نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: خودتان را بکشید

5687
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

خودتان را بکشید

مذهب بودایی می گوید چیزی که شما به عنوان خود می شناسید، یک ساخته ذهنی من درآوردی است و باید این تصور را که خود اصلا وجود دارد رها کنید؛ معیارهای دلخواهی که خودتان را با آن ها توصیف می کنید، در واقع شما را اسیر می کنند و در نتیجه برایتان بهتر است که همه آن ها را رها کنید. می توان گفت که مذهب بودایی شما را تشویق می کند که دغدغه هایتان را رها کنید.
    شاید قبولش مشکل باشد، اما فواید روانی ای در این رویکرد به زندگی وجود دارد. وقتی که داستان های ساختگی خودمان را رها کنیم، آزاد شده ایم تا بتوانیم واقعا عمل کنیم، شکست بخوریم و رشد کنیم.

نوعی اندیشیدن خودخواهانه وجود دارد که با ترس ناشی از قطعیت غیرمنطقی می آید. وقتی فرض می کنید که هواپیمای شماست که قرار است سقوط کند، یا ایده پروژه شماست که همه به احمقانه بودنش خواهند خندید، یا اینکه شما کسی هستید که همه تصمیم خواهند گرفت مسخره تان کنند یا نادیده تان بگیرند، در واقع دارید به طور ضمنی این را به خودتان می گویید که «من استثناء هستم؛ من مثل هیچ کس دیگه نیستم؛ من خاص و ویژه هستم.»
    این خودشیفتگی است، روشن و ساده.
    حس می کنید که مشکلات شما مستحق برخورد ویژه ای هستند، یا مشکلات شما معادلات خاصی دارند که از قوانین دنیای فیزیکی تبعیت نمی کنند.
    توصیه من: ویژه نباشید. منحصر به فرد نباشید. معیارهایتان را به اشکال عادی و کلی دوباره تعریف کنید. تصمیم بگیرید که خودتان را در جایگاه یک ستاره در حال ظهور یا یک نابغه کشف نشده نسنجید. تصمیم بگیرید که خودتان را در جایگاه یک قربانی وحشتناک یا شکست بزرگ نسنجید. بلکه، خودتان را با هویت های معمولی تر بسنجید: دانشجو، شریک، دوست، سازنده و ..
    هرچه هویت محدودتر و نادرتری برای خودتان برگزینید، همه چیز برایتان تهدید کننده تر به نظر خواهد رسید.

📚 هنر ظریف رهایی از دغدغه ها
    📝 مارک منسن
    ویرایش توسط arameshh : 03-07-2019 در ساعت 01:16 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38399
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : خودتان را بکشید

مرسی از مطلب خوبتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد