نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: جذب به همجنس

1342
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38181
    تشکـر
    0
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

جذب به همجنس

سلام . بنده در دوران نوجوانی در مدرسه از همکلاسیهام مورد توهین قرار میگرفتم و هیچی نمیگفتم وقتی هم به منزل میرفتم دعوا میشد بین من و خانواده و در بیرون خونه هم از بچه های کوچه مورد اهانت قرار میگرفتم مثلا افرادی از خودم کوچک بودن از اونها میترسیدم و میدیدم همه باهم دوست هستن ولی من تنها. علت این بود که مورد نفرت اونها بودم ومورد سرزنش قرار میگرفتم که چرا از خودم دفاع نمیکم در خیابان وقتی بچه ها بازی میکردند از انها دوری میکردم چون میترسیدم درگیر شوم و مرا بزنن بعد در مدرسه فوتبال بازی میکردن ولی من بازی نمیکردم چون میترسیدم بد بازی کنم و مورد اهانت قرار بگیرم در این دوران در خانه محبت بود ولی در بیرون از خانه مثل مدرسه و ... خالی از اهانت بود و الان هم ۲۴ ساله هستم هیچ نیازی به ازدواج ندارم و ضعیت روحیم افتضاح هست گرایش پیدا کردم به همجنس خودم و سعی دارم این گرایش رو از بین ببرم ولی نمیشه شاید هم بگید ازدواج کنم نمیتونم نه از نظر مال بلکه اصلا هیچ میلی به ازدواج ندارم الانم گیر افتادم چکار کنم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : مشکل عاطفی

ترس از قضاوت دیگران

مشکل شما در وهله نخست ترس از قضاوت دیگرانه .
    چون همین مورد باعث کاهش اعتماد به نفس شما شده .

ریشه ی اینکه بعضی افراد از حضور در اجتماع میترسند، ترس از قضاوت دیگران است.
    در بسیاری از موارد دلیل اصلی اینکه یک شخص در حضور افراد غریبه نگران میشود، ترس از قضاوت شدن است.
    طبق یک تعریف اعتماد به نفس را میتوان نبود نگرانی درباره ی جنبه های منفی و نقاط ضعف دانست.
    زمانی که فرد، مدام به این فکر کند که دیگران چه تصوری درباره او دارند، بخش بزرگی از منابع ذهنی خود را مصرف میکند.
    و مدام درحال بررسی اطراف خود است تا مطمئن شود کسی فکر یا قضاوت بدی درباره او نمیکند و این مساله، انرژی بر است.

شما به راحتی میتوانید قضاوت مردم را عوض کنید
    در یک آزمایش، دو کارت در مقابل تعدادی شرکت کننده قرار داده شد.
    کارت اول دارای یک خط عمودی بوده درحالیکه کارت دوم، سه خط عمودی داشت.
    نکته دیگر اینکه فقط یکی از خطوط در کارت دوم، از نظر میزان طول مشابه تک خط عمودی موجود در کارت اول بود.
    درحالیکه دو خط دیگر، فاصله چشم گیری (از نظر اندازه) با خط عمودی روی کارت اول داشتند.
    از افراد شرکت کننده درخواست شد که وقتی از آنها سوال میشود :
    ” کدام خط از خطوط کارت دوم، از نظر طولی مشابه خط موجود روی کارت اول است”، پاسخ اشتباه بدهند.
    با این کار، نهایتا دیده شد که اکثر شرکت کنندگان، پاسخ غلطی را به این سوال دادند !
    بصورت خلاصه این آزمایش ثابت میکند که مردم ، میتوانند انتخاب اشتباهی را، فقط بخاطر اینکه اکثریت آنرا انتخاب میکنند، داشته باشند.
    حال این آزمایش چه ربطی به ترس از قضاوت شدن توسط مردم دارد ؟
    قضاوتهای مردم، همواره سست و سطحی است و میتواند توسط ورودی های اطلاعاتی که از احساساتشان میگیرند، تغییر کند.
    اگر شما بتوانید سیگنالهایی را به آنها و ضمیر ناخودآگاه آنها ارسال نمایید که نشان دهد شما فرد دارای اعتماد به نفس و ارزشمندی هستید.
    آنها این مساله را باور خواهند کرد، حتی اگر از ابتدا چنین باوری نداشته باشند.

خود را همانطور نشان دهید که میخواهید
    به جای تمرکز روی اینکه توسط دیگران قضاوت میشوید، روی این مساله متمرکز باشید.
    که پیغامهایی ارسال کنید تا شما را دقیقا طوری نشان دهد که خودتان میخواهید.
    وقتی با مردم ملاقات میکنید، اعتماد به نفس را در زبان بدن خود به نمایش بگذارید.
    و صدای واضح و رسا و لحن قاطعی داشته باشید و لبخندی را بر لب حفظ کنید.
    خواهید دید که آنها شما را بصورت مثبت قضاوت خواهند کرد.
    اگر شما مدام درگیر این فکر شوید که توسط دیگران قضاوت میشوید.
    نمیتوانید جذاب باشید و رفتار خوبی را به نمایش بگذارید.
    شما باید در همه اوقات روی چیزی که میخواهید تمرکز کرده و روی کارایی و پیشرفت خود متمرکز شوید.
    پس هرچیز دیگری غیر از این هدر دادن انرژی شما را باعث خواهد شد.
    درواقع یک علت مهم و ریشه ای که باعث شده است شما به این وضع بیفتید.
    این است که شما اهمیت زیادی به افکار مردم میدهید.
    برای حل این مشکل باید اعتماد به نفس خود را بالاتر ببرید و کم کم، از این ناحیه ی امن فکری خود بیرون بیایید.
    یعنی بعضا کارهایی کنید که حاشیه ساز هستند.
    قبل از اینکه با غریبه ها و افراد با صلاحیت مواجه شوید، به خود نگویید که :
    “واقعا اونا الان دارن درباره من چه فکری میکنن ؟!” بلکه به جای آن، به خود بگویید .
    ”طوری رفتار خواهم کرد که دقیقا اثر مطلوب رو روی ذهنشون بذارم”.

مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد