نمایش نتایج: از 1 به 18 از 18

موضوع: ظاهر خواستگار

5420
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

ظاهر خواستگار

درود

وقتتون بخیر.

بنده به خواستگاری خانمی رفتم و از ایشون خوشم اومد و مادر بنده با مادر دختر خانم تماس گرفتم و صحبت کردن و نتیجه ما مثبت و خواستیم نظر خانواده دختر جویا بشیم.

مادر دختر خانم گفتن دخترم نظرشون "منفی " هستش ، مادر بنده ازشون پرسیدن دلیل جواب منفی دختر خانم چی هستش.

گفتن از همه چیز پسرتون خوشم اومده الا هیکل و تیپشون.

من اصلا تعجب کردم به خاطر این ها به بنده جواب منفی دادن.

+++ بنده ورزشکار هستم، چندین ساله دارم رشته وزنه برداری فعالیت می کنم اونم در وزن فوق سنگین. هیکلم بزرگ هستش و مقداری شکم دارم.

ولی انصافا انصافا بد تیپ نیستم، همیشه لباسام مرتب هستش و شیک می گردم.

اون روزی هم که رفتم منزل دختر خانم با لباس شیک پیراهن سفید و شلوار پارچه ای سرمه ای شیک اتو کشیده . لباسی شبیه به لباس دامادی .

ولی اصلا تعجب می کنم چرا به این خاطر به بنده جواب منفی دادم،

دختر خانم دبیر هستند، لیسانس دارند 5 سال از بنده کوچک تر هستند.

بنده، کارشناس it هستم ، فوق لیسانس دارم و چهره ا مثبت هستش " به گفته دوستان و آشنایان ".

بنده این دختر خانم پسندیدم و نمی خوام از دستشون بدم.

به نظرتون چی کار باید بکنم.

چه پیشنهادی دارید . من چطوری اقدام کنم.

با تشکر.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 471 بار در 391 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : رفتم خواستگاری، به خاطر هیکلم بهم جواب رد دادن ؟ اخه نمی فهمم ؟

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    دقت کنید زیبایی و خوش تیپی در دیدگاه افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و ممکن است تیپ و قیافه شما برای بسیاری از افراد جذاب باشد و برا افراد دیگری خیر .
    اما در مورد این خانم
    1. چند سال دارید؟
    2. خودتان امکان صحبت با این خانم را دارید؟
    3. چه ویژگی هایی در این خانم برای شما از اهیمت برخوردار است ؟

3. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

T90

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    دقت کنید زیبایی و خوش تیپی در دیدگاه افراد با یکدیگر متفاوت می باشد و ممکن است تیپ و قیافه شما برای بسیاری از افراد جذاب باشد و برا افراد دیگری خیر .
    اما در مورد این خانم
    1. چند سال دارید؟
    2. خودتان امکان صحبت با این خانم را دارید؟
    3. چه ویژگی هایی در این خانم برای شما از اهیمت برخوردار است ؟

سپاسگذارم .

1- بنده 31 سال دارم.

2- جلسه اول جهت دیدار بودش ، جهت پسندیدن که ادامه صحبت ها باشه برای جلسه بعدی. که متاسفانه نظرشون چیزه دیگه ای بودش. خیر نمی تونم با دختر خانم صحبت کنم. هیچ راه ارتباطی ندارم با ایشون فقط می تونم دوباره مادرم بفرستم منزلشون یا با شماره موبایل مادر دختر خانم تماس بگیرن.

3- والله من با دختر خانم صحبت نکردم، ولی شخصیت و ظاهرشون دیدم ساده و بدونه ارایش زیبا بودند و این که مشخص بودش یک دختر خانم متین و با اخلاق هستند برای زندگی و این که تو یک خانواده ای بزرگ و تربیت شده بودند مانند خانواده خودم بودن.، با ایمان ، ابرودار و از نظر ظاهری و تیپ شون مانند خانواده ما بودند.

*** واقعا تعجب بنده این هستش، اگر من رو به خاطر کارهای منفی و بد چی می دونم دختر باز باشم ، دنبال کارها فسقوفجور بودم سر این من رد می کردن اصلا دلم نمی سوخت.

**** ما خانواده ای تقریبا سر شناسی هستیم تو شهرستان خیلی ها بنده میشناسند، به درستی و خوبی و اخلاق بنده قسم می خورند.
    ویرایش توسط T90 : 06-13-2019 در ساعت 03:36 PM

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

داشتن این ویژگی ها برای ازدواج خوب می باشد اما نیاز است که به شناخت بیشتری در دنیای واقعی نسبت به یکدیگر برسید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . در کنار شناخت برای ازدواج نیاز به پذیرش از سمت دو فرد و تحقیق مشورت با خانواده و مشاوره پیش از ازدواج می باشد تا هردویتان بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید
    می توانید از مادرتان بخواهید که با ایشان تماس بگیرند و درخواست آشنایی بیشتری را کنید تا ایشان بتوانند با شناخت بیشتری نسبت به شما تصمیم گیری داشته باشند.
    اما دقت کنید که نیاز است که یک دیدگاه مثبت در مورد ظاهر فرد وجود داشته باشد تا بتوان به ادامه مسیر ادامه داد و همچنین این نکته را نیز مورد توجه قرار بدهید که چرا این خانم با وجود اینکه تمام ویژگی های شما را پسندیده اند تنها بخاطر ظاهر اجازه آشنایی بیشتر را نداده اند ؟

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    داشتن این ویژگی ها برای ازدواج خوب می باشد اما نیاز است که به شناخت بیشتری در دنیای واقعی نسبت به یکدیگر برسید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید . در کنار شناخت برای ازدواج نیاز به پذیرش از سمت دو فرد و تحقیق مشورت با خانواده و مشاوره پیش از ازدواج می باشد تا هردویتان بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید
    می توانید از مادرتان بخواهید که با ایشان تماس بگیرند و درخواست آشنایی بیشتری را کنید تا ایشان بتوانند با شناخت بیشتری نسبت به شما تصمیم گیری داشته باشند.
    اما دقت کنید که نیاز است که یک دیدگاه مثبت در مورد ظاهر فرد وجود داشته باشد تا بتوان به ادامه مسیر ادامه داد و همچنین این نکته را نیز مورد توجه قرار بدهید که چرا این خانم با وجود اینکه تمام ویژگی های شما را پسندیده اند تنها بخاطر ظاهر اجازه آشنایی بیشتر را نداده اند ؟
    با سپاس

پس شما پیشنهاد می کنید، مادرم با مادر ایشون تماس بگیرین و ازشون بخوان اجازه بدن دو نفر صحبت کنند و با هم بیشتر آشنا شوند، بسیار خوب این امتحان می کنم . چطوری باید با دختر خانم صحبت کنم بتونیم با هم بیشتر آشنا بشیم و که تصمیم بهتری بگیریم و به به مشاوره مراجعه کنیم.

توصیه شما چیست که بتونم راهی پیدا کنم با دختر خانم صبحتی داشته باشم.

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    میزان امتیاز
    7

بهتر است اگر ایشان مایل به صحبت با شما شدند سعی کنید در دنیای واقعی نه از طریق تلفن و چت با ایشان صحبت کنید و اجازه بدهید که خود واقعیشان را به شما نشان بدهند تا بتوانید تصمیم گیری داشته باشید . صحبت در مورد مسائلی که برایتان از اهمیت زیادی برخوردار است داشته باشید البته دقت کنید مثلا نگویید برای من مهم است که همسرم نماز بخواند بهتر است بیان شود که نظر شما در مورد دین و اعمالی چون نماز چیست تا ایشان بتوانند دیگاه خودشان را بیان کنند نه بخاطر اینکه شما چه چیزی دوست دارید حرفی بزنند که در آینده از عهده آن بر نیاییند.
    مشاوره پیش از ازداوج نیز در بررسی مسائل مهم عاطفی ، اجتماعی ، اقتصادی و... به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر تصمیم گیری داشته باشید مخصوصا اگر میزان زمان شناخت شما محدود می باشد .
    بهتر است در زمان آشنایی از ابراز احساسات شدید و وابستگی عاطفی خودرای شود تا هردوی شما بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید اگر رابطه عاطفی ایجاد شود ممکن است باعث شود که هردویتان مسائل مهمی را نادیده بگیرید که تاثیر زیادی بر زندگیتان داشته باشد.
    درمسیر می توانید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    021-22247100

8. کاربران زیر از ravanshenas-therapy بابت این پست مفید تشکر کرده اند

T90

9. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

.....
    ویرایش توسط رزمریم : 06-14-2019 در ساعت 02:27 AM

10. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

11. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

....
    ویرایش توسط رزمریم : 06-14-2019 در ساعت 02:27 AM

12. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط T90 نمایش پست ها
    درود

وقتتون بخیر.

بنده به خواستگاری خانمی رفتم و از ایشون خوشم اومد و مادر بنده با مادر دختر خانم تماس گرفتم و صحبت کردن و نتیجه ما مثبت و خواستیم نظر خانواده دختر جویا بشیم.

مادر دختر خانم گفتن دخترم نظرشون "منفی " هستش ، مادر بنده ازشون پرسیدن دلیل جواب منفی دختر خانم چی هستش.

گفتن از همه چیز پسرتون خوشم اومده الا هیکل و تیپشون.

من اصلا تعجب کردم به خاطر این ها به بنده جواب منفی دادن.

+++ بنده ورزشکار هستم، چندین ساله دارم رشته وزنه برداری فعالیت می کنم اونم در وزن فوق سنگین. هیکلم بزرگ هستش و مقداری شکم دارم.

ولی انصافا انصافا بد تیپ نیستم، همیشه لباسام مرتب هستش و شیک می گردم.

اون روزی هم که رفتم منزل دختر خانم با لباس شیک پیراهن سفید و شلوار پارچه ای سرمه ای شیک اتو کشیده . لباسی شبیه به لباس دامادی .

ولی اصلا تعجب می کنم چرا به این خاطر به بنده جواب منفی دادم،

دختر خانم دبیر هستند، لیسانس دارند 5 سال از بنده کوچک تر هستند.

بنده، کارشناس it هستم ، فوق لیسانس دارم و چهره ا مثبت هستش " به گفته دوستان و آشنایان ".

با تشکر.
    سلام
    پسند کردن هیکل و قیافه طرف مقابل یه امر کاملا نسبی و سلیقه ایه
    بالاخره همونطور که شما واستون ویژگیهای ظاهری همسر ایندتون مهمه لطفا واسه طرف مقابلتون هم این حق رو قایل بشین

من خودم قبلا پر بودن هیکل جزو معیارهام بود
    یعنی دوس داشتم با یه اقای شکم دار شبیه شما ازدواج کنم
    اما خب همسر عزیزمو که دیدم عاشقش شدم بااینکه خیلی نحیف و لاغرن پسندیدم و الان شیفته و عاشقشم

میخوام بگم شاید اگه با دختر موردنظر بصورت حضوری صحبت کنین بتونین تحت تاثیر قرارش بدین و جوری بتون علاقمند شه که از معیار ذهنیش چشم بپوشه
    میتونین امتحان کنین
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

13. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

T90

14. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

درود

سپاسگذارم از عزیزانی که وقت گذاشتن بنده راهنمایی کردند.

پس شما می گید دیگه پیگیری نکنم و تماس نگیریم و سماجت نکنم ؟

اخه دختر همسایه امون ازدواج کردن، ایشون (دختر همسایه امون) اصلا قصد نداشتند ازدواج کنند چندین خاستگاری رد کردند ولی یک خواستگار سمج داشتند چندین بار رفتند و اومدن تماس گرفتند بالاخره جواب داد. با دختره ازدواج کردند.

من این کار کنم یا خیر

15. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

درود

اخه دختر همسایه امون ازدواج کردن، ایشون (دختر همسایه امون) اصلا قصد نداشتند ازدواج کنند چندین خاستگاری رد کردند ولی یک خواستگار سمج داشتند چندین بار رفتند و اومدن تماس گرفتند بالاخره جواب داد. با دختره ازدواج کردند.

من این کار کنم یا خیر
    خواهش میشه دوست عزیز
    اگه پست منو یبار دیگه بخونین منظورم این بود شاید اگه با خود این دخترخانم فیس تو فیس صحبت کنین و بتونین با جذابیت کلام و رفتار و نگاهتون تحت تاثیر قرارش بدین ایشون خودش جوری بهتون علاقمند شه که نظرش عوض شه و بتون جواب مثبت بده

قضیه منم همینجور شد البته برعکس من عاشق اقایون چاق بودم
    اما همسر بزرگوارم بااینکه خیلی لاغرن جوری با جذابیتشون منو شیفته کردن که منم از معیار ذهنیم چشم پوشیدم و اتفاقا الان دیگه عاشق مردای لاغرم(برعکس قبل)

اینا همش به طرز رفتار خودتون ربط داره
    ادکلن بزنین لباس شیک بپوشین
    با حالت دلبرانه و جذاب باهاش حرف بزنین
    این احتمال وجود داره که نظرش عوض شه و جواب مثبت بده
    حتما میارزه به امتحان
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

16. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

T90

17. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

درود

من این کار کنم یا خیر
    سلام

یه مدت پیگیری کنید شاید بتونید نظرشونو عوض کنید.

18. 2 کاربران زیر از Experience بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    تشکر شده 580 بار در 275 پست
    میزان امتیاز
    10

وقتتون بخیر.
    با تشکر.
    ضمن عرض سلام و احترام
    قبل از هر چیزی از شما یکی دو سوال دارم...لطفا پاسخ واضح و روشنی بدید تا بعد با توجه به اونا هر کمک و مشورتی که لازم بود رو بنده تا حد ممکن بگم...لطفا به هر سوال دقیق و جداگانه پاسخ بدید...
    به عنوان اولین سوال اینو میخوام از شما بپرسم که : چقدر به خوشبختی و آرامش در زندگیه مشترک آیندت اهمیت میدی ؟ آیا واقعا به دنبال خوشبختی هستی ؟ آیا به دنبال عشق حقیقی هستی و برات اهمیتی داره ؟
    سوال دوم اینکه : شما یه مردی دیگه درسته ؟ یه مرد طبق گفته خودت 31 ساله ؟ درسته ؟ یعنی میشه گفت یک مرد تقریبا جوان تا میانسال کاملا بالغ ؟ یعنی از نظر خودت کاملا ویژگیهای مردانه رو در خودت میبینی ؟

20. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط YAshin.SAhAkiyAn نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و احترام
    قبل از هر چیزی از شما یکی دو سوال دارم...لطفا پاسخ واضح و روشنی بدید تا بعد با توجه به اونا هر کمک و مشورتی که لازم بود رو بنده تا حد ممکن بگم...لطفا به هر سوال دقیق و جداگانه پاسخ بدید...
    به عنوان اولین سوال اینو میخوام از شما بپرسم که : چقدر به خوشبختی و آرامش در زندگیه مشترک آیندت اهمیت میدی ؟ آیا واقعا به دنبال خوشبختی هستی ؟ آیا به دنبال عشق حقیقی هستی و برات اهمیتی داره ؟
    سوال دوم اینکه : شما یه مردی دیگه درسته ؟ یه مرد طبق گفته خودت 31 ساله ؟ درسته ؟ یعنی میشه گفت یک مرد تقریبا جوان تا میانسال کاملا بالغ ؟ یعنی از نظر خودت کاملا ویژگیهای مردانه رو در خودت میبینی ؟
    درود

1- بنده من از دیدگاه خودم میگم بله ارامش و اسایش، رفاه در زنگی مشترک وظیفه هر دو هستش ولی بیشتر ان بر عهده مرد هستش بنده تا اونجایی که بتونم و توان اجازه بده کار می کنم و هم از نظر مالی و هم از نظر روحی و روانی همسرم رو تغذیه کنم، بله قطعا یکی از دلایل قصد دارم ازدواج کنم داشتن یک همسر هستش که بتونه شرایط حساس و سخت در تنگناها بنده همراهی کنه که این خود باعث می شود مرد با انگیز دو چندان رو به جلو حرکت کند و به ارامش در کنار همسرش برسد.

2- بله یک مرد هستم، بله 31 سال سن دارم. میشه بیشتر توضیح بدین ویژگی ها مردانه مثل چی ؟

21. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    25992
    تشکـر
    2,703
    تشکر شده 2,480 بار در 1,283 پست
    میزان امتیاز
    12

نظرم اینه اگر با دختر خانم تاحالا حرف نزنید و شناختی از شما نداشته ، تصمیمش احساسی بوده ممکنه حتی خودش بعدا پشیمون بشه ، پس اگر حس میکنید تا حدی ملاکای شما رو داره یه فرصت دیگه به هردوتون بدین و یبار دیگه اگرشد همو ببینید اگر بازم مخالفت کردن دیگه پیگیری نکنید .
    امضای ایشان
    و خدایی هست . مهربان تر از حد تصور ...

22. 2 کاربران زیر از eli2 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

23. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

درود
    1- بنده من از دیدگاه خودم میگم بله ارامش و اسایش، رفاه در زنگی مشترک وظیفه هر دو هستش ولی بیشتر ان بر عهده مرد هستش بنده تا اونجایی که بتونم و توان اجازه بده کار می کنم و هم از نظر مالی و هم از نظر روحی و روانی همسرم رو تغذیه کنم، بله قطعا یکی از دلایل قصد دارم ازدواج کنم داشتن یک همسر هستش که بتونه شرایط حساس و سخت در تنگناها بنده همراهی کنه که این خود باعث می شود مرد با انگیز دو چندان رو به جلو حرکت کند و به ارامش در کنار همسرش برسد- بله یک مرد هستم، بله 31 سال سن دارم. میشه بیشتر توضیح بدین ویژگی ها مردانه مثل چی ؟
    خب برادر یه شعر قدیمی هست که به درد همینجاها میخوره...الکی این بیت رو نگفتن که : خواهی که جهان در کفِ دستان تو باشد / خواهانِ کسی باش که خواهانِ تو باشد...
    این بیت یه حرف همینطوری نبوده که یدفعه و بیخودی به ذهن شاعر برسه...پشتش فکر بوده...پشتش بسیار تجربه ها بوده...پشتش انعکاسی از تاریخ همینطور روابط عجولانه و اشتباهات تکراری بوده...پس بهتر نیست یکم درس بگیریم از تاریخ و گذشتگان و یکم تفکر و تعمق کنیم تو این قضیه ؟
    بعد از این چیزیکه بنده خوندم اینجا و با گفته های شما اصلا شاخ درآوردم از تعجب که چطور این خونواده همچین برخوردی کردن و از اون عجیب تر چطور شما هنوز داری به این شخص فکر میکنی...بنده در تمام عمرم تابحال همچین چیزی ندیده بودم...یعنی اصلا تصورشو نمیکردم که یه خانواده برگردن به خاستگار دخترشون به وضوح دلیل جواب رد دادنشون رو به ظاهر طرف ربط بدن و همچین توهینی به شخص خاستگار کنن...واقعا خیلی عجیبه...و از اونطرف واقعا خیلی حرکت زشت و بدیه...نهایت بی فرهنگی و بی انصافی و بی ادبیه...اصلا چه معنی داره همچین چیزی گفته بشه ؟ اونم به شخص غریبه ای که اومده خاستگاری و امر خیر اونهم از راه درست و با خونواده ؟ کجا تا حالا همچین کاری درست بوده که یدفعه برگردن و ظاهر طرف رو بهونه قرار بدن ؟ میتونستن هرچیزی بگن...اصلا میتونستن چیزی نگن...چه الزامی بود مگه ؟ میتونستن خیلی راحت مادر ایشون به مادر شما فقط بگه که ( دخترم راضی نبود حالا به دلایلی ) و دیگه هرچقدرم شما اصرار میکردین چیزی نمیگفتن...هرجوری حساب کنیم میبینیم اصلا درست و اصلا لازم نبوده که اینا همچین چیزیرو یدفعه برگردن بگن...
    شما اگه به صحبتهای خودتم دقت کنی تو یکی از پستها میبینی که حتی خودتم برگشتی گفتی که بارها به این مساله فکر کردی و خودخوری کردی که چرا حداقل نگفتن مشکل دیگه ای دارم...چرا نگفتن کاش فلان ایرادو داشتم یا مثلا اعتقاداتم یا دیدگاهم به زندگی یا اصلا هر مشکل دیگه ای دارم...از خودت پرسیدی که کاش برمیگشتن میگفتن دزدی یا معتادی یا قاچاقچی ای ...نه اینکه همچین چیزی بگن و بین یه مشکل ظاهری رو به رخت بکشن

پس برادر من...پسر خوب...الان با توجه به این کار و حرکت زشت و غیر اخلاقی و عجیب و غریب این خانواده و اون دختر به خصوص...تنها سوالی که برای بنده و خودت باقی میمونه این هست که : جدا برای چی و روی چی حسابی الان هنوز داری به این فکر میکنی که این دختر خانوم رو انتخاب کنی و به دستش بیاری ؟ آخه رو چه حسابی همچین فکری میکنی ؟
    میدونی چرا راجع به مرد بودن و 31 ساله بودن سوال کردم ازت ؟ چون بطرز عجیبی باورم نمیشد نوشته هات در پست بالاتر رو بعد از جریانی که تعریف کردی...یعنی اصلا باورم نمیشد یه مرد در این سن و سال بعد از همچین ماجرایی بیاد و باز انقدر عجولانه و احساساتی مصل یک نوجوونه بی فکر عمل کنه...شما داری میگی رفتی خاستگاریه یه خانومی که تا بحال هیچ آشناییه قبلی ای باهاش نداشتی...و بعد اینطور که از صحبتهات پیداست مثل اینکه تو همون جلسه ی خاستگاری هم با دختر خانوم هیچ صحبتی نکردی...یعنی تا الان اصلا یک کلمه هم با این خانوم هم صحبت نشدی که بفهمی چطور آدمیه...علایقش چیه..اعتقاداتش چیه...نگاهش و فلسفه ش برای زندگی چیه...امیال و آرزوهاش چیه...کلا هیچی به هیچی...و فقط از روی ظاهر و یه پیش برداشته اولیه از روی نوع ظاهر زندگی و احتمال خود ظاهر و سر و وضع دختره این همه با جدیت تصمیم گرفتی که حتما و حتما و 200 درصد همین دختر رو میخوای و باید حتما بهش برسی و دیگه انتخابه اول و آخرته ؟ یعنی واقعا این مدلیه که شما میخوای زیربنای یک عمر زندگیه مشترکت رو بسازی و روش بنا کنی پایه های اون عشق و آرامشی که دنبالشی رو ؟
    با آدمی که اصلا باهاش حرفم نزدی و درواقع هیچی ازش نمیدونی و تازه در کمال شگفتی اون آدم تو اولین جلسه ی خاستگاری هم برگشته و یه ایراد ظاهری از شما گرفته و رو همون ایراد شمارو رد کرده و بهت جواب منفی داده ؟ یعنی واقعا برای همچین کسی داری خودتو به آب و آتیش میزنی ؟ آخه برادر من...چرا یکم فکر نمیکنی؟ چرا یکم برای خودت ارزش قائل نیستی ؟ چرا بیرای عزت نفست و غرورت ارزش قائل نیستی ؟ مصلا صفت مرد رو داری یدک میکشی برادر من...اونم یه مرد ورزشکار...اونوقت اینهمه احساساتی و عجول بودن و تصمیمات بچگانه ؟
    آیا تو جامعه ای که زندگی میکنی راهروهای دادگاهها رو ندیدی ؟ تا حالا دلایل اکثر طلاقهای امروزی رو ندیدی و نشنیدی که چه چیزهای احمقانه اما به شدت مهم و جدّی ای بودن ؟ حالا اگه اونجا ندیدی تو همین انجمن میتونی ببینی...یه گشتی بزنی تاپیکهای زیادی رو میبینی که دختره با پسره برگشته میگه : 4 سال باهم دوست بودیم...بعدش 2 سال نامزد بودیم...الانم 1 ساله که از عقدمون میگذره...اما دیگه اصلا حوصله ی همدیگرو نداریم و اصلا نمیتونیم همدیگرو تحمل کنیم و فقط میخوایم زودتر از دست هم خلاص شیم...میدونی چند مورد از اینا هست ؟ اونم تو جامعه ی الان که تقریبا اکثرا همه درگیر دوستی ها و آشناییهای قبل ازدواجن و با اینکه سالها برا همدیگه دل میدن و قلوه میگیرن و کلّی قربون صدقه ی هم میرن اما بعد ازدواج تا زیر یه سقف رفتن یدفعه میبینین مشکلات و تفاوتها مثل خار و سیخی داغ تو چشمشون فرو میره و بعد دیگه نمیتونن همدیگرو تحمل کنن و مثل سگ و گربه میوفتن به جان هم...یا میوفتن تو کار خیانت...یعنی جدا این چیزارو تو این 31 سال ندیدی و نشنیدی و خبر نداری در دنیای دورو ورت چی میگذره ؟ که اومدی میگی دختری رو همینطور ندیده و نشناخته و بدونه یک کلمه صحبت کردن انقدر میخوای و حتی بعد از اینکه خودش و خونوادش همچین توهینی بهت کردن که از نظر هر عقل سلیم و آدم منطقی ای یک تحقیر کردن و بی احترامیه بزرگ هست...اونوقت بازهم داری میگی میخوای بری دوباره خاستگاریش ؟
    واقعا بنده موندم که چه بلایی داره سر پسرها و مردهای نسل جدید این جامعه میاد...والا دیگه دیده بودیم که دارن از اون صفات مردانه ی قدیمی فاصله میگیرن و خیلی نازک نارنجی میشن جدیدا...اما دیگه تا این حد ؟ یعنی واقعا شما حاضری هر طور پستی و حقارت رو به جون بخری بخاطر آدمی که شمارو تو همون نگاه اول گرفته با یه ایراده ظاهری رد کرده ؟؟؟ جدا به نظرت اگه کارتون به زندگیه مشترک برسه هم اون زندگی واقعا ارزشی داره ؟

24. 3 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

25. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    12497
    تشکـر
    1,041
    میزان امتیاز
    10

چون صحبتها کمی طولانی بود در دو پست عنوان کردم بقیش رو...
    خواهشا یکم به خودت بیا برادره من...جدا دلم سوخت و قلبم به درد اومد وقتی همچین مطلبی رو خوندم و همچین برخوردی رو از یکی از خانواده ی ایرانی دیدم که تازه شما اینقدر تو پست بالاترتون ازشون تعریف کردین و گفتین فلانن و بهمانن...که تا اینجای کار تمام اون تعریفها فعلا تو زرد از آب در اومده...بخاطر همون جواب و نحوه ی رد کردنه شما...هرچقدرم یه آدم یا خانواده بی فرهنگ باشن بازم نباید اونطوری رد میکردن...اونم انسان غریبه ای که به عنوان مهمان و خاستگار وارد منزلشون شده رو...کم چیزی نیستا...خاستگاری رفتن در جامعه ی امروز...
    تو وضع فلاکت باری که مملکت ما در این روزها داره و جوونها انقدر با مشکلات اقتصادی و اجتماعی درگیرن که حتی نمیتونن تا سالها به ازدواج و خاستگاری رفتن اصلا فکر کنن...اونوقت یه تک و توک و معدود جوونهایی که پتانسیلش رو دارن ( مثل شما ) و میرن خاستگاری و اقدام رسمی میکنن اونوقت باید همچین برخوردی باهاشون بشه ؟ تو این جامعه و وضع امروز اصلا پسری که میره خاستگاری رو باید بزاری رو سرت حلوا حلواش کنی...اونم ندیده و نشناخته و حتی یک کلمه تا حالا نه تو اجتماع و نه حتی جلوی جمع با دختره صحبت نکرده...فقط همینطوری بیرون دیدتش و بعد تصمیم گرفته که بره خاستگاری...(حالا از اینش بگذریم که این حرکت تا چه حد اشتباهه) اما همینکه این پسر جوون همچین کاری کرده باید تاجش کنی بزاریش سرت...بقول این یارو حسن ریوندی اینجور جوونا اصلا پسره شایسته ی سال هستن...اصلا باید بهشون جایزه داد و ازشون تقدیر کرد...که در جامعه و مشکلات امروز تونستن مقدمات اولیه ی شروع زندگیه مشترک رو آماده کنن و بعد هم برن رسما خاستگاریه یه نفر...وگرنه خاستگار کجا بود تو این دوره...اینا شوخی نیستا فقط...جدیه...و بدجوریم جدیه...به طرز وحشتناکی فاجعه است...وضع خیلی خرابه...

برا همین توصیه ی من به شما اینه برادر ...یکم به خودت بیا...یکم بشین و با خودت فکر کن و دودوتا چهارتای کوچیک کن...مردی گفتن مثلا...برای خودت و شخصیتت و تلاشی که تا اینجا کردی ارزش قائل شو...این همینو میخوام همینو میخوامهایی که الان میگی و این تلاش و جدیت در راه رسیدن به یه دختر رو فقط و فقط برای کسی خرج کن که ارزش تورو بدونه...که قدر تورو بدونه...و از همه مهمتر از همون اول قدم به قدمه آشنایی و شروع رابه رو با احترام و علاقه ی دوطرفه برداره...دقت کن به این حرفم...خوب گوش کن این جاش رو : ( قدم به قدمش باید با احترام و علاقه ی دو طرفه جلو بره ) نه اینکه تو اولین برخورد برگردن یه همچین ایراده ظاهری ای از طرف بگیرن و اونرو مثل پتک تو سرش که هیچی تو صورته طرف بکوبن...درس بگیر از تاریخ...از اشتباهات دیگران...از آیینه های عبرتی که دارن در جامعه ی امروز و حتی در دورو بر خودت زندگی میکنن...اونها همه تجربه ای هستن برای تو که نگاشون کنی و از ایراداتشون یاد بگیری و از خوبیاشون استفاده کنی...اینقدر ساده لوحانه و عجولانه به مسائل نگاه نکن...مثل کودک 4 ساله ای که مثلا برای آب نبات یا بستنی ای پاشو به زمین میکوبه و از والدینش اصرار میکنه رفتار نکن...اگر فکر میکنی کرد شدی پس مردانه رفتار کن و گفتار کن...در غیر اینصورت اصلا آمادگیه شروع زندگیه مشترک و همینطور تکیه گاه و پناهگاهی برای یک زن شدن رو هم نداری...اگر بخوای انقدر احساساتی باشی پس آمادگیشو نداری...
    ضمنا برای انتخابت هم فقط به یه ظاهر و نوع مثلا پوشش و اعتقادت خونوادگی و گفتار پدر و مادرش یا کارشون یا درآمدشون و اینها نگاه نکن...بالاتر چی داشتم بهت میگفتم ؟ گفتم یارو سالها طرفش رو میشناخته ولی بعدا دیده که نه مثل اینکه رودست خورده و طرف عروس تعریفی دراومده...سالها باهاش دوست بوده اما بازم بعد ازدواج براش حکم یه آدم غریبه رو داشته و انگار که اصلا نمیشناختتش ...پس ساده نباش انقدر...
    نه تنها در جلسات خاستگاری بارها و بارها باید با طرف بشینی و ساعتها صحبت کنی...بلکه بهت پیشنهاد میکنم اگر قضیه کمی جدی شد تا جای ممکن اونقدر دوران نامزدی رو طولانی کنین و کشش بدین که کاملا همدیگرو بشناسی...هرچند هیچوقت نمیشه تو نامزدی کامل دو طرف همدیگرو بشناسن...اما بالاخره میشه درصد زیادی رو دید و تجربه کرد...اگر وقت بزارن واقعا برای هم و اینکه ریزبین و دقیق باشن توی شرایط و محیطهای مختلف...باید خیلی زرنگ و خیلی نکته سنج باشن و تا حد ممکن احساسات رو وارد کار نکن در مراحل شناخت...ازدواج بزرگترین و مهمترین تصمیم زندگیه پسر خوب...انقدر سادش نگیر...البته این مراحل شناخت و ایناییم که گفتم ایشاالله برای نفر بعدیه...وگرنه این موردی که الان مد نظرت هست رو که به جد بهت بگم خودت رو گول نزن...به درد تو نمیخوره...و شما هم به درد ایشون نمیخوری...و همیشه هم اینرو بدون انتخاب برای زندگیه مشتکر باید کاملا دو طرفه باشه و کاملا هم آزادانه و صادقانه...یعنی نمیشه یه طرف فقط بگه نه من همینو میخوام باید به همین برسم...درحالیکه اون طرفه دیگه داره میگه نه...پس ببین...وقتت و وجودت رو برای همچین مواردی صرف نکن...برو دنبال کسیکه اونم تورو بخواد یا حداقل در نگاه اول و در قدمهای اولیه ی آشنایی به اندازه ی خودت برای شناخت اولیه قدم برداره و تلاش کنه...و در هر شرایطی هم احترامت رو نگه داره و بهت توهین نکنه...حتی اگر تصمیم گرفت که نخوادت و به دردش هم نمیخوری هم...باید محترمانه پاسخ منفی بده و ردت کنه...نه این چیزیکه ما در بالاتر دیدیم که واقعا مایه ی تاسفه واقعا...
    ضمنا در مورد اینکه فتی وزنه بردار هستی و درشت هیکل و کمی شکم هم داری...حالا من نمیدونم این چه تفکر و سنتی شده مخصوصا در ایران که انگار همه ی سنگین وزنهای رشته ی وزنه برداری باید حتما شکم داشته باشن...نمیدونم والا...درسته که باید هیکلی باشن و اون میزان چربی هم اتفاقا کمک زیادی شاید بکنه از خیلی جهات...اما توی قیمت شکم و پهلو...هر طور و با هر منطقی و از هر زاویه ای که بهش نگاه کنی و با خودت حساب کنی میبینی که : اگر شکمت کمی کوچکتر و لاغرتر بود و به خاطر اون کمر باریکتری هم داشتی نه تنها در زندگیه روزمره و تو اجتماع ظاهر بهتری داشتی و تناسب اندامت خیلی به چشم میومد...بلکه حتی توی همون ورزش و وزنه زدن هم بسیار بسیار موفق تر بودی...چون هر عقل سلیمی این رو میدونه که اگه شکم تخت یا صاف باشه و بقوله معروف چسبیده باشه به کمر و پهلو هم نداشته باشی تا حد امکان...مشخصا اینها باعث میشه کمر خیلی خیلی قویتر و قدرت بدنیه بیشتری داشته باشی...چون شکم داشتن در هر صورت ضرره...الان شاید جوون باشی و قوی و گرم و چیزی حالیت نشه...اما به مروره زمان اون عوارضش رو نشون میده...
    پس یه توصیه ی خیلی جدی و مفید بهت میکنم : اینکه ترجیحا یه مدتی وزنه برداری رو کمتر کن و تمرکزت رو بزار توی ورزش کردن برای کوچکتر کردنه شکمت...همینطور برنامه ی غذاییت رو هم تغییر بده...یه مدت...نهایتا یه سال...اگه لازم شد فقط بدنسازی کار کن...یکم وقت بزار براش و برنامه ریزی و فداکاری و از خودگذشتگی...و اگه بتونی اون شکل رو کوچیک و صاف کنی...اونوقت میبینی که نه تنها تو چشم مردم چقدر بهتر دیده میشی...نه تنها درورزشت چقدر موفق تری...بلکه بزار مهمترین و کلیدی ترین نکته رو هم بگم : ( اینکه فردا توی زندگیه زناشویی هم بسیار موفقی ) ...وگرنه فکر میکنی چرا پسرای جوون این دوره اینقدر دنباله بدنسازی رفتن و ساختن شکم شیش تیکه و این چیزا هستن ؟ تا حالا بهش فکر کردی ؟ میدونی از نظر خانومها مخصوصا دخترهای امروزی این قضیه چقدر مهمه و چقدر توی دید و برانداز کردنه یک مرد به این نکته توجه میکنن ؟ شاید حتی به مراتب بیشتر از قیافه ی طرف...میدونی چرا ؟ چون شکمه صاف و قوی و کمری باریک داشتن برای مرد به طور دقیق و واضحی تاثیر بسیار مستقیمی روی عملکرد فیزیکیشون در زندگیه زناشویی داره...اینو ممکنه الان متوجه نشی اما بعدها که شرایطش پیش اومد مطمئنا به حرفم خواهی رسید...پس جدا توصیه میکنم که یه برنامه ی غذایی و ورزشی بزار و از شر شکمه راحت شو...تا حداصل پس فردا باز یجای دیگه رفتی سرت بالا باشه و مطمئن باشی که طرف قرار نیست حداقل همچین ایرادی ازت بگیره و دیگه دهن ها همه بسته هستن در مورد ظاهر و چاقی یا هرچیزی از این قبیل...پس با کمی از خود گذشتگی خودت و خیالت رو راحت کن و اعتماد به نفست رو هم بیشتر...همینطور برای سلامتیت خوبه...
    بنده هراونچه که بازم بود رو گفتم...دیگه تصمیم با خودت و اینکه چه اِراده ای کنی...با آرزوی بهترینها...سلامت و سربلند باشید.

26. 2 کاربران زیر از YAshin.SAhAkiyAn بابت این پست مفید تشکر کرده اند

27. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40867
    تشکـر
    62
    تشکر شده 4 بار در 2 پست
    میزان امتیاز
    0

سپاسگذارم دوست گرامی.

با توجه به توضیحات شما ، اقدامی نمی کنم.

28. کاربران زیر از T90 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)