نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلاف زناشویی و اعتیاد

1928
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40314
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف زناشویی و اعتیاد

سلام وقت بخیر.خانوم ۲۹ ساله هستم که ۱۳ساله ازدواج کردم ۲فرزند دخترو پسر ۱۲و۴ساله دارم.تو سن ۱۵ سالگی با پسرخالم ازدواج کردم که تو سال اول متوجه شدم اعتیاد به تریاک داره بعد به شیشه ودر جال حاظر تریاک.خیلی جنگیدم باهاش چند باری ترک کرد ولی ۱ماه پاک موند.خیلی بهش شکاکم در مورد همه چیز یعنی خودش با دروغگفتناش باعث شد.خودم بیشنر ضربه میخورم تا خودش خیلی عصبی هستم.یموقع هایی واقعا خسته میشم ولی با دوست داشتن زیادم تحمل میکنم خیلی جنگیدم که زندگیمو حفظ کنم جلو همه ایستادم.ازتون کمک میخوام نه شوهرم میتونه بزاره کنار اعتیاد رو نه من میتونم بیخیالش باشم.لطفا راهنمایم کنین که بتونم با مشکلم کنار بیام.خیلی سعی کردم خلاصه کنم مشکلمو.ببخشید خستتون کردم.منتظر جوابتون هستم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلاف زناشویی و اعتیاد

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    نگرانی و احساسات شما قابل درک می باشد متاسفانه اعتیاد مشکلات زیادی را می تواند در زندگی ایجاد کند در اول بهتر است سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تا باتوجه به اینکه شما می خواهید زندگیتان را ادامه بدهید انرژی لازم را برای ادامه مسیر داشته باشید . سعی کنید در این میان حواستان به فرزندانتان نیز باشد تا از این مضووع آسیب نبینند رفتار شما بهتر است به گونه ای باشد که آنها یک الگوی مناسب تر را برای آموزش داشته باشند از بحث در مورد این موضوعات در جلوی فرزندانتان خوداری کنید تا استرس و آسیب های موجود به آنها انتقال پیدا نکند. در مورد همسرتان نیز سعی کنید به عنوان یک همراه برای او عمل کنید با سرزنش و تحقیر و توهین نمی توانید او را ترک بدهید و حتی اگر ترک صورت گیرد دوام زیادی نخواهد داشت بهتر است سعی کنید در آرامش او را در مسیر درست قرار بدهید در او نیاز است که گرایش ایشان به اعتیاد شناخته شود تا مورد بررسی دقیق قرار گیرد و این مشکل برطرف شود در این مسیر روان درمانی می تواند به ایشان و زندگی مشترکتان کمک زیادی کند و در کنار روان درمانی در صورت آمادگی می توانند پروسه ترک را انجام بدهند دقت کنید که دلیل اعتیاد می تواند اهمیت زیادی داشته باشد چون تا زمانی که برطرف نشود خطر برگشت وجود دارد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354790
    شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)