نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: دزدی و دست کجی پسر جوانم

5384
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40250
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

دزدی و دست کجی پسر جوانم

سلام دوستان و اساتید گرامی. من پسری دارم که 20 سالشه.از دوران نوجوانی متاسفانه دست کجی میکرد.همسرم متوجه میشد و به من میگفت من هم باهاش کلی صحبت میکردم و بالاخره یکبار دستش رو داغ گذاشتم.تا مدتی خوب بود اما دوباره شروع کرد. از جیب من و مادرش و دایی و خاله و پدر بزرگ و حتی مهمونهای خونه هم پول برمیداشت.حالا که جوان شده همچنان داره اینکارو میکنه بعضی شبها وقتی ما خوابیم کلید مغازه منو برمیداره و میاد از مغازه من دزدی میکنه. پارسال هم از محلی که کار میکرد دزدی کرد و کلی دادگاه رفتیم و اومدیم و در آخر هم 22میلیون غرامت دادم تا رضایت گرفتم.البته همشو قرض کردم چون من یه کاسب معمولی هستم.متاسفانه این مساله هم جلوشو نگرفته.دیگه عقلم قد نمیده نمیدونم چرا ابدا احساس خجالت و شرمندگی نمیکنه و به هیچ صراطی مستقیم نیست .از روانشناسان و اساتید عزیز عاجزانه تقاضای کمک دارم.داره بنیان خانواده رو از هم میپاشه.آخرین بار هم دیشب از مغازه من 240 هزار تومن پول برداشته فهمیدم اما هنوز بهش نگفتم و نمیدونم چه رفتاری باید بکنم.لطفا کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

پاسخ : دزدی و دست کجی پسر جوانم

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد فرهاد نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی. من پسری دارم که 20 سالشه.از دوران نوجوانی متاسفانه دست کجی میکرد.همسرم متوجه میشد و به من میگفت من هم باهاش کلی صحبت میکردم و بالاخره یکبار دستش رو داغ گذاشتم.تا مدتی خوب بود اما دوباره شروع کرد. از جیب من و مادرش و دایی و خاله و پدر بزرگ و حتی مهمونهای خونه هم پول برمیداشت.حالا که جوان شده همچنان داره اینکارو میکنه بعضی شبها وقتی ما خوابیم کلید مغازه منو برمیداره و میاد از مغازه من دزدی میکنه. پارسال هم از محلی که کار میکرد دزدی کرد و کلی دادگاه رفتیم و اومدیم و در آخر هم 22میلیون غرامت دادم تا رضایت گرفتم.البته همشو قرض کردم چون من یه کاسب معمولی هستم.متاسفانه این مساله هم جلوشو نگرفته.دیگه عقلم قد نمیده نمیدونم چرا ابدا احساس خجالت و شرمندگی نمیکنه و به هیچ صراطی مستقیم نیست .از روانشناسان و اساتید عزیز عاجزانه تقاضای کمک دارم.داره بنیان خانواده رو از هم میپاشه.آخرین بار هم دیشب از مغازه من 240 هزار تومن پول برداشته فهمیدم اما هنوز بهش نگفتم و نمیدونم چه رفتاری باید بکنم.لطفا کمکم کنید.
    از قدیم گفتن هر عیبی هست درون خود ماست ...

بزار راحت تر بگم دوست عزیز...
    این کارهایی که میگم و انجام بده انشاا... به جواب میرسی...
    1- دوستاش و مدیریت کن ( ببین با کی راه میره و ... ) توی کتاب حکایت خونده بودم که اگه تو با 5 نفر بگردی نفر ششمش دیگه خودت نیستی یک چیزی شبیه اون پنج نفری
    مثلا اگه با 5 نفر فقیر بگردی نفر ششمش خودتی و فکر و عقایدت فقیرانه میشه
    اگه با 5 نفر خصیص بگردی نفر ششمش خودتی
    با 5 نفر لات و الوات و ...
    این پنح نفر مثال بود ( ممکنه 5 نفر هم همون تعداد دوستاش باشه )
    2- یک تست اعتیاد بگیرید ازش ( ممکنه به خاطر داستانی معتاد باشه ) - ( به هرحال این احتمال وجود داره)
    3- دوستای خودتون و نگاه کنید یا ببینید ایا کسی تو اقوام / خانواده / ... هست که داستان یا چیزی ازش میدونه و با این روش داره ازش سو استفاده میکنه و یک جورایی مجبوره ... یا با دختر یا پسری اشنا هست که ازش یک سری داستان ها میدونه یا عکسی چیزی داره یا حرفی چیزی زده یا ....
    4- اگه کاسب هستید به همکارانتون بگید اگه بی ادبی حرف میزنید و ... جلوی اون مراعات کنن
    5- اگه می تونین به مسجد پاش و باز کنید با بچه های اونجا بگرده اونجا اینقدر جو معنوی هست که می تونه تربیتش و عوض کنه
    6- گوشیش و کنترل کنید البته جوری که خودش نفهمه ( اگه سیم کارت به اسم خودتون هست بریم دادگاه و نامه بگیرید و ببرید تحویل اپراتور مربوطه یا نماینده مربوطه بدید برای این که هم پرینتی از مخاطبینش داشته باشید و هم این که بتونید مکالماتش و تا یک سال یا دو سال پیش گوش کنید )
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    38417
    تشکـر
    397
    تشکر شده 92 بار در 63 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط فرهاد فرهاد نمایش پست ها
    فکر میکنم باید خودشو ببرید پیش روانشناس
    البته خودتون و همسرتون هم برید
    و به نظرم اگه بخواید روش حساس بشید و کاراش مدام پیگیری کنید بدتره
    بهتره حضوری برید

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    30051
    تشکـر
    105
    تشکر شده 170 بار در 96 پست
    میزان امتیاز
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra ganji نمایش پست ها
    فکر میکنم باید خودشو ببرید پیش روانشناس
    البته خودتون و همسرتون هم برید
    و به نظرم اگه بخواید روش حساس بشید و کاراش مدام پیگیری کنید بدتره
    بهتره حضوری برید
    اگه پیش روانشناس می خواد بره تنهایی بره بهتره
    یعنی پدر و مادر بیرون بایستند با مشاور تنها صحبت کنه
    چون مشاورین حاظر این قدر خوب می تونن از نظر روانشناسی با جونا و ادم ها رفیق بشن که تا به خودت بیای میبینی همه چی رو ریختی رو آب
    با تکنیک هایی که بلدن فضای ارامش و اول تهیه می کنن بعد استرس و دور می کنن و فضا رو اماده می کنن حرف دلت و بگی

اما پیشنهاد من اینه پیش روانشناسم برن بد نیست ولی باید ریشه یابی بشه
    امضای ایشان
    **ملاصدرا مي گويد: خداوند بي نهايت است و لامكان و بي زمان اما به قدر فهم تو كوچك مي شود و به قدر نياز تو فرود مي آيد و به قدرآرزوي تو گسترده مي شود و به قدر ايمان تو كارگشا مي شود.
    **اگر ميخواهيد دشمنان خود را تنبيه كنيد به دوستان خود محبت كنيد. (كورش كبير)
    **نويسنده معروفي مي گويد: زن مانند كروات است هم زيبايي به مرد مي بخشد و هم گلويش را فشار مي دهد.
    **چارلي چاپلين: وقتي زندگي 100 دليل براي گريه كردن به تو نشان ميده تو 1000 دليل براي خنديدن به اون نشون بده

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که شما با داغ کردن دست فرزندتان و تنبیه هایی به این شکل شاید تنها بتوانید برای مدت کوتاهی باعث شوید که فرزندتان از این رفتار کناره گیری کند تا زمانی که دلیل اصلی رفتار فرزندتان مشخص نشود نمی توان به صورت درست در این مسیر گام برداشت دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یک نوجوان یا کودک دست به دزدی بزند از جمله این دلایل که از دوران نوجوانی شروع می تواند شود از قرار زیر می باشدممکن است بخاطر جالب بودن و هيجان اين کار، يا بخاطر اينکه دوستانشان اين کار را مي کنند ، دست به دزدي بزنند. بعضي از آنها فکر مي کنند که دستشان رو نمي شود. زيرا به آنها کنترل بيشتري بر زندگي شان داده شده است ، و بعضي از نوجوانان از سر شورش و ياغيگري اين کار را مي کنند.البته دلايل پيچيده ديگري هم ممکن است در اين مورد نقش داشته باشند. ممکن است بچه ها عصباني باشند يا دنبال جلب توجه باشند. رفتار آنها انعکاسي از استرس در خانه ، مدرسه يا در کنار دوستان است . بعضي از آنها بخاطر خشونت فيزيکي و رواني که بر آنها وارد مي شود ، دزدي مي کنند و در واقع اين عمل آنها فرياد درخواست کمک است. در موارد ديگر، کودکان و نوجوانان دزدي مي کنند زيرا پول کافي براي خريد آنچه مي خواهند يا نياز دارند را در اختيار ندارند . براي مثال ممکن است اشيا يا اسباب بازي هاي گران قيمتي را بدزدند که پول خريدش را ندارند. در بعضي موارد نيز آنها دزدي مي کنند تا هزينه هاي اعتياد خود را بپردازند. دليل دزدي هرچه باشد ، بهتر است در اول آرامش خود را حفظ کنید و سعی کنید دلیل اصلی رفتار فرزندتان را شناسایی کنید البته بهتر است با حضور فرزندتان به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید تا در این مسیر به صورت تخصصی تر به شما کمک شود. دلیل رفتار فرزندتان هرچیزی که باشد با توجه به اینکه سالها نیز به گفته شما این رفتار ادامه داشته است و برخورد شما نیز در این مسیر اشتباه بوده است باعث تداوم آن شده است و ممکن است به شکل یک عادت اشتباه در آمده باشد که نیاز است به صورت تخصصی مورد بررسی و درمان قرار گیرد.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22354304

شاد باشید

6. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)