نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: تعرض جنسی در کودکی

2437
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38547
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

تعرض جنسی در کودکی

سلام روزتون بخیر
    من در خردسالی ، در کودکی و در نوجوانی مورد تعارض جنسی توسط آشنایانم قرار گرفتم. اولین بار 5 سالم بود که خوشبختانه یا بدبختانه مادرم اون فرد رو (بعد از چند بار تعارض)در حالی که داشت به من تعارض میکرد پیدا کرد منو از دست اون آزاد کرد ولی چند بار تو گوش من زد و من رو متهم به ناپاکی کرد.
    دفعه بعد حدود 11 12 سالگی بود که دوباره به زور یه آشنای دیگه مورد تعارض جنسی اینبار با خشونت قرار گرفتم اما اینبار فرار کردم و توی دستشویی قایم شدم تا بستگانم به خانه بیایند.
    دفعه سوم 14 ساله بودم که توسط یکی از دختران فامیل در خواب مورد تعارض قرار گرفتم و وقتی بیدار شدم متوجه شدم او در حال لمس اندام های تناسلی من است سریعا از جا پریدم و از خانه خارج شدم.
    الان حدود 26 سال دارم . ازدواج کردم و با همسرم رابطه خوبی دارم اما مشکل های خلقی شدیدی دارم خیلی سریع بد بین میشم افکار منفی در ذهنم پخش میشه و اون آرامش دائمی که در اطرافیانم میبینم را در خود حس نمی کنم. بعد از هر مشکل کوچکی به شدت به هم میریزم و افسردگی شدیدی میگیرم به طرزی که برای همه عجیب غریب به نظر می آیم. خوشبختانه در کار و جامعه بسیار موفق عمل کردم ولی کابوس ها و ناهنجاری هایی که درونم به وجود آماده هر از گاهی بسیار شدید میشه و تعادل روحیمو به شدت به هم میزنه .
    ممنون میشم بهم کمک کنید که چیکار می تونم بکنم که به یک تعادل خلقی برسم...

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : تعرض جنسی در کودکی

سلام دوست گرامی
    برای کسانی که تجربه تلخ شما را داشته اند بسیار دشوار است که جلو بیایند و اونچه که بر سرشون اومده رو تعریف کنند، خوشبختانه شما این شهامت رو داشتید و این نشون میده آدم قوی هستید که می تونید از این مشکلات عبور کنید.

قبل از هرچیز شما باید کاملاً بپذیرید که این گناه یا تقصیر شما نبوده، هیچ کس خودش از کسی نمیخواد به او تعرض کنه. در عوض باید بفهمید اصولاً چه چیزی باعث شده توسط بیش از یک نفر و بیش از یکبار مورد مورد تعرض قرار بگیرید. ممکن است چیزی وجود داشته باشد که خود از آن غافل بوده اید، برای نمونه مراقبت نکردن اعضای خانواده از شما. هرگاه بفهمید چرا تکرار شده سوال هایی که توی ذهنتونه رهاتون میکنن و حس بهتری پیدا می کنید.

باید بدانید شما تنها نستید بسیاری ها مثل شما وجود دارند، از طرفی آدم های زیادی وجود دارند که می خواهند به حرفهای شما گوش کنند و آنها هیچ قضاوتی درباره تان نمی کنند، چراکه شما هم یک آدم کاملاً معمولی مثل همه هستید. هم زمان باید بگوییم که از آنچه که برایتان اتفاق افتاده متاسف هستم، قطعاً نباید چنین اتفاقی برای شما می افتاد.

وقوع چنین اتفاق هایی انسان مدرن امروزی رو به انجام تحقیقات، پژوهش ها و یافتن راه حل هایی ترغیب کرده که امروز در قالب روان کاو و روان درمانگر ها در دسترس هستند و طیف گسترده ای از مشکلاتی که مانع از داشتن زندگی شاد و طبیعی میشن رو میتونن برطرف کنن. این آدم ها نه تنها بسیار فهمیده و اگاه هستند، بلکه به هیچ عنوان نگاه منفی به کسی ندارند و بسیار گرم و خودمانی با مسایل برخورد می کنند، گویی با یک دوست صمیمی صحبت می کنید.

شما برای برون رفت از این وضعیت و کاستن از شدن مشکلات، باید یک روان کاو یا روان درمان گر (دکتری ترجیحا) بیابید و با او صحبت کنید. خبر خوب اینکه روان درمانی ها و کارهای بسیار مفیدی وجود داره که به شما کمک میکنه تاثیرات منفی تجربیات تلختون رو کاهش بدین و زندگی بسیار بهتری داشته باشید.

پس با اعتماد به نفس کامل همین شنبه پیش رو یک روان کاو یا روان درمانگر بیابید و دنبال زندگی بهتری باشید، چون قطعاً شما مستحق آن هستید. خصوصاً که همسر هم دارید و باید بهترین همسر و پدری باشید که ایشون و فرزنداشون میتونن داشته باشن

3. کاربران زیر از M.D Karimi بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام دوست عزیز
    به سایت مشاور خوش اومدید
    خیلی متاسفم از اتفاقاتی که برای شما رخ داده
    و این ناراحتی‌های بعدی قطعا قابل درک و درمان هستش
    دوست عزیز اجازه بدید خیلی صریح با شما صحبت کنم
    چون خوشبختانه خیلی بینش و آگاهی بالایی نسبت به خودتون دارید و این روند درمان شما رو به شدت بهبود میبخشه
    پس من هم خیلی واضح به شما عرض میکنم که
    تجاوز یک بحثی هست که به شدت نیاز به روان‌درمانی داره
    و نمیشه نادیدش گرفت! بخصوص اگر این تجاوز در کودکی باشه و فرد نمیدونه چه اتفاقی براش رخ میده
    از جمله عوارضش اختلال استرس پس از آسیب، افسردگی، خشم، شخصیت ضداجتماعی، مضطرب شدن، پارانویا، و و و و
    خیلی از مشکلات دیگر
    که خدا رو شکر همونطور که گفتم شما فرد آگاه و با بصیرتی هستید و تونستید در کنار مشکلاتی که رخ داده خودتون رو هم بالا بکشید
    اگر میخواید از این بعد هم با موفقیت طی کنید و از این مشکلات رها بشید
    پیشنهاد من به شما رفتن به نزد روانشناس بالینی( و نه روانپزشک) هستش
    روانشناس بالینی‌ایی که مجرب و شناخته شده باشه با شما کار میکنه و راه‌های درمانی رو بعد از سنجش دقیق شخصیت شما ارائه میده
    و اگر احتیاج به دارو داشته باشید شما رو به روانپزشک ارجاع میده!
    من فکر میکنم شما با آگاهی خوبی که از مشکلاتتون دارید با رواندرمانی مشکلتون تا حد زیادی حل میشه و نیازی به دارو نخواهید داشت
    در صورتی هم که به دارو احتیاج داشته باشید اصلا از مصرفش نترسید
    این داروها اصلا به اون شکلی که در موردشون مانور داده میشه اعتیادآور نیستند
    حتما پیگیر درمانتون باشید و مطمئن باشید به نتیجه میرسید

5. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8594
    تشکـر
    74
    تشکر شده 1,314 بار در 743 پست
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط fhm.hex نمایش پست ها
    سلام روزتون بخیر
    من در خردسالی ، در کودکی و در نوجوانی مورد تعارض جنسی توسط آشنایانم قرار گرفتم. اولین بار 5 سالم بود که خوشبختانه یا بدبختانه مادرم اون فرد رو (بعد از چند بار تعارض)در حالی که داشت به من تعارض میکرد پیدا کرد منو از دست اون آزاد کرد ولی چند بار تو گوش من زد و من رو متهم به ناپاکی کرد.
    دفعه بعد حدود 11 12 سالگی بود که دوباره به زور یه آشنای دیگه مورد تعارض جنسی اینبار با خشونت قرار گرفتم اما اینبار فرار کردم و توی دستشویی قایم شدم تا بستگانم به خانه بیایند.
    دفعه سوم 14 ساله بودم که توسط یکی از دختران فامیل در خواب مورد تعارض قرار گرفتم و وقتی بیدار شدم متوجه شدم او در حال لمس اندام های تناسلی من است سریعا از جا پریدم و از خانه خارج شدم.
    الان حدود 26 سال دارم . ازدواج کردم و با همسرم رابطه خوبی دارم اما مشکل های خلقی شدیدی دارم خیلی سریع بد بین میشم افکار منفی در ذهنم پخش میشه و اون آرامش دائمی که در اطرافیانم میبینم را در خود حس نمی کنم. بعد از هر مشکل کوچکی به شدت به هم میریزم و افسردگی شدیدی میگیرم به طرزی که برای همه عجیب غریب به نظر می آیم. خوشبختانه در کار و جامعه بسیار موفق عمل کردم ولی کابوس ها و ناهنجاری هایی که درونم به وجود آماده هر از گاهی بسیار شدید میشه و تعادل روحیمو به شدت به هم میزنه .
    ممنون میشم بهم کمک کنید که چیکار می تونم بکنم که به یک تعادل خلقی برسم...
    سلام عزیز

مطلب شما را خواندم و متاسفم از آنچه که خواندم. ولی گلم 3 نکته رو دیدم که بهتره بهت یاداوری کتم: 1 شما اولا حتما در آن سنین قربانی آن انسانهای بیمار بوده اید و نه گناهی دارید و نه گنه کار و مقصرید.
    2 شما تنها نیستید و خیلیها متاسفانه قربانی تجاورزند. پس تنها نیستید
    3 این حالات شما ناشی از وحشت بعد از حادثه استptsd که حتما میتونه توسط یکی از همکاران روانشناس حاذق(خانم) ما در شهر خودتان در چند جلسه درمان بشه. پس حتما رجوع کنید.

موفق باشید عزیز

سپاس
    دکتر
    امضای ایشان
    وقتی که بدن فیزیکی بیمار شد باید به پزشک رجوع کرد

و وقتی که بدن روانی مجروح و بیمار شد باید به روانشناس رجوع کرد

7. کاربران زیر از شهرام2014 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)