نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مشکل سر امتحان

822
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37129
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مشکل سر امتحان

سلام دوستان
    من سر امتحان دانشگاه با وجود درس خواندن دچار مشکلاتی میشم که کابوس من شدن و باعث میشن که نتونم نتیجه دلخواهم رو بگیرم ممنون میشم در مورد این مسائل من رو راهنمایی کنید
    راه حل مسئله را میدانم
    روش حل را ترسیم میکنم
    در محاسبات ذهنم دچار شک و تردید میشود
    ذهنم دوست دارد از مسئله فرار کند
    نمیتوانم درست فکر کنم
    گاهی اوقات چیز های بدیهی از ذهنم پاک میشود
    دچار فراموشی مقطعی میشوم
    بسیار سردرگم و نا آرام میباشم
    کوچکترین مسئله باعث دلهره ام میشود(اعم از درسی و غیر درسی)
    تصمیم درست در زمان درست سراغ من نمی آید
    خلاقیت و پر کشیدن ذهن من و واکاوی مسئله به صفر میرسد
    ذهنم از محاسبات ذهنی فرار میکند
    دوست دارم بلند حرف بزنم و برای خودم توضیح بدم
    به جز معدودی از سوالات در بسیاری از جواب خود مطمئن نیستم
    بسیار شلوغ و پلوغ و بد خط می نویسم
    به خود بد و بیراه میگویم و خود را سرزنش میکنم
    دوستان اطراف من من را مانند زود پز در حال انفجار میبینند
    بعد امتحان به تک تک سوالات و روش حل انها فکر میکنم
    اشتباهات محاسباتی ساده گریبان من را میگیرد
    تپش قلب پیدا میکنم
    دوست دارم بهترین باشم ولی نا امید میشوم
    مسائل را قاطی میکنم در حالی که تسلط کامل دارم
    ...

2. کاربران زیر از Zareindownload بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : مشکل سر امتحان

سلام دوست عزیز
    این طور که من از حرف های شما فهمیدم شما دچار استرس ، وسواس و کمال گرایی هستید
    اولین کاری که باید بکنید اینه که آرامش پیدا کنی با خودت فکر کن تحصیل و ... مهمه ولی در درجه ی اول روحت و اعصابت اول از این شروع کن که تحت هیچ شرایطی خودتو مذمت نکنی و به خودت بدوبیراه نگی
    سعی کن خودتو دوست داشته باشی به این فکر کن مگر بعد از دانشگاه چه خبره و اصلا نگران افتادن نباشه
    سعی کن قشنگ یاد بگیری مطالب و نه صرفا حفظ کنی
    دومین راهکاری که میتونم بهت بدم اینه که سر امتحان اگر خیلی دو به شک میشی همش شک میکنی اولین چیزی که به ذهنت میرسه و مینویسی و دیگه تغییر نده و به شک هات اهمیتی نده حتی اگر بعد از امتحان متوجه شدی که اون شکی که میکردی درست بوده دلیلش به خاطره اینه که اگر به رفتار وسواس گونه ات اهمیت بدی باعث تقویتش میشی و شک هات بیشتر و بیشتر میشه
    سوم اینکه همش اینو با خودت مرور کن که هیچ کس کامل نیست تو هم نیستی سعی کن خودتو کامل تر کنی نه اینکه خودتو تخریب کنی
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37129
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

حرف شما درسته ولی خوب وقتی میبینم میخونم و بلدم و نمیتونم نتیجه دلخواهمو بگیرم ولی بقیه که کمتر از من میخونن و (حتی شاید کمتر میدونن) نمراتشون از من بهتر میشه نا امید میشم دیگه حتی الان که نزدیک امتحانات پایان ترمه هیچ امیدی ندارم که برم درس بخونم چون به احتمال زیاد شاید همین مشکل برام پیش بیاد
    میترسم با این همه درس برای نیفتادن تلاش کنم

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    27442
    تشکـر
    2,179
    تشکر شده 2,242 بار در 1,070 پست
    میزان امتیاز
    10

دقیقا به خاطره مواردی که بهت گفتم بازدهیت اومده پایین استرس زیاد و وسواس و کمال گراییت نمیذاره اون کیفیت و داشته باشی
    راه حل مقابله با ترس مواجه شدن اینکه بخوای بکشی کنار چیزیو درست نمیکنه و حتی داری این اختلالات رشد میدی درونت اگر میخوای موفق بشی نباید به شک ها و استرس هات اهمیت بدی اوایلش شاید نتیجه بخش نباشه ولی به مرور زمان تاثیرشو میبینی
    امضای ایشان

Don't GIVE UP
    if you wait for the perfect time you will never get anything done

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    داشتن اضطراب و استرس در هر فردی وجود دارد و تا مقداری از آن برای پیشرفت مورد نیاز است اما گاهی از حد معمول خود فراتر می رود و روند کارایی را مختل می کندو بازده مناسب را از افراد می گیرد. شما با داشتن اضطراب در صورت دانستن تمامی جواب ها نیز همانطور کهخودتان هم اشاه کردید نمی توانید بازده مناسب را داشته باشید و توانایی شما را مختل یا بسیار کاهش می دهد. شما همانطور که در متن بالا نیز به آن اشاره کرده ای دچار خودگویی هستید (امتحانات پایان ترم شده و من نمیرم درس بخونم چون به احتمال زیاد باز دچار مشکل می شوم) ( من در این امتحان هم موفق نمی شوم) این جملات سطح کارایی شما را بسیار کاهش می دهد پس بجای آن از جملا مثبت استفاده کنید من تلاشم را می کنم ، گام به گام پیش می روم ، من توانایی کسب نمره مناسب را دارم .
    سعی کنید در ذهنتان تصویرسازی جلسه امتحان را داشته باشید و در ذهنتان سعی کنید به مشکل اضطرابتان غلبه کنید و در صورتی که بتوانید روش آرامش سازی را یاد بگیرید کمک زیادی به شما خواهد شد.
    سعی کنید ضربان قلب خود و تنفستان را با تنفس آرام و منظم تنظیم کنید. در صورتی که چند جلسه به صورت حضوری به یکی از مشاوران ما مراجعه کنید و این تکنیک ها را آنجا آموزش ببینید سریع تر بازدهی خود را به دست خواهید آورد.
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد