نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: طرفداری و پشتیبانی

2032
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40308
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

طرفداری و پشتیبانی

سلام خسته نباشید. خواهرم یک سال و نیمه که ازدواج کرده. پدر و مادرم و کل فامیل با ازدواج خواهرم مخالف بودن. چون شوهر خواهرم در گذشته یه ازدواج ناموفق داشته و از ازدواج قبلیش یه پسر 4ساله داره. پدرم خیلی مخالف بود بالاخره رضایت داد اما به خواهرم گفت دیگه برو دنبال زندگیت،پشیمونی در کار نیست هر اتفاقی افتاد از من کمک نخواه. چون پدرم به پای خواهرم افتاد اشک ریخت که خواهرم با این اقا ازدواج نکنه. پدرم میگفت این اقا به دختر عموش(زن سابقش) رحم نکرد میخواد به دختر من رحم کنه؟.حتی پدرم یه بارم پاشو خونه خواهرم نذاشا.خلاصه خواهرم با این اقا ازدواج کرد و بعد از 1ماه هم حامله شد و الان یه دختر 8ماهه داره. با به دنیا اومدن خواهرزاده ام کمی اختلافا برطرف شد و ما با خواهرم و شوهرش رفت و آمد کردیم. حتی پسر شوهر خواهرم هم به عنوان نوه قبول کردیم و رفتر محبت امیزی باهاشون داشتیم حتی پدرم. تا اینکه چند روز پیش خواهرم با شوهرش دعواش میشه یه دعوای وحشتناک. خواهرمو به قصد کشت میزنه کل خونه خواهرم پر از خون میشه وصورتش کبوده کبود. خواهرم به خونمون زنگ میزنه بابامم جریانو میفهمه به خواهرم میگه حق نداری پاشی بیای اینجا خونه خودت بمون. به پاهات افتادم که با این مرد ازدواج نکن چون این روزارو می دیدم حق نداری پاشی بیای خونه بابات. پدرم به خواهرم گفت گوشی رو بده به شوهرت اما شوهرش قبول نکرد با بابام صحبت کنه (شوهرخواهرم)گفت هرکی میخواد با من حرف بزنه پاشه بیاد خونم.مامانم رفت خونه خواهرم و با خواهرم دعوا کرد که تقصیر توعه زبونتو ببر انقدر یک به دو نکن. و به شوهر خواهرم گفته این چه کاریه کردی.خواهرم انقدر از مامانم ناراحت میشه که بهش میگه به جای اینکه بری یقه اونو بگیری و بگی چرا منو زده میای سر من داد و بیدار می کنی پاشو از خونم برو بیرون.خواهرم از مامان و بابام ناراحته که چرا ازش حمایت نکردن و شوهرشو دعوا نکردن بهش نگفتن به چه حقی دست رو دخترمون بلند کردی.خلاصه الان نزدیک عیده و هنوز خواهرم با مامان و بابام قهرن. من این وسط واقعا نمی دونم چیکار کنم؟ از طرفی مامانم مایل نیست من با خواهرم در ارتباط باشم از طرفی دلم نمیاد با خواهرم قهر کنم اون به غیر از ما کسی رو نداره. واقعا نمی دونم چیکار کنم. رفتار درست و شایسته توی این شرایط چیه؟ ممنون میشم کمکم کنید. مرسی

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : طرفداری و پشتیبانی

ب سلام خدمت شما دوست عزیز
    ممکن است در گذشته ایشان اشتباه کرده باشند و وارد یک زندگی اشتباه شده باشند اما رفتار پدر و مادرتان نیز در این شرایط درست نبوده است چون اگر همسرایشان به این موضوع فکر کند که ایشان اصلا حامی ندارد می تواند هررفتاری که بخواهد انجام بدهد و خواهر شما نیز به علت رفتارهای خانواده دست از تلاش می کشد و سعی می کند با همین شرایط کنار بیایید که ممکن است آسیب های زیادی برای او به همراه داشته باشد . نیاز ی به بحث و دعوا نمی باشد اما بهتر است در آرامش و بدون توهین به حرفهای هردوی آنها گوش بدهید و سعی کنید در راستایی کمک به مشکلشان اگر می توانید قدمی بردارید و اگر نه از آنها بخواهید با روانشناس نیز صحبت کنند. بهتر است شما در این موارد با خانوادیتان صحبت کنید و سعی کنید عواقب اینگونه رفتارها را با آنها در میان بگذارید . هر یک از طرفین از دیدگاه خودشان به ماجرا نگاه می کنند و فرد مقابل را مقصر می دانند بهتر است این کدورت ها کنار گذاشته شود و سعی کنید با او رفت آمد کنید تا بتوانید مراقب او باشید ممکن است او اشتباه کرده باشد اما بخاطر این موضوع نباید که تا آخر عمر زجر بکشد هر انسانی امکان اشتباه دارد پس بهتر است بجای سرزنش کردن او سعی کنید شرایطش را درک کنید و در مسیر درست او را قرار بدهید تا زندگیش را درست کند.

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید

021-22354304

شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)