نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: سخت گیری مادر

1055
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Unhappy سخت گیری مادر

سلام.خسته نباشید.من دختر هستم و 16 سالمه.همه ی هم سن و سال ها و دوستام صورتشون رو اصلاح کردن..این مسئله باعث شده من اعتماد به نفس برای انجام هیچ کاری حتی ارتباط با دوستام رو نداشته باشم!مشکل من اینجاست که مادرم با اصلاح موهای زائد صورتم موافقت نمیکنه.هر بار که سعی میکنم باهاش راجع بهش صحبت کنم،ازم فرار میکنه یا سرم داد میکشه.حتی چندی پیش توی یه نامه براش توضیح دادم که چقدر برام عذاب آوره این موقعیت و چقدر حالم از خودم وقتی تو آینه نگاه میکنم به هم میخوره..ولی بعد ازتلاش زیاد بهم پیام داد که وقتش نیست الان.من همش احساس میکنم از این موضوع خجالت میکشه تا باهام صحبت کنه یا همچین چیزایی..ولی من واقعا نمیتونم اینطوری ادامه بدم.و واقعا خسته شدم..حتی چند باری دعا کردم و از خدا خواستم سرطان بگیرم تا موهای صورتم با شیمی درمانی از بین برن و چون میدونم درخواست جالبی نیست بعدش از خدا طلب بخشش کردم!لطفا و خواهش میکنم راهنماییم کنید چه کاری بکنم سریع تر مسئله حل بشه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

پاسخ : آه!

سلام عزیزم
    به سایت مشاور خوش اومدی
    اینکه دوس داری صورت تمیزی داشته باشی اصلا چیز بدی نیست
    ولی اینکه اینو در مقابل کارهایی که دوستات انجام دادن میخوای یه خورده جالب نیست
    یعنی اگه دوستات این کارو نمیکردن تو هم نمیخاستی؟؟
    اینکه میگی الان همه اینجورین نمیتونه توجیه مناسبی باشه
    شاید همه بخان توی چاه بیفتن کار عاقلانه ایِ به نظرت؟؟؟
    اول از همه ببین رفتار مناسب و درست چیه...حتی اگه هیچکسم اون رفتار درست رو انجام نده نباید به درستیش شک کنی
    و اگر هزاران نفر هم یه کار اشتباه انجام بدن از زشتی و اشتباه بودن اون کار کم نمیکنه
    در این مورد هم به نظرم شما بهتره مطابق با اصول خانواده ی خودت عمل کنی نه اونجوری که دیگران رفتار میکنن چون تربیت ها متفاوت هستش!
    و اینکه فک میکنم تا حدودی حق با مادرتون هستش و الان سن مناسبی برای اصلاح کامل صورتتون نیست...بذارید دو سه سال دیگه
    در نهایت هم اینکه سعی کنید با مادرتون رابطه دوستانه برقرار کنید و باهم مشاوره برید که حرف زدن در مورد این چیزا براتون راحت تر باشه

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نه،من منظورم از اینکه دوستام اینکارو انجام میدن این نبود که به همین دلیل مستقیما انجامش بدم..این فضا باعث شده کم کم روم تاثیر گذاشته بشه و اعتماد به نفسم به شدت کاهش پیدا کنه.به طوریکه رغبت به انجام کاری ،حتی پیدا کردن دوست های جدید و یا رفتن به کلاس های فوقم رو نداشته باشم.چون به نظر میاد که من متفاوتم..من آدمی نیستم که از روی عجله دست به کاری بزنه،اتفاقا راجع بهش تحقیق هم کردم.نه از نظر شرع و دین و نه از نظر سلامت پوست اشکالی نداره..و یه نکته دیگه هم اینکه منظورم از اصلاح،فقط زدن موهای صورته.نه ابرو و نه چیز دیگه..ولی ممکنه شما بگید چرا الان وقت انجامش نیست؟
    ویرایش توسط hasttiii : 04-07-2018 در ساعت 08:43 PM

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط hasttiii نمایش پست ها
    نه،من منظورم از اینکه دوستام اینکارو انجام میدن این نبود که به همین دلیل مستقیما انجامش بدم..این فضا باعث شده کم کم روم تاثیر گذاشته بشه و اعتماد به نفسم به شدت کاهش پیدا کنه.به طوریکه رغبت به انجام کاری ،حتی پیدا کردن دوست های جدید و یا رفتن به کلاس های فوقم رو نداشته باشم.چون به نظر میاد که من متفاوتم..من آدمی نیستم که از روی عجله دست به کاری بزنه،اتفاقا راجع بهش تحقیق هم کردم.نه از نظر شرع و دین و نه از نظر سلامت پوست اشکالی نداره..و یه نکته دیگه هم اینکه منظورم از اصلاح،فقط زدن موهای صورته.نه ابرو و نه چیز دیگه..ولی ممکنه شما بگید چرا الان وقت انجامش نیست؟
    خب عزیزم همین که اعتماد به نفست به عوامل بیرونی وابسته است خودش یه مسئله ی جداست

شما باید انقدر از لحاظ فکری و ارزشی خودت رو بالا ببری که تغییرات دیگران نتونه اعتماد به نفس شما رو کم کنه!

رو این مسئله میتونی مشاوره بگیری و اعتماد به نفست رو بالا ببری

چون اگه قرار دوستان ما بخاطر ظاهرمون ازمون دور باشن...یا حتی خودمون بخاطر ظاهرمون خودمون رو متفاوت بدونیم یا حتی خجالت بکشیم هیچوقت نمیتونیم رضایت درونی داشته باشیم و همیشه میخایم به یه شکل تازه دربیایم

پس سعی کن اول از همه یه رضایت درونی از خودت داشته باشی که این چیزا نتونه اثری داشته باشه

در مورد اصلاح هم اینکه گفتم باید به تربیت خانواده ها نگاه کنی که چه چیزهایی براشون مهمه

مثلا تو یه خانواده ایی اصلاح صورت فقط برای خانمایی هستش که ازدواج کردن،

ولی تو یه خانواده ایی هم اینطوری نیست

در کل به نظر من تو این سن ذهن شما باید بیشتر درگیر درس و یادگیری و تفریحات سالم باشه

وقتی درگیر این اصلاح و ... بشی کم کم دلت میخاد ابروهاتم برداری، بعد بری سراغ رنگ مو و ....

یعنی نه اینکه عمدی باشه ها...ذات انسان زیبایی طلبه...

اما در نهایت این تصمیم خانواده بخصوص مادرتون هست که صلاح بدونن شما اصلاح کنین یا خیر

البته اینم اضافه کنم خیلی از خانما با اصلاح صورت دچار جوش و لک و ... میشن و همیشه هم برای سلامت پوست مفید نیست

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38176
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سخت گیری مادر

نمیدونم..دنیای بزرگترا یکم زیادی پیچیدس..
    به هرحال ممنون بابت وقتی که گذاشتید

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : سخت گیری مادر

نقل قول نوشته اصلی توسط hasttiii نمایش پست ها
    نمیدونم..دنیای بزرگترا یکم زیادی پیچیدس..وید.
    به هرحال ممنون بابت وقتی که گذاشتید
    سلام
    قدرت و توانایی آدم خیلی زیادتر از آنی که فکر می کنید پس شما به جای پرداختن به نداشته هات و حسرت خوردن خودت را قوی کن نگذار افکار منفی گرایانه بر تو غلبه کند مطمئن باش موفق می شوید.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد