نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: چرا زن پولدار نگیرم؟

1466
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

چرا زن پولدار نگیرم؟

از عوامل بسیار مهم در انتخاب همسر توجه به عوامل اقتصادی و فرهنگی است‎

جوانی 31 ساله هستم که می خواهم ازدواج کنم. سوال من این است که من می توانم با دختر پولدار و ثروتمندی ازدواج کنم یا نه؟

سوال: جوانی 31 ساله، مجرد و دارای مسکن و شغل آزاد با درآمد ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان هستم. سوالم این است که من چگونه و با چه معیارهایی همسر آینده‌ام را انتخاب کنم؟ آیا می‌توانم همسر پولدار بگیرم؟ آیا در ازدواج‌هایی که طرف مقابل پولدار و طرف دیگر وضعیت متوسط داشته باشد، ازدواج موفقیت‌آمیز بوده یا خیر؟

پاسخ کارشناس: قبل از هر چیز از خودتان بپرسید هدفتان از ازدواج کردن چیست؟ اگر قادر باشید پاسخ صریح و صحیحی به این پرسش بدهید، می‌توانید معیارهای همسر آینده‌تان را به درستی تشخیص دهید. در نظر داشته باشید فرد برای داشتن ازدواج موفق پیش از هر چیز، خود باید به بلوغ فکری و هویت یکپارچه دست یافته باشد و تنها چنین فردی قادر است هدف صحیحی از ازدواج کردن داشته باشد و معیارهای صحیحی برای انتخاب همسر آینده خویش در نظر بگیرد و بر مبنای آن معیارها انتخاب مناسبی داشته باشد. دقت کنید انتخاب همسر پیش از به وجود آمدن شناخت کافی و بر مبنای انتخاب های هیجانی، می‌تواند مشکلات بسیاری ایجاد کند؛ بنابراین مراقب هیجانات خود باشید و سعی کنید بعد از دست‌یابی به شناختی مناسب تصمیم گیری کنید.

مشکلات وجود اختلاف طبقاتی در انتخاب همسر

از عوامل بسیار مهم در انتخاب همسر توجه به عوامل اقتصادی و فرهنگی است. از آنجایی که عوامل اقتصادی و فرهنگی می تواند هدایت کننده بایدها و نبایدهای افراد و شکل دهنده شیوه نگرش آن ها باشد، بیم آن می رود که در صورت وجود اختلاف طبقاتی بین طرفین، آن ها در آینده با مشکلات پیچیده ای مواجه شوند. از جمله تفاوت هایی که می تواند بین طبقات اقتصادی- فرهنگی مختلف وجود داشته باشد، می توان به تفاوت های مربوط به نقش مرد و زن در زندگی مشترک، تفاوت در نحوه نگریستن به مسائل زندگی و مسائل مالی، تفاوت در شیوه گذران وقت و تفاوت در سبک فرزندپروری اشاره کرد. این تفاوت ها می تواند زندگی آینده زوجین را با مشکل مواجه کند و تهدیدی جدی برای ازدواج به شمار آید.

موارد حائز اهمیت

در صورتی که با وجود مسائل مطرح شده تصمیم به چنین ازدواجی گرفتید، توجه به مواردی که ذکر می کنم، می تواند تا حدی خطرات احتمالی را کاهش دهد. حتما زمان مناسبی را برای شناخت فردی که به عنوان همسر آینده خود در نظر دارید، اختصاص دهید و مطمئن شوید تصمیم شما ناشی از معیارهای سطحی یا چشم و هم چشمی و دلایل این چنینی نیست. سعی کنید در این مدت درباره نوع تربیت خانوادگی، دغدغه ها، توقعات و انتظارات طرف مقابلتان، سطح ارتباطات و برخوردهای اجتماعی شان اطلاعاتی به دست آورید و نیز در این باره اطلاعاتی از خودتان به ایشان ارائه کنید. فرد مقابل و خانواده اش را با شرایط خود و خانواده تان به طور کامل آشنا کنید و ترتیبی دهید که خانواده ها ملاقات هایی با یکدیگر داشته باشند تا بتوانید امکان سازگاری آن ها را با یکدیگر بسنجید. در نهایت حتما از مشاوره پیش از ازدواج بهره مند شوید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38082
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : چرا زن پولدار نگیرم؟

با سلام‌این سوال از اساس غلط هست این مورد رو کنار بذارید و اول دنبال دلیلی باشید که از خودتون نشات گرفته و دلیل ازدواجتون رو پیدا کنید اگر دلیل ازدواجتون منطقی بود و عقلانی ،اونموقع می تونید رو سایر اولویت ها هم فکر کنید با ترتیب اولویت ، که تقریبا هم کفو باشید وقتی به بحث مالی تو اولویت ها رسیدید این موقع می تونید بسنجید که چقدر تطابق مالی دارید ، بهتر اینه که سطح مالی شما کمی از خانوم بالاتر باشه حالا هیچ قانونی برای این نیست میشه این نظر رو هم رد کرد و خانوم بالا باشه . اصلا مشکلی نیست ولی این اختلاف تراز مالی نباید خیلی فاحش باشه که توی مابقی اولویت ها و شرایط تاثیر بذاره ، این قضیه رو با این‌روال بررسی کنید درست نیست که از قسمت مالی این مسئله رو کاوش کنید . موفق باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37890
    تشکـر
    95
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

همیشه توی رویا ارزو داشتم یه تک دختر باشه خیلی پولدار باشه باباش چون من دامادش هستم همه مال و ثروتش رو به اسم من کنه
    خیلی خوب میشه هاااااااااا
    شما دعا کنین یه چنین دختری گیر من بیاد منم شماره کارتتون رو میگیرم و جبران میکنم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26542
    تشکـر
    319
    تشکر شده 773 بار در 518 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarah2 نمایش پست ها
    همیشه توی رویا ارزو داشتم یه تک دختر باشه خیلی پولدار باشه باباش چون من دامادش هستم همه مال و ثروتش رو به اسم من کنه
    خیلی خوب میشه هاااااااااا
    شما دعا کنین یه چنین دختری گیر من بیاد منم شماره کارتتون رو میگیرم و جبران میکنم
    منتظرش باش.خخخخخخخ

فرستاده شده از SM-J110Hِ من با Tapatalk

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)