نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: سردرگمی در مسیر شغلی

2024
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    35874
    تشکـر
    8
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سردرگمی در مسیر شغلی

سلام، من الان یجای زندگیمم که باید مسیر شغلیمو مشخص کنم ولی گیج شدم اگه نظری دارید راهنماییم کنید
    من بهمن 96 کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. از دوران دانشجویی تا الان یکسالی میشه که دنبال کارم.
    اوایل خیلی خوشبینانه به مسئله اشتغال فکر میکردم اما الان کاملا ناامید شدم
    من فکر میکردم کسی مثل من که مسئولیت پذیر باشه و مهارت های تخصصی رشته خودش را خوب بلد باشه بیکار نمیمونه، اما اشتباه میکردم واقعا کار نیست
    خیلی جاها فرم پر کردم و رزومه فرستاذم و مصاحبه رفتم اما خبری نشد. درصورتیکه رزومه پژوهشی و تحصیلیم عالیه
    اما چیزی که به نظر میاد باتوجه به شرایط شغلی متفاوت نیازه و من ندارم یا رابطه ست(پارتی)، یا سابقه کار مفید (سابقه کاراموزی دارم ولی کسی اونو قبول نداره)،
    یا بعضی موارد روابط عمومی خیلی قوی که چون کلا آدم آرومی هستم به شخصیتم نمیخوره وارد رده های شغلی بازاریابی و فروش بشم

چیزی که اذیت میکنه اینه که چند بار شده که جاهایی که درخواست دادم مجدد باهام تماس گرفتند، اما بیشتر به قصد مزاحمت یا سواستفاده بوده و این روند برام آزاردهنده شده
    ضمن اینکه فامیل و خانواده از بی عرضگی من میدونن که هنوز نتونستم کار پیدا کنم

من الان چند راه دارم:
    1. بازم به این روند درخواست استخدام ادامه بدم
    2. پروژه دانشجویی انجام بدم:
    زیاد بهم پیشنهاد میشه و چند مورد قبول کردم حقوقش خوبه، اما از نظر اخلاقی درست نمیدونم از کسی پول بگیرم پروژه درسی و مقاله به اسمش بدم و اینجوری مدرک بگیره
    3. اپلای کنم برای خارج از کشور (شرایط بورسیه شدن را تقریبا دارم اما زیاد به دلم نیست)
    3. خودم یکاری را شروع کنم :
    که چون سرمایه اولیه ندارم و کسی را هم تو شهرمون نمیشناسم با هم شریک بشیم، درنتیجه تو رشته خودم نمیتونم شرکت بزنم و کلا باید بیخیال 6 سال درسی که خوندم بشم
    ولی تواناییشو دارم یه کار کوچیک نامرتبط به رشته م را شروع کنم (کارگاه صنایع دستی)

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : سردرگمی در مسیر شغلی

نقل قول نوشته اصلی توسط celeste نمایش پست ها
    سلام، من الان یجای زندگیمم که باید مسیر شغلیمو مشخص کنم ولی گیج شدم اگه نظری دارید راهنماییم کنید
    من بهمن 96 کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدم. از دوران دانشجویی تا الان یکسالی میشه که دنبال کارم.
    اوایل خیلی خوشبینانه به مسئله اشتغال فکر میکردم اما الان کاملا ناامید شدم
    من فکر میکردم کسی مثل من که مسئولیت پذیر باشه و مهارت های تخصصی رشته خودش را خوب بلد باشه بیکار نمیمونه، اما اشتباه میکردم واقعا کار نیست
    خیلی جاها فرم پر کردم و رزومه فرستاذم و مصاحبه رفتم اما خبری نشد. درصورتیکه رزومه پژوهشی و تحصیلیم عالیه
    اما چیزی که به نظر میاد باتوجه به شرایط شغلی متفاوت نیازه و من ندارم یا رابطه ست(پارتی)، یا سابقه کار مفید (سابقه کاراموزی دارم ولی کسی اونو قبول نداره)،
    یا بعضی موارد روابط عمومی خیلی قوی که چون کلا آدم آرومی هستم به شخصیتم نمیخوره وارد رده های شغلی بازاریابی و فروش بشم

چیزی که اذیت میکنه اینه که چند بار شده که جاهایی که درخواست دادم مجدد باهام تماس گرفتند، اما بیشتر به قصد مزاحمت یا سواستفاده بوده و این روند برام آزاردهنده شده
    ضمن اینکه فامیل و خانواده از بی عرضگی من میدونن که هنوز نتونستم کار پیدا کنم

من الان چند راه دارم:
    1. بازم به این روند درخواست استخدام ادامه بدم
    2. پروژه دانشجویی انجام بدم:
    زیاد بهم پیشنهاد میشه و چند مورد قبول کردم حقوقش خوبه، اما از نظر اخلاقی درست نمیدونم از کسی پول بگیرم پروژه درسی و مقاله به اسمش بدم و اینجوری مدرک بگیره
    3. اپلای کنم برای خارج از کشور (شرایط بورسیه شدن را تقریبا دارم اما زیاد به دلم نیست)
    3. خودم یکاری را شروع کنم :
    که چون سرمایه اولیه ندارم و کسی را هم تو شهرمون نمیشناسم با هم شریک بشیم، درنتیجه تو رشته خودم نمیتونم شرکت بزنم و کلا باید بیخیال 6 سال درسی که خوندم بشم
    ولی تواناییشو دارم یه کار کوچیک نامرتبط به رشته م را شروع کنم (کارگاه صنایع دستی)
    سلام
    الان دوره بدی هست اینکه شما کار پیدا نمی کنی ربطی به لیاقت شما ندارد وصعیت مملکت خراب هست. خودتان را سرزنش نکنید. اوضاع قمر در عقرب هست تو این حال راه اندازی یک کار جدید ریسک زیادی دارد بهتر اگر توان رفتن به خارج را دارید بروید فعلا حتی معلوم نیست فردا چه میشود اینکه بخواهیم در این شرایط سرمایه گذاری بلندمدت کنیم عاقلانه نیست.
    من نظرم راگفتم.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    38382
    تشکـر
    79
    تشکر شده 62 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : سردرگمی در مسیر شغلی

سلام داداش گلم
    چند سالته ؟
    رشته تحصیلیت چیه ؟
    جمعیت شهرتون چطوره و بیشتر چی توی اونجا جامعه ؟!
    خیلی دلم میخاد بهت پیشنهاد کنم که از ایران بری ولی اگه نابغه های پس از تو از ایرن برن ( درسته که الان دارن زجر میکشن ) ولی فردای پس از پیروزی حق به باطل کیه که بخواد ایران رو بسازه ؟
    مشتی جوونی که نابغه بودن و خارج نشین شدن ؟
    من اینو نظرمه :
    . پروژه دانشجویی انجام بدم:

حقیقتی تلخی که توی این جهنم هست اینه که اگه نور درونی انگیزه داشته باشی به هر نحوی تلاش میکنن نور انگیزه درونتو خاموش کنن
    گاهی وقتا باید چشماتو روی یه چیزایی ببندی توی این جا حتی حقیقت !
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)