نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: من شوهرمو دوس ندارم

6960
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41607
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

من شوهرمو دوس ندارم

سلام من یه دختر ۱۸ ساله ام که بزور پدر و مادرم مجبور شدم با دوست برادرم که ۲۴ سالشه ،۳ سال پیش ازدواج کنم ،هرچقدر هم که گفتم من دوسش ندارم چه در زمان عقد که یکسال بود کسی حرفمو گوش نمیداد ،حالا ۳ سال میگذره و ما بیشتر موقع ها باهم دعوا داریم ،خیلی بد دهنه تا مسئله کوچیکی پیش میاد وسایلرو میشکنه ،شیشه هارو ،وسایل خونه و....همش سعی میکردم خوب باشم کنار بیام اما حالا به جایی رسیدیم اصلا حرمتی بینمون وجود نداره و هرچی دلش بخواد به من و خانوادم میگه و من مجبورم تحمل کنم چون خانوادم اهمیتی بهم نمیدن میگن درست میشه ،هرچی میگه میگن عیب نداره خودش خر میشه ،مشاوره هم نمیاد که باهاش صحبت کنه ،من دچار افسردگی شدیدی شدم ،حتی بهم ابراز علاقه هم نمیکنه میگه من تو دلم دوست دارم ،از تنهایی و بی کسی دارم دق میکنم ،من این زندگی رو نمیخواستم و تحملش برام سخته حتی اتفاق کوچیکی هم که میفته نمیتونم باهاش سازش کنم چون انتخاب من نیست و برام سخته‌،مادرش و خواهرش طبقه پایین ما هستن حتی ما شبا خونه اونا میخوابیم و اصلا غذا مون جدا نیست میگه مامانمه و تا آخر عمر پیششم ،اگع بخوام چیزی بخرم باید یواشکی بخرم مادرش نفهمه حرف بزنه ،دارم دیوونه میشم تازه نا خواسته باردار شدم ۴ ماهمه اصلا نمیخوامش نمیدونم باید چیکار کنم خیلی وقتا خواستم خودکشی کنم ،چرا دوستای من همه مجردن و دارن ادامه تحصیل میدن ولی من بزور وقت کنم کتابی باز کنم اونم با داد و بیداد تو ۱۸ سالگی من باید به چی فک کنم و دیگران به چی .لطفا کمکم کنید.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : من شوهرمو دوس ندارم

با سلام خدمت شما دوست عزیز
    در این مورد قابل درک می باشد که شما در فشار روحی به سر می برید اما بهتر است سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید تا بتوانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید.
    1. واکنش شما نسبت به رفتارهای همسرتان چگونه می باشد؟
    2. رابطه جنسی مشار ضایت بخش می باشد؟
    3. شما چگونه در مورد نیاز ها و احساساتتان با ایشان صحبت می کنید؟
    4. چند مدت است افکار خودکشی دارید؟
    5. تغییراتی در خواب و تغذیتان احساس می کنید؟
    6. میزان تحصیلات و شغل همسرتان چیست؟
    7. واکنش خانواده ایشان در مقابل شما و همسرتان چگونه می باشد ؟
    8. در چه زمان هایی همسرتان رفتار بهتری دارند؟

3. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر فعال
    شماره عضویت
    40526
    تشکـر
    796
    تشکر شده 601 بار در 492 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط aidiya نمایش پست ها
    سلام من یه دختر ۱۸ ساله ام که بزور پدر و مادرم مجبور شدم با دوست برادرم که ۲۴ سالشه ،۳ سال پیش ازدواج کنم ،هرچقدر هم که گفتم من دوسش ندارم چه در زمان عقد که یکسال بود کسی حرفمو گوش نمیداد ،حالا ۳ سال میگذره و ما بیشتر موقع ها باهم دعوا داریم ،خیلی بد دهنه تا مسئله کوچیکی پیش میاد وسایلرو میشکنه ،شیشه هارو ،وسایل خونه و....همش سعی میکردم خوب باشم کنار بیام اما حالا به جایی رسیدیم اصلا حرمتی بینمون وجود نداره و هرچی دلش بخواد به من و خانوادم میگه و من مجبورم تحمل کنم چون خانوادم اهمیتی بهم نمیدن میگن درست میشه ،هرچی میگه میگن عیب نداره خودش خر میشه ،مشاوره هم نمیاد که باهاش صحبت کنه ،من دچار افسردگی شدیدی شدم ،حتی بهم ابراز علاقه هم نمیکنه میگه من تو دلم دوست دارم ،از تنهایی و بی کسی دارم دق میکنم ،من این زندگی رو نمیخواستم و تحملش برام سخته حتی اتفاق کوچیکی هم که میفته نمیتونم باهاش سازش کنم چون انتخاب من نیست و برام سخته‌،مادرش و خواهرش طبقه پایین ما هستن حتی ما شبا خونه اونا میخوابیم و اصلا غذا مون جدا نیست میگه مامانمه و تا آخر عمر پیششم ،اگع بخوام چیزی بخرم باید یواشکی بخرم مادرش نفهمه حرف بزنه ،دارم دیوونه میشم تازه نا خواسته باردار شدم ۴ ماهمه اصلا نمیخوامش نمیدونم باید چیکار کنم خیلی وقتا خواستم خودکشی کنم ،چرا دوستای من همه مجردن و دارن ادامه تحصیل میدن ولی من بزور وقت کنم کتابی باز کنم اونم با داد و بیداد تو ۱۸ سالگی من باید به چی فک کنم و دیگران به چی .لطفا کمکم کنید.
    سلام
    بااینکه وضعیت بسیار نامساعدی دارم و در شرایطی نیستم که حتی توان فکر کردن به مشکلات کسی غیر از خودمو داشته باشم اما دلم نیومد به شما کمک نکنم

تعجب میکنم اگه بچه رو نمیخواستین چرا زودتر از شرش خلاص نشدین و گذاشتین به ۴ ماه برسه؟
    هرچه سریعتر با یه پزشک زنان زایمان مجرب مشاوره کنین ایا الان امکان کورتاژ سیف هست یا نه؟
    اگه شدنیه که پس سریعا اقدام کنین

این بچه حاصل یه ازدواج اجباریه که شما از سرتاپای شوهرتونو این نوع زندگی بیزارین
    به دنیا اومدنش فقط مشکلات شما رو چندبرابر میکنه

بچه تو حالت نرمالشم نه عامل استحکام روابط زناشوییه نه چیزی به نام برکت با خودش میاره!
    این حرفا مشتی تخیلات هستن و عملا عکسشون اثبات شده
    بنابراین صلاح شما اول از همه راحت شدن از شر این موجود ناخواسته س(البته بعد از مشاوره با پزشک مجرب و اطمینان از بیخطر بودن اینکار) و بعدشم تمام کردن زندگی زناشویی بااین شخص

لطفا بفرمایین مهریه تون حدودا چقدره؟
    ایا اونقد هس که اگه اجرا بزارین شانس طلاق داشته باشین یا نه؟

افکار خودکشی رو کلا کنار بزارین
    ۹۹ درصد مواقع بالاخره یه راهی برا خلاصی از مشکلات وجود داره و خودکشی فقط مربوط به مواقعیه که زندگی سراسر رنج باشه و ذره ای امید به رهایی از رنجها وجود نداشته باشه

اما واسه شما بیش از ذره ای امید وجود داره
    به شرطی که از الان دست به کار شین
    اولین اقدامتون مشاوره با پزشک زنان و زایمان باشه
    اگه جوابش مثبت بود فورا برا کورتاژ اقدام کنین
    و در مرحله بعدی اقدام برا طلاق
    امضای ایشان
    به طبیعت بگو حواسش جمع باشد

اگرچه کلی دیر ای تقدیر

اما با دستان و شاخهایم امده‌ام!

اما بخاطر جنگ جنى با حيواناتت به سركردگی سگی ت

مجبور شده ام سُم به پاى شعرم بكوبم

شاخ دراورده باشد هنر

و دُمى بافته ام در اخر مغزم

چون جنگ حیوان با حیوان زبان مشترک میخواست

4. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    41329
    تشکـر
    155
    تشکر شده 112 بار در 90 پست
    میزان امتیاز
    5

لعنت به اجبار لعنت به اختیاری که برحسب والد بودن تحمیل میشه
    سلام . امیدوارم حالتون خوب باشه
    کاملا درکتون میکنم و امیدوارم دیگه هیچگاه شاهد این موعضلات نباشیم
    آوآرگی و قربتی که همیشه متنفر بودم از قسمت من سر در'آورد بخاطر همین اشتباهات ولی خداروکر من با چنگ و دندان عشقمو کنارم دارم
    شما :
    اولا خیلی سریع یعنی صبح فردا به هر قیمتی شده برید پیش یک پزشک زنان و زایمان و حقیقتو کاملا بیان کنید و التماسشو کنید کمکتون کنه اگر متققاید نشد من بهتون کمک میکنم و یک راه سریع بهتون عنوان میکنم که چجوری میشه فعلا این موجود ناز کوچولورو دعوت نکنید توی دنیایی که خودتون هیچ دلخوشی ازش نداری
    دوما با برادتون که دوست شوهرتون بوده خیلی متقاعد کننده صحبت کنید و ازش بخواید که به بهبودی روال زندگی بهتون کمک کنه و اگر قبول نکرد و شونه خالی کرد بگید واقعا خیلی با'غیرتی و این حرفا و حس مردونگیشو فعال کنید کمکتون کنه نه این که جنگ براه بندازید و بدتر بشه
    شماهم سعی کن از مادرشوهرت بخوای با شوهرتون صحبت کنه بهش بگید شما اونو مثل مادر خودتون دوست دارید و یک مادر هیچگاه شاهد نابودی فرزندش نخواهد بود و در حد توان کمکتون میکنه
    در کل امیدوارم زندگی بر کامتون طعم شیرینی برجا بذاره و شماهم رضایت مندی
    شماهم جای خواهرم و خیلی دوستانه باهاتون صحبت میکنم که حرفامون بیشتر به دل و بیشتر از اون به عقلتون بشینه
    خراب کردن زندگی و تمام کردن همه زندگی گذشته کمتر از یک ساعت زمان نیاز داره اما عواقبش :
    این جامعه کثافت"وار که راس تمام عشقها " نیازها " رابطه ها " اکثر رابطه ها " حتی زدواجها و ..... شده سه حرف که س ک س همه مثل گرگ منتظر زمین خوردن بره گوسفندی (دور از شما )هستند که تمام و کمال بجوونش قورت بدن شما اگر خدانکرده مهر طلاق به شناسنامتون بخوره چه انتظاری میتونی از آینذه خودت داشته باشی که جهنم الان بهشتش نباشه
    من کاملا مخالف جدایی و طلاق هستم ولی توقع ندارم شماهم خودتو بسوزونی و مثلا ادای آدم خوبارو دربیاری که آخرش دیگران خیلی لطف کنن میگن تو خیلی صبور بودی و میشی استوره صبر که هیچ مرحم خوبی برای در دل شما و روحیات مایوس شما نداره
    میگن : زندگی صحنه یکتای هنرمندی'هاست
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
    پس حالا که به این سیر و گذر دعوت شدیم خیلی ناخواسته " تمام سعیتو بکن صحنه های زندگیتو توی هر شرایطی به صورتی اجرا کنی و به تصویر بکشی که نمایشت تموم شد همه پات بلند بشن برات کف بزن
    بازم میگم با گذشت سکوت و این اراجیف خیلی ساده توی سری خوردن آیندتو خراب نکن چون یکبار زندگی میکنی و قرار نیست به ساز دیگران برقصی همیشه اما محکومی به اجبار و ناخواسته بودن و فقط و فقط خودت میتونی راهشو بسازی برای رسیدن به تباهی یا عرش کبریایی و آینده عالی
    باید بسازی به کمک دیگران و همت اتکا کن به عزت نفست و بساز اون چیزی که انتظار داری داشته باشی در حال حاضر
    شب خوبی داشته باشید
    بای
    امضای ایشان

خدایا چون نوشتی سرنوشتم
    که بخت از من رمید ازبس که زشتم
    زبانم لال اگر خط تو بد بود
    تو میگفتی خود من مینوشتم
    کارو (نامه'های سرگردان)

5. بالا | پست 5

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    40068
    تشکـر
    14
    تشکر شده 58 بار در 50 پست
    میزان امتیاز
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط aidiya نمایش پست ها
    سلام
    قبل از هر چیز به زیبایی های این دنیا فکر کنید. درباره اون بچه هم ما هرگز حق نداریم کسی رو از نعمت زندگی محروم کنیم. من با توجه به مشاهداتم از زندگی دیگران بخش مهمی از مشکلات شما رو رفتاری می دونم که با مشاوره بهتر میشه. به یک مشاور حرفه ای مراجعه کنید.
    امیدوارم مشکلتون حل بشه.

6. کاربران زیر از ماجراجو بابت این پست مفید تشکر کرده اند

7. بالا | پست 6

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42492
    تشکـر
    16
    تشکر شده 32 بار در 21 پست
    میزان امتیاز
    5

اینجام باید تاکید کنم که خونواده های سنتی عامل بدبختی فرزندانشون هستن
    قوی باشید و مثل یک شیرزن، به دنبال جدایی از جهنمی که براتون ساختن باشید.

8. بالا | پست 7

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48469
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    چون من هم تو شرایط شما ازذواج کردم و در سن پایین و در شرایط سنتی ، میخوام بهتون بگم که بدون عشق و علاقه با یه مرد بد دهن و بد اخلاق زندگی کردن واقعا کار سختیه
    شما هنوز جوونی و راه زیادی داری برای ادامه ی زندگی
    میخوام بگم اشتباه منو نکنی که 15 سال با همین شرایط شما به زندگیم ادامه دادم و الان با افسردگی شدید و یه بچه 8 ساله نمیتونم جدا بشم

حتما مشکلت رو با یه مشاور در میون بزار و تا دیر نشده و بچه ای نیومده تو زندگیت تصمیم تو بگیر و اگر من جای شما بودم یعنی 15 سال پیش همچین جراتی داشتم حتما جدا میشدم

9. بالا | پست 8

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    تشکر شده 26 بار در 26 پست
    میزان امتیاز
    3

تحت هیچ شرایطی ازدواج نکنید چون گناه خیلی بزرگیه ولی اگه ازدواج کردید هرچه زودتر جدا بشید و این گناه رو زود تموم کنید و توبه کنید.اینم بگم فکر نکنید دیگران زندگی مشترک خوبی دارن و شما نداری نه هرگز چون جواب گناه همینه زندگی بد حال بد ...

10. بالا | پست 9

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    31215
    تشکـر
    1,960
    تشکر شده 1,915 بار در 982 پست
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saberkhan نمایش پست ها
    تحت هیچ شرایطی ازدواج نکنید چون گناه خیلی بزرگیه ولی اگه ازدواج کردید هرچه زودتر جدا بشید و این گناه رو زود تموم کنید و توبه کنید.اینم بگم فکر نکنید دیگران زندگی مشترک خوبی دارن و شما نداری نه هرگز چون جواب گناه همینه زندگی بد حال بد ...
    سلام
    از تاریخ ایجاد این تاپیک چند سال گذشته، در نظردهی تاپیکها به تاریخشون دقت کنید.
    با اینکه مدت زیادی از تاریخ ایجاد این تاپیک گذشته ولی با توجه به اهمیت موضوعی که در موردش صحبت کردین لازم میدونم نظرمو بگم.

خانواده هسته ابتدایی اجتماع و واحد اصلی و اساسی جوامع انسانی هست،
    خانواده از دو بعد فردی و اجتماعی از همون ابتدای تشکیل اثرات مختلفی هم بر فرد و هم بر جامعه میگذاره.
    این موضوع از نظر علمی از دیدگاه متخصصان جوامع مختلف با فرهنگهای مختلف قابل قبول و قابل توجیه هست و در موردش زیاد گفته شده.

در واقع ازدواج اتفاق مهم و سرنوشت سازی در زندگی هست که میتونه زمینه ساز تعالی شخص در ابعاد مختلف بشه.
    نکته اینجاست که به همون اندازه که یک ازدواج آگاهانه میتونه بستر مناسبی برای رشد انسان باشه به همون اندازه هم یک ازدواج اشتباه و یا عملکرد نادرست پس از ازدواج میتونه پیشرفت انسان رو کند یا متوفف کنه،
    اما در هر حال این خطای انسانی و پیامدهای ناراحت کننده ش نمیتونه نقض کننده و یا نفی کننده درستی فعل ازدواج باشه!

و اینکه در دین ما بسیار به ازدواج تاکید شده.
    حتی اهمیت اجتماعی ازدواج به قدری قابل توجه هست که بزرگان ما نه تنها از جهت الهی و فوائد و نتایج فردی به اهمیت ازدواج سفارش داشتن بلکه نسبت به آثار اجتماعی ازدواج تاکید و توجه زیادی نشون دادن.
    روایت قابل تاملی در همین زمینه از امام رضا (ع) موجود هست که میفرمایند،

لَوْ لَمْ تَکنْ فِی الْمُناکحَةِ وَالْمُصاهَرَةِ آیةٌ مُنَزَّلَةٌ، وَ لا سُنَّةٌ مُتَّبَعَةٌ، لَکانَ ما جَعَلَ اللَّهُ فیهِ مِنْ بِرِّ الْقَریبِ وَ تَأَلُّفِ الْبَعیدِ ما رَغِبَ فیهِ الْعاقِلُ اللَّبیبُ وَ سارَعَ الَیهِ الْمُوَفَّقُ الْمُصیبُ

اگر درباره ازدواج دستوری هم از خدا صادر نشده بود و سنّتی هم از سوی پیامبر صلی الله علیه و آله نرسیده بود، باز به خاطر همان فواید (اجتماعی) که خدا در آن نهاده، مانند نیکی به نزدیکان و پیوند با بیگانگان، انسان خردمند و مصلحت اندیش به آن رغبت می کرد. و شخص کامروا و درستکار بدان پیشی می گرفت.

در واقع ازدواج نه گناه و نه امری اشتباه و خطاس.

لطفا در بیان نظر در تاپیکهایی که شروع کننده با تنش و مشکل مواجه هست دقت بیشتری داشته باشین.

11. بالا | پست 10

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47016
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه شرایط شما برای خیلی از افراد وجود داره

12. بالا | پست 11

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط رامونا نمایش پست ها
    سلام
    از تاریخ ایجاد این تاپیک چند سال گذشته، در نظردهی تاپیکها به تاریخشون دقت کنید.
    با اینکه مدت زیادی از تاریخ ایجاد این تاپیک گذشته ولی با توجه به اهمیت موضوعی که در موردش صحبت کردین لازم میدونم نظرمو بگم.

خانواده هسته ابتدایی اجتماع و واحد اصلی و اساسی جوامع انسانی هست،
    خانواده از دو بعد فردی و اجتماعی از همون ابتدای تشکیل اثرات مختلفی هم بر فرد و هم بر جامعه میگذاره.
    این موضوع از نظر علمی از دیدگاه متخصصان جوامع مختلف با فرهنگهای مختلف قابل قبول و قابل توجیه هست و در موردش زیاد گفته شده.

در واقع ازدواج اتفاق مهم و سرنوشت سازی در زندگی هست که میتونه زمینه ساز تعالی شخص در ابعاد مختلف بشه.
    نکته اینجاست که به همون اندازه که یک ازدواج آگاهانه میتونه بستر مناسبی برای رشد انسان باشه به همون اندازه هم یک ازدواج اشتباه و یا عملکرد نادرست پس از ازدواج میتونه پیشرفت انسان رو کند یا متوفف کنه،
    اما در هر حال این خطای انسانی و پیامدهای ناراحت کننده ش نمیتونه نقض کننده و یا نفی کننده درستی فعل ازدواج باشه!

و اینکه در دین ما بسیار به ازدواج تاکید شده.
    حتی اهمیت اجتماعی ازدواج به قدری قابل توجه هست که بزرگان ما نه تنها از جهت الهی و فوائد و نتایج فردی به اهمیت ازدواج سفارش داشتن بلکه نسبت به آثار اجتماعی ازدواج تاکید و توجه زیادی نشون دادن.
    روایت قابل تاملی در همین زمینه از امام رضا (ع) موجود هست که میفرمایند،

لَوْ لَمْ تَکنْ فِی الْمُناکحَةِ وَالْمُصاهَرَةِ آیةٌ مُنَزَّلَةٌ، وَ لا سُنَّةٌ مُتَّبَعَةٌ، لَکانَ ما جَعَلَ اللَّهُ فیهِ مِنْ بِرِّ الْقَریبِ وَ تَأَلُّفِ الْبَعیدِ ما رَغِبَ فیهِ الْعاقِلُ اللَّبیبُ وَ سارَعَ الَیهِ الْمُوَفَّقُ الْمُصیبُ

اگر درباره ازدواج دستوری هم از خدا صادر نشده بود و سنّتی هم از سوی پیامبر صلی الله علیه و آله نرسیده بود، باز به خاطر همان فواید (اجتماعی) که خدا در آن نهاده، مانند نیکی به نزدیکان و پیوند با بیگانگان، انسان خردمند و مصلحت اندیش به آن رغبت می کرد. و شخص کامروا و درستکار بدان پیشی می گرفت.

در واقع ازدواج نه گناه و نه امری اشتباه و خطاس.

لطفا در بیان نظر در تاپیکهایی که شروع کننده با تنش و مشکل مواجه هست دقت بیشتری داشته باشین.
    چه خنده دار که تو میخوای به من یاد بدی برو اول خودت یاد بگیر بعد که میبینی به پای من نمیرسی منو استاد خودت میدونی

13. بالا | پست 12

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47471
    تشکـر
    1
    میزان امتیاز
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط saberkhan نمایش پست ها
    چه خنده دار که تو میخوای به من یاد بدی برو اول خودت یاد بگیر بعد که میبینی به پای من نمیرسی منو استاد خودت میدونی
    دوما کاری به تاریخ فلان حرف ندارم ادم ها هنوزم ازدواج میکنن

14. بالا | پست 13

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    49181
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط medafone نمایش پست ها
    متاسفانه شرایط شما برای خیلی از افراد وجود داره
    متاسفانه این مشکل رو به نوعی همه ماها داریم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)