نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: دوراهی ادامه یا قطع رابطه

1562
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دوراهی ادامه یا قطع رابطه

با عرض سلام و احترام
    ببخشید من یه مشکل حاد دارم اگه میشه حتما جواب بدین بهش.
    من یه دانشجو هستم و 19 سال سن دارم من عاشق دختری یک سال بزرگتر از خودم شدم و یک سال و خورده‌ایه رابطه داشتیم خیلی دوسش داشتم و اونم منو خیلی دوست داشتم همه هم ما رو یه زوج کامل میدونستن ما حتی خونواده ها رو هم در جریان گذاشتیم و گفتیم میخوایم ازدواج کنیم البته یخورده مخالفت شد بخاطر دور بودن شهر هامون. اما خیلی منو میترسوندن که ممکنه بعدا سن دختره بیشتر از تو نشون بده و دخترا زود شکسته میشن و بعد خودت دلسرد میشی و از این حرفا البته رابطه ما انقدر خوب و کامل بود که من چشم پوشی میکردم البته الانم از لحاظ ظاهری دختره یکم بزرگتر از من نشون میده. اما در این چند ماه اخیر از لحاظ اخلاقی خیلی تضاد پیدا کردیم و مدام دعوا و جدل بود و من حس کردم که دیگه منو درک نمیکنه و من براش مهم نیستم چون خیلی خودخواه شده بود و نمیذاشت حتی به کارهای خیلی مهم خودم برسم میگفت باید تمام وقتت برای من باشه و بسیار پرخاشگر شده بود. و مورد بعدی اینکه اصلا اصلا به سلامتی و جسمش اهمیتی نمیده و دائم مریض‌حاله و خب یه مقدار از لحاظ ظاهری شکسته تر شده و هرچی میگم برو دکتر یا مراقب خودت باش هیچ اهمیتی نمیده و این باز این ترس رو در من زنده کرد که ممکنه در آینده اختلاف ظاهری ما زیاد بشه و خودم ازش دلسرد بشم و این به خودش ضربه میزنه حتی شاید ممکنه باعث بشه من در سنین بالاتر مثلا 30 سالگی به سمت خیانت کشیده بشم البته کلا من آدم اینجوری نیستم اما بهرحال شاید بعدا آدم بدی بشم. به همین دلیل من تصمیم گرفتم که تا رابطه عمیقتر از این نشده قطع کنم رابطه رو و آخرین باری که دعوامون شد من رابطه رو قطع کردم چون عقلم میگفت که اگه من با این همه مخالفت و به زور ازدواج کنم بعدشم خودمونم تفاهم نداشته باشیم و از لحاظ سن و ظاهری هم به این شکل باشیم دیگه خیلی بد میشه. الان بعد چن روز دختر خانوم کلی التماس کرده که باید بمونی تو به من قول دادی که تا آخر کنار من باشی من بدون تو میمیرم من کاری میکنم دوباره عاشقم بشی هرچی لازم باشه انجام میدم و از این حرفا. اما این از لحاظ منطقی به نفع هیچکدوممون نیست اما عذاب وجدان شدیدی در من ایجاد کرده و گفته هیچوقت ازت دست نمیکشم و منم دوسش دارم اما خب از لحاظ عقلی جدایی برای ما بهتره و اینکه الان ما همکلاسی هستیم و همیشه جلو چشم همدیگه‌ایم و این عذابم میده.
    من چیکار باید بکنم🙁

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : دوراهی ادامه یا قطع رابطه

نقل قول نوشته اصلی توسط Armin_123 نمایش پست ها
    با عرض سلام و احترام
    ببخشید من یه مشکل حاد دارم اگه میشه حتما جواب بدین بهش.
    من یه دانشجو هستم و 19 سال سن دارم من عاشق دختری یک سال بزرگتر از خودم شدم و یک سال و خورده‌ایه رابطه داشتیم خیلی دوسش داشتم و اونم منو خیلی دوست داشتم همه هم ما رو یه زوج کامل میدونستن ما حتی خونواده ها رو هم در جریان گذاشتیم و گفتیم میخوایم ازدواج کنیم البته یخورده مخالفت شد بخاطر دور بودن شهر هامون. اما خیلی منو میترسوندن که ممکنه بعدا سن دختره بیشتر از تو نشون بده و دخترا زود شکسته میشن و بعد خودت دلسرد میشی و از این حرفا البته رابطه ما انقدر خوب و کامل بود که من چشم پوشی میکردم البته الانم از لحاظ ظاهری دختره یکم بزرگتر از من نشون میده. اما در این چند ماه اخیر از لحاظ اخلاقی خیلی تضاد پیدا کردیم و مدام دعوا و جدل بود و من حس کردم که دیگه منو درک نمیکنه و من براش مهم نیستم چون خیلی خودخواه شده بود و نمیذاشت حتی به کارهای خیلی مهم خودم برسم میگفت باید تمام وقتت برای من باشه و بسیار پرخاشگر شده بود. و مورد بعدی اینکه اصلا اصلا به سلامتی و جسمش اهمیتی نمیده و دائم مریض‌حاله و خب یه مقدار از لحاظ ظاهری شکسته تر شده و هرچی میگم برو دکتر یا مراقب خودت باش هیچ اهمیتی نمیده و این باز این ترس رو در من زنده کرد که ممکنه در آینده اختلاف ظاهری ما زیاد بشه و خودم ازش دلسرد بشم و این به خودش ضربه میزنه حتی شاید ممکنه باعث بشه من در سنین بالاتر مثلا 30 سالگی به سمت خیانت کشیده بشم البته کلا من آدم اینجوری نیستم اما بهرحال شاید بعدا آدم بدی بشم. به همین دلیل من تصمیم گرفتم که تا رابطه عمیقتر از این نشده قطع کنم رابطه رو و آخرین باری که دعوامون شد من رابطه رو قطع کردم چون عقلم میگفت که اگه من با این همه مخالفت و به زور ازدواج کنم بعدشم خودمونم تفاهم نداشته باشیم و از لحاظ سن و ظاهری هم به این شکل باشیم دیگه خیلی بد میشه. الان بعد چن روز دختر خانوم کلی التماس کرده که باید بمونی تو به من قول دادی که تا آخر کنار من باشی من بدون تو میمیرم من کاری میکنم دوباره عاشقم بشی هرچی لازم باشه انجام میدم و از این حرفا. اما این از لحاظ منطقی به نفع هیچکدوممون نیست اما عذاب وجدان شدیدی در من ایجاد کرده و گفته هیچوقت ازت دست نمیکشم و منم دوسش دارم اما خب از لحاظ عقلی جدایی برای ما بهتره و اینکه الان ما همکلاسی هستیم و همیشه جلو چشم همدیگه‌ایم و این عذابم میده.
    من چیکار باید بکنم������
    کارای مهم خودت برسی؟ اون دختر در اون روزهای خاص به توجه شما نیاز داشته... حالا دلیلش هرچیزی میتونسته باشه ولی شما تنهاش گذاشتی... اینکه چهره ش از شما پیرتر نشون میده در آینده هم فقط یک بهونه بوده که خانواده با توجه به شناختی که از شما داشتن مطرح کردن تا شما منصرف بشی وگرنه اصلا همچین چیزایی اهمیت نداره و در بدترین شرایط ظاهری هم آرایشگرا بلدن چطور شرایط رو تغییر بدن
    با خودت صادق باش... روزای اول برات جذابیت داشت... داشتی چیزی رو تجربه میکردی که تا حالا تجربه ش نکردی... ولی الان داری با دیگران مقایسه ش میکنی و ته ذهنت میگی احتمالش هست چند سال دیگه یکی ازین بهتر بیاد و احتمالا خیانت کنم...
    درست و منطقیش اینه که اون دختر رو بیشتر از این داغون نکی و آروم آروم از همدیگه جدا بشید... سردی رابطه تون رو که حس بکنه، اون هم دنبال یک جایگزین برای شما میگرده
    ولی اینجوری که جدا شدین اصلا مناسب نیست... شما دشمن همدیگه نیستین، فقط قضیه ی ازدواج منتفیه، اینکه به اندازه ی کافی آدم خوبی بوده تا شما انتخابش کنید هنوز سرجاشه، دلیلی نداره دید بدی بهش پیدا کنی...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من سعی کردم جوری جدا بشیم که کمترین آسیب رو ببینه چون همه روانشناس ها میگن که یک دفعه رابطه رو قطع کنید و در طرف امیدواری بوجود نیارین تا هرچه زودتر پروسه بهبودش رو طی کنه.بخدا الان من شب گ روز خواب ندارم از ناراحتی چون الانم دوسش دارم الانم باز نگرانشم فقط این یه ترس از آینده بد بود که این رابطه روکنار گذاشتم. بحث من فقط ظاهر نیست چون اوایلش خیلییی اخلاقش خوب بود اما این اواخر کامل یه آدم دیگه شده بود انگار خود واقعیش رو نشون داده بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    کارای مهم خودت برسی؟ اون دختر در اون روزهای خاص به توجه شما نیاز داشته... حالا دلیلش هرچیزی میتونسته باشه ولی شما تنهاش گذاشتی... اینکه چهره ش از شما پیرتر نشون میده در آینده هم فقط یک بهونه بوده که خانواده با توجه به شناختی که از شما داشتن مطرح کردن تا شما منصرف بشی وگرنه اصلا همچین چیزایی اهمیت نداره و در بدترین شرایط ظاهری هم آرایشگرا بلدن چطور شرایط رو تغییر بدن
    با خودت صادق باش... روزای اول برات جذابیت داشت... داشتی چیزی رو تجربه میکردی که تا حالا تجربه ش نکردی... ولی الان داری با دیگران مقایسه ش میکنی و ته ذهنت میگی احتمالش هست چند سال دیگه یکی ازین بهتر بیاد و احتمالا خیانت کنم...
    درست و منطقیش اینه که اون دختر رو بیشتر از این داغون نکی و آروم آروم از همدیگه جدا بشید... سردی رابطه تون رو که حس بکنه، اون هم دنبال یک جایگزین برای شما میگرده
    ولی اینجوری که جدا شدین اصلا مناسب نیست... شما دشمن همدیگه نیستین، فقط قضیه ی ازدواج منتفیه، اینکه به اندازه ی کافی آدم خوبی بوده تا شما انتخابش کنید هنوز سرجاشه، دلیلی نداره دید بدی بهش پیدا کنی...

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

خواهش میکنم یکی به من جواب بده

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

خب شما یه رابطه ای عاشقانه بدون اینکه شناخت درستی از اخلاق خودتون و اون دختر خانم داشته باشید و حتی با توجه به اینکه از ازدواج و عشق و مسئولیت هم چیزی نمیدونید، تصمیم کاملا احساسی گرفتید . مطمنا هم چه این رابطه چه هر رابطه ی دیگه ای رو شروع کنید به شکست منتهی میشه و به نظرم سن تنها بهانه هست که میخواین ازین رابطه خودتونو خلاص کنید
    ( البته اون دختر خانم هم وضعیتی مشابه به شما را داشته واسه همین اونم درگیر احساسات شده )
    ببینید شما این رابطه رو سریع شروع کردی ولی قبل ازینکه سریع کات کنی کمی بیشتر فکر کن چون اگر این رابطه کات بشه دیگه محاله دوباره بتونی اون دخترو عاشق خودت کنی و بهش برگردی
    اما اگر واقعا خوب فکر کردی و حس کردی تفاهم نداری من بهت پیشنهاد میکنم برای اینکه دختر ضربه روحی نخوره از روشی استفاده کنی که خودش متوجه بشه که به درد تو نمیخوره .
    قبلا برای اینکه اونو جذبه خودت کنی سعی میکنی همش نکات مثبت و خوب رفتار خودتو در نظرش پررنگ کنی ولی اینبار سعی کن جنبه های منفی خودتو بهش نشون بدی و اخلاقای بدی همچون مردسالار بود خشن بودن اینکه هرچیزی که فکر میکنی اون دوست داره عکسشو بگی مثلا اون رنگه قرمز دوست داره تو بگو ابی دوست داری یا اون دلش میخات سرکار بری تو بگو من دوست دارم زنم همیشه تو خونه بشینه و حق نداره سرکار بره و اینجوری خودش میفهمه که باهات تفاهم نداره و بدون اینکه ضربه بخوره خودش میره و دیگه هم حاظر نیست باشما ازدواج کنه .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

6. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39757
    تشکـر
    3
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ببینید من اصلا نمیخوام از این روش جدایی استفاده کنم اگه برگردم سمتش ممکنه دوباره دوسش داشته باشم و ادامه بدم و یه جا دیگه دوباره شک کنم به ادامه و این حس عاشقی و شک کردن به آینده هی در من بوجود میاد من الان دوسش دارم واقعا فقط ترس از آینده دارم. قبلا هم خیلی خوشکل بود الانم خوشکله اما چون امسال اصلا توجهی به خورد و خوراک و سلامتش نداره وزن خیلی زیادی از دست داده و یکم شکسته شده و هرچی التماس میکردم که غذا بخور یا برو دکتر اصلا به حرفم توجه نمی‌کرد. الان جدیدا خونوادم فشار شدید هم بهم آوردن که حالا یک سال و خورده‌ایه بخاطر دختره یه شهر خیلی دور موندی حالا باید انتقالی بگیری بیای شهر خودمون

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    39078
    تشکـر
    19
    تشکر شده 4 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام
    شما قبل از اینک رابطه رو شروع کنید و فردیو عاشق خودتون کنید ب همه جوانب فکر کنید نه اینک بعد ی مدت ک گذشت تصمیم بگیرید همه چیو تموم کنید.اون دختر مسخره دست شما نیست ک اینجور با احساسش بازی میکنید.
    شما ببینید تو دنیا چند نفر با دختر بزرگتر از خودشون ازدواج کردن.با اختلاف سنی خیلی زیاد.یک سال ک چیزی نیست.حتی تو پیامبر خودمونم همسرش بزرگتر ازخودش بود.اگ عیب بود چنین کاری نمیکرد
    با ورزش میشه جوون موند اگ خیلی پوست صورت پیر شد کلی روش جوانسازی وجود داره.حتی میشه جلوگیری هم کرد.دوران دقیانوس ک نیستیم ک برادر من.
    شما باهاش صحبت کن و ازش بخواه ک بره ورزش ب خودش برسه بهش نگو ک تو پیرتر از منی و اینا بگو من دوست دارم خانمم ب وضع ظاهری خودش برسه ب سلامتش اهمیت بده.تشویقش کن و کنارش باش.
    در اخر اگ دلیو بشکنی ی روزی خدا ی جا ک حتی فکرشو نمیکنی حسابی حالتو میگیره.تجربه کردم ک میگم.بیا و شما جز نامردا نباش.مردونه پای عشقت وایسا

9. کاربران زیر از _.sisi._ بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در صورتی که در این سن شرایط ازدواج را دارا باشید به تفاوت های سنی از چند طریق می توان نگاه کرد 1. ظاهری که شما اشاره زیادی نیز به آن داشتید خب ممکن است گاهی زنها به دلیل زایمان یا نوع سبک بدنی و ... زودتر شکسته شوند و ظاهر این خانم در آینده نیز نشان دهد که از شما بزرگ تر است.2. اما از نظر عقلی و عاطفی می توانید با کمک تست های روانشناسی از این موضوع اطلاع کافی پیدا کنید
    در صورتی که شما الان با در نظر گرفتن همه شرایط تصمیم نهایی خود را برای ترک این رابطه گرفته باشید باید بدانید که ترک آن چه برای شما چه آن خانم نیاز به زمان برای کنار آمدن دارد و گاهی تنهایی و مشکلات عاطفی نیز ممکن است هر دوی شما را با توجه به اینکه همدیگر را در کلاس ملاقات می کنید باز به سمت همدیگر بکشاند. در صورت برگشتن به این رابطه و تصمیم برای ازدواج کنار توجه به سن باید به ویژگی های اخلاقی یکدیگر نیز توجه کامل داشته باشید.
    در این مسیر می توانید از روانشناسان کانون مشاوران ایران کمک بگیرید .
    021-88472864
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد