نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: ظاهر طرف مقابل چقد مهمه

7608
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40750
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

Post ظاهر طرف مقابل چقد مهمه

من 30سالمه و ارشد دارم و کارمندم چندوقت پیش با یه آقای آشنا شدیم که خیلی از من خوششون اومد و قصدشونم ازدواج بود ولی من چون از ظاهر ایشون خوشم نیومد گفتم نه ، الان دوباره ایشون اومدن میگن من دوستت دارم و میخوان بیان خواستگاری، از من یکسال بزرگتر هستن و لیسانس هستن ولی شغل آزاد و از نظر مالی معمولی هستن....مشکل من اینه که کلا وقتی ظاهر یه نفر به دلم نشینه هرکاری هم برام انجام بده به چشمم نمیاد و اینکه ایشون زیادی ابراز علاقه میکنن و قربون صدقه میرن و تکرار چندبار دوستت دارم در روز و ...... و اینکه همش میکن هرچی تو بگی هرجور تو بخوای اینا هم اذیتم میکنه واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ..خواستگاری هم ندارم چندساله که بخوام بگم دلم پیش کسی دیگه ای هست و خواستگار صف کشیده دم خونمون نه، شاید قبلا بهشون گفتم نه چون خواستگار داشتم و برام مهم نبود که ایشون برن ولی الان نه شرایط تغییر کرده و کسی نیست

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    20203
    تشکـر
    429
    تشکر شده 847 بار در 477 پست
    میزان امتیاز
    9

پاسخ : ظاهر طرف مقابل چقد مهمه

سلام؛
    خب من صرفا نظرم رو از ديدگاه دختري كه تازه وارد دهه ي سوم زندگيش شده ميگم
    و اونقدري پخته نيستم كه جسارت به خرج بدم و براي كسي كه انتهاي دهه ي سوم زندگيشه بنويسم
    خب ملاك آدمها براي ازدواج فرق ميكنه
    هستن مواردي كه ظاهر طرف مقابلشون مهمه
    اما از نظر من درصد كمي از زيبايي آدمها توي چهرشونه
    شايد اين حرفا در حد تئوري و گفتمان راحت باشه و در عمل سخت...
    اما خب ظاهر چيزيه كه تو دنياي امروز ميشه تغييرش داد
    و به سطح ايده آل نزديكش كرد
    شما بقيه ي معياراتون رو با اين آقا بسنجيد و اگر نزديك بودن كه به نظرم به خاطر ظاهري كه قابل تغييره ردشون نكنيد اونم الان كه انقدر دوستتون دارن ايشون
    اما اگه معيارهاتون تطابق نداره و صرفا چون خواستگار ديگري نيست ميخواين خودتون رو مجبور به اين ازدواج كنيد به نظرم بعدها مشكلات بزرگتري پيش مياد.
    با آرزوي خوشبختي و آرامش براي شما.
    امضای ایشان
    براي سرفه ي گلدان ها، گلي نمانده خودت گل باش...

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    ظاهر افراد یکی از موضوعاتی است که در ازدواج نیاز است که طرفین به آن توجه داشته باشند تا بتوانند در کنار یکدیگر احساس آرامش کنند . زیبایی نسبی می باشد و در دیدگاه افراد باهم فرق دارد. اما این موضوع نباید اینقدر برای فرد اهمیت داشته باشد که بقیه ویژگی های مثبت یا منفی فرد مقابل را نادیده بگیرد.
    1. ظاهر ایشان به نوعی برای شما است که نمی توانید کنار خودتان ایشان را تحمل کنید ؟
    2. با ایشان به صورت حضوری صحبت کرده اید؟
    3. معیارهای شما برای ازدواج با ویژگی های این آقا تا چه مقدار هماهنگی دارد؟
    4. آیا تنها به دلیل اینکه در زمان فعلی خواستگار ندارید تصمیم به فکر کردن در مورد این آقا دارید ؟
    5. ویژگی های مثبت این فرد از نظر شما چه می باشد ؟
    به این سوالات پاسخ بدهید تا بیشتر باهم صحبت کنیم

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40750
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم عزیزم، نه نه اصلا همچین شخصیتی ندارم که بگم چون خواستگاری الان نیست ازدواج کنم به این آقا...میگم به خاطر همون مشکل ظاهر دو دلم

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40750
    تشکـر
    0
    تشکر شده 5 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

تحمل که... خب ایراداتی توی صورتشون هست و اون چیزی که همیشه تو ذهنم از طرف مقابلم برام بوده رو ندارن...بحث این نیست که زیبا نیستن بحث اینه که ایراداتی دارن مثلا توی چشمشون
    بله زیاد باهم حضوری صحبت کردیم و جالبش اینه که هربار هم برام گل آوردن ایشون یا اگر جایی رفتن به خاطر شغلشون یه سوغاتی ازونجا اوردن
    نه اصلا به خاطر اینکه الان خواستگاری ندارم و قبلا داشتم تصمیمی نمیگیرم و نخواهم گرفت...ازینکه توی این زمونه یه نفر اینقد دوسم داره باعث میشه پیش خودم بگم خب ازدواج کنم
    ویژگی هاشون : سالم هستن اهل چیزی نیستن، سرشون به زندگی خودشونه و دنبال دختر و این بحثا نیست ... خیلی توجه میکنه، مهربونه، کم نمیزاره چیزی برا آدم..........
    که البته گفتم من شخصیتی دارم که دوس دارم مرد جدی باشه محکم راه به راه بهم نگه دوست دارم و عاشقتم..به جاش بهم بگه چون دل زده میشم از شنیدن زیادی این حرفا

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام مجدد
    با توجه به توضیحات شما و با توجه به اینکه ساعت زیادی را حضوری صحبت کردیده اید پس به نظر می رسد قرار گرفتن در کنار ایشان برایتان سخت نیس . اما نیز است با دقت بیشتری به این موضوعات توجه کنید تا بتوانید تصمیم گیری داشته باشید .
    معیارهایتان را اولویت بندی کنید و ویژگی های مثبت و منفی این آقا را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید بهتر تصمیم گیری داشته باشید .
    البته پیشنهاد می کنم هردویتان برای اینکه بتوانید بهتر تصمیم گیری داشته باشید و از نظر بعد شخصیتی ، اجتماعی ، اقتصادی، ذهبی ، قومیت و... با یکدیگر بیشترمورد بررسی قرار گیرد به صورت حضوری به روانشناس مراجعه کنید و مشاوره پیش از ازدواج را دریافت کنید تا با بررسی های لازم در این تصمیم گیری به شما کمک شود.

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

ضمن عرض سلام و احترام
    و دوباره همون معضل و درد همیشگیه این مملکت...خب تا اونجاییکه بنده میدونم...متاسفانه در جامعه ی فعلیه ایران مثل اینکه ظاهر از نون شب هم مهمتره...
    اونقدر مهم که بخاطرش سالهای سال از بهترین دوران زندگی و جوانی و روحیه و موقعیتهای طلایی همینطوره میپره و میره و در کمال تعجب میبینیم که در آخر کسیم ازش درسی نمیگیره...
    شما در این راه تنها نیستید...جوونهای زیادی هستند که در این روزگار دارن نیروی جوانی و سرمایشون رو بخاطر حرفهایی از قبیل (به دلم ننشست و اونیکه میخواستم نبود) از دست میدن...
    حالا ممکنه با این صحبتهای بنده الان فکر کنید که ظاهر به کل مهم نیست...خیر...به هیچ عنوان...اتفاقا مهم هم هست و باید دو طرف از نظر فیزیکی بهم کشش داشته باشن...اما نکته ی اصلی و معضل بزرگ در جامعه ی ما این هست که همه فکر میکنن باید هیچکاری و هیچ تلاشی نکنن و فقط دست روی دست بزارن تا شاهزاده ی خیالیشون از راه برسه...اما نه...در واقعیت از این خبرا نیست...باید آستین بالا بزنید...پیام اصلیه صحبت بنده این هست که اگر واقعا ظاهر در اولویت بسیار بالا و خیلی با اهمیت هست براتون که واقعا نمیتونید ازش بگذرید و فقط روی ویژگیهای اخلاقیه طرف زوم کنید...پس باید برای خواستتون تلاش کنید...اگر به دنبال بهترینها و و چیزهای زیبا و عالی هستید پس باید براش بجنگید...برای رسیدن بهش زحمت بکشید...نه فقط در این زمینه ی خاص ظاهر و فرد مورد علاقه...بلکه اگر دقت کنید توی زندگی هیچ چیز و هیچ ویژگیه عالی و گرانبهایی نیست که بدون زحمت بدست بیاد...
    مخصوصا حالا و در این زمینه ی مورد بحث ما که ظاهر انسانها هست و هممون ته دلمون خوب میدونیم که چقدر اهمیت بالایی داره متاسفانه در جامعه ی امروز...حالا هرچقدرم که بخوان تظاهر به انکارش کنن...
    مشخصا خوب میدونیم و منطقی هست که اگر آدمی ظاهر بالایی داشته باشه پس به وضوح نمیتونید ازش انتظار داشته باشید که همونطوری با شما رفتار کنه که یه آدم دیگه با ظاهری متوسط یا پایینتر رفتار میکنه...مطمئنا تفاوت زیادی هست...و اصلا بحث رفتار هم به کنار...اونهایی که ظاهر متوسط به بالایی دارن بخوبی قدر موقعیت خودشون رو میدونن و اصلا احتیاجی ندارن که برای هرکسی اقدام کنن و جلو برن...چون میدونن برای خودشون کلی خاطرخواه تو صف انتظار دارن...
    پس باید منطقی باشید...اگر کیس واقعا عالی ای میخواید باید برای رسیدن بهش زحمت بکشید و حداقل کمی از حالت فعلی دور بشید و انتظار نداشته باشید که همچین مواردی خودشون با اسب سفید از راه برسن.
    اگرم بر فرض محال پیدا بشه.مطمئنا اون کیس از چشمها پنهان نمونده و ممکنه یکی از شما زرنگتر رو هوا بقاپش.دنیای عجیبی شده.مطمئنا شما به عنوان یه آدم تحصیلکرده این قبیل چیزهارو در همون فضای دانشگاه هم دیدین.
    پس دست از رویا پردازی بردارید و اگر بدنبال چیز خوبی هستید براش کمی هم تلاش کنید...(دیگه مطمئنا خودتون جزئیاتش و فهوای کلام رو میدونید) ضمن اینکه در مورد این شخصی که الان هست هم با توجه به گفته های خودتون به وضوح مشخص هست که ایشون به درد شما نمیخورن...قبل از پست آخرتون هم بنده حدس زده بودم کمی...اما وقتی در پست آخر اشاره کردین که نه تنها مشکلاتی در ظاهرشون هست بلکه از لحاظ رفتاری هم اونقدری که شما میخواید محکم نیستن و خیلی بیش از حد احساسین(که بنده خودم هم به عنوان یه مرد همینطور فکر میکنم) پس دیگه مطمئن شدم شخصی که در حال حاضر هست به هیچ عنوان به درد شما نمیخوره و ازدواج باهاشون میتونه اشتباه محض و بزرگی باشه...و یک عمر بدبختی و پشیمانی...
    انشاالله که در آینده با تدابیر بیشتر و تفکر عمیق و تغییر نگرش مورد بهتری پیدا خواهید کرد...در آخر امیدوارم که این صحبتها مفید واقع بشن...سلامت و سربلند باشید.

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

دوس عزیزم یه مثال براتون میزنم که بی ربط از سوالی که پرسیدین نیست و فکر میکنم در انتخاب همسر بتونه بهتون کمک کنه
    فرض شما قراره یه خونه بخرید خونه ای که مدنظرتونه مثلن باید بالکن داشته باشه طبقه فلان باشه نورگیر باشه حتی جزیی ترین ویژگی ها مثله سیستم سرمایشی و گرمایشی هم باید بررسی کنید منطقه ای که قرار گرفته افرادی که همسایه شما میشن در چه سطح طبقه و فرهنگی هستن همه ی این ها باید در نظر بگیرید هر کدومش که در نظر نگیرید دراینده با مشکل مواجهه میشید فرض نور گیر نباشه همیشه احساس افسردگی و دلگیری بهتون دست میده همسایه ها بد باشه همیشه دعوا و درگیری دارید . حالا برای پیدا شدن این خونه باید بگردید این خونه رو خودتون پیدا کنید بنگاه های مختلف سایت های مختلف و حتی موقعی که پیداش کردید باید طرز برخورد با کسی که قراره این خونه رو ازش بخرید بلد باشید یه برخورد اشتباه کله معامله رو بهم میزنه و یه عمر پشیمونی .
    حالا شما یه خونه ای رو پیدا میکنید که مثلن همه ویژگی های شمارو داره ولی یه ویژگی مثلا رنگ کابینت هاش دلخواه شما نیست ولی اینقدر ملاکای خوب داره که بهتون ارامش میده و قلبا راضیتون میکنه که حاظرید این یه ویژگی رو نادیده بگیرید.
    وقتی شما یه خونه میخرید دیگه جابه جا شدن خیلییییییی سخته
    و حالا انتخاب همسرکه اصلا قابل مقایسه با هیچی نیست . انتخاب یه عمر زندگی که اگر یه انتخاب اشتباه داشته باشید تا شما بخواید جدا بشید ودوباره این روندو تکرار کنید این وسط بهایی داره که بهای اون پیر شدن شماست . حالا باید شما تمام اون ویژگی هایی که از همسر ایندتون انتظار دارید بنویسید و باید دقیقا با جزییات تمام بدونید که دقیقا با چه کسی احساس ارامش میکنید و بعد دامنه ارتباطی خودتونو زیاد کنید جاهای مختلف برید عروسی ، مهمونی ، کار دانشگاه همه جا . و این وسط روی ویژگی های خودتون هم کار کنید که به همون اندازه ایده ال باشید و وقتی اون شخصو پیدا کردید باید طرز برخورد خوب و سنجیده ای داشته باشید .گاهی اینقدر اون شخص به شما ارامش میده و خیلی از ویژگی های اصلی مدنظرتون رو داره که میتونید از یک سری ویژگی های جزیی دیگه هم بگذرید. چون مطمنن هیچ کس کامل نیست .
    حالا با این تفاصیل خودتون هستید که باید بررسی کنید که با این شخص چقدر تفاهم دارید و اگر از یکسری ویژگی ها بگذرید، سایر ویژگی هاش جوری هست که بتونید در کنارش احساس ارامش کنید.
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

9. کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

سلام

ظاهر مهمه هیچوقت این موردو نادیده نگیرید.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر محروم
    شماره عضویت
    38164
    تشکـر
    288
    تشکر شده 407 بار در 290 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط پری67 نمایش پست ها
    من 30سالمه و ارشد دارم و کارمندم چندوقت پیش با یه آقای آشنا شدیم که خیلی از من خوششون اومد و قصدشونم ازدواج بود ولی من چون از ظاهر ایشون خوشم نیومد گفتم نه ، الان دوباره ایشون اومدن میگن من دوستت دارم و میخوان بیان خواستگاری، از من یکسال بزرگتر هستن و لیسانس هستن ولی شغل آزاد و از نظر مالی معمولی هستن....مشکل من اینه که کلا وقتی ظاهر یه نفر به دلم نشینه هرکاری هم برام انجام بده به چشمم نمیاد و اینکه ایشون زیادی ابراز علاقه میکنن و قربون صدقه میرن و تکرار چندبار دوستت دارم در روز و ...... و اینکه همش میکن هرچی تو بگی هرجور تو بخوای اینا هم اذیتم میکنه واقعا نمیدونم باید چیکار کنم ..خواستگاری هم ندارم چندساله که بخوام بگم دلم پیش کسی دیگه ای هست و خواستگار صف کشیده دم خونمون نه، شاید قبلا بهشون گفتم نه چون خواستگار داشتم و برام مهم نبود که ایشون برن ولی الان نه شرایط تغییر کرده و کسی نیست
    یکی از دوستام میخواست خونه بخره... اول خودش رفته بود دیده بود و بعدش که با خانمش رفت، خانمش گفته بود نه نه اینجا چیه... دلیلاشو ازش پرسیده بود کلا ۵ میلیون خرجش میشد که همونی بشه که میخواست ولی میگفت نه.... پسره خونه رو خرید و همونجوری که خانمش میخواست درستش کرد و بهش گفت بریم یه خونه رو ببینیم، این دفعه که دیده بود گفت خیلی خوب شده، خوب کاری کردی خریدیش، محله شم خوبه
    ظاهر، یه پیرایشگاه و یه دست لباس درستش میکنه دیگه... شما اول ببین امنیت شغلی داره؟ کارش جوری هست که اعصابشو خورد کنه و بیاد خونه سر شما خالی کنه؟ خانواده ش تو چی وضعیتی بزرگ شدن؟ بعدش ظاهرشو یه پولیش میکشی درست میشه

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,483 بار در 1,286 پست
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط heh_heh نمایش پست ها
    کارش جوری هست که اعصابشو خورد کنه و بیاد خونه سر شما خالی کنه؟
    آفرین اینو خوب گفتی

ولی خب بازم ظاهر مهمه میدونی ظاهر منظور جذابیته ، جذابیت اخلاقی رو چهره اثر میزاره، مثلا شوخ بودن و لبخند زدن و مهربون بودن چهره رو جذاب و زیبا میکنه
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45024
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

اره ظاهرر بنظرم مهمه من خودم اخیرا نامزد کردم ک نامزدم اصلا شبیه مردی ک‌ همیشه فکر میکردم نیست من ی قیافه ی عروسکی دخترونه دارم ‌‌اون ی قیافه ی زحمت کشیده ی پخته و مردونه داره و من بخاطر اخلاق و برخورد پخته ش و و چون مهندس بود و عضو. نظام مهندسی بودو شغل ابرو‌مندی داشت و‌اهل دود و دم و .. نبود قبول کردم و قیافه شم‌ کاملا معمولیه ولی خب کنارش حالم خوبه ..... ظاهر بعد از ی مدتی عادی میشه این اخلاقه ک‌ مهمه ‌ و اولویت داره بنظرمن !! قبلش با یکی بودم ک اهل سیگار و مشروب و ... بود ک فوق العاده بی بندوبار بود و ثبات اخلاقی نداشت و قیافه شم جذاب بود ... قیافه در کنار اخلاق بد فایده یی نداره ...

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    45048
    تشکـر
    0
    تشکر شده 2 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

به نظرم این ادم از شما یه بت ساخته و از دستش نده

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد