نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: مصرف روزانه قرص آلپرازولام جهت تسکین استرس مزمن

1508
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39753
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

مصرف روزانه قرص آلپرازولام جهت تسکین استرس مزمن

با سلام
    بنده از کودکی خجالتی بودم و الان که در دهه سوم زندگی هستم با استرس مزمن دست و پنجه نرم می کنم !!!
    اکثر مواقع دچار افت فشار و نوعی حس بیقراری میشم و با عرق کردن همراهه و واقعا زندگیم رو تحت شعاع قرار داده ...
    این استرس باعث شده از دندانپزشکی دوری کنم و یکبار برای ترمیم دندان رفته بودم به قدری عرق میریختم که دکتر کاملا ترسیده بود !!!
    استرس باعث ایجاد رفلاکس معده در من شده و با شدت اون دچار بیماری گلوبوس و مشکلاتی از این قبیل نیز شده ام
    زمان دانشجویی به روان پزشک مراجعه کردم و با قرص سیتالوپرام و آلپرازولام آشنا شدم
    یک مدتی این دو رو مصرف میکردم ولی یادم نیست چی شد یکهو گذاشتم کنار و خیلی مدت بود قرص نمیخوردم
    بعدها دوباره بعلت داشتن استرس زیاد و نداشتن تحمل , مصرف آلپرازولام 0.5 رو شروع کردم و در زمان استرس یک نصفه میخوردم
    الان هم در محل کار کمی حالم بد میشه یک نصفه میخورم ....
    میخواستم بدونم مصرف یک نصفه اش در روز به سلامتی آسیب میزنه یا عوارض خطرناکی داره ؟
    متاسفانه استرس من قابل تحمل یا به قولی کنترل شدنی نیست و یهو دچار هیجانات میشم و عرق میکنم ...
    ممنون از شما
    خدانگهدار

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : مصرف روزانه قرص آلپرازولام جهت تسکین استرس مزمن

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    این دارو برای همه موثر و مناسب نمی‌باشد و بدون تجویز پزشک نباید از این دارو استفاده نمود. درباره عوارض این دارو می‌توان گفت خواب‌آلودگی و منگی، اختلال تعادل در راه رفتن، تکلم غیرقابل فهم، تاری دید، ناراحتی‌های گوارشی، و در صورت مصرف زیاد عوارض کبدی شدید مانند یرقان بروز می‌کند. فراموشی‌های کوتاه مدت از دیگر عوارض مصرف خودسرانه این دارو است که حتی در مواردی که مصرف دارو بیش از حد مجاز و در مدت زمان طولانی باشد، می‌تواند فراموشی‌های جدی به بار آورد که حتی غیرقابل برگشت است و فرد دچار فراموشی دایم می‌شود. بهتر است به یک روان پزشک و در کنار آن به یک روانشناس مراجعه کنید چون این دارو برای تشخیص گذاری آن زمان بوده است و در زمان فعلی نمی تواند برای شما مناسب باشد. حملات عصبی و استرس مضمن می تواند تاثیرات زیادی بر روند زندگی شما داشته باشد پس بهتر است آن را جدی بگیرید و با فرد متخصص در مورد علایم و نشانه هایتان صحبت کنید . از مصرف و قطع خودسرانه اینگونه داروها به شدت خوداری کنید .
    شاد باشید
    در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/حضوری داشته باشید
    021-22354783

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)