نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مکیدن انگشت شست

1781
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39050
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

مکیدن انگشت شست

سلام وقتتون بخیر من یه دختر ۲۲ماهه دارم که همش انگشت شستش رو میمکه و هر کاری هم که میکنم نمیتونم از این عادت ترکش بدم تازگیا هم از تلخک و لاک تلخ استفاده کردم ولی اونا هم تاثیری نداشتن و همچنان به مکیدنش ادامه داد می خوام که حواسش رو پرت کنم و یه چیزی بدم دستش تا با اون مشغول باشه می بینم که انگشت تو دهن با بقیه انگشتاش اون‌و بر می داره و مشغول میشه حتی برای خوابیدن هم انگشتش رو میمکه می خوابه یا نصفه شبا که بیدار میشه باز انگشتش رو میمکه می خوابه این اواخر این کارش خیلی اذیتم میکنه و خیلی عذاب وجدان میگیرم که چرا نمی تونم کاری براش بکنم چرا هر کاری میکنم تاثیری نداره و بیشتر اوقات خودم رو سرزنش میکنم که شاید این طور شدن این از عوارض بارداریم باشه نه ماه بارداری رو خیلی با استرس گذروندم الان هم پشیمونم خیلییییی عذاب میکشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38467
    تشکـر
    370
    تشکر شده 387 بار در 249 پست
    میزان امتیاز
    6

پاسخ : مکیدن انگشت شست

نقل قول نوشته اصلی توسط Samerehor نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر من یه دختر ۲۲ماهه دارم که همش انگشت شستش رو میمکه و هر کاری هم که میکنم نمیتونم از این عادت ترکش بدم تازگیا هم از تلخک و لاک تلخ استفاده کردم ولی اونا هم تاثیری نداشتن و همچنان به مکیدنش ادامه داد می خوام که حواسش رو پرت کنم و یه چیزی بدم دستش تا با اون مشغول باشه می بینم که انگشت تو دهن با بقیه انگشتاش اون‌و بر می داره و مشغول میشه حتی برای خوابیدن هم انگشتش رو میمکه می خوابه یا نصفه شبا که بیدار میشه باز انگشتش رو میمکه می خوابه این اواخر این کارش خیلی اذیتم میکنه و خیلی عذاب وجدان میگیرم که چرا نمی تونم کاری براش بکنم چرا هر کاری میکنم تاثیری نداره و بیشتر اوقات خودم رو سرزنش میکنم که شاید این طور شدن این از عوارض بارداریم باشه نه ماه بارداری رو خیلی با استرس گذروندم الان هم پشیمونم خیلییییی عذاب میکشم
    سلام دوست گرامی
    شما بیش از حد به این موضوع حساس شدین. به طور معمول بین سن 2 تا 4 سالگی خودش متوقف میشه.
    وقتی نوزاد انگشتش رو میک میزنه، احساس راحتی بهش میده.

1. اجازه بدین میک بزنه و منتظر بمونید خودش متوقف کنه.
    2. دقت کنید ببینید در چه شرایطی تشدید میشه. مثلا موقع خلوتی/شلوغی/روشن بودن تلویزیون و... و اون شرایط رو تغییر بدی.
    3. از چیزای آزار دهنده مثل تلخک و لاک ناخن استفاده نکنید که لاک ناخن میتونه به شدت سمی باشه.
    4. سعی کنید فعالیت های دیگه ای جایگزین کنید مثلا باهاش بازی کنید صحبت کنید عروسکی که خوشش میاد یا اسباب بازی که دوس داره بدین دستش.
    5. هی انگشتش رو از دهنش نکشید بیرون که بدتر میکنه.
    6. نکته کلیدی اینه که شناسایی کنید در چه شرایطی میک زدن تشدید میشه و ازش اجتناب کنید.
    7. دعوا نکنید/دستش رو نگیرید.
    8. همیشه ناخنش کوتاه باشه که زخم نشه.
    9. همیشه انگشتاش تمیز باشه.

در کل زیاد حساسیت نشون ندین یک رفتار طبیعیه و به مرور برطرف میشه.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)