نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: اختلاف همسرم با خانواده ام

7793
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40342
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اختلاف همسرم با خانواده ام

سلام خسته نباشید خیلی مشکلات زیاده نمیدونم چطور مطرح کنم تیر ماه سال گذشته بود که با خانواده شوهر و برادر شوهر و خانمش رفتیم پارک بعد از پارک به گفته پدر شوهرم برادر شوهرم تا ساعت 1/5 2 شب به پدر شوهرم غر میزنه که چرا زن فلانی(من)داره زندگیمونو خراب میکنه چی از منو زنم میخواد و....فرداش پدر شوهرم به شوهرم میگه شوهرم اومد سمت من حمله ور شد البته منم باید صبوری میکردم تا بینیم قضیه واقعا چیه ولی خب من گفتم دروغ میگه شوهرم فکر کرده بود من تو پارک با جاریم حرف زدم در صورتی که یک کلمه هم حرف نزدیم خلاصه انگار گفته بود بداموزی اینترنتی به زنش دادم گوشیم هم شکسته شد و...بعد معلوم شد عقده های قبلا بوده که همش هم الکی بوده تو پارک از شوهرم عصبانی شده بودند من فکر میکنم خانمش بهش گفته من وظیفه ندارم کار کنم از چشم من دیده البته من تا حالا همچین حرفی نزدم که زن نباید کار کنه ولی از حقوق زن زیاد پدر شوهرم وقتی فهمید الکی بوده خیلی عصبانی شد اما مشکل از اینجا شد که من به خواهرم گفتم برادرم فهمید زنگ زد به برادر شوهرم من نمیدونم چی گفت اما پدر شوهرم و مادرشوهرم خیلی عصبانی شدند گفتن خیلی توهین کرده و به پسرمون تهمت زده تهدید به مرگ کرده تو به ما تهمت زدی گفتی اون تو رو اذیت میکنه و... برادرم به من زنگ زد گفت شماره برادر شوهرت رو بده گفتم ندارم فهمیدم میخواد زنگ بزنه گفتم اصلا زنگ نزن بعد پدرم از فامیلشون که با پدرم دوسته شمارشو گرفت و...الان 7 8 ماه گذشته شوهرم همش میگه اینم خانواده ان تو داری کسی حق نداره خونمون بیاد تا کسی به من زنگ میزنه داغ دلش تازه میشه شروع میکنه غر زدن عروسی برادر دیگ، و خواهرم هم نگذاشت برم شهر دیگری اند خانواده ام حتی پدر و مادرمو نزاشت دعوت کنم خیلی لجبازه تو دعوا مادر و پدر خودش هم به من توهین کردن مادرش به جاریم گفت زبون درازن باباش گفت احمق بیشعور چرا رفتی گفتی دیگه حق نداری اینترنت کار کنی! و..اما من رفت و امدم رو قطع نکردم اما شوهرم قطع کرده ایا راه حلی هست در ضمن 6 ساله ازدواج کردیم من الان فرزند 3 رو 6 ماهه باردارم من دوس دارم جدا شم از شهر دیگه ای اومدم دزسم رو به خاطر ازدواج رها کردم اینقدر هم بی پولو تنبلن تنهایی هم نمیزاره جایی برم هم خودش هم باباش با مادزش با ادم مثل زن بدکاره رفتار میکنن

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : اختلاف همسرم با خانواده ام

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    احساسات شما قابل درک می باشد اما بهتر است در اول به این موضوع دقت کنید که بهتر است مشکلات موجود در زندگیتان را بدون گسترش به خانواده خودتان و یا همسرتان برطرف کنید تا بتوانید کنترل بیشتری بر آن داشته باشید اگر موضوع به خانواده ها راه یابد مثل اتفاقی که الان رخ داده است می تواند باعث گسترش آن و مشکلات بیشتری نیز شود . بهتر است در اول سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و بعد در تنهایی و بدون حضور دیگران در زمانی که فکر می کنید همسرتان از نظر روحی آمادگی بیشتری برای صحبت دارند با ایشان در مورد مشکلات زندگیتان و احساساتتان صحبت کنید دقت کنید در هنگام صحبت از توهین، مقصر جلوه دادن دیگران مخصوصا خانواده و یا همسرتان و... خوداری کنید چون حتی اگر ایشان بدانند حق با شما است باز در مقابل شما واکنش منفی نشان خواهند داد پس بهتر است تنها در مورد احساسات خودتان صحبت کنید و سعی کنید به صحبت های همسرتان نیز توجه کنید تا بتوانید دلایل رفتار ایشان را شناسایی کنید توقعات و چیزهایی که در زندگی مشترکتان وجود دارد را باهم بررسی کنید و سعی کنید برای مشکلاتتان راحل پیدا کنید اگر در این مسیر قبل از تصمیم گیری جدی برای جدایی بتوانید از مشاوره استفاده کنید کمک زیادی به شما خواهد شد . بسیاری از مشکلات با آگاهی طرفین قابل حل می باشد و می شود شرایط بهتری را محیا کرد. سعی کنید در خانواده همسرتان احترامشان را نگه دارید اما از صمیمیت زیاد بپرهیزید تا بتوانید زندگی شخصیتان را کنترل کنید از بحث کردن با همسرتان در جلوی جمع حتی در مسائل کوچک خوداری کنید چون به راحتی به دیگران اجازه دخالت در زندگیتان را می دهید

درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

شاد باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد