نمایش نتایج: از 1 به 49 از 49

موضوع: نظر شما درباره مهریه چیست ؟! مشورت با بقیه اعضاء انجمن

5172
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نظر شما درباره مهریه چیست ؟! مشورت با بقیه اعضاء انجمن

سلام , من یک نظری درباره مهریه دارم خواستم اینجا مطرح کنم ببینم چند نفر باهام هم فکر هستند.
    من خودم یک پسر مجرد هستم و این نظرات رو حتی برای خواهر و نزدیکان خودم هم پیشنهاد میکنم و بارها نزدیکان خودم رو هم نصیحت کردم ! یعنی فکر نکنید برای دیگران آره و برای خودمون نه !!!

نظر من: بنظر من مهریه یعنی این خانم مثل یک کالای بی عاطفه و قیمت دار میمونه که با تعیین یک مبلغ خاص و توافق با پدر , ولی یا قیّم اش میتونید تهیه اش کنید و هر موقع احتیاجی نبود با پرداخت اون مبلغ عودتش بدید و برید سراغ بعدی !

در این خصوص یکسری خانم ها عناوین زیر رو برای دفاع از مهریه میگن که من جوای اونهارو هم نوشتم :

برای جلوگیری از خیانت همسر: بنظر من رابطه عاطفی که با زور پول و سکه بشه خیانت رو جلوگیری کرد و عاطفه رو حفظ , رابطه عاطفی نیست , مثل یک رابطه کاری و قرارداد تجاری است. مثل این میمونه شما یک ملک یا ماشین اجاره کنید و در قرارداد عنوان شود که در صورت ضرر و زیاد به مال بایستی جریمه پرداخت کنید در غیر اینصورت چک تضمین شما ( مهریه ) به اجرا گذاشته میشه !

برای پشتوانه زن: بنظر من چقدر یک زن رو ذلیل و ضعیف تصور کردیم که باید منتظر بمونه یک مرد بعنوان همسر با خودش ببره و پشتوانه مالی اش بشه که وقتی جدا شد و طلاق گرفت با اون پول برای خودش امرار معاش کنه ! مثل این میمونه به زن بعنوان یک موجود ضعیف نگاه کنیم که اختیار و تلاش یا استعدادش رو ازش بگیریم و خوشبختی و سعادتش رو در جیب مرد آینده اش دیکته کنیم !!!

برای اینکه بفهمیم چقدر برای همسرمون مهم هستیم: بنظرم باز اینجا خانم ها خودشون رو بعنوان یک کالا در نظر میگیرن که ارزششون با پول محاسبه میشه و انگار هر کسی بیاد پول بیشتری پیشنهاد بده بیشتر عاطفه داره و عاشقشون هست و باز اینجا با ترازو پول و سکه محک زده میشه که دوباره عشق و عاطفه رو دارن با پول و سکه میفروشن !!!

البته جالبته بدونید من از فرصت شبکه های مجازی استفاده کردم و با خانم های کشورهای مختلف درباره مهریه صحبت کردم و جواب های جالبی دادن :

- از خانم کره ای پرسیدم , نه من علاقمند نیستم به ازای پول با کسی وارد عاطفه بشم , مگه جایی هست پول بدن ؟ ( با اینکه آسیایی و شرقی بود )
    - یک خانم کانادایی گفت , نه من پیتزا یا برگرهای مک دونالد نیستم که برای خوراک دیگران تهیه و بفروش برم , با دوست پسرم اوکی هستیم !!!
    - یک خانم آلمانی گفت , من خودم کار و استقلال مالی دارم و برای نیاز جنسی دوست پسر دارم و فعلا نیازی به ازدواج ندارم ...

در کل بنظرم تا زمانیکه خانم های برای رابطه عاطفی و محکم شدن این رابطه دست به دامن سکه و پول میشن باید قبول کنند که بعنوان یک کالا باهاشون رفتار بشه و مدام از ارزش هاشون کم بشه. چون به محض اینکه اون مرد از نظر مالی توان پرداخت رو داشته باشه و رابطه اش خیلی مثبت نباشه شمارو کنار میزنه و خواهد رفت ....
    بنظرم بدبخت ترین مردم ها کسانیکه هستند که به واسطه مسایل اقتصادی به نیاز های عاطفی و جنسی شون برسند و همیشه در دوستی ها یا روابط عاطفی مسایل مالی و ارزش های اقتصادی رو ملاک و در راس قرار بدهند و چقدر فقیر هستند کسایی که چون پول دارند همه کسی رو در کنارشون دارند و تنها دارایی شون پول هست ...

ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

پاسخ : نظر شما درباره مهریه چیست ؟! مشورت با بقیه اعضاء انجمن

شما نظرتون محترم ولی مهریه حق زن هست و شما با این الفاظ و ادبیات نمیتونید شخصیت یک زن رو خورد کنید که از حقش بگذره . بله مهریه برای زنی که یک عمر همه ی زندگیشو به پای یک مرد گذاشته و از خودش سرمایه و کاری نداره به عنوان پشتوانه ی مالی و آیندشه . نکنه توقع داری بعد از طلاق بره خونه پدرش ؟ پس اگر اینجوریه اون مردی که بعد از طلاق ، به زنی که فرض مهریش کمه هیچی دیگه نمیده اون مرد بی غیرت هست . تازه باید اینو خوده مرده عنوان کنه که اگر طلاق گرفتن نصفه اموال باید ماله زن باشه . هر دودر اون زندگی سهم دارن پس برچسب کالا و این حرفا رو به زن نچسبونید لطفاااااااااااا

در ضمن مهریه باید با شغل مرد و توان پرداخت مرد یکسان باشه معلومه که مردی که فرض درامدش زیاد نیست نباید مهریه بالایی براش تعیین کرد.
    البته مسله مهریه همش بستگی به نظر دو طرف داره . شایدزنی سرکار میره اصلا مهریه براش مهم نیست و مهریه کمی در نظر بگیره و یا زن خونه دار مهریشو نصف اموال مرد بزاره و یا اصلا یه زنی مهریه شو ببخشه چون بعد از طلاق به پوله مرد نیازی نداره. همش بستگی به دوطرف داره که چقدر تو این زمینه هرددو انسانیت داشته باشن.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

3. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    30886
    تشکـر
    1,236
    تشکر شده 2,029 بار در 1,083 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دوست عزیز شما حق طلاق و حق خروج از مملکت رو به خانمت بده ودارایی بعد از ازدواج رو نصف کن، نمیخواد مهریه واسه همسرتون بزنید
    زن کالا نیست که در اسارت و بردگی مرد باشه، کلفت بی جیر و مواجیب هم نیست بدون حق و حقوق توی خونه مرد کار کنه

5. 3 کاربران زیر از siavash_en بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_en نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما حق طلاق و حق خروج از مملکت رو به خانمت بده ودارایی بعد از ازدواج رو نصف کن، نمیخواد مهریه واسه همسرتون بزنید
    زن کالا نیست که در اسارت و بردگی مرد باشه، کلفت بی جیر و مواجیب هم نیست بدون حق و حقوق توی خونه مرد کار کنه
    مرسی از نظراتتون
    امضای ایشان

7. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mr1990 نمایش پست ها

ممنون
    فلسفه/ریشه مهریه اونجا بوده که پولی رو میدادن خونواده عروس دخترش رو میگرفتن. شیر بها هم همینطور. دقیقاً نگاه کالا داشتند به دختر.

حالا خانومای روشن فکر نما میشینن کلی دلیل براش میتراشن.

طرف با وام ازدواج رفته سر خونه زندگیش کل دارایشون زیر 30 میلیون تومنه بعد 150 سکه مهریه. خو آدم عاقل اگه همسرت همچین توانایی مالی داشت یه زندگی بهتر برات میساخت.

وقتی شرایط جامعه ای از هر نظر که بگی فاجعه باشه، قابلیت های منفی آدم تقویت میشه و فرقی نمیکنه بی سواد باشی یا دکتر. همه شبیه به هم می شوند.

گریه داره دلخوش به سنگین بودن مهریه ات باشی و بگی به خاطر مهریه آقا این کارو نمیکنه اون کارو نمیکنه ....
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-10-2018 در ساعت 12:59 PM

9. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط eli2 نمایش پست ها
    شما نظرتون محترم ولی مهریه حق زن هست و شما با این الفاظ و ادبیات نمیتونید شخصیت یک زن رو خورد کنید که از حقش بگذره . بله مهریه برای زنی که یک عمر همه ی زندگیشو به پای یک مرد گذاشته و از خودش سرمایه و کاری نداره به عنوان پشتوانه ی مالی و آیندشه . نکنه توقع داری بعد از طلاق بره خونه پدرش ؟ پس اگر اینجوریه اون مردی که بعد از طلاق ، به زنی که فرض مهریش کمه هیچی دیگه نمیده اون مرد بی غیرت هست . تازه باید اینو خوده مرده عنوان کنه که اگر طلاق گرفتن نصفه اموال باید ماله زن باشه . هر دودر اون زندگی سهم دارن پس برچسب کالا و این حرفا رو به زن نچسبونید لطفاااااااااااا

در ضمن مهریه باید با شغل مرد و توان پرداخت مرد یکسان باشه معلومه که مردی که فرض درامدش زیاد نیست نباید مهریه بالایی براش تعیین کرد.
    البته مسله مهریه همش بستگی به نظر دو طرف داره . شایدزنی سرکار میره اصلا مهریه براش مهم نیست و مهریه کمی در نظر بگیره و یا زن خونه دار مهریشو نصف اموال مرد بزاره و یا اصلا یه زنی مهریه شو ببخشه چون بعد از طلاق به پوله مرد نیازی نداره. همش بستگی به دوطرف داره که چقدر تو این زمینه هرددو انسانیت داشته باشن.
    با عرض پوزش اما اگه از نظرتون اشکالی نداشته باشه نظر میدم در مورد نظرتون. البته حق طبیعیه خودتونه نظر خودتون رو داشته باشید.

یه خانوم به جای دل خوش کردن به دارایی های همسرش، باید خودش رشد کنه و توانایی زندگی مستقل داشته باشه. در این صورت شما به دارایی های کسی نیاز نداری که دیگه حاضر نیستی باهاش زندگی کنی.

واقعاً بی معنیه از کسی به حدی متنفر باشی که نخوای باهاش زندگی کنی اما دنبال اموال و داراییش باشی.

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

در مورد خودم که شخصا حق کارو میگیرم که اگر دلم خواست برم سرکار( چون کار کردن جز وظایف زن نیست بلکه یه چیز علاقه ای هست)
    اینکه گفتین :
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.D Karimi نمایش پست ها
    یه خانوم به جای دل خوش کردن به دارایی های همسرش، باید خودش رشد کنه و توانایی زندگی مستقل داشته باشه.
    کی گفته باید زن بره سرکارو مستقل بشه ؟ هیچ بایدی در کار نیست اگرم زن میخوات بره سرکار براساس علاقه خودشه .
    در ضمن چه اونی که میره سرکار چه نمیره سرکار بازم اینو در نظر بگیرید نگاه جامعه به زنان مطلقه یکم نگاه سنگینیه وشاید به راحتی نتونه ازدواج موفق دومی داشته باشه درحالی که مرد مطلقه خیلی شرایطش بهتره و بعدا دوباره میتونه ازدواج کنه . پس اون زن مطمنن ممکنه از نظر درامد و سرپناه دچار مشکل بشه پس همسر اولش با دادن مهریه سعی میکنی اون مشکلاتی که ممکنه برای زن پیش بیاد رو بگیره . حالا یه مرد غیرت داره بدون اینکه حتی زن بگه در حد توانش کمک میکنه یه مرد نداره همون حقه زنم بهش نمیده
    در ضمن زنو شوهری که یه زندگی رو تشکیل میدن تو همه چی شریک هستن یعنی چی زن درامد داره بره خودش کار کنه خونه بخره . یعنی هیچ سهمی از اون خونه ای که باهم ساختن رو نداره؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    ویرایش توسط eli2 : 08-10-2018 در ساعت 01:38 PM
    امضای ایشان

11. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

در مورد خودم که شخصا حق کارو میگیرم که اگر دلم خواست برم سرکار( چون کار کردن جز وظایف زن نیست بلکه یه چیز علاقه ای هست)
    اینکه گفتین :

کی گفته باید زن بره سرکارو مستقل بشه ؟ هیچ بایدی در کار نیست اگرم زن میخوات بره سرکار براساس علاقه خودشه .
    در ضمن چه اونی که میره سرکار چه نمیره سرکار بازم اینو در نظر بگیرید نگاه جامعه به زنان مطلقه یکم نگاه سنگینیه وشاید به راحتی نتونه ازدواج موفق دومی داشته باشه درحالی که مرد مطلقه خیلی شرایطش بهتره و بعدا دوباره میتونه ازدواج کنه . پس اون زن مطمنن ممکنه از نظر درامد و سرپناه دچار مشکل بشه پس همسر اولش با دادن مهریه سعی میکنی اون مشکلاتی که ممکنه برای زن پیش بیاد رو بگیره . حالا یه مرد غیرت داره بدون اینکه حتی زن بگه در حد توانش کمک میکنه یه مرد نداره همون حقه زنم بهش نمیده
    در ضمن زنو شوهری که یه زندگی رو تشکیل میدن تو همه چی شریک هستن یعنی چی زن درامد داره بره خودش کار کنه خونه بخره . یعنی هیچ سهمی از اون خونه ای که باهم ساختن رو نداره؟؟؟؟؟!!!!!!!!
    اتفاقا باید همه آدم ها مستقل باشند و هر زمان احساس کردند نیازه، باید روی پای خودشون وایسن. به کشورهای فلاکت نزده نگاه کنید، خانوم ها از همون دوران دانشجویی مستقل می شوند یا قدرت مستقل شدن دارند.
    شما تا حالا دیدی به یک خانوم تحصیل کرده مجرد نگاه بدی داشته باشند؟ مثلاً دکتر فلانی مطلقه است؟ یا مهندس فلانی....

بله هر دو در بهره بردن از اون و مزایاش سهیم هستند، اما نه اینکه به زور بگیری اسمشو بزاری سهم خودت! خیر واقعاً جزو دارایی های خانوم اون آقا نیست، مگر مهریه اش رو ازش بگیره! برای همین وقتی آقایی فوت میکنه، همسرش میتونه در حد مهریه و بقیه چیزایی که قانون فعلی در نظر گرفته برداره. مگر بچه داشته باشند و شرایط دیگه.

چشم ها را قدری بیشتر باز کنید، کدام ساختن؟ خانومای امروزی ما اغلب درگیر خودآرایی و خونه نشینی و رژیم و باشگاه و بیرون رفتن و مهمونی و.... هستند. کدام مشارکت؟ کدام زحمت؟ بیشتر ماشین خرج هستند تا شریک زندگی...
    ....

متاسفانه اغلب خانومها فکر می کنند وقتی مردی رو می پذیرند، شق القمر کرده اند و انتظارات عجیبی دارند. جالب اینکه مردان از همین ضعف سوء استفاده می کنند و با خرید کادو و جواهر و .... آنها را تصاحب می کنند.

هر حقی رو برای خودتون قائل باشید و براش تلاش کنید، اما اسم های مسخره مثل مهریه روش نزارید.
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-10-2018 در ساعت 01:54 PM

13. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    تشکر شده 92 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    6

اتفاقا باید همه آدم ها مستقل باشند و هر زمان احساس کردند نیازه، باید روی پای خودشون وایسن. به کشورهای فلاکت نزده نگاه کنید، خانوم ها از همون دوران دانشجویی مستقل می شوند یا قدرت مستقل شدن دارند.
    شما تا حالا دیدی به یک خانوم تحصیل کرده مجرد نگاه بدی داشته باشند؟ مثلاً دکتر فلانی مطلقه است؟ یا مهندس فلانی....

بله هر دو در بهره بردن از اون و مزایاش سهیم هستند، اما نه اینکه به زور بگیری اسمشو بزاری سهم خودت! خیر واقعاً جزو دارایی های خانوم اون آقا نیست، مگر مهریه اش رو ازش بگیره! برای همین وقتی آقایی فوت میکنه، همسرش میتونه در حد مهریه و بقیه چیزایی که قانون فعلی در نظر گرفته برداره. مگر بچه داشته باشند و شرایط دیگه.

چشم ها را قدری بیشتر باز کنید، کدام ساختن؟ خانومای امروزی ما اغلب درگیر خودآرایی و خونه نشینی و رژیم و باشگاه و بیرون رفتن و مهمونی و.... هستند. کدام مشارکت؟ کدام زحمت؟ بیشتر ماشین خرج هستند تا شریک زندگی...
    ....

متاسفانه اغلب خانومها فکر می کنند وقتی مردی رو می پذیرند، شق القمر کرده اند و انتظارات عجیبی دارند. جالب اینکه مردان از همین ضعف سوء استفاده می کنند و با خرید کادو و جواهر و .... آنها را تصاحب می کنند.

...
    ویرایش توسط zahra ganji : 08-10-2018 در ساعت 09:59 PM

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    نظرتون جالبه
    اینجور که شما میگی زنا فقط میان پول مردا رو بچاپن
    اگه مردا یکم شعورشون برسه که مهریه ای که مینویسن برای زنشون را تا اخر عمرشون هم شده باید پرداخت کنن و زن پول زور ازشون نمیخواد این طرز فکرا درست میشه
    هیچ مردی دیگه پیدا نمیشه که با میل خودش بخواد مهر زنشو بده
    تا زنه شکایت نکنه نمیده
    تازه اگه بگه مهرشو میخواد میگن دیگه زن زندگی نیست
    همون روز مهربورون اگه قبول کنید که مهریه را باید پرداخت کنید زیر بار مهریه های سنگین نمیرید
    ولی پیش خودتون میگید کی داده کی گرفته
    خیر برداشت شما متفاوت از اونی است که مد نظر منه.
    حقوق یه چیزه، دندون تیز کردن چیز دیگری...

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

....

هر حقی رو برای خودتون قائل باشید و براش تلاش کنید، اما اسم های مسخره مثل مهریه روش نزارید.
    ما ایران زندگی میکنیم آرزوم بود این مردسالاری که در کشور ما هست وجود نداشت ما هم از حقه مهریمون میگذشتیم بلکه مثله خارجیا که قانون این وجود داره که هر کسی بعد از ازدواج نصف نصف از زندگی مشترک بهره مند بشه ما هم همین روشو پیشه کنیم.
    من بقیشو در یک وقته دیگه میگم باید الان جایی برم ...
    امضای ایشان

16. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    تشکر شده 92 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    6

خیر برداشت شما متفاوت از اونی است که مد نظر منه.
    حقوق یه چیزه، دندون تیز کردن چیز دیگری...
    ...
    ویرایش توسط zahra ganji : 08-10-2018 در ساعت 09:56 PM

17. کاربران زیر از zahra ganji بابت این پست مفید تشکر کرده اند

18. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,912 بار در 980 پست
    میزان امتیاز
    10

سلام.
    به نظر من مشکل اینجاس که ما قانون مهریه رو فقط در زمان طلاق اجرا میکنیم!

واسه همینم هست که دیدگاههای منفی به سمتش هجوم میبره.

من شخصا مهریه رو به عنوان هدیه میبینم برای قدردانی از زحمات زن در زندگی از طرف مرد ،
    که در اصل باید در جریان زندگی و با میل و رغبت تقدیم خانوم بشه.

نه اینکه فقط یه قرارداد اجباری باشه برای بعد از طلاق!

حتی اگر بعد از طلاق هم باشه،بالاخره هر زنی توی زندگیش زحمت میکشه و دور از انسانیته که مرد هم حق طلاق داشته باشه و هروقت دلش خواست طلاق بده ، هم زحماتشو توی زندگی نادیده بگیره و بگه بفرما برو خوش اومدی!
    با اینکار مرد انسانیت خودشو نشون میده و هر چند کم و در حد توان ، اما تلاش خودشو کرده از این طریق به نحوی از خانوم بابت سالهایی که توی زندگی مشترک دوشادوش هم بودن تشکر کنه.
    حالا چه به شکل پرداخت سکه های طلا چه پول یا هر شکل و هر قراردادی...
    مثل هدیه ای که آدم توی مناسبتهای مختلف و برای قدردانی به عزیزانش میده.

یه بار با آقایی از نزدیکانمون که تصمیم به جدایی از خانومش داشت صحبت میکردم،
    مشکلاتشون در حدی فجیع بود که حتی چشم دیدن همدیگه رو نداشتن.
    اما میگفت من مهریه خانوممو میدم توی این سالها خیلی زحمت کشیده توی زندگیمون.

مهریه باید در توان مرد باشه و با رضایت قلبی بپذیره تا با علاقه و در جریان زندگی به همسرش تقدیم کنه نه اینکه از سر اجبار یه چیز عجیب و نجومی رو قبول کنه که از پسشم برنیاد!

اینم که یه عده مهریه رو ضامن خوشبختی و پشتوانه ومعیاری برای اهمیت همسر میدونن اصلا قبول ندارم.

چون اولا عشق تنها چیزیه که نمیشه با مادیات به دست آورد دوما وقتی زندگی به جایی برسه که دیگه نخوای توش بمونی دیگه هیچی واست مهم نیست،
    حتی حاضری همه چیزو ول کنی و بری خودت از صفر شروع کنی.

19. 3 کاربران زیر از رامونا بابت این پست مفید تشکر کرده اند

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

....

اما ادامه صحبتم

ببینید اینکه میگین زن باید مستقل باشه و خودش درامد داشته باشه.اگر دقت کنید آمار دخترایی که وارد دانشگاه میشن خیلییییییییی بیشتر از مرداست .بعضی دخترا حتی شاید از بعضی مردا بیشتر زجر میکشن بی خوابی میکشن درس میخونن ولی همون آقا یک درصد خانم فقط درس بخونه اون هست که مقاما رو تصاحب میکنه استادش میکنن چون آقاست ، فلان پستو میگیره چون آقاس . اما اون دختر بیچاره که شبانه روز درس خونده چیی؟ اگر امار استادای دانشکاه ، مدیرای شرکت ، هزاران پست دیگه رو بپرسید. اکثرا آقا هستن ؟ چون مردسالاری هست . مردا حس برتر طلبی دارن .
    حالا این خانم که هر چی پست پایینه بهش میدن توقع دارید مثلا صاحب همه چیم بشه واگر نشه برچسب تنبل و خوشگذرون میزارید بهش؟
    اما در مورد جمله زیر
    بله هر دو در بهره بردن از اون و مزایاش سهیم هستند، اما نه اینکه به زور بگیری اسمشو بزاری سهم خودت!
    اوالا که زور نیست و توافق دو طرفس و درضمن وقتی دو طرف از هم شناخت کافی داشته باشن و همو دوست داشته باشن مطمنن دغذغه مهریه هم پیش نمیاد چون سعی میکنن هردو طرف برای رسیدن بهم رضایت همو جلب کنند
    مثلا مردی درمیاد میگه با 14 سکه راضی باش اگر نخای پس بای بای میرم سراغ یه دختری که 14 سکه راضی باشه. خب این مرد چیزی از عشقو اعتماد نمیدونه . اگر اون زنو میخاست با این لحن حرف نمیزد بلکه میتونست بگه مثلا نصف نصف هر چی بدست اوردیم هم لحاظ بشه
    یا مثلا مردی به زنی میگه من شغلم جوریه که مهریه ای که درتوانم هست اینقدره . زن اگر مرد رو دوست داشته باش در نمیاد بگه خب الا بالا همینو میدی یا یه خاستگار دیگه .
    وقتی همش به ازدواج به دید حساب کتاب نگاه بشه مهریه جهیزیه و خیلی چیزای دیگه میشه دغذغه وگرنه اگر دو طرف براساس عشقو شناخت بخوان جلو برن مطمنن یه جوری همو راضی میکنن و به این مهریه به عنوان یه سد راه ازدواج نگاه نمیکنن
    امضای ایشان

21. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

چقدر زشت و زننده , این نوشته رو دیدم واقعا تاسف خوردم :

بله مهریه برای زنی که یک عمر همه ی زندگیشو به پای یک مرد گذاشته و از خودش سرمایه و کاری نداره به عنوان پشتوانه ی مالی و آیندشه
    جواب : پس شما این جور تربیت شدید که در رابطه عاطفی پشتوانه زندگی رو جمع آوری کنید ؟ چقدر خوب و چه بیزینس عالی !!!

همون روز مهربورون اگه قبول کنید که مهریه را باید پرداخت کنید زیر بار مهریه های سنگین نمیرید
    جواب : بله معمولا در دنیای امروز برای خرید کالا همان روز اول مبلغ رو واریز می کنند ... پس قبول دارید بعنوان یک کالا قیمت دار هستید ؟!

با این حساب ظاهرا بعضی خانم ها نه تنها بهشون دیکته شده شما بعنوان یک کالای قیمت دار به منزل شوهر میرید بلکه خودشون دوست دارند احساس و عاطفه شون با پول خریداری و خسارات وارده اش جبران بشه و در ازای زندگی مشترک , رابطه عاطفی و جنسی مثل یک س.ک.س وورکر پول دریافت کنند و چون طرف بهشون خیانت کرده پول بگیرن تا اون عاطفه و احساس مثل یک ضرر و زیان در قرارداد تجاری جبران بشه !!!

بنظرم این طرز فکر جواب اصلی دلیل اکثر طلاق ها و مشکلات زناشویی در ایران هست و تا زمانیکه خانم ها پول رو دلیل محکم کاری زندگی شون میدونند و فکر میکنند باید با سکه و مهریه به خواسته هاشون برسند باید یک بیزینس من و تاجر خوب بود تا عاشق و آدم عاطفی که بشه ازدواج کرد ....
    پس در نتیجه برای ازدواج در ایران به آقا پسرها توصیه میکنم با جیب پر از پول و سکه به طرف خانم برید که هر لحظه ممکن هست این بیزینس به شکست بخورد و جریمه و خسارت خانم رو بهش پرداخت کنید
    چون ظاهرا خانم های ما در ازای انجام وظیفه بعنوان همسر و زن اون خونه پول طلب می کنند و یا به قول بعضی ها هدیه میگیرند و موندم چقدر هدیه هاشون گران است !!! و اگر شوهر خواسته هاشون رو برطرف نکنه باید خسارت پرداخت کنه و حتی زندان بره ...

جزء تاسف جوابی ندارم !!!
    ویرایش توسط mr1990 : 08-10-2018 در ساعت 08:03 PM

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

جواب : پس شما این جور تربیت شدید که در رابطه عاطفی پشتوانه زندگی رو جمع آوری کنید ؟ چقدر خوب و چه بیزینس عالی !!!

جواب : بله معمولا در دنیای امروز برای خرید کالا همان روز اول مبلغ رو واریز می کنند ... پس قبول دارید بعنوان یک کالا قیمت دار هستید ؟!

با این حساب ظاهرا بعضی خانم ها نه تنها بهشون دیکته شده شما بعنوان یک کالای قیمت دار به منزل شوهر میرید بلکه خودشون دوست دارند احساس و عاطفه شون با پول خریداری و خسارات وارده اش جبران بشه و در ازای زندگی مشترک , رابطه عاطفی و جنسی مثل یک س.ک.س وورکر پول دریافت کنند و چون طرف بهشون خیانت کرده پول بگیرن تا اون عاطفه و احساس مثل یک ضرر و زیان در قرارداد تجاری جبران بشه !!!

بنظرم این طرز فکر جواب اصلی دلیل اکثر طلاق ها و مشکلات زناشویی در ایران هست و تا زمانیکه خانم ها پول رو دلیل محکم کاری زندگی شون میدونند و فکر میکنند باید با سکه و مهریه به خواسته هاشون برسند باید یک بیزینس من و تاجر خوب بود تا عاشق و آدم عاطفی که بشه ازدواج کرد ....
    پس در نتیجه برای ازدواج در ایران به آقا پسرها توصیه میکنم با جیب پر از پول و سکه به طرف خانم برید که هر لحظه ممکن هست این بیزینس به شکست بخورد و جریمه و خسارت خانم رو بهش پرداخت کنید
    چون ظاهرا خانم های ما در ازای انجام وظیفه بعنوان همسر و زن اون خونه پول طلب می کنند و یا به قول بعضی ها هدیه میگیرند و موندم چقدر هدیه هاشون گران است !!! و اگر شوهر خواسته هاشون رو برطرف نکنه باید خسارت پرداخت کنه و حتی زندان بره ...

جزء تاسف جوابی ندارم !!!
    فقط یک توصیه به شما میکنم لطفا خواهشن ازدواج نکنید شما لیاقت هیچ زنی رو ندارید و بهتره خودت تنها با افکاره مریض و بدبینانتت زندگی کنی
    امضای ایشان

24. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26546
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

فقط یک توصیه به شما میکنم لطفا خواهشن ازدواج نکنید شما لیاقت هیچ زنی رو ندارید و بهتره خودت تنها با افکاره مریض و بدبینانتت زندگی کنی
    اینکه من ازدواج کنم یا نکنم , اینکه هر چه هستم کمکی به شما و طرز فکر سطحی ات نمی کنه !
    ولی شما متاسفانه جواب درستی برای صحبت های منطقی من نداشتی و شروع به بی ادبی و برچسب زدن کردی و سعی کن منطقی بجنگی نه با بیمار و بی لیاقت فرض کردن دیگران
    بیمار کسی هست که در ازای پول و سکه تن به زندگی مشترک میده و تازه با این دو فاکتور اقتصادی سعی بر محکم کاری روابطش داره و شریکش رو در قفس میندازه و با اهرم مهریه میخواد کسی رو در کنارش نگهداره که مبادا یک روزی از نظر اقتصادی بی پول و پشتوانه بشه و تا اونجا که میتونسته باید تیغ رو میکشیده !!!
    نکنه یک روزی رابطه جنسی که داشته و غذایی که برای شوهرش پخته بی ثمر بمونه و بدون گرفتن پول در ازای رابطه زناشویی اش سرش کلاه بره !!!
    واقعا تاسف بر انگیزه ...

25. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

اما ادامه صحبتم
    درود مجدد
    شخص بنده با این مشکل ندارم که کی میخواد چطوری زندگی کنه، هرکسی میتونه اعتقاد/سبک زندگی/باور و تصمیم خودش رو داشته باشه.
    در این مورد مشخص مشکل من اینه:

برخی از زنان ما در قبال پول و خرج و هزینه و کار کردن شوهر (مثلا عروسی میگیره جواهر میخره وسایل خونه میگیره کار میکنه مواد خوراکی میخره اجاره میده و....)، خود را متعهد و ملزم به عرضه به همسرانشان می دانند. همین ها مهریه را حق خود در برابر عرضه به همسرانشان می دانند. مشکل با این ها است.

و در همین رابطه هیچ اتفاقی نیست که اگر زوجین رابطه جنسی نداشته باشند، نصف مهریه به زن تعلق میگیره! پس مهریه اونی نیست که فکر می کنید....

بحث گسترده است، خلاصه و کوتاه و چیکده عرض کردم که البته امیدوارم باز باعث سوء برداشت و برداشت غلط عده ای از دوستان نشود.

26. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

!
    قدری کلماتی که انتخاب کردین و شرحی که دادین ناپسند بود اما اصل حرفتان درست است. در نگاه فعلی، مهریه حق زن در برابر عرضه خود به همسر است. حالا هی بشینن توجیه های خوشگل براش پیدا کنن. این چیزی رو عوض نمیکنه.

واقعیت اینه که مهریه بهای فروش زن به شوهر بود که به خانواده دختر پرداخت می شد اما به مرور تغییرش دادن و حالا توجیه های دیگه تا خوشگل به نظر بیاد.

27. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

درود مجدد
    شخص بنده با این مشکل ندارم که کی میخواد چطوری زندگی کنه، هرکسی میتونه اعتقاد/سبک زندگی/باور و تصمیم خودش رو داشته باشه.
    در این مورد مشخص مشکل من اینه:

برخی از زنان ما در قبال پول و خرج و هزینه و کار کردن شوهر (مثلا عروسی میگیره جواهر میخره وسایل خونه میگیره کار میکنه مواد خوراکی میخره اجاره میده و....)، خود را متعهد و ملزم به عرضه به همسرانشان می دانند. همین ها مهریه را حق خود در برابر عرضه به همسرانشان می دانند. مشکل با این ها است.

و در همین رابطه هیچ اتفاقی نیست که اگر زوجین رابطه جنسی نداشته باشند، نصف مهریه به زن تعلق میگیره! پس مهریه اونی نیست که فکر می کنید....

بحث گسترده است، خلاصه و کوتاه و چیکده عرض کردم که البته امیدوارم باز باعث سوء برداشت و برداشت غلط عده ای از دوستان نشود.
    شما اینجور فکر میکنی نمیدونم چرا شما مردا خودتون رو یه چیز متفاوت از زن ها میدونید . ما هممون انسانیم وقتی به کسی محبت و عشق کنی محبت و عشق میبینی. حالا میخای بگی نه اون مرده پول داده و زنه به خاطر پول به مرده محبت میکنه !!! مشکل شما اینه که زن ها رو درست نمیشناسید .
    به هرحال موفق باشید
    امضای ایشان

28. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

اینکه من ازدواج کنم یا نکنم , اینکه هر چه هستم کمکی به شما و طرز فکر سطحی ات نمی کنه !
    ولی شما متاسفانه جواب درستی برای صحبت های منطقی من نداشتی و شروع به بی ادبی و برچسب زدن کردی و سعی کن منطقی بجنگی نه با بیمار و بی لیاقت فرض کردن دیگران
    بیمار کسی هست که در ازای پول و سکه تن به زندگی مشترک میده و تازه با این دو فاکتور اقتصادی سعی بر محکم کاری روابطش داره و شریکش رو در قفس میندازه و با اهرم مهریه میخواد کسی رو در کنارش نگهداره که مبادا یک روزی از نظر اقتصادی بی پول و پشتوانه بشه و تا اونجا که میتونسته باید تیغ رو میکشیده !!!
    نکنه یک روزی رابطه جنسی که داشته و غذایی که برای شوهرش پخته بی ثمر بمونه و بدون گرفتن پول در ازای رابطه زناشویی اش سرش کلاه بره !!!
    واقعا تاسف بر انگیزه ...
    با تو صحبتی ندارم خیلی داری حرص میخوری تورو با حرص خوردنات تنها میزارم .
    درضمن خودت کالا هستی بدرود
    امضای ایشان

29. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

شما اینجور فکر میکنی نمیدونم چرا شما مردا خودتون رو یه چیز متفاوت از زن ها میدونید . ما هممون انسانیم وقتی به کسی محبت و عشق کنی محبت و عشق میبینی. حالا میخای بگی نه اون مرده پول داده و زنه به خاطر پول به مرده محبت میکنه !!! مشکل شما اینه که زن ها رو درست نمیشناسید .
    به هرحال موفق باشید
    خیر دوست گرامی
    مشکلی در این مورد وجود نداره و من نگفتم خانوم ها دنبال پول هستند.
    منظورم اینه روی خودتون بها نگذارید. دقیقاً منظورم اینه.

مشکل اینجاست که شما برای مهر و محبت و... خودتان "معادل ریالی" قائل هستید که اسمش مهریه است.
    مهریه پوله. احساس و علاقه و محبت مادی نیست. براش بها تعیین نکنیم بهتره.

متاسفانه زنان ما بیشتر از مردان در نفی حقوق خود و مردسالاری اصرار دارند....
    روزی که زنان ما بفهمند مهریه نه حق آنها، بلکه قیمت گذاری روی آنها است، آن روز خیلی چیزا تغییر میکنه.
    حالا هی شما بنده و امثال من رو خودخواه بنام....
    ویرایش توسط M.D Karimi : 08-10-2018 در ساعت 09:36 PM

30. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

خیر دوست گرامی
    مشکلی در این مورد وجود نداره و من نگفتم خانوم ها دنبال پول هستند.
    منظورم اینه روی خودتون بها نگذارید. دقیقاً منظورم اینه.

مشکل اینجاست که شما برای مهر و محبت و... خودتان "معادل ریالی" قائل هستید که اسمش مهریه است.
    مهریه پوله. احساس و علاقه و محبت مادی نیست. براش بها تعیین نکنیم بهتره.

متاسفانه زنان ما بیشتر از مردان در نفی حقوق خود و مردسالاری اصرار دارند....
    روزی که زنان ما بفهمند مهریه نه حق آنها، بلکه قیمت گذاری روی آنها است، آن روز خیلی چیزا تغییر میکنه.
    حالا هی شما بنده و امثال من رو خودخواه بنام....
    اصلا کلمه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره یعنی مرد برای اینکه حس دوست داشتن خودشو به زن نشون بده حتی با دادن تمام دارو ندار خودش به زن نشون میده که چقدر زنشو دوست داره مثله حضرت علی که تمام دارو ندارو خودشو فروخت ومهر حضرت فاطمه کرد و نشون داد چقدر ایشون رو دوس دارن .
    حالا مردای دورو زمونه ما همون اول میان میگن تو یه سکه مهرت میکنم همونم ببخش تانشون بدی که کالا نیستی اگر مهرتو بگیری یعنی کالا هسیا حواست باشه.
    اینقدر زنو تحقیرو کوچک میکنن که زن از گرفتن هدیه خودشم خجالت زده بشه
    امضای ایشان

31. 3 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

32. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

اصلا کلمه مهریه یعنی مهری که مرد نسبت به زن داره یعنی مرد برای اینکه حس دوست داشتن خودشو به زن نشون بده حتی با دادن تمام دارو ندار خودش به زن نشون میده که چقدر زنشو دوست داره مثله حضرت علی که تمام دارو ندارو خودشو فروخت ومهر حضرت فاطمه کرد و نشون داد چقدر ایشون رو دوس دارن .
    حالا مردای دورو زمونه ما همون اول میان میگن تو یه سکه مهرت میکنم همونم ببخش تانشون بدی که کالا نیستی اگر مهرتو بگیری یعنی کالا هسیا حواست باشه.
    اینقدر زنو تحقیرو کوچک میکنن که زن از گرفتن هدیه خودشم خجالت زده بشه
    برخلاف تصورتون مهریه اسم فارسیه. اصلش "الصداق" هست که توش "مهر" درکار نیست....

کلمه ای مهر عینا در قرآن به کار نرفته است . بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات » در آیه ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می رود «صداق » ، و آیه ی چهارم سوره ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة »

معنی صدقه رو هم که خوب میدونید....

33. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

برخلاف تصورتون مهریه اسم فارسیه. اصلش "الصداق" هست که توش "مهر" درکار نیست....

کلمه ای مهر عینا در قرآن به کار نرفته است . بلکه در قرآن از مهر به عنوان «صدقات » در آیه ی چهارم از سوره نساء یاد شده و در آیات مختلف تحت عنوان «اجور» آمده است و اطلاق اجور بیشتر در مورد متعه و ازدواج با کنیزان است . اما کلمه ی دیگری نیز که به جای مهر به کار می رود «صداق » ، و آیه ی چهارم سوره ی نساء به آن اشاره دارد: «آتوا النساء صدقاتهن نحلة »

معنی صدقه رو هم که خوب میدونید....
    وَآتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِنْ طِبْنَ لَكُمْ عَنْ شَيْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَكُلُوهُ هَنِيئًا مَرِيئًا ﴿۴﴾
    و مهر زنان را به عنوان هديه‏ اى از روى طيب خاطر به ايشان بدهيد و اگر به ميل خودشان چيزى از آن را به شما واگذاشتند آن را حلال و گوارا بخوريد (۴)
    مهریه یعنی هدیه ...
    امضای ایشان

34. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

35. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    میزان امتیاز
    6

وَآتُوا النِّسَاءَ صَدُقَاتِهِنَّ نِحْلَةً فَإِنْ طِبْنَ لَكُمْ عَنْ شَيْءٍ مِنْهُ نَفْسًا فَكُلُوهُ هَنِيئًا مَرِيئًا ﴿۴﴾
    و مهر زنان را به عنوان هديه‏ اى از روى طيب خاطر به ايشان بدهيد و اگر به ميل خودشان چيزى از آن را به شما واگذاشتند آن را حلال و گوارا بخوريد (۴)
    مهریه یعنی هدیه ...
    وقتی نخواهید ببینید، نمی بینید! همونطور که توصیه به کتک زدن زن در صورت خودداری از رابطه جنسی رو به نوازش تفسیر می کنید....

36. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    تشکر شده 452 بار در 246 پست
    میزان امتیاز
    8

قابل توجه اقایونی که میگن مهریه مثل بهای زن هست و زن کالاست!
    اگه موقع خوندن صیغه محرمیت مهریه قیدنشه اون عقدباطل نیست ولی اگه شمابخوای ملکیو خریدوفروش کنی تا قیمت رو تو قولنامه ننویسی اون معامله ارزش قانونی نداره پس به زن برچسب کالابودن نزنید!
    یک زن بهترین سرمایه های زندگیش ازجمله زیبایی،جوونی و وقت و ...رو درزندگی مشترکش صرف میکنه .هرچند مهریه حق زن هست ولی اینجوری جاافتاده که تا زن و مرد به مشکل نخورن از مهریه و نفقه خبری نیست!
    اگه این خانمی که متاهله به هردلیلی شوهرشو‌ازدست بده یا جدایی صورت بگیره،باید بره بشینه خونه ی باباش؟
    .
    مردی که اززنش جدامیشه شرایطش تو جامعه ی ما خیلی بهترازاون خانم هست.شرایط ازدواج مجددش،شرایط کاری و مستقل بودنش و خیلی چیزای دیگه.
    چه بخواین چخ نخواین،قبول کنین یا قبول نکنین مهریه حق هر زن هست و پشتوانه ی اون خانم در زمان حال و هم آینده ش هست.
    مخصوصا تو شرایط الان که زندگیا به تار مویی بنده!
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

انگار دنیا فقط همین یه مرد رو داره

37. 2 کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

38. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

مهریه یعنی هدیه ...
    اینا میخوان از جوب بپرن پاشون خیس نشه
    جالب اینجاس خیلی ادعای روشنفکری دارن ولی نمیدونن تو کشورای غربی هم اگه چیزی دقیقا به اسم مهریه نباشه ولی نصف میشه اموال زن و شوهر موقعی که ازهم جدامیشن و این خودش یعنی جبران خسارت های روحی،جسمی و...
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

39. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

40. بالا | پست 29

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

فلسفه/ریشه مهریه اونجا بوده که پولی رو میدادن خونواده عروس دخترش رو میگرفتن. شیر بها هم همینطور. دقیقاً نگاه کالا داشتند به دختر.

حالا خانومای روشن فکر نما میشینن کلی دلیل براش میتراشن.

طرف با وام ازدواج رفته سر خونه زندگیش کل دارایشون زیر 30 میلیون تومنه بعد 150 سکه مهریه. خو آدم عاقل اگه همسرت همچین توانایی مالی داشت یه زندگی بهتر برات میساخت.

وقتی شرایط جامعه ای از هر نظر که بگی فاجعه باشه، قابلیت های منفی آدم تقویت میشه و فرقی نمیکنه بی سواد باشی یا دکتر. همه شبیه به هم می شوند.

گریه داره دلخوش به سنگین بودن مهریه ات باشی و بگی به خاطر مهریه آقا این کارو نمیکنه اون کارو نمیکنه ....
    زمان جاهلیت اعراب بله اینکاروانجام میدادن .و مهریه و شیربهارومیدادن به خانواده ی زن یااینکه مهریشو میذاشتن برای یه زن دیگه مثلا دختریه خانواده رومیگرفتن و بعد دخترشونو به پسراون خانواده میدادن!
    ولی بعداز اسلام اینجوری شدکه مهریه رو خداحق زن قرارداده مال خودشه و پشتوانه ی مالی اون تو زندگیش درآینده.
    برای این مهریه رو حق زن میدونن چون وظیفه ی مردهست تامین کننده ی نیازمالی خانواده باشه و زن مجبوربه کارکردن بیرون از خونه نیست و مهریه پشتوانه ی مالی اون خانوم بحساب میاد.
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

41. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

42. بالا | پست 30

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

وقتی نخواهید ببینید، نمی بینید! همونطور که توصیه به کتک زدن زن در صورت خودداری از رابطه جنسی رو به نوازش تفسیر می کنید....
    پس شما چجور تفسیر کردی نکنه فکر کردی خدا اجازه بهت دادی محکم بزنی ؟!!!!!!! تازه اگر جای زدن قرمز یا کبود ویا... باید پول پرداخت کنه اونم طلااااااا بعدشم مرده محکم بزنه زنه میتونه شکایت کنه تا قاضی همچینننننننننن محکم با شلاق بزنتش تا ازین غلطا نکنه
    امضای ایشان

43. بالا | پست 31

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

سلام , من یک نظری درباره مهریه دارم خواستم اینجا مطرح کنم ببینم چند نفر باهام هم فکر هستند.
    من خودم یک پسر مجرد هستم و این نظرات رو حتی برای خواهر و نزدیکان خودم هم پیشنهاد میکنم و بارها نزدیکان خودم رو هم نصیحت کردم ! یعنی فکر نکنید برای دیگران آره و برای خودمون نه !!!

نظر من: بنظر من مهریه یعنی این خانم مثل یک کالای بی عاطفه و قیمت دار میمونه که با تعیین یک مبلغ خاص و توافق با پدر , ولی یا قیّم اش میتونید تهیه اش کنید و هر موقع احتیاجی نبود با پرداخت اون مبلغ عودتش بدید و برید سراغ بعدی !

در این خصوص یکسری خانم ها عناوین زیر رو برای دفاع از مهریه میگن که من جوای اونهارو هم نوشتم :

برای جلوگیری از خیانت همسر: بنظر من رابطه عاطفی که با زور پول و سکه بشه خیانت رو جلوگیری کرد و عاطفه رو حفظ , رابطه عاطفی نیست , مثل یک رابطه کاری و قرارداد تجاری است. مثل این میمونه شما یک ملک یا ماشین اجاره کنید و در قرارداد عنوان شود که در صورت ضرر و زیاد به مال بایستی جریمه پرداخت کنید در غیر اینصورت چک تضمین شما ( مهریه ) به اجرا گذاشته میشه !

برای پشتوانه زن: بنظر من چقدر یک زن رو ذلیل و ضعیف تصور کردیم که باید منتظر بمونه یک مرد بعنوان همسر با خودش ببره و پشتوانه مالی اش بشه که وقتی جدا شد و طلاق گرفت با اون پول برای خودش امرار معاش کنه ! مثل این میمونه به زن بعنوان یک موجود ضعیف نگاه کنیم که اختیار و تلاش یا استعدادش رو ازش بگیریم و خوشبختی و سعادتش رو در جیب مرد آینده اش دیکته کنیم !!!

برای اینکه بفهمیم چقدر برای همسرمون مهم هستیم: بنظرم باز اینجا خانم ها خودشون رو بعنوان یک کالا در نظر میگیرن که ارزششون با پول محاسبه میشه و انگار هر کسی بیاد پول بیشتری پیشنهاد بده بیشتر عاطفه داره و عاشقشون هست و باز اینجا با ترازو پول و سکه محک زده میشه که دوباره عشق و عاطفه رو دارن با پول و سکه میفروشن !!!

البته جالبته بدونید من از فرصت شبکه های مجازی استفاده کردم و با خانم های کشورهای مختلف درباره مهریه صحبت کردم و جواب های جالبی دادن :

- از خانم کره ای پرسیدم , نه من علاقمند نیستم به ازای پول با کسی وارد عاطفه بشم , مگه جایی هست پول بدن ؟ ( با اینکه آسیایی و شرقی بود )
    - یک خانم کانادایی گفت , نه من پیتزا یا برگرهای مک دونالد نیستم که برای خوراک دیگران تهیه و بفروش برم , با دوست پسرم اوکی هستیم !!!
    - یک خانم آلمانی گفت , من خودم کار و استقلال مالی دارم و برای نیاز جنسی دوست پسر دارم و فعلا نیازی به ازدواج ندارم ...

در کل بنظرم تا زمانیکه خانم های برای رابطه عاطفی و محکم شدن این رابطه دست به دامن سکه و پول میشن باید قبول کنند که بعنوان یک کالا باهاشون رفتار بشه و مدام از ارزش هاشون کم بشه. چون به محض اینکه اون مرد از نظر مالی توان پرداخت رو داشته باشه و رابطه اش خیلی مثبت نباشه شمارو کنار میزنه و خواهد رفت ....
    بنظرم بدبخت ترین مردم ها کسانیکه هستند که به واسطه مسایل اقتصادی به نیاز های عاطفی و جنسی شون برسند و همیشه در دوستی ها یا روابط عاطفی مسایل مالی و ارزش های اقتصادی رو ملاک و در راس قرار بدهند و چقدر فقیر هستند کسایی که چون پول دارند همه کسی رو در کنارشون دارند و تنها دارایی شون پول هست ...

ممنون
    همین خانمهای خارجی که مثال زدین موقعی که ازهمسرشون جدامیشن نصف اموال اون مرد بهشون تعلق میگیره و این خودش مصداق همون مهریه س!
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

44. کاربران زیر از hamideh banoo بابت این پست مفید تشکر کرده اند

45. بالا | پست 32

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

من گفتم حاضرم مهریه نداشته باشم

اما بعد از ازدواج هرچی میخریم باهم شریک باشیم...سه دونگ سه دونگ

ولی کسی قبول نمیکنه

کلا آقایون هرجا به نفعشون نباشه اسمش میذارن کالا و صدقه و گناه و بدبختی و فلاکت که خانما بهشون بربخوره و از حقشون بگذرن

من نمیگم مهریه ی زیاد

ولی خانما از حقتون نگذرید تحت هیچ شرایطی

46. 2 کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

47. بالا | پست 33

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    6159
    تشکـر
    10,854
    تشکر شده 13,741 بار در 6,989 پست
    میزان امتیاز
    24

mr1990 میشه بگی کی هستی

بیشتر به نظر میاد این تاپیک و زدید تاییدیه نظرتون بگیرید و هرچی دوس دارید خودتون تفسیر کردید رفته

موفق باشی دوست عزیز

ویرایش توسط پریماه. : 08-11-2018 در ساعت 01:28 AM
    امضای ایشان
    زندگی سه دیدگاه داره

دیدگاه شما
    دیدگاه من
    حقیقت

48. کاربران زیر از پریماه. بابت این پست مفید تشکر کرده اند

49. بالا | پست 34

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8327
    تشکـر
    9
    تشکر شده 46 بار در 28 پست
    میزان امتیاز
    10

مهریه در اسلام به عنوان هدیه مرد به زن هست و به این معنی هم نیست که صرفا مادی باشه .
    اگر کسی مهریه رو به عنوان پشتوانه دختر در نظر میگیره از ماهیت اسلامی بودن اون خارج میشه(در واقع دیگه فقط اسما مهریه هست ولی در واقع مهریه نیست!!) البته همین رفتارها هم باعث میشه که متاسفانه بعضی افراد به مهریه به چشم خریدن و ... این ها نگاه بکنند

50. بالا | پست 35

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30434
    تشکـر
    199
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad89 نمایش پست ها
    مهریه در اسلام به عنوان هدیه مرد به زن هست و به این معنی هم نیست که صرفا مادی باشه .
    اگر کسی مهریه رو به عنوان پشتوانه دختر در نظر میگیره از ماهیت اسلامی بودن اون خارج میشه(در واقع دیگه فقط اسما مهریه هست ولی در واقع مهریه نیست!!) البته همین رفتارها هم باعث میشه که متاسفانه بعضی افراد به مهریه به چشم خریدن و ... این ها نگاه بکنند
    اتفاقا مهریه دقیقا بایدچیزی باشه که قابلیت تبدیل شدن به پول رو داشته باشه مثل سکه،خونه،شاخه گل و...
    حتی قبلا اعضای بدن شوهرشونومیتونستن به عنوان مهریه قراربدن وازاونجایی که هرعضوبدن برابربا دیه ی کامل هست
    مهریه ی اون خانوم میشد مقداردیه کامل یک شخص براساس نرخ روز!
    امضای ایشان
    جوری عاشقتم که

51. بالا | پست 36

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39336
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

درست و صحیح مهریه اسلامی در عربستان , پاکستان و افغانستان و ... اجرا میشه !
    یک پولی که به پدر میدن و دختر رو میبرن , دقیقا مهریه همچین معنی رو میده و خودتون گول نزنید که هدیه هستش و ....
    نه میزان علاقه مرد به زن رو نشون میده و نه جنبه عاطفی داره , بلکه دقیقا مثل کالا زن و خرید و فروش می کنن !
    اگر هدیه بود و جنبه مهر و محبت داشت چرا برای گرفتنش مرد زندانی میشه و دادگاه میرن ؟!
    خودتون رو گول نزنید خواهشا !!!

52. بالا | پست 37

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط pesarthrn نمایش پست ها
    درست و صحیح مهریه اسلامی در عربستان , پاکستان و افغانستان و ... اجرا میشه !
    یک پولی که به پدر میدن و دختر رو میبرن , دقیقا مهریه همچین معنی رو میده و خودتون گول نزنید که هدیه هستش و ....
    نه میزان علاقه مرد به زن رو نشون میده و نه جنبه عاطفی داره , بلکه دقیقا مثل کالا زن و خرید و فروش می کنن !
    اگر هدیه بود و جنبه مهر و محبت داشت چرا برای گرفتنش مرد زندانی میشه و دادگاه میرن ؟!
    خودتون رو گول نزنید خواهشا !!!
    قبلا این موضوع تو این سایت بارها و بارها بحثش شده و همه دیگه به یقین رسیدن مهریه یعنی چی . به نظرتون بهتر نیست اینقدر با این موضوع نجنگینو و قبولش کنید؟؟؟
    امضای ایشان

53. بالا | پست 38

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

قبلا این موضوع تو این سایت بارها و بارها بحثش شده و همه دیگه به یقین رسیدن مهریه یعنی چی . به نظرتون بهتر نیست اینقدر با این موضوع نجنگینو و قبولش کنید؟؟؟
    گاهی وقت ها بعضی از صحبت هایمان به خاطر فکر نکردنمان در مورد موضوع هست و این که می خوایم یک طرفه به داستان نگاه کنیم

این دوست عزیزمون باید برن اول در مورد مهریه تحقیق کنن ببینن چی هست و ...

و اصل مهریه و پشتوانه هاش چی هستن

گاهی وقت ها این صحبت ها به خاطر سن کمشون هست
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

54. بالا | پست 39

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

چقد جالبه که مردها رو بخاطر مهریه ای که از اول معلومه میزانش نادرست تعیین شده و از عهده مرد خارجه زندانی میکنند.

چرا همون اول توی محضر و موقع عقد این قضیه رو بصورت حقوقی و قانونی حل نمیکنن که دخالت خانواده ها و توقعاتشون بی اثر بشه؟

55. بالا | پست 40

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39336
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

آره مهریه یعنی این طرف قیمت داره , بیا 300 تا سکه ریسک کن برش دار ببر مثل همون چیپس چی توز که 2000 تومنه

56. بالا | پست 41

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39336
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Microsoft نمایش پست ها
    گاهی وقت ها بعضی از صحبت هایمان به خاطر فکر نکردنمان در مورد موضوع هست و این که می خوایم یک طرفه به داستان نگاه کنیم

این دوست عزیزمون باید برن اول در مورد مهریه تحقیق کنن ببینن چی هست و ...

و اصل مهریه و پشتوانه هاش چی هستن

گاهی وقت ها این صحبت ها به خاطر سن کمشون هست
    آره ما بچه شما پیر و بزرگ و امام امت اسلام , کدوم آدم ابله ای برای دخترای امروزی مهریه میده ؟ مگه دیوونه ای بیای بازار آزاد و ول کنی بری مثل زمان تیرکمون شاه ازدواج کنی ...

57. بالا | پست 42

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    27925
    تشکـر
    3,118
    تشکر شده 3,059 بار در 1,592 پست
    میزان امتیاز
    0

آره ما بچه شما پیر و بزرگ و امام امت اسلام , کدوم آدم ابله ای برای دخترای امروزی مهریه میده ؟ مگه دیوونه ای بیای بازار آزاد و ول کنی بری مثل زمان تیرکمون شاه ازدواج کنی ...
    واسه همینه ک راحت ترین زندگیو هرزه ها دارن دیگه.بازار نعمت نه مسئولیتی نه دغدغه ای نه احساسی و عاطفه ای نه تعهدی مث حیوون فقط بخورن بخوابن رابطه داشته باشن.

58. بالا | پست 43

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

مهریه سنگین و تشریفات باعث شده به اصطلاح دوستمون بازار ازاد داغ بشه و رونق بگیره.

بجای اینکه مهریه رو معقول تعیین کنن و تشریفات رو کم کنن از خدا خواسته میرن دنبال اون روابط.

59. بالا | پست 44

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    میزان امتیاز
    13

خب حالا شما بگو چرا میری خصوصی خانمها و فحش میدی؟

اینجا رو با بازار آزاد اشتباه نگیر جای تو اینجا نیست یا رفتارتو درست کن یا برو

60. بالا | پست 45

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

آدم ابله ای
    در مورد ادم ابله به شما بگویم که آدم های عقده ای فحش می دن
    آدم هایی که تو پی وی میان و فحش ناموسی میدن و من جوابشون و نمیدم این یعنی تو خیلی بچه تر و کوچک تر مخصوصا عقده ای تر از اونی هستی که فکر می کردم .
    هنوز بزرگ نشدی بچه

به قول قدیمی ها جواب ابلحان خاموشی است
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

61. بالا | پست 46

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    خب حالا شما بگو چرا میری خصوصی خانمها و فحش میدی؟

اینجا رو با بازار آزاد اشتباه نگیر جای تو اینجا نیست یا رفتارتو درست کن یا برو
    ول کن تجربه جون جواب ابلحان خاموشی است .
    ادم های عقده ای فحش میدن و ادم هایی که می خوان به زور حرفشون و به کرسی بشونن صداشون و میبرن بالا

این ادم ها رو دایورت کنی و جوابشون و ندی و بگی اره عزیزم حق با تویه کافیه

البته اگر قراره کل کل به جایی برسه بهتره داخلش صمیمیت باشه نه فحش و دعوا که نشانه عقده بودن هست
    امضای ایشان

62. بالا | پست 47

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    تشکر شده 81 بار در 54 پست
    میزان امتیاز
    3

برادر گرامی طبق قانون مهریه را باید حتماً و الزاماً بپردازید ولو این این که زن خیانت جنسی آشکار نماید و از این بابت مهریه ساقط نمی شود لذا مهریه را در حد بضاعت خود بگیرید و اصل را در پرداخت مهریه برای خود بگذارید .

چرا که "مهریه را همه داده اند و همه نیز گرفته اند" به هیچ عنوان و به هیچ دلیلی هم وکالت در طلاق را به خانم خود ندهید چون خالق شما "خداوند بزرگ متعال" هم نداده حالا شما بهتر از خالقتان می دانید و آگاهید!

63. بالا | پست 48

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

مهریه همانند و معادل با چک بانکی امضاء شده در وجه زوجه است به مبلغ مهریه مندرج در عقد نامه با این تفاوت که تاریخ در چک درج نشده است و هر زمان که زوجه اختیار کند می تواند تاریخ وصول را در آن نوشته و به بانک ارجاع دهد.

حالا آیا شما برادران عزیز با این مثال روشن و شفاف باز هم مهریه را عندالمطالبه بر ذمه خود می گذارید ؟ چرا !

64. بالا | پست 49

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46467
    تشکـر
    9
    میزان امتیاز
    3

«قبل از عقد رسمی در محضر ازدواج حتماً سَری هم به دادگاه های خانواده شهرتان بزنید!!!»

شعار «مهریه را کی داده، چه کسی گرفته» یک جمله گمراه کننده و نگران کننده است بدتر و خطرناک تر از آن درج عنوان "عندالمطالبه" در سند ازدواج است که ازدواج را به دوزخی خوفناک برای زندگی مشترک مبدل می نماید.

.
    مطابق دستورالعمل شماره 53958/34/1 ‍ـ 1385/11/7 سازمان ثبت اسناد و املاک کل کشور ، سردفتران دفاتر رسمی ازدواج مکلف­ند مفاد شرط ضمن عقد
    « عندالاستطاعه » را برای زوجین تفهیم نموده و بدین­وسیله فرض <ممتنع بودن زوج>، موجود در ماده 2 قانون نحوه اجرای محکومیـت‌های مالی در خـصوص مهریه تغـییر کند و تعداد زندانیان مهریه کاهش یابد.
    .
    حال چرا با وجود این ابلاغ رسمی باز هم خانواده ها از روی عدم آگاهی حقوقی و قضایی و با بی توجهی کامل در محضر ازدواج عنوان سنگین و خطرناک عندالمطالبه بر گردن خود می گذارند!!! چرا ! و باز هم چرا !!
    ویرایش توسط وکیل حقوقی : 04-20-2021 در ساعت 12:36 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)