نمایش نتایج: از 1 به 28 از 28

موضوع: مشکل با خانواده خودم در دوره نامزدی

15336
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    تشکر شده 14 بار در 14 پست
    میزان امتیاز
    5

مشکل با خانواده خودم در دوره نامزدی

سلام وقتتون بخیر من دخترم ۳۱ سالمه شاغلم کارشناسی ارشد دارم ۶ ماهه عقد کردم.ولی یک مشکل اساسی با خونواده دارم. نمیدونم واقعا چطور باید حلش کنم. خونوادم به خاطر یسری رفتارای خاصی که قبول دارم زشت بوده از سوی مادرشوهرم اتفاق افتاده رو خونواده شوهرم حساس شدن. یبار نشده با دل خوش من بخوام برم با شوهرم بیرون یا برم خونشون هر بار رفتم و برگشتم خونه پدرم و مخصوصا مادرم کم محلی کردن بی محلی کردن یوقتایی هم با من بحث کردن خلاصه اینکه میگن دوره نامزدی بهترین دورانه برای من اینطور نیست و کاملا زجر آوره. واقعا نمیدونم چکار کنم. باهم میریم بیرون عین بچه ها تا شب نشده باید برگردم خونه. با شوهرم مشکلی ندارن. خیلی دوسش دارن بهم میگن اون بیاد همیشه اینجا خونه خودشه ولی من که نمیتونم ازش بخوام تو همش بیا اینجا ولی من خونتون نمیام.من شوهرمو خیلی دوست دارم پدرمادرمم خیلی دوست دارم مادرم مریضه سنش بالاس دوس ندارم ناراحتش کنم. ولی خب نمیتونم به شوهرم بی توجهی کنم وقتی انقد اون منو دوست داره. الانم خونوادم بهم گیر میدن تو چقد بیخیالی زودتر برو جهیزیه بخر یوقتایی عصبانی میشم که شما انگار خیلی دوست دارین زودتر ازین خونه برم. حتی خواهر برادرامم از من توقع دارن نیم ساعت من برم بیرون مثلا مادرم سرش درد بگیره به من میگن تو چرا مواطبش نبودی. حتی منو مقصر میدونن واس مریض شدنش.مادرم خیلی مهربونی ولی در عبن حال خیلی عصبی به خدا نمیدونم چکار کنم. اگه میشه راهنماییم کنبن زودتر ممنون میشم

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : مشکل با خانواده خودم در دوره نامزدی

نظر پدر و مادر در ازدواج خيلي مهمه
    بعضيا هستن نظر والدين رو زير پا ميزارن و بي توجهي مي كنن يا ميگن زندگي خودمه به خودم مربوطه ولي شكست ميخورن !!!
    ما در جامعه ايراني و با اين فرهنگ زندگي مي كنيم و نميشه ازش فرار كرد. والدين و خانواده دو طرف نقش مهمي در رابطه زن و شوهر دارن و به شخصه زندگي هايي رو ديدم از رابطه خانواده ها با هم ١٨٠ درجه چرخيدن و اوضاع بهم خورده و مطمئن باشيد فردا مشكلي پيش بياد نامزد شما طرف مادرش رو ميگيره و اوضاع بدتر خواهد شد.
    اگر مادرتون راضي نيست تن به كاري نديد ، چون مطمئن باشيد اين مادر شوهر در بقيه زندگي در كنار شماست.
    نمي خوام انرژي منفي بدم ولي ازدواج خيلي ساده نيست و اونقدر اين مسايل ساده گرفته شده كه امار طلاق ٢١ در ساعت بطور رسمي اعلام شده
    موفق باشيد

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

ممنونم از پاسخگوییتون. ولی ازدواج ما با اصلا مخالفت خونواده ها همراه نبوده.

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد بهتر است دقت کنید که بخاطر مریضی و حساسیت هایی که در سن بالا وجود دارد ممکن است خانواده شما در مورد رفت و آمدهای شما بیشتر حساسیت نشان بدهند و چون فرزند آخر خانواده هستید و هنوز با آنها زندگی می کنید توقعات از شما بیشتر می شود . اما نکته ای که بهتر سات به ان توجه داشته باشید این است که این موضوعات را در جلوی همسرتان عنوان نکنید و در کنار آن سعی کنید حتی اگر مسیر خودتان را می روید با آنها در احترام صحبت کنید و ناراحتی انها را درک کنید تا بتوانید آرامش بیشتری ایجاد کنید .
    1. شما بخاطر رفتارهای خانوادیتان با همسرتان دچار مشکل می شوید؟
    2. برخورد مادرشوهرتان باعث ایجاد مشکل بین شما و انها شده است و یا اینکه تنها حساسیت مادرتان را به دنبال داشته است؟
    3. شما در مقابل صحبت های خانواده چه واکنشی نشان می دهید؟

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

سلام و خسته نباشید. باهمسرم دچار مشکل نشدم . ولی خب مجبورم هر بار به خاطر اینکه نرم خونشون یا کمتر برم خونشون یه بهونه جور کنم چون نمیخوام خونوادمو خراب کنم. مادرشوهرم مشکلی ایجاد نکرده چون همسرم توجهی نمیکنه به حرفاش.مادرشه احترام میذاره بهش ولی خب براش خیلی مهمه که من ناراحت نشم. منم خیلی باهاش صمیمی نمیشم. خیلی هم مشکل ندارم با مادرش ولی چون ذهنیت ایجاد کرده واس این خونوادم دهنیت بدی دارن بهش و فکر میکنن من دارم مخفی میکنم.
    در مورد واکنش های خانواده بیشتر مواقع سکوت میکنم.چون میدونم بحث کردن فایده ای نداره.یوقتایی هم تایید میکنم میگم باشه. یا میگم من به خاطر شوهرم میرم اونجا نه به خاطر مادرش.

6. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    7

نقل قول نوشته اصلی توسط Hds نمایش پست ها
    سلام وقتتون بخیر من دخترم ۳۱ سالمه شاغلم کارشناسی ارشد دارم ۶ ماهه عقد کردم.ولی یک مشکل اساسی با خونواده دارم. نمیدونم واقعا چطور باید حلش کنم. خونوادم به خاطر یسری رفتارای خاصی که قبول دارم زشت بوده از سوی مادرشوهرم اتفاق افتاده رو خونواده شوهرم حساس شدن. یبار نشده با دل خوش من بخوام برم با شوهرم بیرون یا برم خونشون هر بار رفتم و برگشتم خونه پدرم و مخصوصا مادرم کم محلی کردن بی محلی کردن یوقتایی هم با من بحث کردن خلاصه اینکه میگن دوره نامزدی بهترین دورانه برای من اینطور نیست و کاملا زجر آوره. واقعا نمیدونم چکار کنم. باهم میریم بیرون عین بچه ها تا شب نشده باید برگردم خونه. با شوهرم مشکلی ندارن. خیلی دوسش دارن بهم میگن اون بیاد همیشه اینجا خونه خودشه ولی من که نمیتونم ازش بخوام تو همش بیا اینجا ولی من خونتون نمیام.من شوهرمو خیلی دوست دارم پدرمادرمم خیلی دوست دارم مادرم مریضه سنش بالاس دوس ندارم ناراحتش کنم. ولی خب نمیتونم به شوهرم بی توجهی کنم وقتی انقد اون منو دوست داره. الانم خونوادم بهم گیر میدن تو چقد بیخیالی زودتر برو جهیزیه بخر یوقتایی عصبانی میشم که شما انگار خیلی دوست دارین زودتر ازین خونه برم. حتی خواهر برادرامم از من توقع دارن نیم ساعت من برم بیرون مثلا مادرم سرش درد بگیره به من میگن تو چرا مواطبش نبودی. حتی منو مقصر میدونن واس مریض شدنش.مادرم خیلی مهربونی ولی در عبن حال خیلی عصبی به خدا نمیدونم چکار کنم. اگه میشه راهنماییم کنبن زودتر ممنون میشم
    سلام
    میشه بفرمایین مادرشوهرتون دقیقا چه رفتارایی کردن که خانواده شما تااین حد به دل گرفتن؟

ایا شوهرتون راجع به رفتارای مادرش چه قضاوتی کرده یا چه واکنشی نشون داده؟

ببین مادرشوهر و پدرشوهر منم گاهی وقتا رفتارای فجیع میکنن
    زبون دارن از اینجا تا اونور دنیا واسه نیش و کنایه زدن و دل شکستن

همسرم معصوم هستن اما من امکان اینو ندارم باایشون مطرح کنم و ازش بخوام قضاوت کنه یا به پدرمادرش تذکر بده
    چون همسرم قلبشون خیلی ضعیفه

اما شما که همسرتون خوشبختانه سالم هستن مهمترین نقش رو ایشون ایفا میکنن
    اگه مادرشون رفتار نامناسب و نابهنجار داشتن همسر شما میتونه به مادرش تذکر بده یا حتی از مادرش خواهش کنه از مادر شما عذربخواد
    البته اگه مادرشوهرتون به مادر شما بی احترامی کرده باشه

خلاصه که نقش همسرتون خیلی کلیدیه
    سکوت و بی واکنش بودن ایشون نشونه بی تفاوت بودنش نسبت به رفتارای مادرشه و البته طبیعیه که خانواده شما حساس بشن و از ایشون دل خوشی نداشته باشن
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

7. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

ممنونم از پاسخگوییتون. ولی ازدواج ما با اصلا مخالفت خونواده ها همراه نبوده.
    مخالفت بستن دست و پای شما و جلوگیری از جاری شدن عقد نیست !!!
    همینکه می فرمایید مادر ناراضی است برای مشکلات آینده کافی و منتظر تنش های جدی تری باشید
    اینها تجربیات و نتیجه مطالعه حداقل 200 پرونده و صورت جلسه مشاوره طلاق زوجین جوان هستش که مثل شما زندگی های واقعی بودن و این مسایل رو بی خیالی طی کردند
    موفق باشید

8. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

با توجه به توضیحات شما بهتر است در کنار حفظ احتران خانوادیتان عنوان کنید که شما روابط جدایی با همسرتان دارید و دیدگاهای خانواده همسرتان تاثیری بر این موضوع ندارد و سعی کنید به همین مسیر ادامه بدهید در هر صورت خانواده های هریک از شما با تفاوت دیدگاهایشان قابل احترام می باشند اما نیاز است که شما دیدگاهای آنها را وارد رابطه خصوصیتان نکنید و احترام هردو خانواده را نگه دارید.
    در صورت باز گو کردن مجدد این مسائل از سمت خانوادیتان بهتر است در ارامش و بدون توهین با آنها صحبت کنید و بیان کنید که شما بخاطر همسرتان این مسیر را طی می کنید و نشان بدهید که نگرانی ها و ناراحتی های آنها را درک می کنید .

9. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

ممنونم. دقیقا همینکارو میکنم. حتی مادرم بارها به زبون خودش اورده برو پیش شوهرت ناراحتش نکن خیلی پسر خوبیه. ما چکار به مادرش داریم.میرم ولی بعدش باز همون داستانه. دیشب مادرم خونه نبود ما بیرون بودیم بعدش رفتم خونشون تا رسیدم خواهرم زنگ زد پدرم فشارش رفته بالا خونه تنهاست برو خونه. زنگ زدم پدرم گفت خوبم گفتم بیام گفت خودت میدونی.سریع اومدم خونه. شوهرم برگشت خونه خودشون. مادرش داشت شام میاورد که اصلا نموندم. به خدا خجالت میکشم .خواهرمم خیلی حساسه مسائلو خیلی بزرگ میکنه. یوقتایی میگم عروسی کنیم بریم مشکلمون شاید حل بشه ولی خب فعلا شرایط عروسی رو نداریم.

10. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

همون جلسه خواستگاری چند تا تیکه انداخت . چایی بردم برنداشت شیرینی تعارف کردم برداشت نخورد. همه عروسو پاگشا میکنن اون نکرد. بعد چند ماه دعوت کرد ولی چیزی نداد. مناسبتا که معمولا یه هدیه میگیرن نگرفت. هربارم بوده شوهرم گرفته نه اون. کلا مادرش خیلی خسیسه. هر بارم اینور اونور نشسته هی از پسرش تعریف کرده به گوش پدرمادرم رسیده.اونام حساس شدن
    واکنش شوهرم خب قبول داره مادرش تیکه میندازه میگه به منم میندازه .من اوایل تا یه حدی میگفتم اونم جلو مادرشو میگرفت. ولی خب بعدا دیگه نگفتم چون هرچی باشه مادرشه.شاید بعدا به کوچیکترین رفتار من واکنش نشون بده . دیگه چیزی نمیگم. البته با مادرش صمیمی هم نمیشم زیاد که بخواد دخالت کنه. کلا ادم خوش ذاتی نیس .
    در کل باهمه اینها من مشکلی ندارم تحمل میکنم و کنار میام و احترام میذارم ولی خونواده من حساسن اینو نمیدونم چه کنم

11. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

....

12. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedtehran نمایش پست ها
    مخالفت بستن دست و پای شما و جلوگیری از جاری شدن عقد نیست !!!
    همینکه می فرمایید مادر ناراضی است برای مشکلات آینده کافی و منتظر تنش های جدی تری باشید
    اینها تجربیات و نتیجه مطالعه حداقل 200 پرونده و صورت جلسه مشاوره طلاق زوجین جوان هستش که مثل شما زندگی های واقعی بودن و این مسایل رو بی خیالی طی کردند
    موفق باشید
    فکر کنم من منطورمو بد رسوندم یا شما اشتباه متوجه شدین.قرار نیست خطبه عقد جاری بشه چون ما ۶ ماهه که عقد کردیم طبیعتا بدون عقد که نمیرم خونه مادرشوهرم
    بعدم ازدواج ما از سر بیخیالی نبوده اینجوری که شما میگین.

13. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

فکر کنم من منطورمو بد رسوندم یا شما اشتباه متوجه شدین.قرار نیست خطبه عقد جاری بشه چون ما ۶ ماهه که عقد کردیم طبیعتا بدون عقد که نمیرم خونه مادرشوهرم
    بريد سر خونه زندگي تون
    فوقش چند وقت بعد طلاق ميگيريد
    شما مشاوره پذير نيستي !!!

14. بالا | پست 14

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

عزیزم
    شما درست توضیح دادین و من از پست اولتون منظور شما رو متوجه شدم
    خیلی زحمت نکشین به کسی که روی برداشتها و نظرت اشتباهش پافشاری میکنه مطلب رو تفهیم کنین

مسلما مشکل شما حاد نیس و اصلا این مشکل شما و نامزدتون نیست
    بلکه درواقع مشکل مادر شماست

بهترین کار اینه که قبل از هرچیزی درنظر داشته باشین مساله شما و نامزدتون ربط به درگیریهای احساسی بین خانواده ها نداره

بعدش سعی کنین مادرتونو به ارامش دعوت کنین و اگه لازم دیدین با نامزدتونم مشورت کنین واسه حل این مشکل
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

15. بالا | پست 15

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

بريد سر خونه زندگي تون
    لااقل نمک به زخم ادم نپاشین وقتی اطلاعاتتون و اگاهیتون کامل نیست. ممنونم لطفا دیگه پاسخ ندین

16. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

17. بالا | پست 16

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    عزیزم
    شما درست توضیح دادین و من از پست اولتون منظور شما رو متوجه شدم
    خیلی زحمت نکشین به کسی که روی برداشتها و نظرت اشتباهش پافشاری میکنه مطلب رو تفهیم کنین

مسلما مشکل شما حاد نیس و اصلا این مشکل شما و نامزدتون نیست
    بلکه درواقع مشکل مادر شماست

بهترین کار اینه که قبل از هرچیزی درنظر داشته باشین مساله شما و نامزدتون ربط به درگیریهای احساسی بین خانواده ها نداره

بعدش سعی کنین مادرتونو به ارامش دعوت کنین و اگه لازم دیدین با نامزدتونم مشورت کنین واسه حل این مشکل
    ممنونم از راهنماییاتون.من هیچوقت دنبال دعوا و ناراحت کردن کسی نیستم.واقعا نمیدونم اینجا اومدم مشاوره بگیرم یا بیشتر ناراحت بشم. چرا بعضیا انقدر راحت کلمه زشت طلاق رو به زبون میارن.

18. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

19. بالا | پست 17

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

ممنونم از راهنماییاتون.من هیچوقت دنبال دعوا و ناراحت کردن کسی نیستم.واقعا نمیدونم اینجا اومدم مشاوره بگیرم یا بیشتر ناراحت بشم. چرا بعضیا انقدر راحت کلمه زشت طلاق رو به زبون میارن.
    خیلی کار خوبی کردین دنبال مشاوره گرفتن هستین
    اما بعضیا بخاطر فشارهای زندگیشون متاسفانه خشم و فشارهای عصبیشونو تو تاپیک دیگرون خالی میکنن

نظرات اینجور افراد رو کلا جدی نگیرین
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

20. بالا | پست 18

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    تشکر شده 8,594 بار در 3,929 پست
    میزان امتیاز
    19

بريد سر خونه زندگي تون
    قطعا طرز مشاوره شما صحیح نیست که ایشون نمیپذیرن
    بهتره ابتدا روی روش خودتون کار کنین و انقد راحت برای زندگی دیگران حکم صادر نکنین
    اگر میدونستید کلمات شما به عنوان مشاور چقدر روی مراجع تاثیر داره انقد تیز و تند حرف نمیزدید
    البته به نظر میرسه شما مشاور یا روانشناس نیستید چون از اصول اولیه مشاوره آگاه نیستید

لااقل نمک به زخم ادم نپاشین وقتی اطلاعاتتون و اگاهیتون کامل نیست. ممنونم لطفا دیگه پاسخ ندین
    سلام دوست عزیز
    به سایت مشاور خوش اومدید
    من با شما همدردی میکنم
    مثل شما فرزند آخر هستم و به تازگی عقد کردم
    تقریبا همین مشکلاتی که شما دارید رو من هم دارم
    بهترین کار اینکه بی‌تفاوت باشید
    وقتی مادرتون ناراحت میشه
    یه لبخند بزنید و بگید هیچ چیزی اونقد ارزش نداره که شما ناراحت بشید وقتی هم میدونین من با شوهرم خوشبختم و اونم تحت تاثیر خانوادش نیس پس دیگه ناراحتی نداره
    یه چیز دیگه هم اینکه
    این انرژی منفی که نسبت به مادرشوهرتون دارید رو کنار بذارید
    هیچ آدمی ذاتا بدجنس نیست
    شرایط و محیط باعث میشن دیگران سبک رفتاری خاصی رو در پیش بگیرن
    شاید مادرشوهرتون هیچوقت یه رابطه عاشقانه تجربه نکرده
    یا فرصت انتخاب همسر نداشته
    و همه‌ی این‌ها بصورت ناخودآگاه توی رفتارش اثر میذاره
    تنها راهش اینکه شما با مهربونی برخورد کنید
    نه خیلی صمیمی نه خیلی سرد
    مهربون باشید چون هیچکس نمیدونه قلب آدما چه زخمایی رو تحمل کرده که اینطور رنجور شدن
    برای خواهر و برادراتون هم توضیح بدید که شما تا همیشه تو خونه نیستید که مواظب والدین باشید و اونا هم یه سهمی دارن
    مثلا یه بار که خواستید برید بیرون به خواهرتون زنگ بزنین و بگید که من دارم میرم بیرون لطفا برو خونه و مواظب مامان بابا باش
    شاید بهش بربخوره
    اما حداقل یادآوری کردین که اونا هم وظایفی دارن
    توی این بحثا هم طرف شوهرتون رو نگیرید
    چون ممکنه خانوادتون نسبت بهش موضع بدی بگیرن و فک کنن ایشون شما رو به اصطلاح پر میکنن
    مادرتون خودش هم همسر داره پس درک میکنه
    یه بار بشینین کنارش بعنوان درد و دل بهش بگید مامان اگه من از شوهرم فاصله بگیرم اون ازم سرد میشه خدایی نکرده فکرای بد میکنه
    از این حرفا بهش بگید که بدونه شما هم نگران زندگیتون هستین
    مطمئنن دلشون صاف میشه،
    امیدوارم به زودی این مشکلات حل بشن

21. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

22. بالا | پست 19

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

یه نکته رو یادم رفت بگم
    اونم اینکه هیچوقت پیش شوهرتون از خانوادتون بد نگید
    چون نسبت بهشون حس بدی پیدا میکنه
    شما میتونین ببخشیدشون
    اما اون تو ذهنش یه خاطره بد ثبت میشه
    نه پیش خانوادتون از شوهرتون بد بگید
    نه پیش شوهرتون از خانوادتون
    من هم وقتی میرم خونه مادرشوهرم اصلا نمیام بگم مادرشوهرم چی گفت یا خواهرشوهرم چیکار کرد
    چون میدونم من اگه فراموش کنم خانوادم هیچوقت یادشون نمیره
    و همش بهم یادآوری میکنن

23. بالا | پست 20

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط رزمریم نمایش پست ها
    یه نکته رو یادم رفت بگم
    اونم اینکه هیچوقت پیش شوهرتون از خانوادتون بد نگید
    چون نسبت بهشون حس بدی پیدا میکنه
    شما میتونین ببخشیدشون
    اما اون تو ذهنش یه خاطره بد ثبت میشه
    نه پیش خانوادتون از شوهرتون بد بگید
    نه پیش شوهرتون از خانوادتون
    من هم وقتی میرم خونه مادرشوهرم اصلا نمیام بگم مادرشوهرم چی گفت یا خواهرشوهرم چیکار کرد
    چون میدونم من اگه فراموش کنم خانوادم هیچوقت یادشون نمیره
    و همش بهم یادآوری میکنن
    سلام ممنونم از صحبت های شما. همه اینا که میگین همینطور انجام میدم ولی موقتا بیخیالن باز برمیگردن سر خونه اول. الانم گیر میدن به من که چرا نمیری وسایلتو بخری. شما فکر کن هربار برمیگردم خونه رفتار سرد باهام دارن یا میرم زنگ میزنن میگن برو خونه مامان حالش خوب نیس یا پدرم.چون من نزدیکترم بهشون به من میگن. مدام هم بهم اصرار میکنن زودتر عروسی کنین. میگم خب من زودتر عروسی کنم که کمتر میتونم بیام خونه سر بزنم . میگن تو نگران نباش ما بچه ها خودمون به فکر هستیم. اصلا ذهنیتشون تغییر نمیکنه نسبت به مادرشوهرم. همش میگم کاش جلو خونوادم اونجور نبود ذهنیت پیش نمیومد. بعد میخواست بامن هرطور رفتار کنه بکنه. الانم رفتارش غیر قابل تحمل نیس خیلی وقتا اتفاقا منو تحویل میگیره. ولی خب خونوادم باور نمیکنن. فکر میکنن من دادم دروغ میگم. نمیدونن با این حساسیتا چقد دران منو اذیت میکنن. بیشتر وقتا سکوت میکنم و میریزم تو خودم.

24. بالا | پست 21

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

سلام ممنونم از صحبت های شما. همه اینا که میگین همینطور انجام میدم ولی موقتا بیخیالن باز برمیگردن سر خونه اول. الانم گیر میدن به من که چرا نمیری وسایلتو بخری. شما فکر کن هربار برمیگردم خونه رفتار سرد باهام دارن یا میرم زنگ میزنن میگن برو خونه مامان حالش خوب نیس یا پدرم.چون من نزدیکترم بهشون به من میگن. مدام هم بهم اصرار میکنن زودتر عروسی کنین. میگم خب من زودتر عروسی کنم که کمتر میتونم بیام خونه سر بزنم . میگن تو نگران نباش ما بچه ها خودمون به فکر هستیم. اصلا ذهنیتشون تغییر نمیکنه نسبت به مادرشوهرم. همش میگم کاش جلو خونوادم اونجور نبود ذهنیت پیش نمیومد. بعد میخواست بامن هرطور رفتار کنه بکنه. الانم رفتارش غیر قابل تحمل نیس خیلی وقتا اتفاقا منو تحویل میگیره. ولی خب خونوادم باور نمیکنن. فکر میکنن من دادم دروغ میگم. نمیدونن با این حساسیتا چقد دران منو اذیت میکنن. بیشتر وقتا سکوت میکنم و میریزم تو خودم.
    خب از خوبی‌های مادرشوهرتون پیششون بگید
    براشون توضیح بدید که چون اوایل بود و شناختی از هم نداشتید رفتارشون اینطور بوده
    بگید الان که همو شناختید بهتر شدن و چه خوب میشه که اونا هم بجای اینکه منفی بافی کنن به شما کمک کنن رابطتون بهتر از این شه
    فرهنگ ما هم اینطوره که نمیپسندن دختر زیاد تو دوران عقد باشه و باید سریع‌تر بره
    متاسفانه فرهنگ ها رو نمیشه تغییر داد
    فقط روی همین خرده رفتارها میشه امیدوار بود که عوض بشن
    بیشتر با مادرتون صحبت کنین وقتی ایشون حسشون عوض شه روی بقیه هم تاثیر داره

25. بالا | پست 22

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

خب از خوبی‌های مادرشوهرتون پیششون بگید
    براشون توضیح بدید که چون اوایل بود و شناختی از هم نداشتید رفتارشون اینطور بوده
    بگید الان که همو شناختید بهتر شدن و چه خوب میشه که اونا هم بجای اینکه منفی بافی کنن به شما کمک کنن رابطتون بهتر از این شه
    فرهنگ ما هم اینطوره که نمیپسندن دختر زیاد تو دوران عقد باشه و باید سریع‌تر بره
    متاسفانه فرهنگ ها رو نمیشه تغییر داد
    فقط روی همین خرده رفتارها میشه امیدوار بود که عوض بشن
    بیشتر با مادرتون صحبت کنین وقتی ایشون حسشون عوض شه روی بقیه هم تاثیر داره
    عزیزم من اصلا یبارم از مادرشوهرم بد نگفتم پیششون چون میدونم حساس میشن. به مادرم گفتم تو خیلی خوبی هیچکس مثل تو نمیشه .مادرم توقع داره اونجوری که خودش با عروساش برخورد میکنه با دخترش هم همونطور برخورد بشه. ولی خب ازین شانسا نداشتم چکار کنم. خواهر منم شانس نداشت . البته چون مادرشوهرش خالم بود خب مادرم حساسیت نداشت رو خواهرش. هرچقدرم من خوب بگم وقتی یه رسم و رسومی هست و مادرشوهدم انجام نمیده خب اینو من دیگه نمیتونم کاریش کنم. نمیتونم به شوهرم بگم مثلا به فلان مناسبت رسمه مادرت باید بیاد خونمون و... واقعا نمیتونم اینکارو کنم. از الان غصم گرفته واس عید قربان که باز داستان داریم میگن مادرش برات هیچی نیاورد.به خدا خسته شدم‌. سر همین مسائل بیخود دارم تبدیل به یه ادم عصبی میشم

26. بالا | پست 23

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    8192
    تشکـر
    8,084
    میزان امتیاز
    19

عزیزم من اصلا یبارم از مادرشوهرم بد نگفتم پیششون چون میدونم حساس میشن. به مادرم گفتم تو خیلی خوبی هیچکس مثل تو نمیشه .مادرم توقع داره اونجوری که خودش با عروساش برخورد میکنه با دخترش هم همونطور برخورد بشه. ولی خب ازین شانسا نداشتم چکار کنم. خواهر منم شانس نداشت . البته چون مادرشوهرش خالم بود خب مادرم حساسیت نداشت رو خواهرش. هرچقدرم من خوب بگم وقتی یه رسم و رسومی هست و مادرشوهدم انجام نمیده خب اینو من دیگه نمیتونم کاریش کنم. نمیتونم به شوهرم بگم مثلا به فلان مناسبت رسمه مادرت باید بیاد خونمون و... واقعا نمیتونم اینکارو کنم. از الان غصم گرفته واس عید قربان که باز داستان داریم میگن مادرش برات هیچی نیاورد.به خدا خسته شدم‌. سر همین مسائل بیخود دارم تبدیل به یه ادم عصبی میشم
    بهترین راه حل:
    اهمیت ندید و کنار همسرتون خوشحال باشید

27. کاربران زیر از رزمریم بابت این پست مفید تشکر کرده اند

28. بالا | پست 24

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

بهترین راه حل:
    اهمیت ندید و کنار همسرتون خوشحال باشید
    ممنونم.

29. بالا | پست 25

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41009
    تشکـر
    0
    تشکر شده 11 بار در 8 پست
    میزان امتیاز
    0

مشاوره بگيري ؟ يا اونقدر صبر كني تا كسي طرز فكر اشتباهت رو تاييد كنه و آروم بشي ؟
    شما صد در صد كارت به طلاق مي كشه. نه براي من اينده ات مهمه نه طلاق و نه خوشبختيت ....
    خوشبخت بشي مباركت باد ، طلاق هم بگيري مهم نيست ، ساعتي ٢١ طلاق رسمي داره ثبت ميشه شما هم روش !!!!
    اصلا زنده و مرده ات هم برام مهم نيست ، ولي علاقمند بودي به حرف هام گوش كن تا تشريف ببر مركز مشاوره چند صد تومن بده همين هارو دوباره بهت بگن !!!!

30. بالا | پست 26

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

مشاوره بگيري ؟ يا اونقدر صبر كني تا كسي طرز فكر اشتباهت رو تاييد كنه و آروم بشي ؟
    شما صد در صد كارت به طلاق مي كشه. نه براي من اينده ات مهمه نه طلاق و نه خوشبختيت ....
    خوشبخت بشي مباركت باد ، طلاق هم بگيري مهم نيست ، ساعتي ٢١ طلاق رسمي داره ثبت ميشه شما هم روش !!!!
    اصلا زنده و مرده ات هم برام مهم نيست ، ولي علاقمند بودي به حرف هام گوش كن تا تشريف ببر مركز مشاوره چند صد تومن بده همين هارو دوباره بهت بگن !!!!
    اگه‌ صاحب تاپیک نظرات شما رو نمیپسندن یعنی اشکال از شماست

پذیرفته نشدن حرفاتون دلیل نیست که انقد عصبی بشین و جوسازی کنین

مواقعی که ازنظر عصبی وضعیتتون نرمال نیست دست به تایپ نشین
    بزارین یه چندساعت بگذره بعدا..
    چون تو این وضعیت هرچی بنویسین بدتر به ضرر خودتونه و درچشم دیگران هم بی اعتبارتر میشین
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

31. بالا | پست 27

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41061
    تشکـر
    41
    میزان امتیاز
    5

نقل قول نوشته اصلی توسط delvapas2000 نمایش پست ها
    اگه‌ صاحب تاپیک نظرات شما رو نمیپسندن یعنی اشکال از شماست

پذیرفته نشدن حرفاتون دلیل نیست که انقد عصبی بشین و جوسازی کنین

مواقعی که ازنظر عصبی وضعیتتون نرمال نیست دست به تایپ نشین
    بزارین یه چندساعت بگذره بعدا..
    چون تو این وضعیت هرچی بنویسین بدتر به ضرر خودتونه و درچشم دیگران هم بی اعتبارتر میشین
    ممننون از پاسخی که بهش دادین. من هیچوقت روحموزندگیمو با ابن حرفا خراب نمیکنم. اونم از سوی ادمی که اصلا نمیشناسم.دست خودش نیس بنده خدا. شاید یه مشکلی داره. که البته به من مربوط نیست

32. کاربران زیر از Hds بابت این پست مفید تشکر کرده اند

33. بالا | پست 28

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    میزان امتیاز
    7

ممننون از پاسخی که بهش دادین. من هیچوقت روحموزندگیمو با ابن حرفا خراب نمیکنم. اونم از سوی ادمی که اصلا نمیشناسم.دست خودش نیس بنده خدا. شاید یه مشکلی داره. که البته به من مربوط نیست
    قربانت عزیزم
    بله کاملا مشخصه که طرف مشکل اساسی داره
    متاسفانه اینا تو زندگی واقعیشون مدام تحقیر میشن و توهین میشنون و بعدش به فضای مجازی پناه میبرن واسه عقده گشایی و استفراغهای روانیشون!

بنظرم اقای ادمین باید بااینجور افراد برخورد کنن
    چون باعث مزاحمت در روند تاپیکها میشن

شمام خیلی کار خوبی میکنین که به همچی کسایی اهمیت نمیدین
    اینا باوجود همین متنهای منفوری که مینویسن خیلی بدبخت و رقت انگیزن
    امضای ایشان

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

شاخ دراورده باشد هنر

34. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

Hds

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد