نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تنش های رفتاری خانمم در دوران عقد

1283
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40126
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post تنش های رفتاری خانمم در دوران عقد

با سلام. من 29 ساله هستم و خانمم 27 ساله. بعد از چند سال دوستی خرداد امسال عقد کردیم. من شرایط مالی اصلا خوبی نداشتم و کاملا وابسته به خانواده بودم و حتی کار هم نداشتم. اما با این حال اقدام به ازدواج کردم. همسرم از شهری در حدود 150 کیلومتر فاصله با شهر خودمان س************ت دارد. بعد از عقد من دکتری قبول شدم و هم اکنون در تهران هستم. هم چنین در آستانه کار بسیار مناسبی هستم و تقریبا نهایی شده. همسرم هم کار معلمی پیدا کرده است. احساس می کنم این اتفاقات خوب هدیه خداوند برای ازدواج ما بود و از این بابت بسیار خدا را شاکرم. من و همسرم هنوز مراسم عروسی برگزار نکرده ایم و دور از هم هستیم و تقریبا هر ماه یک بار هم را میبینیم. و کلا قبل از عقد نیز از هم دور بودیم. اکنون شرایط کاری من در شهرستان جور شده و بعد از عید انشالله سر کارم خواهم رفت و برای مراسم عروسی اخر بهار برنامه ریزی می کنم.
    همسر من به ویژه اکثرا وقت هایی که از هم دور هستبم به شدت عصبی و پرخاشگر می شود البته مواقعی که با هم هستیم گاهی همین اتفاق برایش می افتد و پرخاشگر می شود. وقت هایی که از هم دوریم بارها و بارها به من می گوید که علاقه ای به من و این زندگی ندارد و از من متنفر است. بعضی وقت ها می گوید برای انتقام از من با من ازدواج کرده و بعضی وقت ها هم می گوید که تا ابد هیچ خوشی با اون نخواهم داشت. سر کوچک ترین اتفاقی و بعضا بدون دلیل مشخص بهم میریزد و دائما از من اعلام نفرت نی کند. بهانه هایش هم اغلب این است که من آنی نیستم که می خواست. به اجبار خانواده ازدواج کرد. خانواده مرا بی کلاس و پایینتر می داند. می گوید نامردی به اندازه کافی خوش نگذراند. به شدت ظاهر بین و دهن بین است و همه دنیا برایش یک طرف و قضاوت مردم یک طرف است. بارها و بارها شده ساعت ها نشسته و به خاطر خوب نبودن لباس مادر من در مراسم عقد گریه کرده و گفته آبرویش را برده هایم. البته وقت هایی که با هم هستیم این مشکلات کم تر می شود اما گاهی به شکل حمله های عصبی چنبن حرف هایی را می گوید.
    ما برای رسیدن به هم مشکلات زیادی داشتیم. من دست خالی بودم و استقلال مالی و آزادی در خرح نداشتم. ما به جهت مسائل کاری و درس از هم دور بودیم و آنچنان نتوانستیم دوران نامزدی اوقات خوبی داشته باشیم. هم چنین من در حال یادگری نقش شوهر هستم و مطمنا زمان خواهد برد تا با استقلال مالی نقش شوهر را تکمیل کنم. برای همین شاید آنچنان که باید نتوانسته ام ایفای نقش کنم. اما همسرم وقتی همه دلخوری های گذشته و حال خود را فهرست می کند آن ها را دائما تکرار می کند گریه می کند و به شدت این مسئله نگرانم کرده. به حدی که گاهی فکر می کنم باید طلاق بگیریم. خاهش می کنم راهنماییم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : تنش های رفتاری خانمم در دوران عقد

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    شما هر دو فرصت کافی برای شناخت یکدیگر قبل از ازدواج داشته اید آیا ایشان قبل از ازدواج نیز همین رفتارها را داشته اند؟ بهتر است قبل از تصمیم گیری برای اطلاق به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا این مشکلات همسرتان به صورت حضوری مورد بررسی دقیق قرار گیرد به نظر می رسد چیزی بیشتر از دلایل عادی برای اینگونه واکنش ها وجود دارد که نیاز است دلیل آنها شناسایی شود. ممکن است انتظارات همسرتان با اتفاقاتی که در دوران نامزدی و عقد رخ داده است تفاوت زیادی داشته است و این موضوع بعث واکنش های احساسی شدید در ایشان شده باشد که نیاز به بررسی دارد . یکی از دلایلی که نیز می توان به آن توجه کرد میزان مسافت بین شما می باشد ممکن است همسرتان بخواهند با این رفتارها توجه شما را جلب کنند و محبت شما را به سمت خودشان بیشتر داشته باشند چون شما بیان کردید زمانی که در کنار یکدیگر هستید این میزان واکنش ها کمتر است . در هر صورت مشاوره با حضور هردوی شما برای بررسی دقیق می تواند در این مسیر به شما کمک کند دقت کنید که این مسائل با ازدواج برطرف نمی شود و نیاز است در همین زمان عقد به آن توجه شود.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40126
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : تنش های رفتاری خانمم در دوران عقد

خیلی ممنون و سپاس. بله به نظر من شاید دوران نامزدی و مراسم و عقد و ... طبق انتظارات او نبود و شاید در دوران عقد شناخت دیگری از من حاصل کرده است. به هر حال سپاسگزارم و حتما در اسرع وقت به مشاور مراجعه می کنیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد