نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ازدواج با مردی صادق اما عصبی

4830
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

ازدواج با مردی صادق اما عصبی

...
    ویرایش توسط mahsabb : 03-28-2020 در ساعت 10:21 PM

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    6495
    تشکـر
    492
    تشکر شده 306 بار در 164 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : ازدواج با مردی صادق اما عصبی

خب دوران آشنایی رو واسه همین موقع ها گذاشتن..
    که اخلاق همدیگرو بفهمن و بعد تصمیم بگیرن.. من قبلا یه کتابی خوندم که گفته بود آدمای حق به جانب متضاد مجذوب هم میشن ولی در نهایت نمیتونن زندگی خوبی داشته باشن.
    قربانی و نجات دهنده.
    حق به جانب قربانی: کسی که دیگران رو مسئول مشکلات خودش می دونه و انتظار داره دیگران مشکلاتشو حل کنن. و خیلی از مواقع اگر مشکلی هم نباشه، از کاه کوه میسازه و طوری وانمود می کنه که انگار درگیر یه مشکلیه.
    حق به جانب نجات دهند: کسی که خودش رو مسئول مشکلات دیگری میدونه و از خودش انتظار داره مشکلات دیگری رو حل کنه.. و خیلی از مواقع خودش رو سرزنش می کنه..

یه رابطه سالم و حقیقی بر اساس درک متقابل و به دور از حق به جانبی های مخربه. رابطه ای که همدیگرو درک می کنن و سعی می کنن یکدیگرو بدون انتظار، در رفع مشکلاتش حمایت کنن (نه اینکه خودشون رو مسئول حل مشکلات همدیگه بدونن، یا برعکس.)

3. کاربران زیر از arameshh بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    لطفا به این سوالات پاسخ بدهید.
    1. این آقا چند سالشان است؟
    2. از نظر اجتماعی ، اقتصادی و تحصیلی در چه جایگاهی قرار دارند؟
    3. منظور شما از عصبی بودن ایشان چیست؟
    3. دلیل شما برای ازدواج با ایشان چیست؟
    4. شما چندبار به صورت حضوری با این اقا صحبت کرده اید؟
    5. بحث های شما در چه زمینه ای می باشد؟

5. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

6. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون که جواب دادین ، راستش خودمم میدونم که خیلی کوتاه میام و اون با القای احساس گناه به من منو مقصر میدونه که همیشه هم موفق بوده و منم با عذرخواهی و هزار تا دلیل و ناراحتی میپذیرم که اشتباه کردم و بعدش اون منو میبخشه.. الان دوباره سر یچیز کوچیک یک هفته ای هست که باهم قهر کردیم و دارتباط نیستیمو وقتی برگشت تا دوباره روند قبلی رو پیش ببره گفتم من مگه چه گناه کبیره ای مرتکب شدم و گفتم من همون موقع هم کلی ارت عذر خواهی کردم اونم دوباره گذاشت رفت

7. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط mahsabb : 03-28-2020 در ساعت 10:21 PM

8. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsabb نمایش پست ها
    سلام ممنون که جوابمو دادین

۱-ایشون الان بیست و دو سالشه و من هیفده
    ۲- شغلش آزاد هست و وضع مالی خودش و خانوادش خوبه درحد شروع یه زندگی متوسط با خونه و ماشین و حقوق متوسط ، کار مربیگری انجام میدن که از نظر اطرافیان خیلی مورد تشویق و فرد قابل قبولی هست و مدرک تحصیلیش هم دیپلمه، برای علاقش دانشگاه رو رها میکنه
    ۳-عصبی بودنش اینطوریه که مسائل رو به طور بدبینانه بهش نگاه میکنه و سر چیزای الکی و کوچیک خیلی بشدت اعصابش بهم میریزه و فوق العاده هم حساسه یعنی جای چشم و بله عوض بشه خیلی عصبی میشه ( من خیلی توی صحبت کردن رعایت میکنم اما گاهی یجیزی که میگم یهو اعصابش خورد میشه و ناراحتی و بحث و جدایی پیش میاد )(من هیچوقت ازش نمیخوام اخلاقشو عوض کنه چون به همه ی رفتاراش احترام میذارم و پذیرفتمشون اما میخوام حداقل کمی درک هم کنار اینا داشته باشه وقتی میبینه طرفش بدون هیج منظوری حرفی زده یا کاری کرده ) مثلا یک نمونه از عصبی بودنش دیر خوندن پیام بود که هیجوقت پیش نیومده بود و چند وقت پیش وفتی تکستشو دبر خوندم و جواب دادم بازم شروع کرد به عصبی شدن ، راستش دارم به وضوح میبینم که داره روز به روز رشد میکنه عصبی بودنش
    ۴- تا پارسال که ارتباطمون گرم تر و صمیمی تر و بهتر و دور از اینهمه بحث و جدال بود حسم بهش عمیق تر بود و بخاطر دوست داشتن و صداقت و موذد اعتماد بودنش و دیت و دلبازیش و خیلی وقتا مهربانیش و تفاهم داشتن مون توی خیلب از مسایل روزمره برای ازدواج آدم مورد قبولی میدیدمش
    الان هم واقعا دوستش دارم اما همونجور که گفتم نمیخوام نسنجیده برم جلو هرچند که برامم خیلی سخته جدایی ازش
    ۵- ما روز خاستگاری همو دیدیم ، یعنی اردبیهشت پارسال
    ۶- بحث و اعصاب خوردیهای ما درمورد طرز فکرشه ، گفتم که یه مقدار تعصب داره که خودش میگه این تعصب نیست ، من توی مهمونی ها محدود شدم از نظر لباس پوشیدن (چون چند بار سر چیزای دیگه بحث کردیم و ازهم جدا شدیم و چندماه که گذشت و وقتی برگشت متوجه شد که وقتی نبوده من عادتای قبل خودمو پیاده کردم مثلا مثل قبلنم لباس پوشیدم توی مهمونی ها این قضیه براش بدتر شد و لج کرد و الان نسبت به قبلا خیلی سخت گیریش بیشتر شده ) من با دوستام اجاره ندارم ارتباط داشته باشم (بازهم مثل مورد قبل چون وقتی دید که زمانکیه نیست من باهاشون تکستی دادم یا صحبتی کردم یا بیرون رفتم دوباره عصبی شد و بدتر سخت گیر تر شد مثلا قبلا میگفت زیاد باهاشون چت نکن ولی الان میگه به هیج وجه هیچ ارتباطی نداشته باش باهاشون)حتی مادرش بهش گفته مهسا وقتی میتونه اینکارارو بکنه که تو شوهرش باشی اون اصلا زیر بار نمیره .. با این وجود من تمام تمام کارایی که میگه رو انجام میدم(الان هم که از هم جدا هستیم من نه با دوستی درارتباطم و همونجوری ام که گفته تو مهمونی ها میگردم ) اما بازهم یه بهونه ای برای دعوا پیدا میکنه ، بخاطر همینه که میگم چاره از دستم درومده

با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به توضیحات شما بهتر است که با دقت بیشتری به این رابطه توجه کنید و دقت داشته باشید که اینگونه رفتارها با ازدواج به تنهایی و بدون پروسه مشاوره برای ایشان برطرف نخواهد شد و دقت کنید که تغییر شما تنها بخاطر ایشان می تواند دوام کمی داشته باشد که باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود شاید شما بتوانید به دلیل دوست داشتن و جلوگیری از بحث مدتی را به روش ایشان زندگی کنید اما این موضوع تا زمانی که این سبک زندگی مورد پذیرش خود شما نباشد دوام زیادی نخواهد داشت و شما را با مشکلات زیادی مواجهه می کند.
    آشنایی تنها از طریق فضای مجازی یک آشنایی بسیار ناقص می باشد و می تواند برای شما آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد . دقت کنید که شما هنوز در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن هیجانات در سطح بالاتری قرار دارد و بر روی تصمیم گیری های شما تاثیر زیادی می گذارد و بخاطر قدرت ریسک پذیری بالا و اینکه افراد در این سن فکر می کنند که می توانند دیگران را تغییر بدهند وارد روابطی می شوند که از اول میدانند مشکلات زیادی دارد.
    با توجه به توضیحات شما در مورد کنترل گر بودن ایشان ، بدبینی ، پرخاش و عصبانیت ، آشنایی ناقص در فضای مجازی ، و.... بهتر است از تصمیم گیری عجولانه خوداری کنید و همه جوانب را مورد بررسی قرار بدهید .
    در صورتی که تصمیم به ازدواج داشتید بهتر است مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کنید تا از نظر بعد شخصیتی و تفاوتهای فرهنگی ، مذهبی ، اجتماعی ، قومیتی که به نظر می رسد در شما دو نفر متفاوت باشد بررسی بیشتری صورت گیرد و در تصمیم گیری به شما کمک شود.
    تمر کز زیادی شما در این سن بر روابط عاطفی و مشکلاتی که با آن روبرو هستید می تواند باعث کاهش تمرکز در دیگر اهدافتان از جمله درس خواندن شود .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40725
    تشکـر
    5
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به توضیحات شما بهتر است که با دقت بیشتری به این رابطه توجه کنید و دقت داشته باشید که اینگونه رفتارها با ازدواج به تنهایی و بدون پروسه مشاوره برای ایشان برطرف نخواهد شد و دقت کنید که تغییر شما تنها بخاطر ایشان می تواند دوام کمی داشته باشد که باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود شاید شما بتوانید به دلیل دوست داشتن و جلوگیری از بحث مدتی را به روش ایشان زندگی کنید اما این موضوع تا زمانی که این سبک زندگی مورد پذیرش خود شما نباشد دوام زیادی نخواهد داشت و شما را با مشکلات زیادی مواجهه می کند.
    آشنایی تنها از طریق فضای مجازی یک آشنایی بسیار ناقص می باشد و می تواند برای شما آسیب های زیادی را به همراه داشته باشد . دقت کنید که شما هنوز در سن نوجوانی قرار دارید و در این سن هیجانات در سطح بالاتری قرار دارد و بر روی تصمیم گیری های شما تاثیر زیادی می گذارد و بخاطر قدرت ریسک پذیری بالا و اینکه افراد در این سن فکر می کنند که می توانند دیگران را تغییر بدهند وارد روابطی می شوند که از اول میدانند مشکلات زیادی دارد.
    با توجه به توضیحات شما در مورد کنترل گر بودن ایشان ، بدبینی ، پرخاش و عصبانیت ، آشنایی ناقص در فضای مجازی ، و.... بهتر است از تصمیم گیری عجولانه خوداری کنید و همه جوانب را مورد بررسی قرار بدهید .
    در صورتی که تصمیم به ازدواج داشتید بهتر است مشاوره پیش از ازدواج را تجربه کنید تا از نظر بعد شخصیتی و تفاوتهای فرهنگی ، مذهبی ، اجتماعی ، قومیتی که به نظر می رسد در شما دو نفر متفاوت باشد بررسی بیشتری صورت گیرد و در تصمیم گیری به شما کمک شود.
    تمر کز زیادی شما در این سن بر روابط عاطفی و مشکلاتی که با آن روبرو هستید می تواند باعث کاهش تمرکز در دیگر اهدافتان از جمله درس خواندن شود .
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    02122354783
    خیلی ممنون از راهنمایی تون
    اما خوبِ خوب نمیدونم چطوری قراره پیش بره این ماجرا ، به هرحال صحبتامو باهاش میکنم و درمورد مشاوره رفتن دوتامون بهش میگم ..بهرحال بحث یه عمر زندگیه و نمیخوام با سهل انگاری زندگی بی دوامی رو شروع کنم

10. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    42147
    تشکـر
    0
    تشکر شده 7 بار در 5 پست
    میزان امتیاز
    0

از نظر من به یک مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید و انجام بدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)