نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: به نظرتون حساسیتم روی رفتار همسرم درسته ؟

1202
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35927
    تشکـر
    14
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرتون حساسیتم روی رفتار همسرم درسته ؟

من شاغل هستم و بسیار فعال . سریع و با برنامه . عجول. تیپ شخصیتیمم کمال گرا هست.
    اماهمسرم به شدت خونسرد و دقیقه نودیه . البته از نظر زمانبندی کارهاش اینجوریه وگرنه از نظر مسئولیت پذیر بودن و از عهده کارها براومدن خیلی خوبه. اخلاقش جوریه که به شدت روی پیشرو بودن و رهبر بودنش توی خونه حساسه. یعنی براش اهمیت داره همیشه اون رو شخص اول خونه بدونم، از اون کمک بخوام و...

قاعدتا میتونید تصور کنید برای زنی عجول و بابرنامه مثل من چقدرسخته زندگی در کنار مردی خونسرد و دقیقه نودی که اعتقادش اینه نیاز به اینهمه برنامه ریزی از قبل برای هر کار جزئی ای نیست.

من در زندگی با همسرم چند تا مشکل دارم که احساس میکنم رفته رفته وب ا گذشت چند سال از زندگیمون داره برای من فرسایشی میشه و دلزده میشم
    یکیش اینه که حس میکنم من به نسبت همسرم بار سنگین تری از زندگی رو به دوش میکشم
    در مقابل کار بیرون دو تامون به یه میزان کار و احساس مسئولیت داریم. اما وقتی به خونه میرسیم این من هستم که بیشترین دغدغه رو برای کار خونه، پختن شام و ناهار فردا و... دارم. مثلا یه روز زندگیمون رو مثال میزنم:
    ساعت 5 عصر برسیم خونه . همسرم بگه بریم بخوابیم امامن به شدت دغدغه کارهای خونه رو دارم. اون میگیره میخوابه و شاید تا سه چهار ساعت بخوابه! اما من همچنان مشغول کارهای خونه هستم. بیدار میشه . تازه میشینه پای تلویزیون و گوشیش. و من همچنان مشغول کار خونه هستم. اگر هم شکایت کنم که پاشو کمکم کن عصبی میشه و میگه نیازی به تمیز کاری نیست و کی گفته خونه باید تمیز باشه و تو هم بشین تلویزیون ببین و...!!

البته ازم بخاطر زحماتم تشکر میکنه اما درعین حال کاملا میفهمم اینهمه جزئیات کارها و زحماتم هم تو چشمش نمیاد. یه جورایی انگار زورم میاد از اینکه من هم شاغل باشم و هم کار خونه رو انجام بدم اما اون فقط کار بیرون رو انجام میده. البته در عین حال از اون مردهایی هم نیست که دست به سیاه و سفید نزنه. مثلا اگر مهمون داشته باشیم یا مریض باشم یا هر ازگاهی کمکم میکنه اما اخرش به اندازه من زحمت نمیکشه
    راستش رو بخواید دارم از این وضعیت خسته میشم.
    نمیدونم. با مردهای دیگه هم که مقایسه اش میکنم میبینم بعیده مردی باشه که وقتی با همسرش از بیرون میان، پا به پای زنش کار کنه و زحمت بکشه. البته همسر من عصر ممکنه کارهای فنی خونه رو انجام بده. اما بازم به قدر من مشغول نیست. بازم بیشتر از من استراحت میکنه و من بیشتر دارم بار زندگی رو به دوش میکشم

"ممنون میشم راهنماییم کنید. برام مقاله و مطلب کپی نکنید. راهنمایی خودتون رو بفرمایید"

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38110
    تشکـر
    47
    تشکر شده 23 بار در 22 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : به نظرتون حساسیتم روی رفتار همسرم درسته ؟

من شاغل هستم و بسیار فعال . سریع و با برنامه . عجول. تیپ شخصیتیمم کمال گرا هست.
    اماهمسرم به شدت خونسرد و دقیقه نودیه . البته از نظر زمانبندی کارهاش اینجوریه وگرنه از نظر مسئولیت پذیر بودن و از عهده کارها براومدن خیلی خوبه. اخلاقش جوریه که به شدت روی پیشرو بودن و رهبر بودنش توی خونه حساسه. یعنی براش اهمیت داره همیشه اون رو شخص اول خونه بدونم، از اون کمک بخوام و...
    پاسخ :
    دوره عقد رو برا این چیزا گذاشتن که طرفین از هم شناخت پیدا کنن !
    قاعدتا میتونید تصور کنید برای زنی عجول و بابرنامه مثل من چقدرسخته زندگی در کنار مردی خونسرد و دقیقه نودی که اعتقادش اینه نیاز به اینهمه برنامه ریزی از قبل برای هر کار جزئی ای نیست.
    پاسخ :
    حالا زیاد با برنامه و عجول بودنم خوب نیست ، مثلا ادم برا یه بستنی خوردن هم که نباید برنامه ریزی کنه !
    یکیش اینه که حس میکنم من به نسبت همسرم بار سنگین تری از زندگی رو به دوش میکشم
    پاسخ :
    این حس به خاطر عجله شما و توجه زیادی به مسائله

زندگی رو باید از تک تک لحظاتش لذت برد و استفاده کرد ذغذغه نمیدونم شام پختن ، کهنه بچه رو شستن و این حرفا که باعث درگیری ذهن بشه و لذت رو از ادم بگیره بهش میگن فقر ذهنی
    زندگی رو زیاد سخت نگیر

3. کاربران زیر از Tarah3 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

دوست عزیز اول از همه باید بدونید این انتخاب شما بوده .
    چون بهتر میدونید زن و مرد مکمل هم هستند.
    و شما هم جذب مخالف خودتون شدید .
    در وهله نخست گفتگو با همسرتون و رسیدن به یک سطح از تفاهم توصیه میشود.
    شما هم در این مورد باید از این حساسیت و زودرنجی دست بردارید .
    و این مهم فقط و فقط با گفتگو و رسیدن به یک مرزتفاهم امکانپذیره .
    مورد بعدی هم که باید توجه داشته باشید .
    این هست که شما دو نفر تغییر نمیکنید و به همین خاطر لازمه به دیدگاه مشترک برسید .
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه
    مشاوره روانشناسي تلگرامي:
    http://t.me/kanonmoshaveran_bot
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

5. کاربران زیر از farokh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

این کارهای خونه دقیقا چیا هستش ؟؟؟

خب طبیعیه ما آقایون خیلی راحت گیر هستیم برعکس شما خانما

و این هیچ مشکلی نیستش چون در مواقع مورد نیازم خودمون را نشون میدیم

7. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36606
    تشکـر
    8
    تشکر شده 11 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام

اخلاقیات من و همسرم بسیار شبیه شما و همسرتون هست به نظرم اکثر مردها شبیه هم هستن و احتمالا" اگه به خودشون باشه شاید خونه را ماهی یکبار هم تمیز نکنند ) می دونم که شما نمی تونیددر خصوص نظافت خونه نظرتون را عوض کنید چون دقیقا" من هم مثل شمام ولی من اینجوری مشکلم را حل کردم.
    -روزهای زوج بعد از کار کلاس ورزش میرم و روزهای فرد 1 ساعت پیاده روی. (بلافاصله بعد از کار بیرون شروع به کار خونه نمی کنم و یک ساعتی را به خودم اختصاص می دم)
    - سعی می کنم غذاهای آسون و نسبتا" حاضری ذرست کنم.
    - بعد از شام از همسرم می خوام ظرف ها را بشوره.
    * من با خیلی از دوستام که صحبت کردم اکثر مردها یه شکل هستن. بی خیال تر و بی نظم تر و....
    * ولی حتما" یه کارهایی مثل خرید کردن، شستن ظرف ها را بهش محول کنید. (حتی اگه چند بار درست این کارو انجام نداد بلاخره یاد می گیره).
    * برای تفریحات خودت وقت در نظر بگیر.
    در کل مسولبت خانم ها نسبت به آقایون بیشتره در نقش مادر و شاغل و خانه داری و....(واقعا" خونه بدون ما زن ها فلجه )

9. 2 کاربران زیر از anasheh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)