نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: اگه چاق نبودم نصف مشکلات الان و آیندم حل میشد

1881
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38354
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

اگه چاق نبودم نصف مشکلات الان و آیندم حل میشد

من 16 سالمه و حدود 20 کیلو اضافه وزن دارم و چاقی یجورایی تو خونواده مادریم ارثیه
    دوستام تا میبینن دارم میگم وای چقدر چاقم هی میگن نه چاق نیستی که، تپل بودن بهت میاد، ما همینطوری دوستت داریم و فکر میکنن با این حرفاشون حال من خوب میشه ولی گفتنش برای اونا که نمیدونن چاق بودن چه حسی داره آسونه و این خیلی بیشتر ناراحتم میکنه
    من واقعا خیلی کم غذا میخورم فست فود و تنقلات هر چند ماه یکبار میخورم تغذیه خیلی سالمی هم دارم بیشتر از یک سال هم هست که چار پنج روز در هفته فعالیت (کلاس ورزش و پیاده روی) میکنم ولی وزنم بیشتر از سه چهار کیلو کم نمیشه حتی انواع رژیم ها رو هم گرفتم ولی روم کارساز نبوده
    هردفعه به این فکر میکنم که چرا با این که خیلی رعایت میکنم و براش تلاش میکنم بازم خیلی چاق تر از اون کسی هستم که صب تا شب رو مبل دراز میکشه و هر وقت هرچیزی دلش میخواد میخوره این واقعا انصاف نیست
    خیلی وقتا مجبور شدم بخاطر هیکلم از آرزو هایی که واقعا میخوام بهشون برسم بگذرم اعتماد به نفسم هم بخاطر این موضوع خیلی کمه و خیلی وقتا تا چند روز افسرده میشم هیچکاریم نمیتوتم درموردش بکنم
    شاید شخصیت خودم و کسی که هستم رو خیلی دوست داشته باشم و بهش افتخار کنم ولی از هیکلم خیلی نفرت دارم .اگه بیشتر از سی ثانیه جلوی اییه بایستم اشکم درمیاد .خیلی وقتا با خودم فکر میکنم اگه هیکلم لاغر تر بود نصف مشکلاتی که دارم و خواهم داشت حل میشد
    ببخشید حرفام طولانی بودن،اگه راه حلی برای مشکلم دارید خواهش میکنم کمکم کنید

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38354
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : اگه چاق نبودم نصف مشکلات الان و آیندم حل میشد

خیلیا هستن که میگن دخترای تپل جذابتر هستن ولی من بخاطر حرف مردم زندگی نمیکنم... حتی اگه چاق بودن ملاک زیبایی باشه دوست ندارم چاق باشم چون خیلی وقتا باعث شده مجبور بشم خودمو محدود کنم چه روحی و روانی چه جسمی
    (مثلا یه مدت میخواستم رقاص حرفه ای بشم و تو مسابقات شرکت کنم یا حتی مربی رقص بشم ولی وقتی دیدم بخاطر هیکل و وزنم نمیتونم حرکت ها رو خوب بزنم بیخیالش شدم و الان فقط بخاطر جنبه سرگرمیش میرقصم. ارزوهای جوانیه دیگه چه میشه کرد)

خودم و خونوادم شک داریم که کم کاری تیرویید داشته باشم چون اکثر علایمشو دارم.. چند روز دیگه قراره برم چکاپ
    ولی ازمایش خونی که چند وقت پبش داده بودم تقریبا همه چیزم نرمال بود
    شایدم واقعا خودم اونقدر که باید تلاش نمیکنم

3. کاربران زیر از parvin.m بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط parvin.m نمایش پست ها
    خیلیا هستن که میگن دخترای تپل جذابتر هستن ولی من بخاطر حرف مردم زندگی نمیکنم... حتی اگه چاق بودن ملاک زیبایی باشه دوست ندارم چاق باشم چون خیلی وقتا باعث شده مجبور بشم خودمو محدود کنم چه روحی و روانی چه جسمی
    (مثلا یه مدت میخواستم رقاص حرفه ای بشم و تو مسابقات شرکت کنم یا حتی مربی رقص بشم ولی وقتی دیدم بخاطر هیکل و وزنم نمیتونم حرکت ها رو خوب بزنم بیخیالش شدم و الان فقط بخاطر جنبه سرگرمیش میرقصم. ارزوهای جوانیه دیگه چه میشه کرد)

خودم و خونوادم شک داریم که کم کاری تیرویید داشته باشم چون اکثر علایمشو دارم.. چند روز دیگه قراره برم چکاپ
    ولی ازمایش خونی که چند وقت پبش داده بودم تقریبا همه چیزم نرمال بود
    شایدم واقعا خودم اونقدر که باید تلاش نمیکنم
    سلام

عامل چاقی غلبه بلغم(رطوبت) است و عامل لاغری خشکی.

برای شما فقط آب خالی خوردن هم میتواند چاق کننده باشد برای همین تا میتوانید در مقابل تشنگی مقاومت کنید.

روش درمان شما خیلی ساده است.

روزه بگیرید(هر ماه حداقل سه روز و لازم نیست پشت سر هم باشد).

از پرخوری غذا و زیاد آب خوردن پرهیز کنید(وعده ناهارو حذف کنید).

ورزش و عرق کردن براتون خیلی مفیده.

رژیمهای به درد نخور دیگه رو بندازید دور چون برای بدن میتونن عوارض داشته باشن.
    ویرایش توسط Experience : 05-08-2018 در ساعت 07:51 AM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

نقل قول نوشته اصلی توسط parvin.m نمایش پست ها
    من 16 سالمه و حدود 20 کیلو اضافه وزن دارم و چاقی یجورایی تو خونواده مادریم ارثیه
    دوستام تا میبینن دارم میگم وای چقدر چاقم هی میگن نه چاق نیستی که، تپل بودن بهت میاد، ما همینطوری دوستت داریم و فکر میکنن با این حرفاشون حال من خوب میشه ولی گفتنش برای اونا که نمیدونن چاق بودن چه حسی داره آسونه و این خیلی بیشتر ناراحتم میکنه
    من واقعا خیلی کم غذا میخورم فست فود و تنقلات هر چند ماه یکبار میخورم تغذیه خیلی سالمی هم دارم بیشتر از یک سال هم هست که چار پنج روز در هفته فعالیت (کلاس ورزش و پیاده روی) میکنم ولی وزنم بیشتر از سه چهار کیلو کم نمیشه حتی انواع رژیم ها رو هم گرفتم ولی روم کارساز نبوده
    هردفعه به این فکر میکنم که چرا با این که خیلی رعایت میکنم و براش تلاش میکنم بازم خیلی چاق تر از اون کسی هستم که صب تا شب رو مبل دراز میکشه و هر وقت هرچیزی دلش میخواد میخوره این واقعا انصاف نیست
    خیلی وقتا مجبور شدم بخاطر هیکلم از آرزو هایی که واقعا میخوام بهشون برسم بگذرم اعتماد به نفسم هم بخاطر این موضوع خیلی کمه و خیلی وقتا تا چند روز افسرده میشم هیچکاریم نمیتوتم درموردش بکنم
    شاید شخصیت خودم و کسی که هستم رو خیلی دوست داشته باشم و بهش افتخار کنم ولی از هیکلم خیلی نفرت دارم .اگه بیشتر از سی ثانیه جلوی اییه بایستم اشکم درمیاد .خیلی وقتا با خودم فکر میکنم اگه هیکلم لاغر تر بود نصف مشکلاتی که دارم و خواهم داشت حل میشد
    ببخشید حرفام طولانی بودن،اگه راه حلی برای مشکلم دارید خواهش میکنم کمکم کنید

دوست عزیز روشهایی خاص امروزه هست .
    که میتونید برای کاهش وزن استفاده کنید .
    روشهای غیر تهاجمی و تهاجمی .
    جراحی‌های کاهش وزن را می‌توان به سه دسته کلی تقسیم کرد:
    ١) اعمال جراحی محدودکننده حجم معده:
    روش‌های جراحی که با ایجاد تغییرات در معده سبب کاهش حجم معده می‌گردند.
    در این روش جراحی فرد در هر بار غذا خوردن احساس سیری زودتری نسبت به قبل دارد و حجم معده سریع‌تر پر می‌شود.
    روش کوچک کردن معده با حلقه تنظیم شونده به روش لاپاروسکوپی روش گاستروکتومی اسلیو.
    تا کردن معده، بالون معده از جمله این روش‌ها هستند.

2) اعمال جراحی کاهش‌دهنده جذب غذا: در این روش جراحی، تغییراتی در روده کوچک صورت گرفته که باعث می‌گردد.
    بدن فرد، کالری و مواد مغذی کمتری از مواد غذایی و نوشیدنی‌ها جذب کند.
    این گروه شامل روش جراحی تغییر مسیر صفرا و پانکراس و تغییر مسیر صفرا و پانکراس با جابجایی اثنی عشر می‌باشد.

3) اعمال جراحی ترکیبی که از دو حالت فوق باهم استفاده می‌شود.
    روش بای پس معده در این گروه قرار می‌گیرد.
    در ایران سه روش جراحی چاقی شامل روش حلقه گذاری قابل تنظیم معده، روش گاستروکتومی اسلیو .
    و روش بای‌پس معده بیشتر از سایر روش‌ها رایج بوده و روش‌های جراحی تغییر مسیر صفرا و پانکراس .
    و تغییر مسیر صفرا و پانکراس با جابجایی اثنی عشر کمتر رایج می‌باشد.

روش حلقه گذاری قابل تنظیم معده به روش لاپاروسکوپی
    در این روش جراحی یک حلقه (باند) سیلی************ی قابل تنظیم دور قسمت ابتدایی معده قرار داده می‌شود.
    با قرار دادن این حلقه در دور قسمت بالایی معده، معده به دو قسمت تقسیم شده و در قسمت فوقانی کیسه مانند می‌گردد.
    از آنجایی که قسمت فوقانی معده ظرفیت کمی دارد، سریع پر شده و در نتیجه مغز احساس سیری زودرس می‌نماید.
    همچنین، باند سیلی************ی باعث می‌شود قسمت بالای معده از طریق یک مسیر عبور باریک به قسمت پایین‌تر ارتباط داشته باشد.
    بنابراین، سبب حرکت آهسته مواد غذایی در طول لوله گوارش می‌گردد.
    جراحی باریاتریک یک گزینه درمانی برای افراد مبتلا به چاقی مفرط است.
    که موفق به کاهش وزن از سایر روش‌ها نظیر رژیم‌های کاهش وزن، افزایش فعالیت بدنی.
    و درمان‌های دارویی نشده‌اند و یا نتوانسته‌اند وزن کاهش یافته خود را حفظ کنند

حلقه ذکرشده از طریق یک لوله به ناحیه‌ای در زیر پوست وصل می‌شود.
    پزشک جراح در جلسات بعد از عمل مقداری محلول به داخل حلقه از طریق پوست شکم تزریق می‌کند .
    که این امر سبب تنگ شدن حلقه و در نتیجه کوچک‌تر شدن حجم معده می‌شود و به این نحو مقدار غذای دریافتی فرد تنظیم می‌گردد.
    تزریق به داخل حلقه بر اساس وضعیت بیمار انجام می‌شود.
    این روش جراحی عمدتاً برای افرادی که دارای bmi بین 35 تا 40 باشند.
    یا بیماران با bmi بین 30 تا 35 که به یکی از عوارض چاقی مبتلا شده باشند.
    همچنین برای افرادی که شیرینی‌خور نیستند و عادت به خوردن غذاهای حجیم با کالری پایین دارند پیشنهاد می‌شود.
    این روش در مقایسه با روش‌های اسلیو و بای‌پس معده دارای عوارض جانبی کمتری بوده و نسبت به آن‌ها کمتر تهاجمی می‌باشد.
    زمان کوتاه عمل، زمان کوتاه بستری، دوره بهبودی سریع و قابل تنظیم بودن حلقه پس از جراحی از جمله مزایای این روش محسوب می‌شود.
    استفراغ و عدم تحمل غذا، جابجایی حلقه و گشاد شدن معده، بازگشت محتویات معده به مری.
    و درنهایت گشادی مری و کاهش وزن ناکافی از معایب این روش جراحی محسوب می‌شود.
    شرایطی که بیماران پس از این نوع عمل جراحی جهت غیرفعال نمودن حلقه و خارج کردن آن بایستی به پزشک مراجعه نمایند .
    شامل بارداری، هر گونه عمل جراحی که مستلزم بیهوشی عمومی باشد.
    بیمارانی که مسافرت طولانی‌مدت در پیش رو دارند و در مواردی که گشادی مری در اثر تنگی بیش از حد حلقه بروز کند، می‌باشد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد