صفحه 1 از 4 123 ...
نمایش نتایج: از 1 به 50 از 162

موضوع: بالا رفتن سن

13440
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    تشکر شده 56 بار در 47 پست
    میزان امتیاز
    8

بالا رفتن سن

سلام. من یه دختر24سالم که تاحالا هیچ خواستگاری نداشتم، همه دوستای دبیرستانم که دانشگاه های خوب مخصوصا دانشگاه آزاد بودن از همون ترم های اول دانشگاه با یکی دوست شدنو الان ازدواج کردن، ولی من متاسفانه براساس حرف بقیه یه دانشگاه افتضاح رفتمو رشته ای که دوست نداشتمو تموم این سالها با سرخوردگی زندگی کردم... بدون اینکه حتی یه نفر بهم پیشنهاد بده... توی پستهای کاربرای اینجا خوندم که نظر پسرا اینه که دخترای خوب زود میپرن و توی دانشگاه دنبال اینن که همسرشونو پیداکنن... الان ارشد میخونم یه دانشگاه خوب... ولی الان سنم رفته بالا... همه دختر پسرای اینجا رو می بینم با همن میگن میخندن یاد اون سالهای خودم میوفتم که چقد ب خاطر این دانشگا سرخورده بودمو تنها... واقعا دلم میگیره و فقط گریه میکنم... الانم صورتم خیس اشکه بخدا

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    تشکر شده 3,402 بار در 1,916 پست
    میزان امتیاز
    16

پاسخ : بالا رفتن سن

سلام خانم مهناز
    وقتی عنوان تایپیکتو دیدم گفتم شاید یه خانمی باشه که 35 .40 سالشه و هنوز مجرده.ولی وقتی دیدم یه خانم 24 ساله اینو نوشته خیلی تعجب کردم .شما هنوز خیلی زمان داری چرا اینقدر نا امیدی؟؟؟

راستی یه سوال اگه قرار باشه بین این 2 گزینه یکیو انتخاب کنی کدومو انتخاب میکنی؟؟؟

1. همین الان ازدواج کنی ولی ازدواجت 50 درصد ریسک داشته باشه ممکنه خوشبخت بشی ممکنه نشی

2. دو تا پنج سال دیگه ازدواج کنی ولی ازدواجت خوشبخت باشی

کدوم انتخابته؟

3. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام

چه ربطی داره خب؟؟ اومدید کار رو درست کرنید زدید همه چیو خراب کردید که! یعنی چی مگه خانم 35 40 ساله باید ناامید از ازدواج باشه؟؟!!

اگه اینطور باشه پختگی یه خانم 35 ساله رو هم نمیشه تو یه خانم کم سن و سال پیدا کرد!

در مورد خانم مهناز هم بپرسم که چقدر تو جامعه هستید؟؟
    ویرایش توسط shahriar : 05-23-2018 در ساعت 09:37 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط sam127 نمایش پست ها
    سلام خانم مهناز
    وقتی عنوان تایپیکتو دیدم گفتم شاید یه خانمی باشه که 35 .40 سالشه و هنوز مجرده.ولی وقتی دیدم یه خانم 24 ساله اینو نوشته خیلی تعجب کردم .شما هنوز خیلی زمان داری چرا اینقدر نا امیدی؟؟؟

راستی یه سوال اگه قرار باشه بین این 2 گزینه یکیو انتخاب کنی کدومو انتخاب میکنی؟؟؟

1. همین الان ازدواج کنی ولی ازدواجت 50 درصد ریسک داشته باشه ممکنه خوشبخت بشی ممکنه نشی

2. دو تا پنج سال دیگه ازدواج کنی ولی ازدواجت خوشبخت باشی

کدوم انتخابته؟
    خب گزینه دو، ولی من دوس دارم عشق اول کسی باشم که باهاش ازدواج میکنم و همیشه دوس داشتم توی یه محیطی مثل دانشگاه باهاش آشنا بشم، دوس داشتم از زندگیم لذت میبردم ولی تو تموم این سالها فقط سرخورده شدم، از دانشگام متنفر بودم شاید زمان داشته باشم ولی اصلا حس و حال جوونیمو ندارم توی اون4سال دانشگاه به اندازه40سال پیر شدم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriar نمایش پست ها
    سلام

چه ربطی داره خب؟؟ اومدید کار رو درست کرنید زدید همه چیو خراب کردید که! یعنی چی مگه خانم 35 40 ساله باید ناامید از ازدواج باشه؟؟!!

اگه اینطور باشه پختگی یه خانم 35 ساله رو هم نمیشه تو یه خانم کم سن و سال پیدا کرد!

خیلی توی اجتماعم ولی ن حوصله دارم و نه اعصاب... کاش هیچوقت پاموتو اون دانشگاه نحس نمیذاشتم از18سالگیم تاحالا6سال گذشته ولی خیلی عوض شدم

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mahnaz100 نمایش پست ها
    خب گزینه دو، ولی من دوس دارم عشق اول کسی باشم که باهاش ازدواج میکنم و همیشه دوس داشتم توی یه محیطی مثل دانشگاه باهاش آشنا بشم، دوس داشتم از زندگیم لذت میبردم ولی تو تموم این سالها فقط سرخورده شدم، از دانشگام متنفر بودم شاید زمان داشته باشم ولی اصلا حس و حال جوونیمو ندارم توی اون4سال دانشگاه به اندازه40سال پیر شدم
    هنوزم دیر نیست و البته این بی حوصلگی ها طبیعیه شاید به خاطر فشار درس

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

سلام

من جایی نوشتم خانم 35.40 ساله باید نا امید باشه؟؟؟

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26674
    تشکـر
    170
    تشکر شده 283 بار در 205 پست
    میزان امتیاز
    9

خیلی توی اجتماعم ولی ن حوصله دارم و نه اعصاب... کاش هیچوقت پاموتو اون دانشگاه نحس نمیذاشتم از18سالگیم تاحالا6سال گذشته ولی خیلی عوض شدم
    حوصله و اعصاب چیرو ندارید؟

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

هنوزم دیر نیست و البته این بی حوصلگی ها طبیعیه شاید به خاطر فشار درس
    شاید دیر نباشه ولی به نقل از یکی از پست های همینجا، پسرای خوب هم پریدن دیگه تاالان ، بی حوصلگی و بی انگیزگی رو باهم دارم، حس میکنم فقط گذران عمر کردم

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

حوصله و اعصاب چیرو ندارید؟
    تقریبا همه چی، دیگه اون آدم سابق نیستم

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام. من یه دختر24سالم که تاحالا هیچ خواستگاری نداشتم، همه دوستای دبیرستانم که دانشگاه های خوب مخصوصا دانشگاه آزاد بودن از همون ترم های اول دانشگاه با یکی دوست شدنو الان ازدواج کردن، ولی من متاسفانه براساس حرف بقیه یه دانشگاه افتضاح رفتمو رشته ای که دوست نداشتمو تموم این سالها با سرخوردگی زندگی کردم... بدون اینکه حتی یه نفر بهم پیشنهاد بده... توی پستهای کاربرای اینجا خوندم که نظر پسرا اینه که دخترای خوب زود میپرن و توی دانشگاه دنبال اینن که همسرشونو پیداکنن... الان ارشد میخونم یه دانشگاه خوب... ولی الان سنم رفته بالا... همه دختر پسرای اینجا رو می بینم با همن میگن میخندن یاد اون سالهای خودم میوفتم که چقد ب خاطر این دانشگا سرخورده بودمو تنها... واقعا دلم میگیره و فقط گریه میکنم... الانم صورتم خیس اشکه بخدا
    سلام دوست عزیز چند تا واقعیت هست که باید بپذیریش اینقدر با این حقایق نجنگ
    اول اینکه متاسفانه سن ازدواج بالا رفته به خاطر اینکه متاسفانه یکسری آقایون که درس نمیخونند کاره مناسبی پیدا نمیکنن و مشکل بیکاری دارند و یکسری هم که به سراغ درس میرن تا 30 سالگی همش درگیر درسو سربازی و این کارا باعث میشه دیرتر سرکار برن واسه همین کلن میانگین سن ازدواج بالا رفته
    مورد بعدی دخترایی هستند که به سادگی با آقایون دوست میشن و این باعث شده که آقایون به جای اینکه مسئولیت زندگی رو بپذیرن سراغ دوست بازی برن و دیگه تن به ازدواج ندن
    در ضمن هیچ وقت خودتو با هیچکس مقایسه نکن حالا اون دخترایی هم که زود ازدواج میکنن از کجا میدونی خوشبخت هستن ؟ پس چرا آمار طلاق اینقدر بالا رفته ؟
    ببین اگر قمستت نبود تاالان ازدواج کنی مطمن باش بهترین دانشکاه در بهترین شهرم قبول میشدی بازم تا الان مجرد بودی . کمترین حسن دانشگات این بود که حداقل بزرگترشدی و با تجربه تر شدی و سختی های زیادی کشیدی و بعدها با سختی های دیگه زندگی راحتتر کنار میای .
    فقط صبور باش و خودتو با هیچ کس مقایسه نکن و بزار قسمتت به موقش سر راهت قرار میگیره
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

13. 4 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    14030
    تشکـر
    725
    میزان امتیاز
    16

شاید دیر نباشه ولی به نقل از یکی از پست های همینجا، پسرای خوب هم پریدن دیگه تاالان ، بی حوصلگی و بی انگیزگی رو باهم دارم، حس میکنم فقط گذران عمر کردم
    پسر خوب همیشه هست

15. کاربران زیر از sam127 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38218
    تشکـر
    101
    تشکر شده 43 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    6

سلام ...عزیزم سنی نداری ک ؟!!!این همه نگرانی برای چی...باطن زندگیتو باظاهرزندگی
    دیگران مقایسه نکن اززندگیت لذت ببر وتولحظه حال زندگی کن ...اگه بخوایدقصه اون 4سال
    روبخوری ایندتم خراب میشه پس فراموش کن و مطمن باش قسمتت بیاد به چشم برهم زدن ازدواج میکنی....
    باارزوی بهترینها.

17. کاربران زیر از Yasaaaaaaa بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

من مثلاً برنامه ریزی داشتم که 22 سالگی ازدواج کنم ولی خیلی چیزا باعث شدن نتونستم.

19. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    اول اینکه متاسفانه سن ازدواج بالا رفته به خاطر اینکه متاسفانه یکسری آقایون که درس نمیخونند کاره مناسبی پیدا نمیکنن و مشکل بیکاری دارند و یکسری هم که به سراغ درس میرن تا 30 سالگی همش درگیر درسو سربازی و این کارا باعث میشه دیرتر سرکار برن واسه همین کلن میانگین سن ازدواج بالا رفته
    مورد بعدی دخترایی هستند که به سادگی با آقایون دوست میشن و این باعث شده که آقایون به جای اینکه مسئولیت زندگی رو بپذیرن سراغ دوست بازی برن و دیگه تن به ازدواج ندن
    در ضمن هیچ وقت خودتو با هیچکس مقایسه نکن حالا اون دخترایی هم که زود ازدواج میکنن از کجا میدونی خوشبخت هستن ؟ پس چرا آمار طلاق اینقدر بالا رفته ؟
    ببین اگر قمستت نبود تاالان ازدواج کنی مطمن باش بهترین دانشکاه در بهترین شهرم قبول میشدی بازم تا الان مجرد بودی . کمترین حسن دانشگات این بود که حداقل بزرگترشدی و با تجربه تر شدی و سختی های زیادی کشیدی و بعدها با سختی های دیگه زندگی راحتتر کنار میای .
    فقط صبور باش و خودتو با هیچ کس مقایسه نکن و بزار قسمتت به موقش سر راهت قرار میگیره
    الان به کیا دقیقاً تیکه انداختی؟

مشکل از پسرها نیست از ایمان ضعیف مردم به خداست.

خدا خودش گفته هر کی فقیره ازدواج کنه من روزیشو میدم ولی توی این جامعه کسی هست که به این حرف خدا ایمان داشته باشه؟

توی این جامعه پسر خوب کم نیست اما چون پول ندارن اصلاً دیده نمیشن.

معیار همه ازدواجها شده پول و برای همین آمار طلاقها زیاد شده.

20. 3 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

21. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط تجربه نمایش پست ها

خدا خودش گفته هر کی فقیره ازدواج کنه من روزیشو میدم ولی توی این جامعه کسی هست که به این حرف خدا ایمان داشته باشه؟

والا تجربه تو همش حرفای معنادار میزنی کی میتونه رو حرفه تو حرف بزنه
    امضای ایشان

22. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37437
    تشکـر
    127
    تشکر شده 158 بار در 116 پست
    میزان امتیاز
    7

ببین اعتماد به نفس داشته باش....

اگه میبینی وضع تحصیلیت خوب نیست خب درستش کن

اگه میبینی وضعیت فیزیک بدنیت ایده الت نیست پس ورزش کن زوم کن رو ورزش

چیزی که میخوای رو بدست بیار .... زرنگ باش

هیچ پسری حاضر نیست با یه دختر ضعیف ازدواج کنه و هیچ دختری هم خاضر نیست با پسر ضعیفی زندگی کنه....

به این فکر نکن که بقیه ازدواج کردن من نکردم و اینا. اگه میگفتیم بقیه ازدواج کردن همگی خوشبختن اونوقت هر کاری که مردم میکردن ما هم باید میکردیم.... ولی اوضاع رو که نگاه بکنی کاملا برعکسه. یعنی طلاق خیلی بیشنر شده .... مردم قاطی ان. برای اینکه موفق باشی بیشتر وقتا باید برخلاف جریان اب حرکت کنی. البته تو این جامعه رو میگم.

اینکه برای یکی نمیدونم 40-50 تا خواستگار میاد دلیلی بر خوشبختی نیست

در این که عدالتی توی دنیا نیست اون که شکی نیست.

ولی باید سعیت رو بکنی اوضاع رو بهتر کنی.

تحصیلات رو ادامه بده ... یه رشته خوب.... تا اخر برو و کامل تمومش کن.

ورزش کن و به تناسب اندام توجه داشته باش و سعی کن بهترین تناسب اندام رو حداقل دور و بر خودت داشته باشی.

زرنگ باش... بیشتر به خودت برس... نمیدونم میخواستم یه چیزی رو بگم ولی ممکنه یا شما یا دوستای دیگه سر این موضوع بحث کنین: بیشتر ارایش کن ... بیشتر به خودت برس ... اگه که راضی بودی بیشتر امروزی شو.... البته شاید هم نخوای. این یه اپشن بود. چون الان مردم این کشور امروزی شدن و امروزی بودن رو ترجیح میدن اکثرا.

تو به موفقیت هات فکر کن و بهشون برس ... تو همین راه میبینی موردای زیادی دور و برت چرخ میزنن.

احساس میکنم یه تغییر مود اساسی نیاز داری ... یه تغییر جدی.

یه چیزی هم میخواستم بگم. نه به شما بلکه به دوستانی که بحث این رو کردن که کیس خوب میپره و این حرفا. این طرز فکر کاملا اشتباه مطلقه و اصلا همچین نگاه نباید داشته باشیم. توصیه میکنم کانال attractive men رو تو یوتیوب دنبال کنین تا بهتر این موضوع رو درک کنین.
    امضای ایشان
    Neurosurgeon Sajad

24. 3 کاربران زیر از ss75 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    تشکر شده 1,530 بار در 1,089 پست
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیزم

به نظرم بهتره اول روی خودتون کار کنین
    یعنی توانایی هاتون رو زیاد کنین و اونجوری که خودتون دوست دارین زندگی کنین
    حالا انتخاب رشته یا علاقه مندی ها یا انتخاب دانشگاه و شغل و ....

سعی کنید همیشه آراسته باشید
    با اعتماد به نفس بالا و مستقل
    همیشه شاد باش و از زندگیت لذت ببر
    ازدواج الزاما برای آدم خوشبختی نمیاره
    و دلیلی هم نیست کسی که مجرد باشه زندگی خوشبخت و شادی نداشته باشه
    اما خب توی قانون طبیعت و نظام خلقت ادم ها به خاطر تنها نبودن و رفع یه سری نیازها بهتره ازدواج کنن
    اما یه ازدواج عاقلانه و درست

بعد هم شما سنتون اونقدر بالا نیست که این موضوع براتون نگرانی ایجاد کنه
    سعی کنید تو جامعه بیشتر حضور داشته باشید
    تو جمع های خانوم ها ، ورزشی ،کلاس های هنری و ...

با توجه به نظر کارشناسان ازدواج و مشاوران سن ازدواج برای دخترها برای زمان حاضر
    بعد از 24-25 سالگی هست
    بعد هم عزیزم فکر نکن همه ی این هایی که زودتر از شما و سن پایین تر ازدواج کردن خوشبخت هستن

اگه یه نگاه به امار طلاق بندازی یا یه روز بری دادگستری شهرتون متوجه میشی همون دوستی ها و محبت ها سر از کجا درآوردن!
    دختر هم میشناسم از دبیرستان و دانشگاه کلی خواستگار داشت
    به قول یکی از دوستام تو دانشگاه پسری نبود که بهش پیشنهاد دوستی یا ازدواج بده رو رد کنه!
    بالاخره هم با یکی از هم کلاسی هاش ازدواج کرد
    و عروسیش هم خیلی مجلل بود و اون شب به کل مهمونا خوش گذشت
    اما بعد از دوماه قهر و دعوا و بعد حدود یک سال هم کارشون به جدایی کشید و الان به قول شما تنهاست!
    و البته هم این ها صد در صدی نیست
    دختر خوشبخت هم زیاد داریم

اما منظورم اینه آدم یک بار ازدواج میکنه پس دیر یا زودش زیاد مهم نیست ولی انتخاب درست مهمه
    من دختر میشناسم 16 سالگی ازدواج کرده و الان زندگیش خوبه
    دختر هم میشناسم با اینکه خواستگار هم زیاد داشت ولی همه رو رد کرد و 35 سالگی ازدواج کرد و الانم راضیه.
    خواستگار داشتن هم لزوما به معنی وصلت و ازدواج نیست
    بعضی وقت ها میبینی از بین چند تا خواستگار هر کدوم رو یه ایراد میگیری و میبینی هیچکدوم اونی که میخوای نیست!

پس زیاد خودت رو درگیر سن نکن
    بعد هم هر دختری معمولا خواستگارهایی داره
    حالا بعضا دیدیم که دخترایی تو سن پایین به خاطر اینکه هیکلشون درشت تر بوده یا بیشتر خوشگل بودن
    زودتر ازدواج کردن

فاکتورهای مختلفی با توجه به محیط زندگی و جامعه ای که فرد زندگی میکنه توی سن ازدواج موثر هستش
    مثل زیبایی دختر، اندامش، شخصیت و اخلاق، تحصیلات، خونواده و مواردی از این دست
    بعضی دخترها هستن از پنجم دبستان خواستگار داشتن
    بعضی ها هم از دبیرستان و بعضی ها هم بعد از دانشگاه و 20 سالگی به بعد

اما این ها نباید اونقدر بولد بشن که ایجاد نگرانی کنن.
    درسته تنهایی از یه سنی به بعد زیاد آسون نیست
    ولی اونقدر هم نباید ناراحت کننده باشه که شادی هات رو ازت بگیره و زندگیت رو تحت الشعاع قرار بده
    ضمنا نگران هم نباش
    پسر خوب درسته این روزا کم شده ولی تموم نشدن هنوز! و زیادن
    همونطور که دختر خوب هم زیاد پیدا میشه.

به امید خوشبختی
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-24-2018 در ساعت 01:54 PM

26. 3 کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    سنی نداری دختر جون...
    توی سن تو فقط پسرایی که بابای پولدار داشتن پریدن... خوباش اتفاقا موندن...

چه رشته ای می خوندی مگه؟ من یه دبیرستان خیلی مذهبی درس می خوندم... تا چند سال پیش فکر می کردم عمرم اونجا تباه شده... ولی الان که بهش فکر میکنم می بینم هیچ فرقی نمیکرد، مدرسه ی دیگه هم میرفتم همون میشد...

باید وضعیت اقتصادیت رو بهتر کنی... تاثیرش اونقدر نیست ولی پسرا یه اصطلاحی دارن که میگه: آخرش یکی گیرمون میوفته که خرج ننه باباشم باید بدیم... این تمکن مالی باید توی وضعیت ظاهری خودش رو نشون بده...
    بعدشم پسر مگه میخواد چه گلی به سرت بزنه؟ خسته بیاد غر بزنه.... همه ش ازت انتظار داشته باشه و بگه تو منو درک نمی کنی... خوشم نمیاد اینجوری بپوشی... خوشم نمیاد با فلانی حرف بزنی... هزارتا خورده فرمایش دیگه

این غر زدن ها رو موافقم
    یعنی تنها ترین آدم دنیا باشی ولی یه شوهر غرغرو نداشته باشی!
    و همینطور زن غرغرو هم تحملش صبر ایوب میخواد!
    کلا غر زدن زیادی چیز خوبی نیستش!

یاد یکی از خانومای آشناهامون افتادم
    خانومه دوست یکی از برادرهام هستن و ما خونه شون رفته بودیم
    بعد فیلم عروسیشون رو گذاشت ببینیم که حوصلمون سر نره
    وقتی که داشت فامیلاشون رو معرفی میکرد
    برادر کوچیکم از یکی از دخترای جوون که پای ثابت رقص تو مجلس بود پرسید که کیه
    خانومه هم خندید گفت خواهرمه
    بعد شوهرش خندید به برادرم گفت چشمت رو گرفته؟
    داداشمم گفت قسمت رو چی دیدی شاید باجناق شدیم! البته بیشتر حرفا شوخی بود
    بعد خانومه گفت بابا ازدواج اون آش دهن سوزی نیست که آدم تو مجردی فکرشو میکنه!

حالا موقع شام به شوهرش گفت ظرف سالا رو بده پایین
    گفت من چرا بیارم خودت خم شو بیارش! یعنی دلم خواست برم موهای پسره رو بکشم!
    پسر خوبیه و خودمانی برخورد میکنه ولی خب بهتر بود خودش ظرف رو برای همسرش میاورد
    تا اینکه جلوی بقیه خم میشد
    بعد طفلک من و زن داداشم هر چی اصرار کردیم نمیذاشت ما ظرفا رو بشوریم
    خدایی خیلی مهمون نواز و خانومه
    منم گفتم اخه ما عذاب وجدان میگیریم کل آشپزخونه رو ریختیم بهم با این همه ظرف بعد هم بعدا زیاد میشن دست تنها اذیت میشی
    گفت نه بابا مخ مبین رو میزنم همه رو بشوره! گفتم اگه اینجوری باشه که خیلی عالیه
    کلا آرامشی که از کار کردن پسرا و مردها توی خونه میگیرم تو هیچ کار دیگه ای نمیگیرم!
    به خصوص اینکه خسته باشی بعد برات چایی بریزن یا تو پیک نیک هم باشه دیگه خیلی میچسبه

حالا تو مهمونی های خونواده ی ما گاهی فقط من و برادرم مجرد های جمع هستیم
    بعد که زن و شوهرا برای هم غذا میکشن و بهم تعارف میکنن
    من و برادرم هم نزدیک هم میشینیم و با کلی خنده و شوخی برای همدیگه غذا میکشیم و بهم تعارف میکنیم!

به نظرم درسته که یه ازدواج خوب و ایده آل میتونه برای دو طرف آرامش و خوشبختی و موفقیت بیاره
    ولی اینجوری هم درست نیست بگیم هر کی مجرده نباید شاد باشه
    به هرحال متاهل شدن هم همیشه ضامن خوشبختی نیست
    ولی ادم مجرد هم دست خودشه میتونه حسابی شاد باشه و اگه کسی که مد نظرشه پیدا شد باهاش ازدواج کنه
    حالا چند سال زودتر یا دیرتر.
    درست اینه یاد بگیریم از داشته هامون لذت ببریم و باهاشون شاد باشیم.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-24-2018 در ساعت 06:07 PM

28. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

پستم کوش؟ پاکش کردین؟
    اگر شما بی احترامی بلدید.... منم بلدم...

29. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

والا تجربه تو همش حرفای معنادار میزنی کی میتونه رو حرفه تو حرف بزنه
    من بعضی وقتا به سایتهای همسریابی سر میزنم و معیارها و خواسته های جالب خانمها رو میبینم.

معیار دخترها:
    مهریه بیش از هزار سکه، پولدار، کاری، مسئولیت پذیر.

معیار خانمهای طلاق گرفته یا شوهر فوت شده:
    مهریه رو به توافق میرسیم یا مهریه نهایتش از 14 تا 100 سکه، بچمو بپذیره، باایمان باشه، اهل خانواده باشه.
    این خانمها یه بار چوب خدا رو خوردن و حساب کار دستشون اومده و فهمیدن که دنبال چجور شوهری باید بگردن.
    کاش مجردها هم قبل از دیر شدن به این آگاهی برسن.
    ویرایش توسط Experience : 05-24-2018 در ساعت 08:19 PM

30. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط یلدا 25 نمایش پست ها
    ... 1- دلیلی هم نیست کسی که مجرد باشه زندگی خوشبخت و شادی نداشته باشه
    ...
    2- بعد هم شما سنتون اونقدر بالا نیست که این موضوع براتون نگرانی ایجاد کنه
    ...
    3- دختر هم میشناسم از دبیرستان و دانشگاه کلی خواستگار داشت
    به قول یکی از دوستام تو دانشگاه پسری نبود که بهش پیشنهاد دوستی یا ازدواج بده رو رد کنه!
    اما بعد از دوماه قهر و دعوا و بعد حدود یک سال هم کارشون به جدایی کشید و الان به قول شما تنهاست!
    ...

4- اما منظورم اینه آدم یک بار ازدواج میکنه پس دیر یا زودش زیاد مهم نیست ولی انتخاب درست مهمه
    ...

5- پسر خوب درسته این روزا کم شده ولی تموم نشدن هنوز! و زیادن
    ...
    1- کسی که نیاز به ازدواج داره باید ازدواج کنه وگرنه نمیتونه روال طبیعی زندگیشو پیگیری کنه.

2- بنظر من سنشون زیاده و باید نگران باشن. همه چیز که فقط ازدواج نیست وقتی سن زوجها زیاد میشه کی میخوان بچه دار بشن؟

3- خب اون دختر به احتمال زیاد مثل خیلیهای دیگه تنها معیارش در انتخاب شوهر پول بوده و برای همین شکست خورده.

4- زود ازدواج کردن مهمه چون هر چی سن بالاتر میره آدم به تنها بودن انس میگیره و مشکل پسند میشه.

5- اتفاقاً دخترای خوب کم شدن، پسر خوب خیلی داریم . دخترها باعث میشن که پسرا به دوستی و صیغه رو بیارن.
    ویرایش توسط Experience : 05-24-2018 در ساعت 08:24 PM

31. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

من بعضی وقتا به سایتهای همسریابی سر میزنم و معیارها و خواسته های جالب خانمها رو میبینم.

معیار دخترها:
    مهریه بیش از هزار سکه، پولدار، کاری، مسئولیت پذیر.

معیار خانمهای طلاق گرفته یا شوهر فوت شده:
    مهریه رو به توافق میرسیم یا مهریه نهایتش از 14 تا 100 سکه، بچمو بپذیره، باایمان باشه، اهل خانواده باشه.
    این خانمها یه بار چوب خدا رو خوردن و حساب کار دستشون اومده و فهمیدن که دنبال چجور شوهری باید بگردن.
    کاش مجردها هم قبل از دیر شدن به این آگاهی برسن.
    ار حرفات اینجوری برداشت کردم که علت آمار بالای مجردی رو بیشتر تقصیر دخترا میدونی ؟ آره ؟ آره ؟ متوجه نشدم آرررررررررره؟
    امضای ایشان

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

ار حرفات اینجوری برداشت کردم که علت آمار بالای مجردی رو بیشتر تقصیر دخترا میدونی ؟ آره ؟ آره ؟ متوجه نشدم آرررررررررره؟
    با اجازتون بعله چون تو سن پایین به پسرایی که دوستشون دارن جواب منفی میدن و دنبال پولدار میگردن، بعد اون پسرا هم از کار و زندگی معمولی میفتن میرن دنبال دوس دختر بازی و صیغه، در حالی که اگه همون موقع جواب مثبت میگرفتن سرشون گرم میشد به زن و بچه و مسئولیت و مشکلات زندگی متاهلی.

33. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

34. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

با اجازتون بعله چون تو سن پایین به پسرایی که دوستشون دارن جواب منفی میدن و دنبال پولدار میگردن، بعد اون پسرا هم از کار و زندگی معمولی میفتن میرن دنبال دوس دختر بازی و صیغه، در حالی که اگه همون موقع جواب مثبت میگرفتن سرشون گرم میشد به زن و بچه و مسئولیت و مشکلات زندگی متاهلی.
    برعکس خانما تو سن پایین بیشتر تصمیمشون احساسی تره و زوره عشق بیشتر میپچربه مطمن باش عاشقش نبوده که پول رو بهونه کرده .
    کلن در هر سنی اگر اگر اگر عشق دو طرفه باشه هیچ چیزی مانع ازدواج نمیشه چون عشقای دوطرفه هم مرده با تمام وجودش تلاش میکنه که شرایط رفاهو براش رفاهم کنه هم زنه فداکاری و صبرشون بیشتره
    مشکل اینجاست دیگه امروزه عشقی در کار نیست همه میگن این نشد یکی دیکه بهترش هست بهتری که هیچ وقت پیداش نمیشه
    ویرایش توسط eli2 : 05-26-2018 در ساعت 06:52 AM
    امضای ایشان

35. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

برعکس خانما تو سن پایین بیشتر تصمیمشون احساسی تره و زوره عشق بیشتر میپچربه مطمن باش عاشقش نبوده که پول رو بهونه کرده .
    کلن در هر سنی اگر اگر اگر عشق دو طرفه باشه هیچ چیزی مانع ازدواج نمیشه چون عشقای دوطرفه هم مرده با تمام وجودش تلاش میکنه که شرایط رفاهو براش رفاهم کنه هم زنه فداکاری و صبرشون بیشتره
    مشکل اینجاست دیگه امروزه عشقی در کار نیست همه میگن این نشد یکی دیکه بهترش هست بهتری که هیچ وقت پیداش نمیشه
    چرا میگین امروزه عشقی نیست؟

خب وقتی دخترا قبول نمیکنن پسرا واسه چی منت کشی کنن؟

برای همین برخلاف میلشون میرن سراغ یکی دیگه که شاید انسان باشه و همه معیارش پول نباشه.

36. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

چرا میگین امروزه عشقی نیست؟

خب وقتی دخترا قبول نمیکنن پسرا واسه چی منت کشی کنن؟

برای همین برخلاف میلشون میرن سراغ یکی دیگه که شاید انسان باشه و همه معیارش پول نباشه.
    عشق هست ولی عشق اشتباهی هست. مثلا تو یکی رو دوست داری ولی اون تورو دوست نداره و برعکس یکی رو دوست نداری ولی اون تورو دوست داره. منت کشی مشخصه فایده نداره وقتی یه دختری میگه نه دلیل نداره طرف بره منت کشی ، قدیما خانواده دختر مخالف بودن و دختره موافق بوده که پسره میرفته پاشنه درو از جا میکنه تا بله خانواده رو بگیره ولی امروزه بیشتر دختره تصمیم گیرندس .
    امضای ایشان

37. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

عشق هست ولی عشق اشتباهی هست. مثلا تو یکی رو دوست داری ولی اون تورو دوست نداره و برعکس یکی رو دوست نداری ولی اون تورو دوست داره. منت کشی مشخصه فایده نداره وقتی یه دختری میگه نه دلیل نداره طرف بره منت کشی ، قدیما خانواده دختر مخالف بودن و دختره موافق بوده که پسره میرفته پاشنه درو از جا میکنه تا بله خانواده رو بگیره ولی امروزه بیشتر دختره تصمیم گیرندس .
    آخه مشکل اینه که همه دخترا سلیقشون یه شکلی شده و تنها یه معیار دارن و اون پولدار بودن هست و دیگه به هیچی توجه نمیکنن.

تازه بعضی پسرای پولدار هم اینجا گیر میکنن چون نمیدونن کی خودشونو میخواد و کی میخواد تیغ بزنه.

38. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

آخه مشکل اینه که همه دخترا سلیقشون یه شکلی شده و تنها یه معیار دارن و اون پولدار بودن هست و دیگه به هیچی توجه نمیکنن.

تازه بعضی پسرای پولدار هم اینجا گیر میکنن چون نمیدونن کی خودشونو میخواد و کی میخواد تیغ بزنه.
    منفی بین نباش اولین اولین چیزی که دختر نگاه میکنه اینه که تو دلش میوفته یا نه بعدش کار مهمه چون بالاخره باید یه چیزی بخورن دیگه خشکه خالی که نمیشه اصلا مرد این توانایی رو داره که پول دربیاره . قضیه کار که حل شد بعدش دختر میبینه که پسر میتونه به عنوان یک پشتوانه ی محکم براش باشه یا نه ؟ از کجا میفهمه ؟ از طریق زبرو زرنگ بودنش از حرفاش از اینکه میبینه داره تلاش میکنه ولی حالا مردی که میگه من میدونم که نمیشه من میدونم که کار نیست خب میخای نترسه . ولی خب قبول دارم کسایی هم هستن که ملاک اولشون پوله ولی همه اینجوری نیستن .
    امضای ایشان

39. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

1- کسی که نیاز به ازدواج داره باید ازدواج کنه وگرنه نمیتونه روال طبیعی زندگیشو پیگیری کنه.

2- بنظر من سنشون زیاده و باید نگران باشن. همه چیز که فقط ازدواج نیست وقتی سن زوجها زیاد میشه کی میخوان بچه دار بشن؟

3- خب اون دختر به احتمال زیاد مثل خیلیهای دیگه تنها معیارش در انتخاب شوهر پول بوده و برای همین شکست خورده.

4- زود ازدواج کردن مهمه چون هر چی سن بالاتر میره آدم به تنها بودن انس میگیره و مشکل پسند میشه.

5- اتفاقاً دخترای خوب کم شدن، پسر خوب خیلی داریم . دخترها باعث میشن که پسرا به دوستی و صیغه رو بیارن.

سلام آقای تجربه

1-بنده هم منکر این موضوع نیستم، اما مهم ازدواج درست و عاقلانه است نه هر ازدواجی که دو روزدیگه به جدایی بکشه.

2-عرض کردم این صرفا نظر شخصی من نیست، کارشناسان ازدواج سن امروزی یه دختر برای ازدواج رو از 24 به بالا میدونند
    از طرفی این کلیت نداره و اگه دقت کرده باشید عرض کردم هستن دخترایی که پایین تر از این سن ازدواج میکنند و خوشبخت هم میشن
    من اگه میگم زیاد نگران نباشن، به خاطر این هست وقتی آدم زیاد برای چیزی ناراحت و نگران میشه بدترین آسیب ها رو میبینه و فردای روز ممکنه از پس اون زندگی که میخواسته بر نیاد!
    به قول یه بزرگی نگرانی برای کمک به حل یک موضوع همون تاثیری رو داره که جویدن یک آدامس بادکنکی در حل یک مسئله ی ریاضی!
    اگه قرار بود تمام مشکلات دنیا با نگرانی حل میشد الان فکر نکنم مشکلی در دنیا وجود داشت!
    پس نگرانی چیزی رو حل نمیکنهآدم بهتره واقع بین باشه و دنبال راه حل برای مسائلش بگرده
    این رو شخصا بنده بارها تجربه کردم

3-نه اتفاقا و دقیقا هم برعکس قضاوت کردید! درسته این روزها پول معیار مهمی برای ازدواج شده
    قبلا هم عرض کردم اگه کم توقع ترین دختر دنیا هم باشی بالاخره باید همسرت یه شغل و یه حداقل هایی داشته باشه که بتونید زندگی خوبی رو اداره کنید

در مورد این خانوم هم پدرشون 50 میلیون جهیزیه براشون تهیه کردن
    با یه ماشین و یه سرویس طلا هم کادوی عقد پدرمادرش بود
    و همچنین عمومی دختره یه آپارتمان رو بهشون داد که تا یکی دو سال بدون هیچ اجاره ای در اون زندگی کنن که زندگیشون سر و سامون بگیره!
    دختره هم دانشجوی ارشد بود
    پسره هم به تازگی دکترا قبول شده بود
    با این حال پسره نه خونه داشت
    نه ماشین و بعد از عقدشون همیشه از ماشین دختره استفاه میکرد
    و نه سرمایه ی چنان و نه شغل ثابتی! تازه میخواست تدریس رو شروع کنه!
    با این حال زندگیشون شیش ماه هم تداوم نداشت و با اینکه مهریه ی دختره هم 700 تا سکه بود
    و خب پسره توانایی مالی چندانی برای پرداخت مهریه نداشت
    با کلی دادگاه رفتن و اومدن و زهر چشم گرفتن دختره آخرش فکر کنم 50 میلیون پسره جای مهریه بهش داد!
    اونم با کلی دعوا و دردسر

خب پس حرف شما همیشه هم درست نیست
    اینجا دختره اینقدر توقعش پایین بود و کار به اینجا کشید!
    فقط هم این یکی نیست
    دخترهای زیادی هستن اتفاقا با توقع کم ازدواج کردن و بعدها پشیمونی نصیبشون شده!
    یکی دیگه شون هم دوست خودم بود که با حداقل انتظارات به پسره بله گفت
    و نتیجه اش چی شد؟
    پسره در کمال بی رحمی و نامردی به خاطر اینکه بابای دختره حاضر نشد برای دخترش ماشین بخره ولش کرد!
    پس میبینیم بعضی پسرا هستن که از کم توقع بودن دخترا سوع استفاده میکنند! حق همچین پسرهایی تنهایی هست!
    فکر نکنید فقط مشکل مالی جدایی میاره و دردسر ساز هست

4-در این مورد باهاتون موافقم
    و اگه به قول شما همه چی خوب باشه حداقل از 20 سال به بعد هم میشه زندگی خوبی تشکیل داد و از تنهایی در اومد
    و دیگه مشکل پسند هم نمیشه آدم

5-این مورد رو هم که قسمت اولش رو ظاهرا مزاح کردید
    قسمت دومش رو هم باز هم کلی درست نیست قضاوت کنیم
    اگه خودتون رو جای یه دختر بذارید به نظرم با این قاطعیت این رو نمیگید.
    دختری که میخواد با هزار امید و آرزو به پسری که میخواد مرد رویاهاش بشه تکیه کنه
    حداقل باید به امیدی اینکارو بکنه یا نه؟
    انتظار دارید دختر هیچ توقع مالی نداشته باشه که اون موقع همه ی پسرها هم خوشبخت بشن؟!
    به نظرم این حرف عاقلانه نیست اصلا.

یه نکته ی دیگه رو هم عرض کنم خدمتتون
    من هم موافق توقعات بالا توی ازدواج نیستم
    پیشوایان دین ما هم با سادگی ازدواج کردن

اما با تغییر مدل زندگی ها و پیچیده شدن نیازها و رنگارنگ شدنشون
    یه عده شدیدا تحت تاثیر قرار گرفتن و تو این مسائل چشم و هم چشمی میکنند اما نه 100 در 100 دخترها

من هم منکر این ها نیستم و به شخصه تو زندگی معتقدم آدم باید توانایی مالیش حداقل در حدی باشه که به کسی نیازمند نشه و رو پای خودش وایسه
    اینکه میگید همش تقصیر دخترها ست خب دختری که ازدواج میکنه به نظرتون نباید یه خونه باشه که توش زندگی کنه و حداقل یه خونه ی اجاره ای؟
    یا نباید پسره شغلی داشته باشه که دو روز دیگه تا خرخره زیر قسط و وام و قرض نرن؟

این روزا واقعا تامین همین حداقل ها هم اصلا کار آسونی نیست
    یکی از پسرای فامیل دانشجوی ارشد بود، خونواده ش اصرار کردن که خب پسره و بزرگ شده و باید ازدواج کنه
    با هم کلاسیش ازدواج کرد اما هر دو دانشجو بودن و قرار شد با حمایت بابای دختره و بعد هم بابای پسره کارخونه بزنن
    اما به دلایل مختلفی کارخونه شون منتفی شد
    و تازه بعد عقد پسره متوجه شد باید شغلی داشته باشه و پول گرفتن از پدرش براش سخت بود!

حالا فکرشو کنید پسره یه برادر کوچیکتر هم داره که قبل خودش عقد کرده بودن و اون ها هم هر دو دانشجو و بدون شغل!
    پدرشون هزینه های همه ی بچه ها رو میداد و هنوزم میده البته
    ولی پسره الان دو سال از عقدشون میگذره
    میگه تا کار پیدا نکنم ازدواج نمیکنم
    در حالیکه باباش یه خونه و یه ماشین هم براش خرید
    اما خب خونه و ماشین پول نمیشه که آدم باهاش زندگی کنه!
    حالا کلی سردی و حرف و حدیث این وسط پیش میاد
    فکر میکنید این ازدواج ها خیلی درسته؟
    حال ااین ها دوساله عقد کردن
    بعضی ها هستن 5 سال هست به خاطر همین مسائل مالی تو عقد موندن
    از طرفی نمیتونن زندگی مشترک رو شروع کنن
    و از طرف دیگه نمیتونن هم دل بکنن و با هزارتا حرف و حدیث این و اون و سردرگمی خودشون تو کارشون موندن.
    پس بهتره واقع بینانه قضاوت کنید تا اینکه همش انگشت تقصیر رو به سمت دخترا میگیرید.

به شخصه هم معتقدم هر چند هم این روزا آسون نیست
    ولی بهتره تا پسر حداقل شرایط شروع یه زندگی رو نداشته باشه سراغ ازدواج نره
    چون مشکلات رو تصاعدی بیشتر میکنه و بعدا اونقدر سردرگم میشه توشون که خوشبختی از یادش میره هیچ کلی هم پشیمون میشه!

ضمن اینکه کم نیستن خونواده هایی که با گذشت سال ها هم از زندگیشون
    هنوز نتونستن شرایط مالی رو اونجور که باید اوکی کنند و با هزار و یک مشکل دست و پنجه نرم میکنن
    و بعضی هاشون میگن اگه میدونستیم هیچوقت ازدواج نمیکردیم
    یا اینکه آیا واقعا ارزششو داشت این همه سختی!؟
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 12:35 PM

40. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

سلام عزیزم ، خب راجع به مورد یک اون پسرایی هم که بالا سی ازدواج میکنن مسلما میرن خواستگاری یه دختر 18،19 ساله . ن دیگ کسی که24،25 سالشه، همونجور که برای دوستامپیش اومده
    یه موردی که هس اینه که این روزها همش دارم خودمو مقایسه میکنم و واقعا دست خودم نیس همش میگم یه دانشگاه خوب بودم حتما موقعیت های خوبی هم پیش میومد و... شاید خود ازدواج هم مهم نباشه برام ولی الان یه حسی که دارم اینه که هیچکس دوسم نداره

41. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

پسر خوب همیشه هست
    خداکنه، مرسی از دلگرمیتون

42. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

43. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Yasaaaaaaa نمایش پست ها
    سلام ...عزیزم سنی نداری ک ؟!!!این همه نگرانی برای چی...باطن زندگیتو باظاهرزندگی
    دیگران مقایسه نکن اززندگیت لذت ببر وتولحظه حال زندگی کن ...اگه بخوایدقصه اون 4سال
    روبخوری ایندتم خراب میشه پس فراموش کن
    و مطمن باش قسمتت بیاد به چشم برهم زدن ازدواج میکنی....
    باارزوی بهترینها.
    کاش واقعا میتونستم....آرزومه که بتونم در لحظه زندگی کنم، خودم مقایسه نکنم، ناراحت نباشم، ولی نمیشه .....

44. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نه کی گفته معیارها پول شده؟

45. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

سلام

من مثلاً برنامه ریزی داشتم که 22 سالگی ازدواج کنم ولی خیلی چیزا باعث شدن نتونستم.
    سلام. خب من خیلی از اینکه ازدواج نکردم ناراحت نیستم بیشتر نگران آیندم که اگه اینجوری پیش بره من میمونمو تنهایی هام

46. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ss75 نمایش پست ها
    ببین اعتماد به نفس داشته باش....

اگه میبینی وضع تحصیلیت خوب نیست خب درستش کن

اگه میبینی وضعیت فیزیک بدنیت ایده الت نیست پس ورزش کن زوم کن رو ورزش

چیزی که میخوای رو بدست بیار .... زرنگ باش

هیچ پسری حاضر نیست با یه دختر ضعیف ازدواج کنه و هیچ دختری هم خاضر نیست با پسر ضعیفی زندگی کنه....

به این فکر نکن که بقیه ازدواج کردن من نکردم و اینا. اگه میگفتیم بقیه ازدواج کردن همگی خوشبختن اونوقت هر کاری که مردم میکردن ما هم باید میکردیم.... ولی اوضاع رو که نگاه بکنی کاملا برعکسه. یعنی طلاق خیلی بیشنر شده .... مردم قاطی ان. برای اینکه موفق باشی بیشتر وقتا باید برخلاف جریان اب حرکت کنی. البته تو این جامعه رو میگم.

اینکه برای یکی نمیدونم 40-50 تا خواستگار میاد دلیلی بر خوشبختی نیست

در این که عدالتی توی دنیا نیست اون که شکی نیست.

ولی باید سعیت رو بکنی اوضاع رو بهتر کنی.

تحصیلات رو ادامه بده ... یه رشته خوب.... تا اخر برو و کامل تمومش کن.

ورزش کن و به تناسب اندام توجه داشته باش و سعی کن بهترین تناسب اندام رو حداقل دور و بر خودت داشته باشی.

زرنگ باش... بیشتر به خودت برس... نمیدونم میخواستم یه چیزی رو بگم ولی ممکنه یا شما یا دوستای دیگه سر این موضوع بحث کنین: بیشتر ارایش کن ... بیشتر به خودت برس ... اگه که راضی بودی بیشتر امروزی شو.... البته شاید هم نخوای. این یه اپشن بود. چون الان مردم این کشور امروزی شدن و امروزی بودن رو ترجیح میدن اکثرا.

تو به موفقیت هات فکر کن و بهشون برس ... تو همین راه میبینی موردای زیادی دور و برت چرخ میزنن.

احساس میکنم یه تغییر مود اساسی نیاز داری ... یه تغییر جدی.

یه چیزی هم میخواستم بگم. نه به شما بلکه به دوستانی که بحث این رو کردن که کیس خوب میپره و این حرفا. این طرز فکر کاملا اشتباه مطلقه و اصلا همچین نگاه نباید داشته باشیم. توصیه میکنم کانال attractive men رو تو یوتیوب دنبال کنین تا بهتر این موضوع رو درک کنین.
    راستش از وقتی توی اون دانشگاه مزخرف رفتم به کلی اعتماد به نفسمو از دست دادم... تا قبلش اعتماد به نفس بالایی داشتم ولی بعدش اصلا... فیزیک بدنیم بد نیس ورزش میکنم باشگاه میرم اگه وقت کنم و از نظر تحصیلی هم دانشجوی ارشد یه رشته ای م که همه میگن خوبه ولی یه مقدار رشته خانومانس و پسر کمتر میاد توی این رشته... نمیدونم منظورت از زرنگ بودن چیه؟
    من همه این سالها سرم تو درس و کتاب بوده و میتونم بگم اصلا بلد نیستم عشوه دخترونه و ازین حرفا و اهلشم نیستم واقعا... وقتی دخترای اینجوری میبینم حرصم میگیره فقط... آرایش هم میکنم ولی ن در حد جلف... امروزی ام ولی ن اینکه مانتوی جلو باز بپوشمو و زیرش لباس کوتاه که همه زندگی آدم پیدا باشه... یا موهامو بریز بیرون... با خودنمایی مخالفم... ولی خب خیلی از دوستام که اینجوری بودن خیلی هم خواستگار داشتن... خب از نظر درسی توی جایی هستم که خیلی از همسن های خودم تو این حد نیستن( قصد تعریف از خود ندارم این گفته اطرافیانمه) ولی از خودم رضایت ندارم اصلا... چون رشتمو بخاطر اسمش خوندم... کلا از نظر شرایطم مناسبه برا ازدواج و چیزی که توی این تاپیک گفتمو هیچ کس توی دنیای واقعی نمیدونه، حتی مامانم هم فکر میکنه با کسی هستم ولی نمیگم!یا مثلا توی محیط مجازی کسی باهام چت میکنه یا میبینتم باورش نمیشه با کسی نباشم!
    در مورد تغییر هم آره، واقعا نیاز به تغییرات بزرگ و اساسی دارم، اولیش هم اینه که بدونم چی از زندگی میخوام، چیزی که نمیدونم

47. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

48. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

سلام دوست عزیزم

به نظرم بهتره اول روی خودتون کار کنین
    یعنی توانایی هاتون رو زیاد کنین و اونجوری که خودتون دوست دارین زندگی کنین
    حالا انتخاب رشته یا علاقه مندی ها یا انتخاب دانشگاه و شغل و ....

سعی کنید همیشه آراسته باشید
    با اعتماد به نفس بالا و مستقل
    همیشه شاد باش و از زندگیت لذت ببر
    ازدواج الزاما برای آدم خوشبختی نمیاره
    و دلیلی هم نیست کسی که مجرد باشه زندگی خوشبخت و شادی نداشته باشه
    اما خب توی قانون طبیعت و نظام خلقت ادم ها به خاطر تنها نبودن و رفع یه سری نیازها بهتره ازدواج کنن
    اما یه ازدواج عاقلانه و درست

بعد هم شما سنتون اونقدر بالا نیست که این موضوع براتون نگرانی ایجاد کنه
    سعی کنید تو جامعه بیشتر حضور داشته باشید
    تو جمع های خانوم ها ، ورزشی ،کلاس های هنری و ...

با توجه به نظر کارشناسان ازدواج و مشاوران سن ازدواج برای دخترها برای زمان حاضر
    بعد از 24-25 سالگی هست
    بعد هم عزیزم فکر نکن همه ی این هایی که زودتر از شما و سن پایین تر ازدواج کردن خوشبخت هستن

اگه یه نگاه به امار طلاق بندازی یا یه روز بری دادگستری شهرتون متوجه میشی همون دوستی ها و محبت ها سر از کجا درآوردن!
    دختر هم میشناسم از دبیرستان و دانشگاه کلی خواستگار داشت
    و البته هم این ها صد در صدی نیست
    دختر خوشبخت هم زیاد داریم

اما منظورم اینه آدم یک بار ازدواج میکنه پس دیر یا زودش زیاد مهم نیست ولی انتخاب درست مهمه
    من دختر میشناسم 16 سالگی ازدواج کرده و الان زندگیش خوبه
    دختر هم میشناسم با اینکه خواستگار هم زیاد داشت ولی همه رو رد کرد و 35 سالگی ازدواج کرد و الانم راضیه.
    خواستگار داشتن هم لزوما به معنی وصلت و ازدواج نیست
    بعضی وقت ها میبینی از بین چند تا خواستگار هر کدوم رو یه ایراد میگیری و میبینی هیچکدوم اونی که میخوای نیست!

پس زیاد خودت رو درگیر سن نکن
    بعد هم هر دختری معمولا خواستگارهایی داره
    حالا بعضا دیدیم که دخترایی تو سن پایین به خاطر اینکه هیکلشون درشت تر بوده یا بیشتر خوشگل بودن
    زودتر ازدواج کردن

فاکتورهای مختلفی با توجه به محیط زندگی و جامعه ای که فرد زندگی میکنه توی سن ازدواج موثر هستش
    مثل زیبایی دختر، اندامش، شخصیت و اخلاق، تحصیلات، خونواده و مواردی از این دست
    بعضی دخترها هستن از پنجم دبستان خواستگار داشتن
    بعضی ها هم از دبیرستان و بعضی ها هم بعد از دانشگاه و 20 سالگی به بعد

اما این ها نباید اونقدر بولد بشن که ایجاد نگرانی کنن.
    درسته تنهایی از یه سنی به بعد زیاد آسون نیست
    ولی اونقدر هم نباید ناراحت کننده باشه که شادی هات رو ازت بگیره و زندگیت رو تحت الشعاع قرار بده
    ضمنا نگران هم نباش
    پسر خوب درسته این روزا کم شده ولی تموم نشدن هنوز! و زیادن
    همونطور که دختر خوب هم زیاد پیدا میشه.

به امید خوشبختی
    سلام عزیزم، یکی از مشکلاتم هم اینه که دقیقا نمیدونم چی میخوام ... انگار هنوز خودمو خوب نمیشناسم، راستش این موضوع تو این دوساله برام مهم شده چون توی این مدت بیشتر دوستام ازدواج کردن و منم تک فرزندم و یدفه حس کردم خیلی تنهام و نیاز دارم کسی باشه و دیدم سننم داره زیاد میشه و هنوز هیچ خواستگاری ندارم... از نظر قیافه اصلا 24ساله به نظر نمیام مثلا باشگاه که میرم فکر میکنن نهایتا20سالمه... اعتماد بنفسمو انگار از دست دادم و اصلا نمیتونم شاد باشمو از زندگیم لذت ببرم...حس میکنم این دانشگاه مزخرف تا زندم سایه ش رو زندگیمه

49. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    پستم کوش؟ پاکش کردین؟
    اگر شما بی احترامی بلدید.... منم بلدم...
    سلام. نمیدونم پستتون کجاس از پاسخ یلداجان پیامتونو خوندم، یکی دوسالی هس که حس پیری میکنم، مهندسم و دانشجوی ارشد، وضع مالیمون هم متوسطه، کلا شرایطم جوریه که کسی باورش نمیشه تنها باشم یا خواستگار نداشته باشم، خب به هر حال هر چی سن بالاتر میره انتخاب ها کمتر میشه و آدم تنهاتر میشه، نمیخوام چن سال تو تنهایی زندگی کنم، به هر حال هر آدمی یه همدم میخواد

50. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

1. خب من بیشتر تنهام تا اینکه نیاز به ازدواج داشته باشم و این حس که چرا کسی دوسم نداره داره اذیتم میکنه
    2. دراین مورد تو فامیلمون داریم که بالای سی سال بودن که ازدواج کردن و بچه دار هم شدن، ولی با توجه به عرف جامعه هرچی سن بالاتر بره انتخابهای دختر محدودتر میشه و این منو نگران کرده
    4. خب راستش من هنوز نمیدونم چی از زندگیم میخوام و معیارمشخصی برای انتخاب همسر ندارم
    5. با اینکه دخترا باعث میشن پسرا به صیغه رو بیارن مخالفم

51. کاربران زیر از mahnaz100 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

52. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

ن اینجوری هم نیس، شخصیت و اخلاق خیلی مهم تره

53. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    36965
    تشکـر
    150
    تشکر شده 435 بار در 240 پست
    میزان امتیاز
    7

1. خب من بیشتر تنهام تا اینکه نیاز به ازدواج داشته باشم و این حس که چرا کسی دوسم نداره داره اذیتم میکنه
    2. دراین مورد تو فامیلمون داریم که بالای سی سال بودن که ازدواج کردن و بچه دار هم شدن، ولی با توجه به عرف جامعه هرچی سن بالاتر بره انتخابهای دختر محدودتر میشه و این منو نگران کرده
    4. خب راستش من هنوز نمیدونم چی از زندگیم میخوام و معیارمشخصی برای انتخاب همسر ندارم
    5. با اینکه دخترا باعث میشن پسرا به صیغه رو بیارن مخالفم
    سلام
    واقعا جالبه که میون ایبن همه دغدغه شما دغدغه تون بی شوهریه!!
    حرف زیادی نمیمونه.
    میتونید یک گربه یا یک حیوان خانگی برای خودتون بخرید.

54. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط ghm نمایش پست ها
    سلام
    واقعا جالبه که میون ایبن همه دغدغه شما دغدغه تون بی شوهریه!!
    حرف زیادی نمیمونه.
    میتونید یک گربه یا یک حیوان خانگی برای خودتون بخرید.
    سلام. نه دغدغه من بی شوهری نیس، دغدغه من نگرانی از تنهایی در اینده و هزارتا مشکل دیگه س. یه حیون خانگی ن همدم آدم میشه و ن درک و فهمی داره. شما هم اگه فرصت خوندن کامل تاپیک رو ندارین بهتره با یه جواب کامنت اظهار نظر نکنید، در ضمن مطمئنم که با یکی از همکلاسی هات ازدواج کردی که این موضوع برات بی اهمیته
    ویرایش توسط mahnaz100 : 05-26-2018 در ساعت 04:33 PM

55. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

سلام. نه دغدغه من بی شوهری نیس، دغدغه من نگرانی از تنهایی در اینده و هزارتا مشکل دیگه س. یه حیون خانگی ن همدم آدم میشه و ن درک و فهمی داره. شما هم اگه فرصت خوندن کامل تاپیک رو ندارین بهتره با یه جواب کامنت اظهار نظر نکنید، در ضمن مطمئنم که با یکی از همکلاسی هات ازدواج کردی که این موضوع برات بی اهمیته
    سلام
    زیاد ناراحت نباشید مطمئن باشید پسرهای زیادی هستند که ازدواج نکردند یک مقدار سنشان بالا رفته این را مطمئن باش. پس نگران کمبود پسر خوب نباش. منم یکیشان هستم الان 35 سالم هست و مجردم پس امثال من زیاد هستند حتی خیلی بهتر از من هم هستند.

56. کاربران زیر از سعید62 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

57. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم، یکی از مشکلاتم هم اینه که دقیقا نمیدونم چی میخوام ... انگار هنوز خودمو خوب نمیشناسم، راستش این موضوع تو این دوساله برام مهم شده چون توی این مدت بیشتر دوستام ازدواج کردن و منم تک فرزندم و یدفه حس کردم خیلی تنهام و نیاز دارم کسی باشه و دیدم سننم داره زیاد میشه و هنوز هیچ خواستگاری ندارم... از نظر قیافه اصلا 24ساله به نظر نمیام مثلا باشگاه که میرم فکر میکنن نهایتا20سالمه... اعتماد بنفسمو انگار از دست دادم و اصلا نمیتونم شاد باشمو از زندگیم لذت ببرم...حس میکنم این دانشگاه مزخرف تا زندم سایه ش رو زندگیمه

سلام مهناز جان
    پس به نظرم چند تا نکته رو باید دقت کنید

اول از هر چیزی و لازمه ی زندگی هر کسی که بخواد بهتر زندگی کنه اینه که اول خودش رو بشناسه
    و اهمیت خودشناسی توی دین و روانشناسی خیلی مهم و حائذ اهمیته
    چون اینطوری فرد استعداد ها و روحیات و توانایی های خودش رو میشناسه و میتونه خیلی بهتر زندگی کنه

منابع و راههای زیادی هم برای این خودشناسی وجود داره
    هرچندبه نظرم لازمه تو دوره ی نوجوونی و اوایل جوونی این امر صورت بگیره
    که فرد خودش رو بشناسه و بدونه کجاست و از زندگی چیا میخواد
    این ها باعث میشه تصور و شناخت درست از خویشتن و همچنین و جهان بینی درستی از خود و محیط پیرامونش داشته باشه
    که بر اساس این شناخت زندگیش رو بسازه

همونطور که خودت هم گفتی این مسئله از چند عامل دیگه نشئت گرفته
    اینکه شما تک فرزند هستید
    دیدگاه و تجربه ی خوبی از دانشگاه دوره ی کارشناسی ندارید
    دوستاتون توی اون مدت ازدواج کردن
    و سنتون هم بالا رفته
    در نتیجه این مسائل باعث شده شما بیشتر از همیشه احساس تنهایی کنید
    و این باعث بشه که براتون این موضوع به یه دغدغه تبدیل بشه که کلی هم نگرانی بابتش در شما ایجاد شده.

اینطور که گفتید بی بی فیس هستید و این از خیلی جهات خوبه به نظرم
    به نظرم اول از همه چیز به خودتون روحیه و انرژی بدید و اعتماد به نفستون رو افزایش بدید
    چون شما هم میتونید مثل دوستاتون ازدواج کنید و خوشبخت باشید
    به نظرم مطالعه و بیرون رفتن میتونه خیلی کمکتون کنه و حضور در محیط های جدید
    ضمن اینکه بهتره با پدرمادرتون و دوستاتون روابطتون رو صمیمی تر کنید و زیاد در تنهایی تون وقت نگذرونید.
    این ها مواردی بود که به ذهن من رسید و فکر می کنم بتونه کارساز باشه
    امیدوارم به خوبی حل بشه براتون.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 07:22 PM

58. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

59. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط سعید62 نمایش پست ها
    سلام
    زیاد ناراحت نباشید مطمئن باشید پسرهای زیادی هستند که ازدواج نکردند یک مقدار سنشان بالا رفته این را مطمئن باش. پس نگران کمبود پسر خوب نباش. منم یکیشان هستم الان 35 سالم هست و مجردم پس امثال من زیاد هستند حتی خیلی بهتر از من هم هستند.
    سلام. خخخخ خب پسرا معمولا توی هر سنی یه دختر18،19ساله رو ترجیح میدن. دختر سن بالا ک نمیخوان!
    ویرایش توسط mahnaz100 : 05-26-2018 در ساعت 07:32 PM

60. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

سلام مهناز جان
    پس به نظرم چند تا نکته رو باید دقت کنید

اول از هر چیزی و لازمه ی زندگی هر کسی که بخواد بهتر زندگی کنه اینه که اول خودش رو بشناسه
    و اهمیت خودشناسی توی دین و روانشناسی خیلی مهم و حائذ اهمیته
    چون اینطوری فرد استعداد ها و روحیات و توانایی های خودش رو میشناسه و میتونه خیلی بهتر زندگی کنه

منابع و راههای زیادی هم برای این خودشناسی وجود داره
    هرچندبه نظرم لازمه تو دوره ی نوجوونی و اوایل جوونی این امر صورت بگیره
    که فرد خودش رو بشناسه و بدونه کجاست و از زندگی چیا میخواد
    این ها باعث میشه تصور و شناخت درست از خویشتن و همچنین و جهان بینی درستی از خود و محیط پیرامونش داشته باشه
    که بر اساس این شناخت زندگیش رو بسازه

همونطور که خودت هم گفتی این مسئله از چند عامل دیگه نشئت گرفته
    اینکه شما تک فرزند هستید
    دیدگاه و تجربه ی خوبی از دانشگاه دوره ی کارشناسی ندارید
    دوستاتون توی اون مدت ازدواج کردن
    و سنتون هم بالا رفته
    در نتیجه این مسائل باعث شده شما بیشتر از همیشه احساس تنهایی کنید
    و این باعث بشه که براتون این موضوع به یه دغدغه تبدیل بشه که کلی هم نگرانی بابتش در شما ایجاد شده.

اینطور که گفتید بی بی فیس هستید و این از خیلی جهات خوبه به نظرم
    به نظرم اول از همه چیز به خودتون روحیه و انرژی بدید و اعتماد به نفستون رو افزایش بدید
    چون شما هم میتونید مثل دوستاتون ازدواج کنید و خوشبخت باشید
    به نظرم مطالعه و بیرون رفتن میتونه خیلی کمکتون کنه و حضور در محیط های جدید
    ضمن اینکه بهتره با پدرمادرتون و دوستاتون روابطتون رو صمیمی تر کنید و زیاد در تنهایی تون وقت نگذرونید.
    این ها مواردی بود که به ذهن من رسید و فکر می کنم بتونه کارساز باشه
    امیدوارم به خوبی حل بشه براتون.
    سلام عزیزم، مرسی ازین که وقت گذاشتی، برا خودشناسی کلاس رفتم ولی بی فایده بود چون از بچگی انگار برای بقیه زندگی کردم، حتی این رشته هم رفتم چون مردم میگفتن خوبه .... آره دقیقا این مسائل باهم باعث شده خیلی تنها شم خب با مامانم نمیتونم صمیمی تر بشم چون یه اخلاقی داره متاسفانه و اونم اینه که از هر حرفیم علیه خودم استفاده میکنه و این برخوردش تنهاییمو دوچندان کرده...میخوام روابطمو با دوستام صمیمی تر کنم ولی نمیشه چون ازدواج کردن و فقط باشوهراشونن... از نظر مطالعه هم که زندگی من خلاصه شده توی دانشگاه و امتحانام و خونه... یه زندگی بی روحی دارم...بدون هیچ هیجان و تفریحی...

61. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام. خخخخ خب پسرا معمولا توی هر سری یه دختر18،19ساله رو ترجیح میدن. دختر سن بالا ک نمیخوان!
    عزیزم اینجوری هم نیست همیشه
    اتفاقا خیلی پسرا هستن که دلشون میخواد همسرشون یه دختر پخته و با سن بالاتر باشه
    بعضی از این دخترهای 18-19 ساله زیاد از زندگی نمیدونن و بیشتر سرشون تو شبکه های مجازی و اینستا هست!
    البته کلی نیستا
    ولی منظورم اینه که این درست نیست بگیم هر پسری بخواد ازدواج کنه میره با دخترای 18-19 ساله ازدواج میکنه
    پس این همه دختر که تو سن های بالاتر دور و برمون ازدواج میکنن چی هستن؟!

من دختر میشناسم تا 35 سالگی مجرد بود
    حالا فکر کن خودش شاغل شد و تازه حمایت مالی خونواده اش هم میکرد
    دانشگاه آزاد هم با هزینه ی خودش رفت و مدرک کارشناسی گرفت
    به این دلیل گفت وقتی ازدواج کنم حداقل بچه ام مادرش یه زن تحصیلکرده باشه بهتره تا یه زن دیپلم
    تو سن 35 سالگی هم ازدواج کرد و الان زندگیشم خیلی خوبه
    همیشه هم روحیه و انرژیش عااالی بود
    با اینکه کلی هم سرش شلوغ بود.
    پس اگه آدم بخواد شاد باشه حتی بابت چیزی هم نگران باشی نباید زیاد خودتو تو نگرانی گم کنی که شادی های طبیعی زندگیت رو از دست بدی
    باید زرنگ باشی و همیشه سرزنده باشی
    پسرا ازهمچین دخترایی برای زندگی خوششون میاد.

دوست هم دارم الان 33 سالشه و شاغل و مجرده
    خواستگار هم زیاااد داشته ولی اونی که میخواسته نبوده تا حالا
    کلی هم شاد و پرانرژیه و صبح تا شب سرش تو کاراشه

خودم هم 27 سالمه و سه سال از شما بزرگترم
    نمیخوام منکر این بشم که اصلا به ازدواج و تنهایی فکر نمیکنم، اتفاقا گاهی خیلی هم زیاد فکر می کنم
    ولی نمیخوام صرفا با هر کسی ازدواج کنم میخوام اگه ازدواج میکنم با فردی باشه که معیارهای خودم رو داشته باشه و باعث بشه در کنارش بیشتر از الان که مجردم از زندگی لذت ببرم
    به اندازه ی تو هم نگران نیستم هرچند تنهایی گاهی آسون نیست اصلا
    ولی همیشه سعی میکنم وقت با بقیه بگذرونم و سر خودمو با کلی کارا شلوغ میکنم که بیکار نباشم
    بیکاری باعث میشه آدم کلی افکار منفی بیاد تو ذهنش.
    ویرایش توسط یلدا 25 : 05-26-2018 در ساعت 07:43 PM

62. کاربران زیر از یلدا 25 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

63. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    33361
    تشکـر
    64
    میزان امتیاز
    8

عزیزم اینجوری هم نیست همیشه
    اتفاقا خیلی پسرا هستن که دلشون میخواد همسرشون یه دختر پخته و با سن بالاتر باشه
    بعضی از این دخترهای 18-19 ساله زیاد از زندگی نمیدونن و بیشتر سرشون تو شبکه های مجازی و اینستا هست!
    البته کلی نیستا
    ولی منظورم اینه که این درست نیست بگیم هر پسری بخواد ازدواج کنه میره با دخترای 18-19 ساله ازدواج میکنه
    پس این همه دختر که تو سن های بالاتر دور و برمون ازدواج میکنن چی هستن؟!

من دختر میشناسم تا 35 سالگی مجرد بود
    حالا فکر کن خودش شاغل شد و تازه حمایت مالی خونواده اش هم میکرد
    دانشگاه آزاد هم با هزینه ی خودش رفت و مدرک کارشناسی گرفت
    به این دلیل گفت وقتی ازدواج کنم حداقل بچه ام مادرش یه زن تحصیلکرده باشه بهتره تا یه زن دیپلم
    تو سن 35 سالگی هم ازدواج کرد و الان زندگیشم خیلی خوبه
    همیشه هم روحیه و انرژیش عااالی بود
    با اینکه کلی هم سرش شلوغ بود.
    پس اگه آدم بخواد شاد باشه حتی بابت چیزی هم نگران باشی نباید زیاد خودتو تو نگرانی گم کنی که شادی های طبیعی زندگیت رو از دست بدی
    باید زرنگ باشی و همیشه سرزنده باشی
    پسرا ازهمچین دخترایی برای زندگی خوششون میاد.
    این خانوم چندتا خواهر برادر داره؟ خب من حتی به نفر نیس که بتونم با خیال راحت باهاش دردو دل کنم... همین موضوعی رو که توی تاپیک گفتم رو هیچکس نمیدونه... حتی مامانم... برا همین همش داره نگرانیم زیاد میشه و تو خودم میریزم... دیگ دارم سر پر میکنم
    منم سعی میکنم شاد باشم ولی واقعا شاد نیستم، وقتایی بوده ک نیاز داشتم کسی پیشم باشه ولی با تنهایی گذروندم

64. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

منفی بین نباش اولین اولین چیزی که دختر نگاه میکنه اینه که تو دلش میوفته یا نه بعدش کار مهمه چون بالاخره باید یه چیزی بخورن دیگه خشکه خالی که نمیشه اصلا مرد این توانایی رو داره که پول دربیاره . قضیه کار که حل شد بعدش دختر میبینه که پسر میتونه به عنوان یک پشتوانه ی محکم براش باشه یا نه ؟ از کجا میفهمه ؟ از طریق زبرو زرنگ بودنش از حرفاش از اینکه میبینه داره تلاش میکنه ولی حالا مردی که میگه من میدونم که نمیشه من میدونم که کار نیست خب میخای نترسه . ولی خب قبول دارم کسایی هم هستن که ملاک اولشون پوله ولی همه اینجوری نیستن .
    این همون معیار قرار دادن پول هست و بقیه حرفا توجیه کردنشه.

65. بالا | پست 50

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    26659
    تشکـر
    2,521
    میزان امتیاز
    12

سلام عزیزم، مرسی ازین که وقت گذاشتی، برا خودشناسی کلاس رفتم ولی بی فایده بود چون از بچگی انگار برای بقیه زندگی کردم، حتی این رشته هم رفتم چون مردم میگفتن خوبه .... آره دقیقا این مسائل باهم باعث شده خیلی تنها شم خب با مامانم نمیتونم صمیمی تر بشم چون یه اخلاقی داره متاسفانه و اونم اینه که از هر حرفیم علیه خودم استفاده میکنه و این برخوردش تنهاییمو دوچندان کرده...میخوام روابطمو با دوستام صمیمی تر کنم ولی نمیشه چون ازدواج کردن و فقط باشوهراشونن... از نظر مطالعه هم که زندگی من خلاصه شده توی دانشگاه و امتحانام و خونه... یه زندگی بی روحی دارم...بدون هیچ هیجان و تفریحی...

سلام مجدد
    خواهش می کنم گلم
    خب خوبه که دنبالش بودی
    حالا کلاس نشد اونقدرررررررر کتاب مفید و مطلب خوب راجب این خودشناسی هست تا دلت بخواد
    کافیه یه سرچ توی نت بزنی

خیلی ها هستن تا یه سنی با خواسته های بقیه زندگی کردن تا خودشون
    ولی همین که متوجه شدی این درست نیست خیلی خوبه و میتونی از اینجا به بعد زندگیت رو با انتخاب های خودت جلو بری

خب سعی کن به مادرت بگی این کار ایشون درست نیست و باعث میشه که مکالمات شما کمتر بشه

با دوستای مجردت وقت بگذرون و میتونی دوستای جدید خوبی پیدا کنی
    همیشه خوبه آدم تو زندگی پویا باشه تا ایستا
    مطالعه و کارهای مورد علاقه برای حفظ روحیه و انگیزه و شادی خیلی مفیدن
    میتونی کلاس های مورد علاقه ات رو ثبت نام کنی و مهارت هات رو افزایش بدی
    کلی کار میتونی انحام بدی که شادیت رو به دست بیاری.
    به نظرم قبل از همه چیز یه مسافرت بتونه روحیه ات رو حسابی شارژ کنه
    و اینکه آخر هفته ها میتونی کوهنوردی یا پیک نیک بری و همیشه تفریحات و بیرون رفتن رو داشته باشی
    این ها نباشه زندگی آدم یکنواخت و کسل کننده میشه.

صفحه 1 از 4 123 ...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد