نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: وظایف زن و مرد در خانه

9702
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41213
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question وظایف زن و مرد در خانه

با سلام

سوال من در مورد وظیفه یک زن و مرد و نسبت برابری آنها در خانواده است.

زن من اعتقاد داره که مرد باید تمام هزینه و مخارج زندگی و حتی مخارج شخصی زن رو بهش بپردازه و زن هم کل حقوقشو برای خودش نگه داره و یا پس انداز کنه و موظف به پرداخت هیچ هزینه ای در خونه نیست.

همچنین اعتقاد داره که پولی که زن داره و یا درآمدی که داره کاملا برای خودشه ولی شوهر هر چی در میاره برای خانوادست و نمیتونه بگه که مال خودمه و جایی که لازمه خرج میکنم و باید خانواده برای اون درآمد تصمیم بگیره.

سوال دیگه من اینه که زن فقط برای مسایل جنسی اومده خونه شوهر؟ انجام کارای خونه بر عهده چه کسیه؟

من خودم سعی میکنم هفته ای یک بار خونه رو جارو بزنم و تمیز کنم و حتی توالت رو بشورم. منظورم اینه که کمی از کارای خونه رو انجام میدم و اعتراضی ندارم. اما خانم خونه بخاطر یک وعده ناهار که درست میکنه میگه تمام درآمدم مال خودمه و کل مخارج با شوهر.

آیا این درسته ؟

2. کاربران زیر از arash772 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : وظایف زن و مرد در خانه

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد اگر از طریق قانونی بخواهید در این مورد پیش بروید همسر شما وظیفه مخارج خانه را ندارد اما کار کردن ایشان به رضایت شما بستگی دارد اما بهتر است از این مسیر پیش نروید و سعی کنید در بهبود زندگی مشترک با یکدیگر صحبت کنید تا بتوانید به یک نتیجه دوطرفه برسید.
    1. هریک از شما چند سال دارید؟
    2. چند سال است ازدواج کرده اید؟
    3. قبل از ازدواج در مورد مسائل مالی و خانه داری و... با یکدیگر صحبت کرده اید؟
    4. از اول ازدواج رفتار همسرتان به همی نحود بود؟
    5. هدف های مشترک شما از زندگی مشترک چیست؟
    6. واکنش شما نسبت به رفتارهای همسرتان چگونه است؟

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41213
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط dehghan نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد اگر از طریق قانونی بخواهید در این مورد پیش بروید همسر شما وظیفه مخارج خانه را ندارد اما کار کردن ایشان به رضایت شما بستگی دارد اما بهتر است از این مسیر پیش نروید و سعی کنید در بهبود زندگی مشترک با یکدیگر صحبت کنید تا بتوانید به یک نتیجه دوطرفه برسید.
    1. هریک از شما چند سال دارید؟
    2. چند سال است ازدواج کرده اید؟
    3. قبل از ازدواج در مورد مسائل مالی و خانه داری و... با یکدیگر صحبت کرده اید؟
    4. از اول ازدواج رفتار همسرتان به همی نحود بود؟
    5. هدف های مشترک شما از زندگی مشترک چیست؟
    6. واکنش شما نسبت به رفتارهای همسرتان چگونه است؟
    هر دومون حدود 33 سال داریم. 2ساله ازدواج کردیم و قبل ازدواج در مورد این مسائل صحبتی نداشتیم. بله از اول همین جوری بوده و الان بیشتر شده.
    من در کل از اول مخارج و هزینه های زندگی رو دادم و دارم میدم ولی میگه که باید هزینه های شخصی منم بدی و من یه قرون از حقوقم نباید خرج بشه.
    بنظر شما ایا این درسته!؟
    من همیشه دارم میگم زندگی ما مشترکه و توی همچی باید شریک باشیم، مثل اینکه من خونه رو تمیز میکنم. اما قبول نداره.

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41213
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

با این شرایط چرا شوهر باید اجازه بده زن بره سرکار!؟ بجز اینکه خستگی محل کارشو میاره خونه و کارای خونه و اشپزی هم نصفه نیمه انجام میده چه سودی برا خانواده داره!؟ درامدش هم که برا خودش ذخیره میکنه.

6. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    29853
    تشکـر
    50
    تشکر شده 64 بار در 53 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arash772 نمایش پست ها
    با این شرایط چرا شوهر باید اجازه بده زن بره سرکار!؟ بجز اینکه خستگی محل کارشو میاره خونه و کارای خونه و اشپزی هم نصفه نیمه انجام میده چه سودی برا خانواده داره!؟ درامدش هم که برا خودش ذخیره میکنه.
    ااا
    ویرایش توسط خرد : 09-04-2019 در ساعت 02:13 AM

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41213
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من سوالم اینه وظیفه قانونی زن تو خونه چیه!؟

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

دوست عزیز دقت کنید در این مورد نیاز است که شما به یک توافق برسید و بدانید هدفتان از زندگی مشترک چیست چون هر فردی با دیدگاه متفاوتی به این موضوع نگاه می کند و این تفاوت دیدگاه شما و همسرتان باعث می شود که در این مورد به اختلاف برسید.
    بهتر است زمان مناسبی را برای صحبت در مورد این موضوع با ایشان در نظر بگیرید و سعی کنید همدیگر را بهتر بشناسید و اهداف مشترکی پیدا کنید تا بتوانید هردویتان در این مسیر همراه شوید اگر هر فردی در زندگی مشترک بخواهد به مسیر خود برود زندگی با مشکلات زیادی مواجهه می شود .
    قبل از ازدواج یکی از موضوعاتی که از اهمیت برخوردار است دیدگاه اقتصادی فرد می باشد و اینکه چه دیدگاهی به زندگی مشترک دارد می باشد که نیاز است افراد در مورد آن با یکدیگر صحبت کنند و در شناختی که در دنیای واقعی در دوران آشنایی و نامزدی نسبت به یکدیگر کسب می کنند این صحبت ها مورد ارزیابی قرار بگیرد تا بتوانید با دیدگاه بهتری در این مسیر گام بردارید.
    1. تا به حال از همسرتان پرسیده اید که زندگی مشترک برای او چه معنایی دارد؟

2. چه هدف های مشترکی را با شما دنبال می کند؟
    3. می خواهد در کنار اینکه استقلال مالی داشته باشد چه کار دیگری انجام بدهد؟
    4. برای همسرتان چه چیزهایی در زندگی مشترک در اولویت قرار دارد؟
    این ها مواردی می باشد که نیاز است در احترام با یکدیگر در مورد آن صحبت کنید و صحبت های همدیگر را بشنوید .

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    31916
    تشکـر
    2,376
    تشکر شده 1,676 بار در 966 پست
    میزان امتیاز
    9

با سلام

زن من اعتقاد داره که مرد باید تمام هزینه و مخارج زندگی و حتی مخارج شخصی زن رو بهش بپردازه و زن هم کل حقوقشو برای خودش نگه داره و یا پس انداز کنه و موظف به پرداخت هیچ هزینه ای در خونه نیست.

همچنین اعتقاد داره که پولی که زن داره و یا درآمدی که داره کاملا برای خودشه ولی شوهر هر چی در میاره برای خانوادست و نمیتونه بگه که مال خودمه و جایی که لازمه خرج میکنم و باید خانواده برای اون درآمد تصمیم بگیره.

سوال دیگه من اینه که زن فقط برای مسایل جنسی اومده خونه شوهر؟ انجام کارای خونه بر عهده چه کسیه؟

من خودم سعی میکنم هفته ای یک بار خونه رو جارو بزنم و تمیز کنم و حتی توالت رو بشورم. منظورم اینه که کمی از کارای خونه رو انجام میدم و اعتراضی ندارم. اما خانم خونه بخاطر یک وعده ناهار که درست میکنه میگه تمام درآمدم مال خودمه و کل مخارج با شوهر.

آیا این درسته ؟
    سلام
    ببینید خانواده از نظر حقوقی که نباید بررسی کرد چون ازدواج پیوند دلهاست پس نباید حسابرسی حقوقی کرد عملا دید حقوقی برای طلاق هست که عملا اگر شما بدین روند ادامه دهید طلاق عاطقی پیدا خواهید کرد بله شوهر هم می تواند مانع کار زن در بیرون شود در نهایت هر دو طرف از هم خسته و ناراحت میشوند با خانمت دوستانه حرف بزن و بگو ارزش رابطه عاشقانه بالاتر از هر قراردادیست دوست دارم روابطمان بر حسب علاقه و عاطفه باشد نه خشک قانونی.
    خانواده بنیان مهر و محبت هست سعی کنید به جای حاکم کردن قوانین حقوقی بر روابطتان عشق و محبتتان را به هم زیاد کنید تا زندگیتان شیرین شود.
    امضای ایشان

تا میتوانی دلی به دست آور
    دل شکستن هنر نمی باشد

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    27944
    تشکـر
    3,916
    تشکر شده 2,513 بار در 1,691 پست
    میزان امتیاز
    13

من سوالم اینه وظیفه قانونی زن تو خونه چیه!؟
    هر کدام از زن و مرد دارای دو دسته وظایف حقوقی و وظایف اخلاقی هستند. وظایف حقوقی آن دسته وظایفی است که سرپیچی از آن معصیت بوده ، جرم است و زمینه ساز عذاب اخروی و دنیوی هر دو می گردد. در صورتی که زن یا شوهر به وظایف حقوقی خود عمل نکنند قابل پیگیری کیفری در دادگاه است. به عنوان مثال نفقه زن و فرزندان از تکالیف حقوقی مرد است و اذن شوهر برای خروج از منزل یا برای کارکردن نیز از وظایف حقوقی زن تلقی می شود. غذا پختن و انجام کارهای منزل از وظایف حقوقی زن نیست لکن بایستی توجه داشت که نهاد خانواده صرفا با وظایف و تکالیف حقوقی قابل اداره نیست. اینجاست که وظایف اخلاقی زن و شوهر جلوه گر می شود و باعث گرمای نهاد خانواده می شود. بر اساس وظایف اخلاقی ، هر کدام از زن و شوهر بایستی سعی کنند با دوری از خودخواهی ها و خودمحوری ها و بر اساس عدالت و تقسیم کارهای داخل و خارج از خانه، بخشی از وظائف را برعهده گیرند. به عنوان مثال مرد کارهای سنگین و طاقت فرسای بیرون خانه را انجام می دهد و زن نیز وظایف مهم خانه داری و فرزند داری را برعهده می گیرد.

اگه زن بخشی از وقتیو که برا خونه و خونواده باید صرف کنه در بیرون از خونه کار میکنه باید در مقابل در خرج خانه سهیم بشه.

خانم شما خیلی خودخواهانه زندگی رو پیش گرفته.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

با سلام

آیا این درسته ؟
    سلام
    باید اولا ببینین ساعات کاری شما و ساعات کاری ایشون چقده؟

کیفیت کار شماها چطور؟
    کدوم سختتر و پرفشارتره؟

بسته به اینکه کدومتون ساعات کاریش طولانیتره و کار سختتر پس درنتیجه داخل منزل کارهای کمتری انجام بده
    این از وظایف داخل و خارج از منزل!

حالا بحث پول و درامد
    بازم بسته به میزان درامدتون در خرج خونه سهیم شین
    یعنی اگه ایشون درامدش بیشتر از شماست البته موظفه که درصد بیشتری از خرج خونه رو تقبل کنه
    که اصلا ایشون چیزی تقبل نمیکنه متاسفانه!

درمورد رابطه زناشویی هم یه لذت دوطرفه س و هیچکدوم منت برسر همدیگه ندارن
    نه تمکین از ناحیه ایشون واجبه و نه انجام رابطه جنسی از سمت شما
    بلکه به دلخواهتون در هرتایم که هردو امادگی داشتین انجام میشه پس کسی بر کسی منت نداره

ایا شما از درامد خودتون فرضا یه تیشرت واسه خودتون بخرین خانمتون اعتراض میکنه؟
    یعنی اصرار داره که درامد شوهر فقط باید داخل خانواده خرج بشه؟!
    صرف نظر از همه این صحبتا اگه دیدگاه ایشون اینطور باشه کاملا داره اشتباه میکنه
    یعنی نگاهش کلا اشتباهه
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

12. کاربران زیر از delvapas2000 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

13. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    46754
    تشکـر
    4
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

من و همسرم هم همین مشکل رو داریم
    برای مثال من توی خانواده ای بزرگ شدم که مردها هزینه های زندگی رو برعهده میگیرن و روی حقوق و اموال همسرشون سرمایه گذاری نمیکنن!‌
    برای مثال ما در دوران عقد بودیم و پدرم برای رفتن به شهر همسرم همیشه بهم مبلغ بیشتری از پول توجیبیم میداد که هیچ وقت در تنگنا نباشم اگر چیزی خواستم بخرم ولی همسرم از گرفتن پول ( قرض نه) هیچ ابایی نداشت. حالا خرج کردن بماند.
    مثلا با مادرشون رفته بودیم دندان پزشکی و خرید یه وسیله شخصی برای همسرم ولی من اینا رو پرداخت کردم!
    این از نظر من عجیب بود ولی متاسفانه دقتی نکردم.
    همسرم برام مراسم نگرفت و بعد هفت هشت سال زندگی طلا و... نمیخره!!!!
    من چند ساله کار میکنم سال اول با افتخار اومد به من گفت به مامانم گفتم حقوقتو کامل میدی به من خیالش راحت بشه. شما جای من بزارید خودتون رو چی فکر میکنین؟
    من صادقانه حقوقمو به همسرم میدادم چند سال با این که شاید حقوقم ازش کمتر بوده اما واقعا محل کارهای سخت گیری داشتم و به عنوان یک زن از تمام روحیه و لطافتم زدم. واقعا پیر شدم و همسرم هم نمیبینه!
    و متاسفانه من یک ساله بیان میکنم که من حق دارم برای حقوقم خودم تصمیم بگیرم و شوهرم حق دخالت نداره و وظیفه ی مرد هست که زن رو تامین کنه
    من برام مهم نیست اگر شوهرم برای خانواده اش هم خرج کنه. اگه داره بکنه فدای سرش و با انجام وظایف فرزندی اش هیچ مشکلی ندارم.
    من توقع ام از زندگی باهاش زیاد نبوده چون در خانواده ای بزرگ شده ام که هیچ وقت برای خرج و دخلم پدر و مادرم محدودم نکرده بودن و من هم سو استفاده نکردم.
    من چیزی لازم داشته باشم میخرم چیزی لازم نداشته باشم نمیخرم
    شوهرم همچنان که میگم یک ساله این رو بهش میگم ازم تمام پولامو گرفته.
    چیز دیگه ای هم که ناراحتم میکرده اینه که من حق ندارم برای حقوقی که زحمت کشیدم برنامه ریزی کنم و چندین بار گفته مگه میخای با پولات چکار کنی تو؟؟؟؟
    الان بعد از چند سال کار کردن حساب من خالیه خالیه.
    اگه شما هم همچین شوهری هستید من حق رو به خانمتون میدم. در غیر این صورت بهتره با هم صحبت کنید.
    این که زن ببینه میتونه به یک مرد تکیه کنه و مرد میتونه از پس زندگی به تنهایی بر بیاد خیلی دلنشین هست. مطمین باشید اگه همسر من هم اینطور بود من با کمال میل کمکش میکردم همونطور که از اول میکردم
    الان داره به اجبار ازم پولامو میگیره و دیروز بهم گفت انگار دارن جونتو میکنن پول میدی .
    من نمیبخشمش و واگذارش میکنم به خدا.

14. کاربران زیر از mehr2021 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

15. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr2021 نمایش پست ها
    من و همسرم هم همین مشکل رو داریم
    برای مثال من توی خانواده ای بزرگ شدم که مردها هزینه های زندگی رو برعهده میگیرن و روی حقوق و اموال همسرشون سرمایه گذاری نمیکنن!‌
    برای مثال ما در دوران عقد بودیم و پدرم برای رفتن به شهر همسرم همیشه بهم مبلغ بیشتری از پول توجیبیم میداد که هیچ وقت در تنگنا نباشم اگر چیزی خواستم بخرم ولی همسرم از گرفتن پول ( قرض نه) هیچ ابایی نداشت. حالا خرج کردن بماند.
    مثلا با مادرشون رفته بودیم دندان پزشکی و خرید یه وسیله شخصی برای همسرم ولی من اینا رو پرداخت کردم!
    این از نظر من عجیب بود ولی متاسفانه دقتی نکردم.
    همسرم برام مراسم نگرفت و بعد هفت هشت سال زندگی طلا و... نمیخره!!!!
    من چند ساله کار میکنم سال اول با افتخار اومد به من گفت به مامانم گفتم حقوقتو کامل میدی به من خیالش راحت بشه. شما جای من بزارید خودتون رو چی فکر میکنین؟
    من صادقانه حقوقمو به همسرم میدادم چند سال با این که شاید حقوقم ازش کمتر بوده اما واقعا محل کارهای سخت گیری داشتم و به عنوان یک زن از تمام روحیه و لطافتم زدم. واقعا پیر شدم و همسرم هم نمیبینه!
    و متاسفانه من یک ساله بیان میکنم که من حق دارم برای حقوقم خودم تصمیم بگیرم و شوهرم حق دخالت نداره و وظیفه ی مرد هست که زن رو تامین کنه
    من برام مهم نیست اگر شوهرم برای خانواده اش هم خرج کنه. اگه داره بکنه فدای سرش و با انجام وظایف فرزندی اش هیچ مشکلی ندارم.
    من توقع ام از زندگی باهاش زیاد نبوده چون در خانواده ای بزرگ شده ام که هیچ وقت برای خرج و دخلم پدر و مادرم محدودم نکرده بودن و من هم سو استفاده نکردم.
    من چیزی لازم داشته باشم میخرم چیزی لازم نداشته باشم نمیخرم
    شوهرم همچنان که میگم یک ساله این رو بهش میگم ازم تمام پولامو گرفته.
    چیز دیگه ای هم که ناراحتم میکرده اینه که من حق ندارم برای حقوقی که زحمت کشیدم برنامه ریزی کنم و چندین بار گفته مگه میخای با پولات چکار کنی تو؟؟؟؟
    الان بعد از چند سال کار کردن حساب من خالیه خالیه.
    اگه شما هم همچین شوهری هستید من حق رو به خانمتون میدم. در غیر این صورت بهتره با هم صحبت کنید.
    این که زن ببینه میتونه به یک مرد تکیه کنه و مرد میتونه از پس زندگی به تنهایی بر بیاد خیلی دلنشین هست. مطمین باشید اگه همسر من هم اینطور بود من با کمال میل کمکش میکردم همونطور که از اول میکردم
    الان داره به اجبار ازم پولامو میگیره و دیروز بهم گفت انگار دارن جونتو میکنن پول میدی .
    من نمیبخشمش و واگذارش میکنم به خدا.
    سلام خانم،
    می‌توانید برای مشکلتان عنوان جدیدی ایجاد کنید.
    ولی مختصراً عرض می‌کنم که این مشکل کوچکی نیست. حتماً با بزرگ‌ترهایتان مشورت کنید و اقدام لازم را انجام دهید. و گرنه، زندگی شما در آیندۀ نزدیک دچار دشواری‌هایی خواهد شد.
    موفق باشید.

16. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42568
    تشکـر
    2,339
    تشکر شده 60 بار در 35 پست
    میزان امتیاز
    5

با سلام

آیا این درسته ؟

سلام

نه درست نیست که همسر شما درک درستی از موقعیت شما در خونه نداره ، به نظرم زن باید نسبت به همسرش و موقعیت همسرش تو خونه باید انعطاف پذیر باشه
    این مسئولیت و رسالت رو خدا به زن سپرده و دیدم خانوم هایی که در زندگی نسبت به همسرشون حرف شنو و منعطف بودن چه زندگی استاندارد و خوبی فراهم میکنند

خیلی ناراحت میشم این منطق دختر ها وخانوم هارومیبینم که به همسر به چشم یک ابزار نگاه میکنند

به نظرم زنی داناست که از همسرش یک پادشاه بسازه و خودش ملکه بشه و زن نادان از همسرش یک برده و ابزار میسازه و خودش هم میشه زن برده

من خودم شرایط مالی همسرم زیاد جالب نیست، خیاطی میکنم و تمام درآمدم رو به همسرم میدم
    خیلی هم باهم خوبیم و شادیم ،

به نظرم اینا واقعا مشکل نیست
    یکم انعطاف دوجانبه و دوطرفه میخواد
    نباید لجبازی کنید باهم تا زندگی خوش و خرم داشته باشید
    ویرایش توسط نیلوفر* : 06-02-2021 در ساعت 01:25 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

لیست کاربران دعوت شده به این موضوع

کلمات کلیدی این موضوع

© تمامی حقوق برای مشاورکو محفوظ بوده و هرگونه کپی برداري از محتوای انجمن پيگرد قانونی دارد