نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: بی احساسی

1246
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29755
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

بی احساسی

سلام.سعی میکنم مشکلمو خیلی جامع و کامل بگم و ممنون میشم اگه کمکم کنید:
    یه پسر 29 ساله هستم که حس میکنم خیلی خیلی بی احساسم یعنی جوری که به هیچ چیزی حس خاصی ندارم حتی به این شدت که اگه یه نفر کنار دست من بمیره یا سکته کنه یا قش کنه یا هر چیز دیگه خیلی راحت یه نگاه میندازم و از کنارش رد میشم چند روز پیش دو متر اونطرف تر یه ماشین زد به یه موتوری و موتوری پرت شد تو جوب داغون شد و من که نزدیکترین نفر به اون صحنه بودم با یه نگاه راحت رد شدم و این از ترس یا چیز دیگه ای نبود چوم اصلا حسی نسبت به اون کسی که ترکیده بود نداشتم. یا مثلا نسبت به هر چیزی که مردم تو خیابون نسبت بهش عکس العمل نشون بدن من خیلی ساده از کنارش رد میشم.
    یه نظر دیگه که دارم اینه که اصلا عشق و احساس به یه نفر دیگه رو قبول ندارم و اصلا برام مهم نیست و من اصلا مقوله ازدواج و اینکه بخوام برای یه نفر دیگه جز خودم وقت بذارم درک نمیکنم و اصلا نمیخوام وقتمو صرف یه نفر دیگه بکنم یا حس خاصی داشته باشم و همین حس نسبت به بچه هم دارم و نمیفهمم که چرا ملت بچه دار میشن و هدفشون چیه و چرا اصلا باید وقت خودمو بذارم برای بزرگ کردن یه بچه که خوابمو و آسایشمو ازم بگیره.
    یه چند تا رابطه ام با جنس مخالف داشتم که همشون ناموفق بوده و همیشه تو رابطه با یه نفر حساب کتاب میکردم که چرا باید وقتی با یه نفر رابطه داشته باشم وقتی میریم کافی شاپ یا جای دیگه من باید پولی که حاصل دسترنجه منه برای یکی دیگه خرج کنم یا چرا باید در مورد کار های که دوست دارم انجام بدم به کسی جواب بدم.

ممنون میشم اگه یه مشاوره به من بدین

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : بی احساسی

بی احساس شدن

بی احساس شدن نه به این معنا که شما سلیقه ها و کشش های خاص خودتان را داشته باشید و در خصوص بعضی موارد که مورد علاقه تان نیست هیجان زده نشوید.
    بلکه به این معنا که در تمام مواقع و شرایط عملکرد و واکنش یکسانی داشته و هیچ چیز برای تان مهم نباشد.
    واکنش اول یک برخورد شخصیتی و طبیعی است و روند دوم یک نوع بیماری و حالت روحی است که شما را نسبت به همه چیز بی اعتنا و سرد می کند.
    ممکن است گریه دوست تان را ببینید ولی هیچ حسی نداشته باشید .
    و یا در خصوص آینده تان احساس ناامیدی کنید و یا نسبت به رویداد های مختلف هیچ احساس خاصی نداشته باشید.
    این روند می تواند به نوعی اختلال استرس پس از ضربه باشد.
    زمانی که مردم یک آسیب را تجربه می کنند مانند زمانی که جنگ زده می شوند .
    و یا مورد تجاوز جنسی واقع می شوند و یا یک فاجعه طبیعی را تجربه می کند ممکن است از نظر عاطفی آسیب ببینند.
    برخی از این افراد ممکن است نوعی اختلال به نام اختلال استرس پس از ضربه را تجربه کنند.

این اختلال می تواند دو نوع واکنش را در افراد مختلف ایجاد کند.
    یکی برانگیختگی عاطفی و دیگری بی احساس شدن. به عبارتی ممکن است نسبت به مسائل عاطفی واکنش های بیش از اندازه داشته باشند و یا هیچ واکنشی نشان ندهند.
    افراد مبتلا به استرس پس از ضربه یا PTSD ممکن است از برقراری روابط اجتناب کرده و یا در آن مشکل داشته باشند.
    به علاوه آن ها توانایی فکر کردن در خصوص رویداد های عاطفی را از دست می دهند.
    آن ها در تمرکز کردن و به یاد آوردن خاطرات شان نیز دچار مشکل شده و نمی توانند به درستی انجامش دهند.
    بیشتر این علائم در کسانی که بی احساس شدن را تجربه می کنند پررنگ تر خواهد بود.
    در ادامه حالات روحی که می توانند به بی احساس شدن منتهی شوند را بیشتر توضیح می دهیم تا درک این واکنش روحی برای تان آسان تر شود.

یک مطالعه که به تازگی انجام شده است، مدعی است که ۷ تا ۱۲ درصد از مردان و ۲۰ تا ۲۵ درصد از زنان دچار افسردگی هستند.
    افسردگی یک اختلال خلقی است و می تواند سبب تغییرات حالات عاطفی فرد شود.
    بسیاری از بیماران مبتلا به افسردگی ممکن است مدام تحت تاثیر احساسات شان قرار گرفته.
    و در حال غصه خوردن و یا گریه کردن باشند در حالی که عده دیگری هم هستند که ممکن است دچار بی احساس شدن و یا کرخی عاطفی شوند.
    افرادی که دچار افسردگی هستند ممکن است در انزوا به سر ببرند و یا از عشق و یا روابط دیگران جلوگیری کنند.
    بیماران مبتلا به افسردگی ممکن است احساس گناه و یا عزت نفس پایین داشته باشند و همچنین ممکن است در تصمیم گیری و یا تمرکز دچار مشکل شوند.
    همچنین عده ای ممکن است بخواهند مدام خود را مورد انتقاد قرار دهند.
    دانشگاه ایالتی نیومکزیکو درطی تحقیقات خود مدعی شد که این افراد ممکن است بخواهند .
    برای کاهش فشاری که احساس می کنند به نوعی خود را در بی احساس شدن و یا کری عاطفی فرو ببرند.

هنگامی که مردم عزیزان شان را از دست می دهند غم و اندوه را تجربه می کنند .
    در مرحله ی اول ممکن است دچار شوک ناشی از حادثه شده و در نوعی بی احساس شدن و کرخی عاطفی فرو بروند.
    این روند تا دو هفته بعد از حادثه می تواند ادامه پیدا کند.
    پس از آن در صورتی که فرد نتواند خود را از غمی که گریبان گیرش شده است خالی کند ممکن است .
    دچار نوعی احساس بی ایمانی و پریشانی شود و بخواهد به جای فکر کردن به اتفاقاتی که برایش دردناک است .
    در بی احساسی و کرخی عاطفی خود باقی بماند.
    این روند می تواند تا مدت ها ادامه پیدا کرده و زندگی عادی فرد را دگر************ کند.
    به عبارتی بی احساسی تا بیش از دو هفته می تواند دائمی شده و خطرناک باشد.

استرس یک بخش طبیعی زندگی افراد است.
    اما زمانی که استرسی که فرد آن را تجربه می کند از میزان طبیعی خود فراتر برود ممکن است او را متقاعد کند.
    که باید به نوعی بی احساس شدن را انتخاب کند تا بتواند کمی از بار فشاری که تحمل می کند کمتر کرده و خود را رها کند.
    ممکن است فرد در خانه یا محل کار یا دانشگاه دچار استرس شده و نتواند آن را تحمل کند.

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88422495
    افراد زیادی هستند که در این مواقع به مواد مخدر و یا الکل پناه می برند و سعی می کنند تا بیشتر بخوابند و کمتر خود را در شرایط تصمیم گیری قرار بدهند.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)