نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: شیوه های ارتباطی ما...

739
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

Red face شیوه های ارتباطی ما...

با سلام خدمت دوستان عزیز
    شیوه های ارتباطی را در این موضوع بیان کردم که امیدوارم به شما کمک کند
    بخشی از نگرانی های روزمره ما به کیفیت ارتباط ما با اطرافیان بر می گردد. ما در ارتباط با دیگران ممکن است از شیوه ارتباط پرخاشگرانه ( مثل تلاش برای کنترل کردن،زور گفتن، لجبازی کردن و .... نسبت به فرد مقابل) یا شیوه ارتباط منفعلانه( مثلا: همیشه و همه گوش به فرمان بودن ، وابسته بودن، همیشه و تمام تلاش خود را برای راضی کردن طرف مقابل انجام دادن و ...)استفاده کنیم. اما این دو شیوه آسیب زا هستند و بهتر است به جای شیوه های قبلی، از شیوه ارتباطی جرات مندانه استفاده کنید. در شیوه ارتباطی جرات مندانه، لازم است که 4 اقدام انجام دهید:
    1) موقعیت ارتباطی را که در آن دچار مشکل هستید" دقیقا" مشخص کنید. مثال " در صحبت با فرزندم درباره زمان درس خوندنش مشکل دارم و چون این موضوع منو ناراحت می کند با تندی و عصبانیت باهاش حرف می زنم"
    2) احساس ها، نیازها و باورهای خودتان در مورد آن موقعیت را بیان کنید. ولی برای این کار از جملات " من" استفاده کنید. مثال: " من دوست دارم روزانه در کنار استراحت و تفریحت به اندازه کافی برای درسهات هم وقت بذاری چون من از هدر رفتن وقتت احساس ناراحتی می کنم"
    3) حداقل چندین راه حل پیشنهاد بدهید. البته فقط پیشنهاد بدهید ولی پیشنهاد خود را به حالت امر و دستور بیان نکنید. مثال" به نظرم بهتره هر روز از ساعت 2 ، اول درسات را بخونی و بعد هم تفریح کنی"
    4) بر پیامدهای مثبت تاکید کنید. مثال: به جای اینکه بگویید" اگر درس نخونی دیگه اجازه تفریح نداری" بهتره از اینچنین جملاتی استفاده کنید " اگر اول درسات را بخونی، هم خودت بعدش میتونی با خیال راحت تفریح کنی و هم من احساس رضایت بیشتری دارم"

شاد باشید

2. 4 کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)