نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: نحوه رفتار با پسرجوان

1352
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40512
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نحوه رفتار با پسرجوان

با فروم مشاورکو در خدمت شما هستیم
    شنبه, 20 آوریل
    سلام خسته نباشيد .من پسر دانشجويي دارم كه ٢٠ سالشه .خيلي بچه خوبي بود كلا ازش راضي بودم از وقتي رفته دانشگاه خيلي تغيير كرده حرف گوش نميده رفيق بازشده شديد ميره بيرون شب ساعت ٢ مياد ديگه نميدونم چيكار كنم من خودم شاغل بودم بخاطر اين بچه زودتر بازنشست شدم كه حواسم بيشتر بهش باشه .نميدونم كي تو مخش انداخته كه درس و دانشگاه بدرد نميخوره صنايع ميخونه اونم دانشگاه دولتي هر حرفي ام ميزنيم ميزاره ميره نصف شب مياد خونه واقعا كم آوردم لطفا راهنماييم كنيد

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : نحوه رفتار با پسرجوان

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    نگرانی شما قابل درک می باشد اما بهتر است دقت کنید که در این سن او به استقلال بیشتری نیاز دارد و نیاز دارد که شما او را به عنوان یک فرد کامل مورد پذیرش قرار بدهید . سعی کنید بجای سرزنش کردن و یا بحث کردن با او در مورد مسائل مختلف و دیدگاهایی که برایش به وجود می آید صحبت کنید تا بتوانید نتایج بهتری بدست آورید . دقت کنید که هرچه محیط خانه برای او پرتنش تر باشد امکان اینکه او بیشتر به روابط دوستی و محیط بیرون جذب شود بیشتر است پس بهتر است از بحث های مکرر خوداری کنید . در کارها خودتان و مسائل مختلف با او مشورت کنید تا به او حس ارزش مند بودن را بدهید .
    بهتر است در مورد شک او در مورد درس خواندن نیز از راه دیگری جز سرزنش و ... متوصل بشوید و به بگوید که بهتر است قبل از تصمیم گیری در مورد این موضوع با افراد مختلف از جمله استادها ، افراد بی سواد تر ، و در کنار همه اینها مشاور صحبت کند تا بتواند نتیجه بهتری کسب کند . در این سن امکان اینکه بخواهید مثل دوران کودکی او را تحت نظر بگیرید وجود ندارد و می تواند ایجاد اختلاف کند اما می تواند با کسب اعتماد او اینکه نشان بدهید شرایط سنی او و احساساتش را درک می کنید به عنوان یک همراه عمل کنید تا در مسیر بهتری گام بردارد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-88472864
    شاد باشید

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

پاسخ : نحوه رفتار با پسرجوان

سلام

بچه که همیشه نباید طبق میل شما زندگی کنه از یه سنی به بعد دیگه اختیارش دست خودشه باید اجازه بدین اشتباه کنه تجربه کسب کنه و بجای این کنترل کردنا بهتره یه جوری کنارش باشید کمکش کنید.

یه کاری برای خودتون پیدا کنید که بیکاری باعث نشه به بچه گیر بدین.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)