip : 02-28-2018 در ساعت 08:21 PM

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

دقیقا مثل 17.18 سالگی من
    اهدافتو یادداشت کن و رو اونا زوم کن

خود به خود این افکار از بین میره

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

همه دخترا و پسرا این مراحل رو طی کردن مطمئن باش

بخصوص الان شما تو سن خاصی هستین که فقط "زوج" ها رو میبینید

مثلا تو همون دانشگاه که میگید صدها دختر و پسر هستن که همیشه تنها میگردن و یا با دوستان هم جنسشون ولی شما یه چند مورد که دختر و پسر با هم هستن رو میبینین فقط

حتی تو همین سایت هم خیلی دختر و پسر تنها داریم که فعلا سعی میکنن مدارا کنن...فعلا هدف دارین شما (اتمام تحصیلات) بعدشم سربازی و بعد کار و ازدواج

به 23 24 سالگی که برسید این احساس شدید تنهایی فروکش میکنه یکم

9. کاربران زیر از shahriar بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام
    من نمی فهمم شما تازه اول جوانی هستید این چه فکرهایی هست که می کنید الان مثل 40 ساله ها فکر می کنی هنوز به سن مناسب ازدواج هم نرسیدی حالا انتظار داری ازدواج کنی؟
    جوان 20 ساله عین پیرمردها حرف میزند.
    این را بهت بگویم که عجله نکن با یک برنامه ریزی خوب می توانی به اهدافت برسی. شما در مسیر اهدافت حرکت کن تلاش کن حتی نیاز نیست خودت را سرگرم کنی همین که سخت دنبال هدف هایت باشی دیگر وقت فکر کردن هم نداری.
    ضمنا شما یک هدف اصلی دارید که ازدواج هست بدان یک ساندویچ نیست که حاضر و آماده یک بسته به شما بدهند بگویند این هم ازدواج.برای نیل به هدف اصلی باید اهداف واسطه ای برای خودت ایجاد کنی شما همانطور که دفعتا نمی توانید بالای یک ساختمان برسی باید پله ها را یکی یکی بالا بروید تا به پشت بام ساختمان برسی آن پله ها هدف های کوچکی هستند که با رسیدن به هریک از آنها یک پله بالاتر رفتید و یک پله به هدف اصلیتان نزدیکتر شدید.

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام .این مشکل شما مشکل چندین ساله اکثر جوان ها هست.جو ایران اینجوره که تا اسم دو جنس مخالف میاد فکرشون سمت فساد منحرف میشه ولی اگر این تفکیک جنسیت نبود الان وضع بهتر بود و دخترا و پسرا به دو تا موجود ضد هم تبدیل نمیشدن.
    متاسفانه تو ایران هم 99 درصد هدف یه پسر از دوستی فقط تخلیه جنسی هست نه فقط با دوست دخترش بلکه به همکار، همکلاسی ،هم دانشگاهی از دم به همشون نظر سو دارن .بخاطر همچین تربیتی نمیشه یه جو بوجود اورد که دختر و پسر ارتباط سالم و چهارچوب دار داشته باشن.
    مثلا من مجورم که با همکلاسی های پسرم بداخلاق باشم چون یا بهم پیله میکنن یا برات حرف درمیارن.جو ایران اینجوریه کاریش نمیشه کرد اگر هر ادمی فرهنگسازی رو از خودش شروع کنه ،عقاید تبعیض امیز رو بریزه دور و کلا فضای تفکیک شده رو بردارن کمتر جوان ها دچار مشکلات اینجوری میشن.

12. کاربران زیر از saba95 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)