نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: عدم تمرکز

1617
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

عدم تمرکز

سلام
    من به خاطر عدم تمرکز به چند جا ضربات محکمی خوردم در طول دوران تحصیلم همیشه نمره من از دانسته هایم کمتر بود همیشه به خاطر اشتباهات خیلی ساده باعث شده که به نتیجه مطلوب نرسم ببینید من دارای ذهنی تک بعدی هستم یعنی وقتی روی یک مورد تمرکز می کنم از محیط اطراف غافل میشوم این بدان معنا نیست که من در فهم مسائل دچار مشکل باشم اتفاقا وقتی یک فیلم یا یک مطلب یا .............. تمرکز می کنم شاید خیلی بعید باشد که از یادم برود حتی بعضیها از این توانایی ام متعجب میشوند یک مثال میزنم من وقتی که کنکور دادم سوالات دینی را از یک شماره به بعد با یک شماره بیشتر جابجا زدم و یا مثلا بعضی اوقات وقتی یک سری وسایل باید همراه خودم سر کار بیارم یکیشان را جا می گذارم و............ . یا اینکه به خاطر یک ضرب عدد در عدد ساده اشتباه میشود و نتیجه زحماتم بر باد میرود.
    فقط میخواهم بدانم چه کار کنم ؟

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : عدم تمرکز بر چند مورد

سلام اقا سعید
    ممنون از دعوتتون
    ببینید این عدم تمرکز شما ممکنه دلایل گوناگونی داشته باشه. اولین چیز ممکنه شما در کودکی بیش فعالی داشتید. نمیدونم این مورد رو قبلا چک کردید؟بیش فعالی اغلب تا سنین نوجوانی حل میشه خودش ولی اگر شدید باشه و در کودکی درمان نشه خودشو به صورتadhdنشون میده. (عدم تمرکز بیش فعالی)
    این مورد حتما باید با مراجعه به یه روانشناس ودر مرحله حادتر با کمک قرص روانپزشک حل بشه.
    چند موردم هست که ممکنه این اختلالو نداشته باشید و به دلیل اضطراب زیاد باشه.اگر اضطراب زیادی دارید و فشار روتونه. باید این فشارهارو پیدا و کمش کنین. از تکنیک نوشتن مسائلی ک باعث اضطرابتون میشن وراهحل هاشونو استفاده کنید.
    مورد دیگه ممکنه افسردگی باشه که با توجه به پست هاتون من افسردگی خفیف رو تشخیص میدم. متاسفانه تمام مردم ایران میتونم بگم به این اختلال کم و بیش دچارن. افسردگیم از دلایل عدم تمرکزه.
    پرش ذهنی هم میتونه از این عوامل باشه که باز اینا به تمرین نیاز داره.
    پیشنهاد بنده به شما انجام یک سری تمرینات ذهنی مثل بازی سودوکو و جدول هستش و ورزش. اگر ورزش نمیکنید شروع کنید ورزش کردن. باشگاه، شنا فوتبال و ...
    برای درمان افسردگیتونم من توصیه میکنم شدیدا به سفر.
    برای سفرم اگر میگید دوستی ندارم و ...با اژانس های گردشگری شهرتون صحبت کنین و باهاشون یکی دوتا تور برید. سفر حال ادم هارو بهتر میکنه.
    موفق باشید

3. 2 کاربران زیر از ghm بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

برای اینجور موارد طب سنتی حب تقویت حافظه رو پیشنهاد میده.

ازشیخ ابوعلی سینا روایت شده که گفته است هرکس این معجون را به مدت 1 هفته بخورد انچه رافراموش کرده به یاد می اورد واگر3 هفته بخوردهرچه راکه درغالب اوقات میگوید درست خواهدبود تقویت حافظه – گرم کننده مغز

من این حب رو یه مدت خوردم تاثیرش خوب هست، میتونید از فروشگاه اینترنتی عطاری 24 که مورد تایید دکتر روازاده هست، بگیرید.

اگه به هر دلیل این حب رو نخواستین بجاش میتونید شبها موقع خواب کمی کندر مثلا به اندازه یک نخود با آب بخورید یا صبحها ناشتا مویز(کشمش) بخورید.
    البته کندر خودش یکی از ترکیبات همون حب حافظه است.

این چیزایی که میگم هم در طب سنتی هست و هم در احادیث اسلامی و خودتون میتونید در موردشون تحقیق کنید.

5. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام اقا سعید
    ممنون از دعوتتون
    ببینید این عدم تمرکز شما ممکنه دلایل گوناگونی داشته باشه. اولین چیز ممکنه شما در کودکی بیش فعالی داشتید. نمیدونم این مورد رو قبلا چک کردید؟بیش فعالی اغلب تا سنین نوجوانی حل میشه خودش ولی اگر شدید باشه و در کودکی درمان نشه خودشو به صورتadhdنشون میده. (عدم تمرکز بیش فعالی)
    این مورد حتما باید با مراجعه به یه روانشناس ودر مرحله حادتر با کمک قرص روانپزشک حل بشه.
    چند موردم هست که ممکنه این اختلالو نداشته باشید و به دلیل اضطراب زیاد باشه.اگر اضطراب زیادی دارید و فشار روتونه. باید این فشارهارو پیدا و کمش کنین. از تکنیک نوشتن مسائلی ک باعث اضطرابتون میشن وراهحل هاشونو استفاده کنید.
    مورد دیگه ممکنه افسردگی باشه که با توجه به پست هاتون من افسردگی خفیف رو تشخیص میدم. متاسفانه تمام مردم ایران میتونم بگم به این اختلال کم و بیش دچارن. افسردگیم از دلایل عدم تمرکزه.
    پرش ذهنی هم میتونه از این عوامل باشه که باز اینا به تمرین نیاز داره.
    پیشنهاد بنده به شما انجام یک سری تمرینات ذهنی مثل بازی سودوکو و جدول هستش و ورزش. اگر ورزش نمیکنید شروع کنید ورزش کردن. باشگاه، شنا فوتبال و ...
    برای درمان افسردگیتونم من توصیه میکنم شدیدا به سفر.
    برای سفرم اگر میگید دوستی ندارم و ...با اژانس های گردشگری شهرتون صحبت کنین و باهاشون یکی دوتا تور برید. سفر حال ادم هارو بهتر میکنه.
    موفق باشید
    خیلی ممنون.
    خیلی نیاز به یک فضای بدون تنش دارم یک جور خستگی روحی دارم

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38070
    تشکـر
    9
    تشکر شده 20 بار در 20 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام...
    چندتا چیز به ذهنم میرسه...
    اول اینکه زیاد در قید و بندش نباش... به خودت تلقین نکن که ایراد داری... حالا یکی دوتا وسیله جا گذاشتی که گذاشتی... تست دینی هم اتفاقه، آدم توی کنکور استرس داره ممکنه پیش بیاد...
    تک بعدی بودن برای من معنی دیگه ای میده... کسایی که سریع دست به یه کاری میزنن و به حرف کسی گوش نمیدن از نظر من یعنی تک بعدی... یعنی از یک زاویه به قضیه نگاه کرده، از اون زاویه درست بوده، دست به کار شده و بقیه ی چیزارو در نظر نگرفته...
    اولین پیشنهادم اینه که یه مدت قلیون بکشی... شاید به مزاج خیلیا خوش نیاد ولی نیکوتین میتونه تعادل عصبی بدن رو بهتر کنه... اگر نخواستی... چایی دارچین بخور...
    پیشنهاد دیگه ای که دارم استفاده از کتاب و دفترچه برنامه ریزی هستش (دانلود و استفاده ازش رایگانه):
    دانلود | آموزشگاه هادی
    ولی درکل ایراد نداری... فقط داری یه خورده سخت میگیری...

8. کاربران زیر از hadifeiz بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد