نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: بی خوابی

2316
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38200
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

بی خوابی

سلام خدمت همه ی بزرگواران
    من یه دختر ۲۴ ساله هستم، بیشتر وقتها شب موقع خواب که میشه من مشکل با خوابیدن دارم و اصلا نمیتونم حتی برای ۱ دقیقه هم بخوابم، قبلا هم این مشکلو داشتم اما الان چند وقتی هست که بیشتر شده. دلیلشم اینی هم که نمیتونم بخوابم اینه که شبها موقع خواب خیلی ناخواسته در مورد همچی فکر میکنم،هر اتفاقی که توی طول روز واسم افتاده حتی کوچکترین حرف همش توی ذهنم میاد و رژه میره هرکاری هم میکنم که حواسم پرت بشه و بتونم فکر نکنم نمیتونم! حتی توی طول روز ورزش میکنم قبل خواب کتاب میخونم که ذهنم خسته بشه و دمنوش های گیاهی هم میخورم اما هیچ فایده ای نداره! شبها خیییلی خستم و چشمام به زور باز میشه اما همین که به تخت میرم و سرم روی بالش میرسه خواب از چشمام میپره و سر درد شدیدی هم میگیرم. و اینکه توی طول روز مثلا بعد از ظهرها هم اصلا نمیخابم که بگم مال اونه!
    خواهش میکنم اگه راهکاری دارید بدید تا من از شر این بی خوابی ها خلاصی پیدا کنم! ممنون

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : بی خوابی

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    گاهی این بی خوابی اگر به طور مداوم اتفاق می افتد و باعث می شود عملکرد روزانه فرد تحت تاثیر قرار بگیرد مثلا : بی حوصلگی در روز، احساس خستگی، دیر حاضر شدن سرکار، احساس خواب آلودگی در طول روز و...
    و گاهی فرد نسبت به زمان خواب دچار اضطراب می شود که قرار است باز این اتفاق رخ بدهد. با توجه به اینکه شما بیان کردید راهکارهای زیادی را در پیش گرفته اید و حتی زمانی که در اوج خواب هستید به رختخواب بروید باز افکار به سراغتان می آید بهتر است به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه داشته باشید تا افکارتان مورد بررسی قرار گیرد چون به نظر می رسد مشکل بی خوابی شما نشات گرفته از افکارتان است که نیاز به بررسی ذقیق در این مورد می باشد .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

قبل از خواب اول یه قاشق عسل بخورید.

بعد همونطور که توی رخت خواب دراز کشیدید و دست چپتان را روی معده تان گذاشتید، 10 تا 20 بار نفس عمیق بکشید، دم از بینی و بازدم از دهان.

و همینطور توجه داشته باشید که دندانها رو بهم فشار ندهید.

این موارد ساده رو انجام بدید تا مشکلتون حل شه( قبلاً در مورد تنفس عمیق به یکی از کاربران سایت که مشکل خواب داشت گفته بودم و مشکلش حل شده بود ).
    ویرایش توسط Experience : 01-29-2019 در ساعت 03:08 PM

4. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38200
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    گاهی این بی خوابی اگر به طور مداوم اتفاق می افتد و باعث می شود عملکرد روزانه فرد تحت تاثیر قرار بگیرد مثلا : بی حوصلگی در روز، احساس خستگی، دیر حاضر شدن سرکار، احساس خواب آلودگی در طول روز و...
    و گاهی فرد نسبت به زمان خواب دچار اضطراب می شود که قرار است باز این اتفاق رخ بدهد. با توجه به اینکه شما بیان کردید راهکارهای زیادی را در پیش گرفته اید و حتی زمانی که در اوج خواب هستید به رختخواب بروید باز افکار به سراغتان می آید بهتر است به صورت حضوری به یک روانشناس مراجعه داشته باشید تا افکارتان مورد بررسی قرار گیرد چون به نظر می رسد مشکل بی خوابی شما نشات گرفته از افکارتان است که نیاز به بررسی ذقیق در این مورد می باشد .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    شاد باشید
    راستش خانواده اجازه نمیدن به دکتر برای اینکار مراجعه کنن، به نظرشون یه سری قرص ارامبخش میدن که شیمیایی هستو واسه سن من زوده که خودمو بهشون عادت بدم، خودم هم یجورایی از همین عادت کردن بهش میترسم

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38200
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    سلام

قبل از خواب اول یه قاشق عسل بخورید.

بعد همونطور که توی رخت خواب دراز کشیدید و دست چپتان را روی معده تان گذاشتید، 10 تا 20 بار نفس عمیق بکشید، دم از بینی و بازدم از دهان.

و همینطور توجه داشته باشید که دندانها رو بهم فشار ندهید.

این موارد ساده رو انجام بدید تا مشکلتون حل شه( قبلاً در مورد تنفس عمیق به یکی از کاربران سایت که مشکل خواب داشت گفته بودم و مشکلش حل شده بود ).
    ممنون از راهکارتون
    فقط باید دست چپم روی معده باشه؟ دلیلش چی میتونه باشه؟؟
    و اینکه باید فشار بدم روی معده را یا همینطور دستمو قرار بدم؟

7. 2 کاربران زیر از ice_girl23 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ice_girl23 نمایش پست ها
    ممنون از راهکارتون
    فقط باید دست چپم روی معده باشه؟ دلیلش چی میتونه باشه؟؟
    و اینکه باید فشار بدم روی معده را یا همینطور دستمو قرار بدم؟
    نه فشار ندید، آروم بذارید رو معده تا باعث گرم شدن معده بشه.

تنفس هم باعث سرد شدن کبد میشه.

وقتی معده گرم میشه و کبد سرد، بدن به تعادل گرمی و سردی میرسه، افکار اضافی کم میشن و به خواب میرید.

9. کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38200
    تشکـر
    7
    تشکر شده 3 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Experience نمایش پست ها
    نه فشار ندید، آروم بذارید رو معده تا باعث گرم شدن معده بشه.

تنفس هم باعث سرد شدن کبد میشه.

وقتی معده گرم میشه و کبد سرد، بدن به تعادل گرمی و سردی میرسه، افکار اضافی کم میشن و به خواب میرید.
    ممنون

11. کاربران زیر از ice_girl23 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

12. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    42339
    تشکـر
    0
    تشکر شده 3 بار در 3 پست
    میزان امتیاز
    0

راستش خانواده اجازه نمیدن به دکتر برای اینکار مراجعه کنن، به نظرشون یه سری قرص ارامبخش میدن که شیمیایی هستو واسه سن من زوده که خودمو بهشون عادت بدم، خودم هم یجورایی از همین عادت کردن بهش میترسم
    روانشناس به شما دارو نمیده شمارو از جنبه های مختلف بررسی میکنه
    و اینکه به نظرتون عوارض نخوابیدن بیشتره یا مصرف دارویی که باعث تعادل شما میشه؟

13. کاربران زیر از moshaver-edit بابت این پست مفید تشکر کرده اند

14. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

سلام خدمت همه ی بزرگواران
    من یه دختر ۲۴ ساله هستم، بیشتر وقتها شب موقع خواب که میشه من مشکل با خوابیدن دارم و اصلا نمیتونم حتی برای ۱ دقیقه هم بخوابم، قبلا هم این مشکلو داشتم اما الان چند وقتی هست که بیشتر شده. دلیلشم اینی هم که نمیتونم بخوابم اینه که شبها موقع خواب خیلی ناخواسته در مورد همچی فکر میکنم،هر اتفاقی که توی طول روز واسم افتاده حتی کوچکترین حرف همش توی ذهنم میاد و رژه میره هرکاری هم میکنم که حواسم پرت بشه و بتونم فکر نکنم نمیتونم! حتی توی طول روز ورزش میکنم قبل خواب کتاب میخونم که ذهنم خسته بشه و دمنوش های گیاهی هم میخورم اما هیچ فایده ای نداره! شبها خیییلی خستم و چشمام به زور باز میشه اما همین که به تخت میرم و سرم روی بالش میرسه خواب از چشمام میپره و سر درد شدیدی هم میگیرم. و اینکه توی طول روز مثلا بعد از ظهرها هم اصلا نمیخابم که بگم مال اونه!
    خواهش میکنم اگه راهکاری دارید بدید تا من از شر این بی خوابی ها خلاصی پیدا کنم! ممنون
    بسم الله الحمن الرحیم

سلام
    این که شما درطول روز عصرها خواب نمیرین و دومنوش گیاهی مصرف میکنید وورزش روزانه انجام میدین تا فکر نکنید وخسته بشین........ برای خواب بهتر شبانه بیانگر این هست که شما برای این مشکل اقداماتی که از سوی خودتان ممکن بودن انجام دادین یا حداقل اقدامات ابتدایی انجام شده

معولا بیماری های مثل وسواس فکر بعضی مواقع تشدید میشن یا
    یا تحت تاثیر شرایطی(قرارگرفتن درجمع یا هنگام رانندگی و....)
    بیشتر جلوه میکنن

به رابطه علت ومعلول آشنا هستین یا میدونین بعضی عوامل محرک بعضی موارد هستند! ! مثال ساده : برگ درختان درسرما
    قرمز شده میریزند
    یعنی سرمای هوا علت و قرمزی برگ درخت معلول است

خوب شما درجریان درمان خانگی این فرآیند مهم به علت نداشتن تجربه پزشکی ومهارت در درمان بدیهی ست درمان اشتباه درپیش بگیرید واین روش اشتباه میتواند علت و درمان نشدن بیماری معلول باشد
    نوشیدن دم نوش ها وورزش کردن های زیاد روزانه نخوابیدن درزمان بعد از ظهر از کجا که این موارد محرک شرایط نامطلوب هنگام شب نشوند

شانس درمان بیماری وسواس فکر که قابل کنترل نیست با درمان های خانگی اندک هستند اما شانس وخیم تر کردن اوضاع دراین شرایط به اندازه نیروی کولومبیک قوی است

با مشاوره روانپزشک و مصرف دارو درصورت نیاز راه مطمئن تری را درپیش خواهیدگرفت

درسته شما اقدامات ابتدایی وخانگی ( ورزش روزانه و نخوابیدن هنگام بعد از ظهر ) را در جهت پروسه درمان انجام داده اید اما مهم این است که آیا
    اقدامات ابتدایی ولازم ومفید بودن یا ابتدایی وغیرمفید ولا ملزوم
    شاد وپیروز باشید
    ویرایش توسط Saltanat : 11-11-2019 در ساعت 11:08 AM

15. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42296
    تشکـر
    4
    تشکر شده 11 بار در 10 پست
    میزان امتیاز
    0

یک سوالی , آیا شما درگیر یک رابطه عاطفی یا مشکل تو زمینه کار و حتی دانشگاه شدی ؟ یعنی جدیدا موضوعی تو زندگی هست که مثل چسب به فکر و خیالت چسبیده ؟! یا به مشکلات و مسایل روتین زندگی ات فکر می کنی فقط ؟!

16. کاربران زیر از afshin98 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin98 نمایش پست ها
    یک سوالی , آیا شما درگیر یک رابطه عاطفی یا مشکل تو زمینه کار و حتی دانشگاه شدی ؟ یعنی جدیدا موضوعی تو زندگی هست که مثل چسب به فکر و خیالت چسبیده ؟! یا به مشکلات و مسایل روتین زندگی ات فکر می کنی فقط ؟!
    تاپیک قدیمیه اقا افشین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

18. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin98 نمایش پست ها
    سوالای خوبی پرسیدی... لایک
    اضافه به سوالات بالا... آیا برنامه کاریتون مجال مرخصی بهتون نمیده؟ من چند وقت مجبور بودم از صبح تا دیروقت کارکنم و حتی روزهای تعطیل هم باید کار میکردم... شباش واقعا خوابم نمیبرد... کار که تموم شد یه هفته به خودم مرخصی دادم، روز اولش هم همینجوری بودم ولی بعدش درست شد... فک نمیکنم به دارو نیاز داشته باشید... یه مقدار سبک زندگیتون رو تغییر بدید درست میشه

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42375
    تشکـر
    1
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

قرص اصلا نخور مشکل تو فقط با روانشناسی حل میشه
    یوگا کار کن و مدیتیشن و نماز بخون یه جور مدیتیشن هست
    امضای ایشان
    وبمستر شدنم مبارک

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41621
    تشکـر
    110
    تشکر شده 44 بار در 37 پست
    میزان امتیاز
    5

سلام بانوی پاکدامن
    منم مثل شما بودم یه مدت
    همش فکر این زندگی لعنتی میمومد سرم و همه چیزش و شب ها نمیزاشت بخوابم
    رفتم دکتر یه قرص خواب برام تجویز کرد الان مثل خرس میخابم و از این افکار لعنتی راحتم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد